Ako napísať prízvuk

Je pomerne bežné, že ľudia používajú určité slová odvodené z cudzích jazykov zmiešané s anglickými vetami, ako sú napr voil (vyslovuje sa vwa-la) z francúzštiny. Podobne ako v prípade anglickej abecedy veľký prízvuk naznačuje, že konkrétne písmeno je zdôraznené inak ako v norme, ale je špecifické pre samohlásky. An sa vyslovuje inak ako a.

Pokiaľ ide o anglický jazyk, žiaden neexistuje. Ak však pracujete so slovami, ktoré majú vážne prízvuky, je rozumné, aby ste v prípade potreby pridali závažný prízvuk. Aby ste to mohli urobiť, musíte poznať správnu skratku. Môžete zistiť, ako na obidve Windows PC a Mac OS.

Windows 7 Ako zadať prízvuky Windows PC

Ak chcete skôr použiť vážny akcent, akýkoľvek akcent a Windows PC, potrebujete číselnú klávesnicu. Nie každá klávesnica má numerickú klávesnicu. Ak nechcete, môžete sa presunúť do sekcie Písanie diakritických znamienok s mapou znakov,

Ak máte numerickú klávesnicu, môžete punč v číselnom kóde a pridať písmená so závažnými prízvukmi. Celkom je 10. Než začnete úder do jedného z kódov, nezabudnite NumLock je umožnené.

Veľké písmená:

 • Alt + 0192 =
 • Alt + 0200 =
 • Alt + 0204 =
 • Alt + 0210 =
 • Alt + 0217 =
 • Malé písmená:

 • Alt + 0224 =
 • Alt + 0232 =
 • Alt + 0236 =
 • Alt + 0242 =
 • Alt + 0249 =
 • Písanie diakritických znamienok s mapou znakov

  Chýba vaša klávesnica číselnej klávesnici? Neboj sa. Existuje alternatívna možnosť pridať písmená so závažnými prízvukmi pomocou mapy znakov. Je predinštalovaný na vašom počítači Windows PC.

  1, Začnite tým, že otvoríte Windows Úvodná ponuka, Klikni na Windows logo v ľavom dolnom rohu alebo klepnite na ikonu Windows Kľúč.

  Ako napísať prízvuk 1

  2, Po Windows Otvorí sa ponuka Štart, napíšte kamkoľvek Mapa znakov, Keď sa aplikácia zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania, kliknite na ňu.

  Ako napísať prízvuk 2

  3, Teraz si v knižnici znakov všimnete niekoľko písmen s rôznymi prízvukmi. Ktoré písmená sú akcenty? Šikmý prízvuk hrobu zľava doprava. Ak kliknete na jedno z písmen, uvidíte v dolnej časti okna, či je to jeho prízvuk alebo nie. Napríklad Latinské veľké písmeno A s hrobom,

  Sugerencia: V hornej časti si môžete vybrať a font,

  4, cvaknutie vybrať, potom kópie, Môžete ho vložiť kamkoľvek budete potrebovať.

  Ako zadať prízvuky pre Mac

  Skôr než použitie kódov, Mac využíva racionálnejší prístup. Existuje akcentačné menu, ku ktorému máte rýchly prístup, keď píšete cudzie slová. Okrem ponuky prízvuku má Mac tiež kombináciu klávesových skratiek a ponuku emodži a symboly.

  Zadajte ponuku Akcenty s prízvukom

  1, Vyhľadajte samohlásku na klávesnici, na ktorú chcete použiť prízvuk.

  Ako napísať prízvuk 3

  2, Stlačte a podržte kláves písmeno kľúč, Po chvíli sa objaví malá ponuka obsahujúca písmená s diakritikou a číselný riadok. To je prízvukové menu.

  3, Ak chcete povedať, že pridáte znak so závažným prízvukom, klepnite na 1 na riadku s číslom.

  4, Ak chcete používať veľké písmená, podržte SHIFT,

  Typ prízvuku s kombináciou stlačenia klávesov

  V ľavej hornej časti klávesnice sa naľavo od číselného riadku zobrazí kláves Tilda. Je to zvlnená čiara. V ľavom hornom rohu kľúča Tilde sa však objaví malý lomítko, ktoré zvýrazňuje prízvuk hrobu.

  1, Ak chcete pridať, povedzme, podržte Možnosť + vlnovka kľúč a klepnite na. Použije sa tým prízvuk.

  2, V prípade veľkých písmen podržte Variant + Shift + Tilde + hrob,

  Typ ponuky Grave Accents with Emoji & Symbols Menu

  Páči sa mi to Windows Mapa znakov, Mac OS má svoju vlastnú funkciu s názvom Emojis & Symbols. Obsahuje emodži a, áno, listy s prízvukmi, ako sú hrobové listy.

  1, Keď používate textový editor, napríklad TextEdit, kliknite na ikonu editovať v hornej časti obrazovky.

  zvýraznenie hrobu na mape znakov

  2, Keď sa objaví ponuka Znaky, kliknite na ikonu vyhľadávací panel v pravom hornom rohu. typ hrob, Týmto spôsobom sa odfiltrujú všetky výsledky okrem znakov s ťažkými prízvukmi.

  3, Vyberte znak, ktorý chcete pridať.

  Spodná čiara

  Na záver možno konštatovať, že Mac OS aj Mac OS Windows Počítač je dodávaný s niekoľkými funkciami, ktoré umožňujú rýchlo pridať vážne písmená. Hrubé akcenty však nie sú jediné akcenty, ktoré existujú, bežne sa však používajú vo francúzštine, holandčine a taliančine. K dispozícii je tiež akútny prízvuk, cirkus, výrez a prízvuk vln, ktoré sú k dispozícii spolu s ťažkými akcentmi.