Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako nakonfigurova┼ą ExpressVPN na va┼íom internetovom boxe?

In┼ítal├ícia ExpressVPN priamo na smerova─Źi pom├íha chr├íni┼ą cel├║ sie┼ą. V z├ívislosti od modelov dod├ívate─ż pon├║ka bu─Ć stiahnutie a firmv├ęru vyhraden├ę, alebo ich nakonfigurujte manu├ílne prostredn├şctvom s├║boru OpenVPN. Tu je n├ívod, ako postupova┼ą napr├şklad pri Freebox Revolution.


Pozrite si ponuku

Pre─Ź├ştajte si oznam


9

ExpressVPN

 • Podporovan├ę mnoh├ę platformy
 • Elegantn├ę rozhranie a roz┼í├şrenia prehliada─Źa
 • P├┤sobiv├Ż po─Źet serverov

V popred├ş technol├│gie pon├║ka ExpressVPN ┼ípi─Źkov├║ ├║rove┼ł slu┼żieb. Je ┼ąa┼żk├ę mu nie─Źo vy─Ź├şta┼ą, ─Źi u┼ż pre jeho z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov, v├Żkon a bezpe─Źnos┼ą serverov, kvalitu aplik├íci├ş alebo multiplatformov├ę pokrytie. Pon├║ka tie┼ż ve─ża ve─żmi preh─żadn├Żch vzdel├ívac├şch sprievodcov a tutori├ílov na ka┼żdodenn├ę pochopenie, in┼ítal├íciu a pou┼ż├şvanie va┼íej VPN. Nevyhnutn├ę.

V popred├ş technol├│gie pon├║ka ExpressVPN ┼ípi─Źkov├║ ├║rove┼ł slu┼żieb. Je ┼ąa┼żk├ę mu nie─Źo vy─Ź├şta┼ą, ─Źi u┼ż pre jeho z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov, v├Żkon a bezpe─Źnos┼ą serverov, kvalitu aplik├íci├ş alebo multiplatformov├ę pokrytie. Pon├║ka tie┼ż ve─ża ve─żmi preh─żadn├Żch vzdel├ívac├şch sprievodcov a tutori├ílov na ka┼żdodenn├ę pochopenie, in┼ítal├íciu a pou┼ż├şvanie va┼íej VPN. Nevyhnutn├ę.

Pozor, in┼ítal├ícia VPN na router alebo box nie je trivi├ílna a m├┤┼że vies┼ą k v├Żpadkom siete a in├Żm nepr├şjemnostiam. Niektor├ę modely nepodporuj├║ VPN alebo ukladaj├║ obmedzenia. Toto je pr├şpad Freeboxu, ktor├Ż pon├║ka klienta VPN na in┼ítal├íciu slu┼żby, ale d├í sa pou┼żi┼ą iba na s┼ąahovanie torrentov cez Seedbox. Ak chcete chr├íni┼ą cel├║ sie┼ą pomocou zariadenia Freebox, mus├şte ho pou┼żi┼ą ako sekund├írny smerova─Ź pripojen├şm k in├ęmu smerova─Źu kompatibiln├ęmu s VPN.

Jedn├Żm z najlep┼í├şch rie┼íen├ş je bu─Ć k├║pi┼ą smerova─Ź vopred nakonfigurovan├Ż spolo─Źnos┼ąou ExpressVPN, alebo z├şska┼ą smerova─Ź pred├ívan├Ż v├Żrobcami ako Asus, D-Link, Netgear alebo Tomato. Aj ke─Ć ExpressVPN vynalo┼żil maxim├ílne ├║silie na u─żah─Źenie postupu in┼ítal├ície svojej VPN, mali by ste vedie┼ą, ┼że pre nov├Żch pou┼ż├şvate─żov to m├┤┼że by┼ą trochu zlo┼żit├ę. V z├ívislosti od typu smerova─Źa alebo boxu m├┤┼że tie┼ż vy┼żadova┼ą stiahnutie konkr├ętnych n├ístrojov a zhroma┼żdenie ur─Źit├ęho mno┼żstva inform├íci├ş o konfigur├ícii servera.

Pozrite si najlep┼íiu ponuku ExpressVPN od 5,90ÔéČ/mesiac

ExpressVPN Freebox ┬ę ExpressVPN

V├Żhody a nev├Żhody in┼ítal├ície VPN na internetovom boxe

In┼ítal├ícia ExpressVPN do internetov├ęho boxu (alebo smerova─Źa) m├í ve─ża v├Żhod, ale aj niektor├ę d├┤le┼żit├ę nev├Żhody, ktor├ę je potrebn├ę vzia┼ą do ├║vahy. Hlavn├Żm z├íujmom je mo┼żnos┼ą chr├íni┼ą a anonymizova┼ą v┼íetku prev├ídzku dom├ícej siete. Nov├ę zariadenia pridan├ę do lok├ílnej siete s├║ automaticky chr├ínen├ę bez potreby ─Ćal┼íej konfigur├ície. ─Äal┼íou v├Żhodou je, ┼że aj ke─Ć je cez router pripojen├Żch k VPN ve─ża zariaden├ş, slu┼żba po─Ź├şta len jedno z piatich zariaden├ş, ktor├ę je mo┼żn├ę vyu┼ż├şva┼ą s├║─Źasne s pl├ínmi poskytovate─ża. Je to tie┼ż jedin├ę rie┼íenie na ochranu ur─Źit├Żch zariaden├ş, ktor├ę nepodporuj├║ VPN, ako s├║ napr├şklad pripojen├ę objekty, smartTV alebo niektor├ę TV boxy. Pod─ża ExpressVPN funguje VPN najlep┼íie, ke─Ć je spusten├í neust├íle, najm├Ą na smerova─Źi.

Manu├ílna konfigur├ícia smerova─Źa alebo boxu je ove─ża menej jednoduch├í ako pri ┼ípeci├ílnej aplik├ícii VPN. ExpressVPN je jedn├Żm z m├íla poskytovate─żov, ktor├ş vyvinuli aplik├ície pre pribli┼żne desa┼ą smerova─Źov na trhu. V tomto pr├şpade je in┼ítal├ícia VPN ove─ża jednoduch┼íia a pripojenie bezpe─Źnej┼íie. Okrem toho aplik├ícia umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą funkciu delen├ę tunelovanie aby ste mohli vyl├║─Źi┼ą ur─Źit├ę zariadenia z ochrany VPN. Manu├ílnou konfigur├íciou VPN na smerova─Źi by ste mali vedie┼ą, ┼że jednoduch├í skuto─Źnos┼ą zmeny servera a umiestnenia vy┼żaduje prekonfigurovanie VPN zaka┼żd├Żm cez rozhranie krabice.

V z├ívislosti od umiestnenia servera m├┤┼że VPN sp├┤sobi┼ą v├Żrazn├ę spomalenie na v┼íetk├Żch zariadeniach v sieti. Poskytovate─ż tie┼ż poukazuje na to, ┼że pri absencii vyhradenej aplik├ície VPN je pripojenie tie┼ż menej bezpe─Źn├ę, preto┼że ┼íifrovanie sa vykon├íva iba na ├║rovni smerova─Źa a nie medzi zariadeniami a smerova─Źom. Ak dom├íca sie┼ą nie je dostato─Źne zabezpe─Źen├í, v┼íetky zariadenia sa st├ívaj├║ potenci├ílne zranite─żn├Żmi. Pre v├Ą─Ź┼íiu bezpe─Źnos┼ą a efekt├şvnos┼ą ExpressVPN a v├Ą─Ź┼íina hlavn├Żch hr├í─Źov VPN odpor├║─Źaj├║ na spr├ívu VPN prejs┼ą cez skuto─Źn├Ż smerova─Ź, a nie cez obmedzenej┼í├ş a menej efekt├şvny internetov├Ż box.

Freebox revol├║cia ┬ę Free

Nainštalujte ExpressVPN na Freebox

ExpressVPN je pravdepodobne najjednoduch┼íia VPN na in┼ítal├íciu na Freebox. Aj ke─Ć nem├í vyhraden├ęho klienta, dod├ívate─ż poskytuje v┼íetky pokyny a s├║bory potrebn├ę na jeho manu├ílnu konfigur├íciu. Ak chcete za─Źa┼ą, mus├şte sa prihl├ísi┼ą do svojho ├║─Źtu pomocou svojich poveren├ş a potom klikn├║┼ą na polo┼żku “Router” v ponuke “Konfigur├ícia zariaden├ş” na domovskej str├ínke. Na novej str├ínke, ktor├í sa potom zobraz├ş, kliknite na ÔÇ×Manu├ílna konfigur├íciaÔÇť, aby ste z├şskali pr├şstup k jedine─Źn├Żm identifik├ítorom na konfigur├íciu cez OpenVPN (open source protokol VPN).

ExpressVPN Freebox ┬ę ExpressVPN

Pred skop├şrovan├şm/prilepen├şm pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a hesla si stiahnite jeden alebo viac konfigura─Źn├Żch s├║borov OpenVPN v├Żberom serverov klasifikovan├Żch pod─ża kontinentu na str├ínke ÔÇ× 2 “. Ke─Ć┼że s├║bor ÔÇ×.OpenVPNÔÇť nie je ┼ítandardne kompatibiln├Ż s Freeboxom, je potrebn├ę ho upravi┼ą. Sta─Ź├ş otvori┼ą s├║bor pomocou textov├ęho editora (Pozn├ímkov├Ż blok, TexEditÔÇŽ) a potom odstr├íni┼ą nasleduj├║ce riadky:

 • route-method exe
 • trasa-me┼íkanie 2
 • presmerovacia br├ína.
ExpressVPN Freebox ┬ę ExpressVPN

Potom s├║bor ulo┼żte s rovnak├Żm n├ízvom. Prejdite do webov├ęho rozhrania na spr├ívu OS Freebox (mafreebox.freebox.fr) a zadajte svoje poverenia. Potom kliknite na ÔÇ×NastaveniaÔÇť a ÔÇ×Roz┼í├şren├Ż re┼żimÔÇť, ─Ź├şm z├şskate pr├şstup k ÔÇ×Klientovi VPNÔÇť. V zobrazenej ponuke kliknite na ÔÇ×Konfigur├ícia VPNÔÇť a potom na ÔÇ×Prida┼ą pripojenieÔÇť. Zost├íva len vyplni┼ą r├┤zne polia inform├íciami poskytnut├Żmi ExpressVPN:

 • Popis : n├ízov pod─ża vlastn├ęho v├Żberu (napr.: ExpressVPN FR alebo US).
 • Typ servera VPN : OpenVPN.
 • meno hos┼ąa : Identifik├ítor OpenVPN poskytovan├Ż ExpressVPN.
 • heslo : Heslo OpenVPN poskytnut├ę ExpressVPN.
 • konfigura─Źn├Ż s├║bor : obnovi┼ą upraven├Ż s├║bor ÔÇ×.OpenVPNÔÇť.
ExpressVPN Freebox ┬ę ExpressVPN

Nakonfigurujte VPN

Kliknut├şm na ÔÇ×Ulo┼żi┼ąÔÇť ulo┼ż├şte konfigur├íciu VPN. Opakujte rovnak├Ż postup na pridanie jedn├ęho alebo viacer├Żch ─Ćal┼í├şch serverov a umiestnen├ş. Potom rozba─żte rozba─żovaciu ponuku v okne ÔÇ×Konfigur├ícia VPNÔÇť a vyberte server a kliknut├şm na ÔÇ×Pou┼żi┼ąÔÇť spustite pripojenie. Vyberte rovnak├║ rozba─żovaciu ponuku a kliknut├şm na ÔÇ×┼ŻiadneÔÇť zastavte pripojenie VPN. Ako u┼ż n├ízov napoved├í, karta ÔÇ×Stav pripojeniaÔÇť v├ím umo┼ż┼łuje skontrolova┼ą, ─Źi je pripojenie VPN akt├şvne alebo nie.

ExpressVPN Freebox ┬ę ExpressVPN
ExpressVPN Freebox ┬ę ExpressVPN

Na karte ÔÇ×Aplik├ícieÔÇť za─Źiarknite pol├ş─Źko ÔÇ×Spr├ívca s┼ąahovaniaÔÇť, aby ste mohli presmerova┼ą prenos s┼ąahovania cez VPN. Toto funguje iba s torrent klientom a aplik├íciou Freebox ÔÇ×DownloadsÔÇť. Spr├ívca s┼ąahovania dostupn├Ż na domovskej str├ínke FreeboxOS v├ím umo┼ż┼łuje s┼ąahova┼ą s├║bory ÔÇ×.nzbÔÇť a ÔÇ×.torrentÔÇť zo s├║boru alebo adresy URL ├║plne bezpe─Źne.

ExpressVPN Freebox ┬ę ExpressVPN

Ak je pripojenie VPN nestabiln├ę alebo pr├şli┼í pomal├ę, m├┤┼że by┼ą potrebn├ę prepn├║┼ą servery. Nev├íhajte nain┼ítalova┼ą nieko─żko, aby ste ich v pr├şpade potreby ─żahko vymenili. Ak chcete dosiahnu┼ą ─Źo najlep┼íiu r├Żchlos┼ą, odpor├║─Źa sa pou┼żi┼ą jeden z franc├║zskych serverov ExpressVPN. Slu┼żba pon├║ka obzvl├í┼í┼ą stabiln├ę a r├Żchle pripojenie.

Pozrite si najlep┼íiu ponuku ExpressVPN od 5,90ÔéČ/mesiac

─Äal┼íie inform├ície o ExpressVPN n├íjdete tie┼ż:

 • Ako funguje sk├║┼íobn├í verzia ExpressVPN?
 • Ako ukon─Ź├şm ExpressVPN?
 • Ako nakonfigurova┼ą ExpressVPN na hernej konzole?
 • Ako nakonfigurova┼ą ExpressVPN na va┼íom telev├şznom prij├şma─Źi?
 • ExpressVPN: Ako nakonfigurova┼ą roz┼í├şrenie Chrome?
 • ExpressVPN Lightway: S─żubn├Ż nov├Ż protokol VPN