Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 1

Útek z väzenia môže byť zábavná zábava a spôsob, ako zaistiť, aby vaše telefóny iPhone a iPad boli schopné využívať tieto funkcie Apple neumožňuje ich okamžité použitie. Bohužiaľ, nie všetky nastavenia útek z väzenia fungujú podľa očakávania. V niektorých prípadoch môžu nastavenia vášho zariadenia dočasne nepoužiteľné.

Ale nebojte sa, pretože pravdepodobne nebudete musieť obnovovať svoje zariadenie a stratiť útek z väzenia. Nástroj checkra1n útek z väzenia obsahuje mechanizmus bezpečného režimu, ktorý je možné použiť na zavedenie vášho zariadenia iPhone alebo iPad do väzenia v režime bez substrátu, kde sa nenačítajú nastavenia útek z väzenia. Stále však môžete spustiť Cydiu a odinštalovať príslušné nastavenia. Ukážeme vám, ako to urobiť v tomto návode.

Čo potrebujete vedieť

Táto metóda v núdzovom režime funguje iba v prípade, že ste už zariadenie s funkciou checkra1n uväznili. Ak používate iný útek z väzenia, neodporúčame postupovať podľa krokov v tomto návode.

Okrem toho táto metóda funguje iba na zariadeniach, s ktorými je jailbreak checkra1n kompatibilný. V tomto prípade ide o akékoľvek zariadenie s vnútorným čipom A7-A11 alebo zariadenia staré ako iPhone 5s a nové ako iPhone X, ktoré používajú aspoň iOS 12.3, Táto príručka, bohužiaľ, nebude fungovať, ak používate zariadenie iPhone XS alebo novšie kvôli kompatibilite zariadenia.

A konečne, väzenská väzba checkra1n je momentálne k dispozícii iba pre systémy MacOS a Linux. Ak máte iba jednu Windows PC, možno budete musieť naštartovať Linux dvakrát alebo si požičať Mac od priateľa až do ďalšieho upozornenia.

Ak spĺňate všetky tieto kritériá, môžete postupovať podľa nižšie uvedenej príručky.

Bootovanie v bezpečnom režime pomocou checkra1n

Ak máte problémy s prevádzkou svojho zariadenia s väzenstvom alebo so spustením Cydie, aby ste odinštalovali chybné nastavenie útek z väzenia, pomocou checkra1n postupujte podľa týchto krokov a odinštalujte toto nastavenie:

1) V prípade potreby násilne reštartujte svoj nefunkčný iPhone alebo iPad.

2) Pripojte telefón k počítaču pomocou kábla USB-A s bleskom s certifikátom MFI (nepoužívajte káble USB-C k bleskom, pretože sa zdá, že rušia vstup do režimu DFU).

3) Spustite na počítači aplikáciu checkra1n.

4) Kliknite na tlačidlo Možnosti v pravom dolnom rohu:

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 2

5) Zaškrtnite na Bezpečnostný režim v ďalšom rozhraní a kliknite na ikonu späť tlačidlo:

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 3

6) Teraz kliknete na Začať v pravom dolnom rohu aplikácie:

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 4

7) klikni na Ďalšie na potvrdenie:

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 5

Vaše zariadenie sa teraz spustí v režime obnovenia. Pripravte sa na vstup do režimu DFU v nasledujúcich krokoch a spustite útek z väzenia.

8) Prečítajte si pokyny, ako opatrne vstúpiť do režimu DFU. Keď budete pripravení, kliknite na ikonu Začať a postupujte podľa pokynov na obrazovke:

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 6

Ak bude úspešný, checkra1n začne skúmať vaše zariadenie s využitím checkm8 a pripraví vás na spustenie:

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 7

Ak ste urobili chybu, postupujte znova podľa vyššie uvedených krokov.

9) Po reštartovaní zariadenia kliknite na ikonu hotový tlačidlo v aplikácii checkra1n:

Ako naštartovať v bezpečnom režime s checkra1n útek z väzenia 8

Teraz, keď ste v núdzovom režime, môžete spustiť Cydiu a bezpečne odinštalovať problematické nastavenia útek z väzenia. Potom budete môcť reštartovať zariadenie a znova uviaznuť vo väzení, pričom zrušte začiarknutie možnosti Núdzový režim, ktorú ste predtým aktivovali.

záver

Aj keď režim zabezpečenia substrátu vás väčšinou chráni pred chybnými nastaveniami útek z väzenia, môžu sa vyskytnúť prípady, keď vám určité nastavenie útek z väzenia zabráni v odomknutí telefónu, zabráni otvoreniu Cydie alebo je neznesiteľné prevádzka vášho mobilného telefónu. ,

Za akýchkoľvek vyššie uvedených okolností predstavuje bezpečný režim spoločnosti Checkra1n vynikajúci spôsob, ako zabrániť obnoveniu zariadenia a strate cenných údajov o útekkoch z väzenia, a čo je najlepšie zo všetkých, sotva to zaberie oveľa viac ako pár minút vašich čas.

Umožnili ste v núdzovom režime odinštalovať chybné nastavenie útek z väzenia z telefónu? Diskutujte v sekcii nižšie.