Ako nakonfigurovať svoj mobil so systémom Android, aby lepšie spal

dobre sa vyspi android

Pre nikoho nie je tajomstvom, že mobilné telefóny nám môžu uľahčiť každodenný život. Bezpochýb, smartphones stali sa výbornou pomôckou pre ľudí na celom svete. A tentokrát to vysvetlíme ako lepšie spať vďaka mobilu s Androidom.

Ako využiť mobil na lepší spánok?

Po prečítaní týchto informácií budete vedieť, čo robiť, aby vám telefón pomohol zlepšiť nočnú rutinu. Namiesto toho, aby ste ho rozptyľovali a brzdili, nájdete dobré rady, ktoré vám umožnia zlepšiť spánok vďaka smartfónu.

Pred zaspávaním vypnite hudbu

Časovač vypnutia vypne vašu hudbu

Nie ste jediný, kto pred spaním počúva hudbu, pretože existuje veľa ľudí, ktorí tiež robia to isté. Aj keď je to dobrý spôsob, ako sa upokojiť a rýchlo zaspať, Ak sa hudba sama od seba nevypne, existuje možnosť, že okamžite preruší váš spánok.

Existuje mnoho spôsobov, ako automaticky vypnúť hudbu, ale odporúčame to urobiť pomocou časovača spánku. Je to efektívny a ľahko použiteľný nástroj!

Použite skladby Spotify ako budík

Použite skladbu Spotify ako budík

V prípade, že ste nevedeli, Google vám umožňuje používať skladby Spotify ako budíky v systéme Android. To sa deje prostredníctvom aplikácie Hodiny Google. Integrácia so Spotify vám umožní nakonfigurovať skladby z aplikácie tak, aby ste sa zobúdzali s vašimi obľúbenými melódiami. Ak chcete vykonať tento proces, musíte postupovať podľa týchto krokov:

 • Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Hodiny Google od Google Play Store.

Hodiny

 • Otvorte aplikáciu.
 • Vyberte čas budíka, stlačte ikonu zvončeka a klepnite na kartu Spotify.
 • Získajte konkrétnu skladbu, zoznam skladieb, album alebo interpreta klepnutím na bublinu Hľadať v spodnej časti.

Povoľte režim spánku vo funkcii Digital Wellbeing

Odpočinkový režim

Nástroj Digital Wellbeing od Googlu pomáha ľuďom lepšie spať a viac sa sústrediť. Touto iniciatívou chce Google, aby používatelia používali svoj smartfón o niečo menej. Jedna skvelá funkcia tohto nástroja sa nazýva Rest Mode and kombinuje funkcie ako Nerušiť, Nočné svetlo a Odtiene sivej. Jednoducho povedané, je to ako vylepšená verzia Nerušiť. Tento režim môžete aktivovať podľa týchto pokynov:

 • Otvorte Nastavenia> Digitálna pohoda a rodičovská kontrola> Potom vyhľadajte režim odpočinku.
 • Nastavte čas začiatku a konca (a dni, ktoré sa majú použiť) pre režim odpočinku. Zapnite ich prepnutím prepínačov Nerušiť a Odtiene sivej. Nastavte režim nočného svetla, aby ste v noci zmenili obrazovku na teplejšie farby.

Je to hotové! To všetko vám pomôže oveľa ľahšie zaspať. Otestujte a urobte si vlastné závery.

Digitálna pohoda

Vždy, keď je to možné, aktivujte tmavý režim

Tmavý režim WhatsApp

Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť v noci, ak používate svoj smartfón, je uistiť sa, že si pri rolovaní na sociálnych sieťach neporaníte oči. Aj keď je zníženie jasu telefónu dobrou voľbou, Android má oveľa efektívnejší spôsob, ako vám pomôcť. Hovoríme o tmavom režime zmeniť farby rozhrania z jasne bielej na čiernu a sivú.

Tmavý režim môžete aktivovať posunutím panela upozornení nadol na domovskej obrazovke a klepnutím na možnosť „Tmavá téma“ v Rýchlych nastaveniach. Okrem toho môžete prejsť na temnú tému Nastavenia> Displej a zapnutie tmavého režimu. Na druhej strane, niektoré zariadenia (napríklad Google Pixel) umožňujú povoliť tento režim výberom režimu úspory batérie. Táto možnosť sa môže meniť v závislosti od výrobcu, tu je návod, ako aktivovať nočný režim alebo tmavý režim v systéme Android 10.

Aktivujte režim čítania, aby ste sa chránili pred modrým svetlom

režim čítania xiaomi

Tmavý režim je jedna vec, ale ak si naozaj chcete chrániť oči pred svetlom obrazovky telefónu, mali by ste aktivovať režim čítania alebo filter modrého svetla. To zoslabuje modré svetlo vyžarované obrazovkou smartfónu, ktoré spôsobuje poškodenie ľudskej sietnice. Jeho aktiváciou vyhnete sa únave očí, únave, krátkodobým bolestiam hlavy a dlhodobej strate zraku.

Takmer všetky telefóny so systémom Android sa dodávajú s vlastným filtrom modrého svetla, ktorý sa aktivuje prostredníctvom softvéru. To, čo robí, je filtrovanie modrého svetla a zobrazovanie teplejších tónov, aby si vaše oči mohli oddýchnuť. Ak ho chcete aktivovať na svojom Androide, otvorte Nastavenia> Displej> Režim čítania alebo Filter modrého svetla a aktivujte ho. Pozor, môžete si ho naprogramovať aj tak, aby sa automaticky zapol v prednastavený čas.

Aktivujte ambientný režim Google Assistant

Ambientný režim

V prípade, že ste nevedeli, Google má vo svojom digitálnom asistentovi ambientný režim. Toto je režim, ktorý sa zobrazí iba vtedy, keď sa telefón nabíja. Je to celkom užitočná funkcia, pretože veľa ľudí si pred spaním pripojí telefón k nabíjačke.

Tento ambientný režim Google zobrazuje minimálne tmavšiu obrazovku s hodinami, prehrávaním médií a ďalšími skratkami. Keď je zariadenie pri nabíjaní niekoľko sekúnd nečinné, ambientný režim zmení obrazovku na dosť tmavý odtieň. Pomocou skratiek v ambientnom režime môžete vykonávať aj niektoré akcie, ako je aktivácia režimu „Nerušiť“ alebo prehrávanie nočných zvukov. Bezpochyby je to veľmi dobrá funkcia pre tých, ktorí chcú lepšie spať.

 • Prejdite do aplikácie Google.
 • Otvorte Nastavenia kliknutím vpravo dole na Viac.
 • Kliknite na Google Assistant a posuňte sa na Assistant.
 • Pozrite sa nižšie, kde je napísané Zariadenia. S asistentom a kliknite na Telefón.
 • Na tejto novej karte aktivujte Ambient Mode.

Blokovať aplikácie

ako nastaviť digitálny wellness

Nástroj Digital Wellbeing Tool má funkciu blokovania aplikácií, ktorá môže tiež pomôcť zlepšiť váš spánok. Je zobrazuje štatistiku všetkých aplikácií, ktoré ste počas dňa použili, a množstvo času, ktoré ste pri nich strávili. Pre aplikáciu môžete nastaviť časovače, aby ju zablokovali, a ikona aplikácie stmavne, takže k nej nebudete mať prístup až do nasledujúceho dňa. Ako si určite predstavujete, dokáže vás odpútať od aplikácií, ktoré vám uberajú spánok. Ak ju chcete aktivovať, musíte urobiť nasledovné:

 • Prejdite do časti Nastavenia> Digitálna pohoda a rodičovská kontrola> Ovládací panel. Tu uvidíte, koľko času ste strávili na telefóne za posledných pár dní a čas, ktorý ste strávili každou zo svojich aplikácií.
 • Nastavte časovače ľubovoľnej aplikácie klepnutím na ikonu presýpacích hodín. Tam môžete obmedziť dobu používania pre každú konkrétnu aplikáciu.

Pomôže vám to nepreťažovať mobil najmä cez deň, aby to neovplyvnilo kvalitu vášho nočného spánku.

Použite aplikácie na relaxáciu

Vaša myseľ tiež hrá dôležitú úlohu v tom, ako dobre spíte. Ak chcete pokojný spánok, musíte odložiť stres svojho každodenného života. Nebojte sa, existuje veľa nástrojov, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Z tohto dôvodu vám povieme, čo 5 najlepšie aplikácie pre Android na relaxáciu. Všetky sú schopné vám pomôcť lepšie spať!

a ty Čo urobíte, aby ste si zlepšili spánok?

Related Articles

Back to top button