Ako naklonova┼ą webov├║ str├ínku WordPress pomocou bezplatn├ęho doplnku

Ak u┼ż nejak├Ż ─Źas blogujete, nevyhnutne ste aspo┼ł raz zmenili poskytovate─ża hostingu.

Ak nie ste technicky zdatn├Ż ─Źlovek, viete, ┼że to m├┤┼że by┼ą nepr├şjemnos┼ą. Ak ste s procesom dobre obozn├ímen├ş, pravdepodobne viete, ┼że aj ke─Ć viete s istotou, ─Źo rob├şte, je to ─Źasovo n├íro─Źn├Ż proces.

Ak nem├íte z├íujem to urobi┼ą sami, v┼żdy existuje mo┼żnos┼ą zaplati┼ą niekomu, kto to urob├ş za v├ís. Ale ─Źo keby existoval lep┼í├ş sp├┤sob?

─îo keby existoval jednoduch├Ż sp├┤sob, ako jednoducho naklonova┼ą existuj├║cu webov├║ str├ínku k nov├ęmu hostite─żovi? E┼íte lep┼íie, ─Źo keby ste to mohli urobi┼ą sami?

Na┼í┼ąastie existuje sp├┤sob, ako to urobi┼ą zadarmo a je to jednoduch┼íie, ako to znie. Najlep┼íie zo v┼íetk├ęho je, ┼że v├ím to nebude trva┼ą dlh┼íie ako p├ír hod├şn, v z├ívislosti od ve─żkosti v├í┼ího webu.

Pre─Źo duplik├ítor?

Existuje ve─ża doplnkov pre z├ílohovanie a migr├íciu, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ migrova┼ą webov├║ str├ínku WordPress. Mnoh├ę z nich v┼íak obmedzuj├║ funk─Źnos┼ą migr├ície na platen├║ verziu.

Duplik├ítor je jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch rie┼íen├ş tam a verte mi, vysk├║┼íal som dos┼ą m├ílo. Niektor├ş mi umo┼żnili z├ílohova┼ą m├┤j web, ale chceli, aby som ho obnovil na platen├║ verziu. Niektor├ş jednoducho zlyhali priÔÇŽ v┼íetkom.

Na druhej strane je duplik├ítor bezplatn├Ż a jednoduch├Ż. A nikdy som nebol sklaman├Ż. Je pomerne popul├írny v ├║lo┼żisku doplnkov s vysok├Żm hodnoten├şm 4,9 a viac ako 800 000 akt├şvnych in┼ítal├íci├ş.

Pozn├ímka: Duplik├ítor pon├║ka pr├ęmiov├║ verziu, ktor├í obsahuje pl├ínovan├ę z├ílohy, e-mailov├ę upozornenia, mo┼żnos┼ą uklada┼ą z├ílohy do Dropboxov, AWS, Disku Google a ─Ćal┼í├şch. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac, kliknite sem.

V nasleduj├║cich krokoch vysvetl├şm a ilustrujem kroky na migr├íciu existuj├║cej in┼ítal├ície na in├ęho poskytovate─ża hostingu pomocou n├ístroja Duplicator. Presn├ę kroky sa bud├║ l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od konfigur├ície servera / hostite─ża online.

Predt├Żm, ako za─Źneme, skontrolujte, ─Źi m├íme na┼íe n├íle┼żitosti:

 • FTP klient
 • Prihlasovacie ├║daje FTP servera, na ktor├Ż migrujete.

Pred pokra─Źovan├şm v krokoch uveden├Żch ni┼ż┼íie nemus├şte in┼ítalova┼ą WordPress na cie─żov├Ż server. Duplik├ítor skop├şruje v┼íetky potrebn├ę s├║bory WordPress.

Pred pokra─Źovan├şm dve d├┤le┼żit├ę pozn├ímky:

 1. Ak klonujete web ako s├║─Źas┼ą procesu migr├ície, odpor├║─Źame ponecha┼ą star├║ webov├║ str├ínku akt├şvnu a┼ż do dokon─Źenia migr├ície. Na tento ├║─Źel v├ím odpor├║─Źame zmeni┼ą IP adresu po─Ź├şta─Źa na nov├Ż server a dokon─Źi┼ą proces klonovania / migr├ície. Potom aktualizujte svoje DNS iba raz, ke─Ć v┼íetko funguje. Probl├ęmy so z├ílohovan├şm s├║ zriedkav├ę, ale tento pr├şstup zni┼żuje riziko a odstra┼łuje mo┼żn├ę zlyhanie.
 2. Tento n├ívod je najvhodnej┼í├ş pre mal├ę weby a blogy. Ak prev├ídzkujete webov├║ str├ínku s elektronickou po┼ítou alebo elektronick├Żm obchodom, m├┤┼że by┼ą lep┼íie pou┼żi┼ą extern├Ż n├ístroj, napr├şklad VaultPress. Zn├ş┼żi sa t├Żm tlak na server a z├şskate pr├şstup k t├şmu podpory, ktor├Ż v├ím v pr├şpade potreby pom├┤┼że obnovi┼ą z├ílohy.

Ako naklonova┼ą svoju webov├║ str├ínku WordPress pomocou n├ístroja Duplicator

Pred klonovan├şm svojich str├ínok mus├şte nain┼ítalova┼ą doplnok Duplicator. Cho─Ćte do toho a prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę a vyh─żadajte duplik├ítor. Potom kliknite na In┼ítalova┼ą a aktivova┼ą. Po dokon─Źen├ş tohto postupu m├┤┼żeme pokra─Źova┼ą ─Ćalej uveden├Żmi krokmi.

Pre┼íiel 1 – Zabalte svoje str├ínky pomocou slu┼żby Duplicator

Kliknite na polo┼żku Duplik├ítor na bo─Źnom paneli spr├ívy a zobraz├ş sa rozhranie Duplik├ítorov├Żch bal├şkov. Preto┼że som pr├íve nain┼ítaloval duplik├ítor, nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne bal├ş─Źky na v├Żber.

Kliknut├şm na Vytvori┼ą nov├Ż vytvor├şte bal├şk, ktor├Ż je v podstate s├║borom z v├í┼ího webu (komprimovan├Ż s├║bor) a in┼ítala─Źn├Żm s├║borom, ktor├Ż automatizuje proces nastavenia v├í┼ího webu archivovan├ęho na inom serveri.

Na ─Ćal┼íej obrazovke sa zobraz├ş v├Żzva na pomenovanie bal├şka a vykonanie nieko─żk├Żch pozn├ímok. N├ízov nie je d├┤le┼żit├Ż, tak┼że ho m├┤┼żete necha┼ą v generovanom mene. Ak pl├ínujete vytvori┼ą viac bal├şkov, je dobr├ę da┼ą nezabudnute─żn├Ż n├ízov. Ak nechcete, nemus├şte zad├íva┼ą pozn├ímku.

Vytvorte nov├Ż bal├şk

Existuj├║ volite─żn├ę nastavenia s├║borov a in┼ítal├ítorov, ale zatia─ż ich budeme ignorova┼ą. Nastavenia s├║boru v├ím umo┼ż┼łuj├║ filtrova┼ą datab├ízu, zatia─ż ─Źo mo┼żnosti in┼ítal├ítora je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na predbe┼żn├ę naplnenie obrazovky in┼ítal├ítora na ur├Żchlenie procesu in┼ítal├ície. Nechal som to pr├ízdne, aby som mohol zad├íva┼ą nov├ę inform├ície.

Pokra─Źujte kliknut├şm na ─Äalej.

Duplik├ítor spust├ş kontrolu syst├ęmu, aby zabezpe─Źil hladk├Ż priebeh procesu kompil├ície bal├şka. Skenovanie ur─Ź├ş, ─Źi existuje nejak├Ż potenci├ílny probl├ęm. Aby ste sa pok├║sili o zostavenie, nemus├şte prejs┼ą v┼íetk├Żmi kontrolami skenovania, ale ─Ź├şm viac varovan├ş dostanete, t├Żm je pravdepodobnej┼íie, ┼że budete ma┼ą probl├ęmy po─Źas f├ízy zostavovania a in┼ítal├ície.

Jedin├Ż probl├ęm, s ktor├Żm som sa stretol, je varovanie ve─żk├ęho s├║boru, ktor├ę bolo v├Żsledkom pr├şli┼í ve─żk├ęho obr├ízka. Ak dostanete tak├║to spr├ívu, m├┤┼żete ju bezpe─Źne ignorova┼ą, preto┼że s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou nesp├┤sob├ş ┼żiadne probl├ęmy.

Skenovanie bolo dokon─Źen├ę

Nakoniec kliknut├şm na Vytvori┼ą vytvorte bal├şk.

Duplik├ítor za─Źne z├ílohova┼ą va┼íe str├ínky. Tento proces m├┤┼że nejak├Ż ─Źas trva┼ą, v z├ívislosti od ve─żkosti v├í┼ího webu. Kone─Źn├Żm v├Żsledkom bude komprimovan├Ż s├║bor uveden├Ż vy┼í┼íie a in┼ítala─Źn├Ż s├║bor. Stiahnite si oba s├║bory na plochu.

Pre┼íiel 2- Skop├şrujte in┼ítal├ítor a s├║bory ├║lo┼żiska na akt├şvnu str├ínku

Ak chcete nain┼ítalova┼ą a rozbali┼ą zabalen├║ str├ínku, mus├şte skop├şrova┼ą s├║bor a in┼ítala─Źn├ę s├║bory do adres├íra na┼żivo. Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to urobi┼ą, je pou┼żi┼ą FTP program ako WinSCP na prenos s├║borov.

Prihl├íste sa na svoje str├ínky cez FTP. Prejdite do prie─Źinka public_html a skop├şrujte s├║bor a in┼ítala─Źn├ę s├║bory z pracovnej plochy do prie─Źinka. Kop├şrovanie s├║borov m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą, najm├Ą ak je v├í┼í s├║bor dostato─Źne ve─żk├Ż.

FTP upload

Pre┼íiel 3: in┼ítal├ícia va┼íich str├ínok na v├í┼í ┼żiv├Ż server

Po odovzdan├ş s├║borov mus├şte arch├şvny s├║bor nain┼ítalova┼ą na ┼żiv├Ż server. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte zada┼ą n├ízov svojej dom├ęny a potom /installer.php

V mojom pr├şpade je adresa http://annalynnamelio.com/installer.php.

Inštalátor duplikátora

Zobraz├ş sa in┼ítala─Źn├ę rozhranie a po┼żiada v├ís o zadanie detailov MySQL. Ke─Ć┼że ide o nov├║ in┼ítal├íciu, m├┤┼żete klikn├║┼ą na Vytvori┼ą nov├Ż a zada┼ą nov├Ż n├ízov datab├ízy a potom pou┼żi┼ą u┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo datab├ízy, ktor├ę v├ím poskytol v├í┼í nov├Ż hostite─ż.

Otestujte pripojenie k datab├íze, aby ste sa uistili, ┼że s├║ spr├ívne.

Upozor┼łujeme, ┼że niektor├ş hostitelia nepovo─żuj├║ fungovanie mo┼żnosti vytvorenia datab├ízy, tak┼że ju budete musie┼ą vykona┼ą manu├ílne. Ak v├í┼í hostite─ż pou┼ż├şva cPanel, postupujte takto:

 • V cPanel otvorte datab├ízu MySQL.
 • Vytvorte nov├║ datab├ízu a pomenujte ju pod─ża svojho v├Żberu. Poznamenajte si automaticky vygenerovan├║ predponu.
 • Vytvorte nov├ęho pou┼ż├şvate─ża.
 • Pridajte svojho novo vytvoren├ęho pou┼ż├şvate─ża do novovytvorenej datab├ízy.
 • Poskytnite pou┼ż├şvate─żovi pr├şstup ku v┼íetk├Żm privil├ęgi├ím a kliknite na tla─Źidlo Vykona┼ą zmeny.

Po dokon─Źen├ş detailov datab├ízy kliknite na tla─Źidlo Testova┼ą pripojenie a overte, ─Źi m├í in┼ítal├ítor pr├şstup k va┼íej datab├íze.

Mali by ste dosta┼ą spr├ívu o ├║spechu pre pripojenie k serveru aj pre n├íjdenie datab├ízy; inak va┼ía in┼ítal├ícia nebude fungova┼ą.

Za─Źiarknite mal├ę pol├ş─Źko s n├ípisom ÔÇ×Pre─Ź├ştal som si v┼íetky varovania a upozornenia.ÔÇť Potom kliknite na Spusti┼ą nasadenie.

In┼ítala─Źn├Ż program za─Źne in┼ítalova┼ą va┼íe str├ínky na v├í┼í ┼żiv├Ż server. V z├ívislosti od ve─żkosti v├í┼ího webu m├┤┼że tento proces op├Ą┼ą trva┼ą dlho.

Po─Źas in┼ítal├ície v├ís aplik├ícia Duplicator po┼żiada o potvrdenie star├Żch a nov├Żch podrobnost├ş o va┼íom webe. Skontrolujte, ─Źi s├║ spr├ívne, a kliknite na tla─Źidlo Spusti┼ą aktualiz├íciu.

Pre┼íiel 4 – Posledn├ę kroky duplik├ítora

Duplik├ítor Z├ívere─Źn├ę kroky

Duplik├ítor v├ís po┼żiada o vykonanie ┼ítyroch kr├ítkych, ale d├┤le┼żit├Żch krokov:

 1. In┼ítala─Źn├í spr├íva – Jedn├í sa jednoducho o spr├ívu s podrobnos┼ąami o zisten├Żch chyb├ích, ktor├ę by nemali by┼ą, a o po─Źte vytvoren├Żch, naskenovan├Żch a aktualizovan├Żch datab├ízov├Żch tabuliek, riadkoch a bunk├ích, aby ste mohli skontrolova┼ą v┼íetko, ─Źo bolo skop├şrovan├ę spr├ívne.
 2. Save permalinks – Kliknut├şm na odkaz Save permalinks prejdete na svoju nov├║ webov├║ str├ínku, kde si m├┤┼żete ulo┼żi┼ą preferencie permalinku. Pou┼żite pou┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo, ktor├ę ste pou┼żili na prihl├ísenie na svoju archivovan├║ webov├║ str├ínku.
 3. Testovacia str├ínka – Ke─Ć kliknete na testovaciu webov├║ str├ínku, otvor├ş sa front-end v├í┼ího ┼żiv├ęho webu, aby ste si mohli overi┼ą, ─Źi v┼íetko funguje. Kliknite na svoje pr├şspevky a str├ínky, uistite sa, ┼że obr├ízky odkazuj├║ na va┼íu nov├║ adresu, a v┼íeobecne sa uistite, ┼że sa v┼íetko na─Ź├şta spr├ívne.
 4. Vy─Źistenie s├║boru: Nakoniec odstr├í┼łte in┼ítala─Źn├Ż s├║bor a s├║visiace s├║bory vytvoren├ę po─Źas procesu in┼ítal├ície z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov. Kliknut├şm na Vy─Źistenie s├║borov tieto s├║bory automaticky odstr├ínite.

A to je! Va┼íe ┼żiv├ę str├ínky by teraz mali by┼ą presnou k├│piou va┼íej predch├ídzaj├║cej in┼ítal├ície a mali by by┼ą pripraven├ę na zobrazenie v├í┼ího nov├ęho pl├ínu hostenia.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Migr├ícia webovej str├ínky WordPress je nie─Ź├şm, ─Źoho sa ve─ża pou┼ż├şvate─żov WordPress boj├ş, nemus├ş to v┼íak by┼ą komplikovan├ę.

Pomocou doplnku Duplicator mi cel├Ż proces trval menej ako dve hodiny a v├Ą─Ź┼íinu ─Źasu som ─Źakal na prenos FTP, aby sa nahral in┼ítal├ítor a s├║bor zip na nov├ęho hostite─ża.

Upozor┼łujeme, ┼że program Duplicator sa d├í pou┼żi┼ą aj na prenos webov├Żch str├ínok z prostredia miestneho servera na ┼żiv├ę str├ínky.

Doplnok m├┤┼żete dokonca pou┼żi┼ą na presun celej svojej ┼żivej webovej str├ínky na lok├ílny server, ─Źo je u┼żito─Źn├ę, ke─Ć pracujete na aktualiz├ícii n├ívrhu svojej webovej str├ínky alebo na vykonan├ş osved─Źen├Żch zmien predt├Żm, ako ich skuto─Źne implementujete na svojej webovej str├ínke v na┼żive.

Ako naklonova┼ą svoju webov├║ str├ínku WordPress pomocou bezplatn├ęho doplnku