Ako n├íjs┼ą vplyvn├Żch na soci├ílnych m├ędi├ích

Chcete si vo svojom v├Żklenku vybudova┼ą vz┼ąahy s hlavn├Żmi vplyvn├Żmi?

H─żad├íte jednoduch├Ż sp├┤sob, ako sa identifikova┼ą a spoji┼ą sa s ved├║cimi predstavite─żmi odvetvia?

V takom pr├şpade pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş jednoduch├ęho syst├ęmu, ktor├Ż m├┤┼żete implementova┼ą okam┼żite.

Pre─Źo sa zamera┼ą na ovplyv┼łovate─żov?

Soci├ílne m├ędi├í s├║ skvel├Żm sp├┤sobom rozv├şja┼ą strategick├ę partnerstv├í s k─ż├║─Źov├Żmi vplyvmi a zosta┼łte informovan├ş o dian├ş vo va┼íom odbore,

Mus├şte v┼íak zamera┼ą svoje ├║silie Skontrolujte, ─Źi je ─Źas str├íven├Ż na soci├ílnych m├ędi├ích v├Żznamn├Ż,

┼át├║dia spolo─Źnosti Forrester Research potvrdzuje, ┼że 13.4% americk├Żch dospel├Żch online vytv├íra 80% obsahu, ktor├Ż ovplyv┼łuje ─żud├ş. Je to on 6,2% z t├Żchto pou┼ż├şvate─żov webu je zodpovedn├Żch za 80% vplyvu na soci├ílne siete.

mas├şvne spojeniaT├íto ┼ít├║dia spolo─Źnosti Forrester Research ilustruje silu spojenia so spr├ívnymi ─żu─Ćmi.

Ako m├┤┼że┼í Monitorujte a budujte vz┼ąahy s ovplyv┼łuj├║cimi faktormi relevantn├Żmi pre va┼íe podnikanie?

Vytvorte u┼ż┼í├ş zoznam najlep┼í├şch ovplyv┼łuj├║cich pracovn├şkov

Na┼í┼ąastie existuj├║ n├ístroje a procesy, ktor├ę pom├íhaj├║ zni┼żova┼ą mno┼żstvo hluku na soci├ílnych sie┼ąach. M├┤┼żete pou┼żi┼ą na zamera┼ą sa na k─ż├║─Źov├ę ovplyv┼łuj├║ce faktory kto m├┤┼że presun├║┼ą ihlu do va┼íej firmy.

Cie─żom je n├íjs┼ą tieto najlep┼íie ovplyv┼łova─Źe a vytvorte filter, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş komunikova┼ą s nimi. To v├ím pom├┤┼że rozv├şja┼ą pozit├şvny vz┼ąah s vplyvn├Żmi, ktor├ę m├┤┼żu roz┼í├şri┼ą va┼íe podnikanie.

Tu je Proces 4 kroky na vytvorenie zoznamu,

Pre┼íiel 1: vytvorenie cie─żov├ęho zoznamu semien

K─ż├║─Źom k tomuto prv├ęmu kroku je pou┼żitie n├ístrojov n├íjdite t├Żch spr├ívnych ─żud├ş, ktor├ş bud├║ ÔÇ×propagova┼ąÔÇť v├í┼í zoznam,

Po─Źas tejto prvej f├ízy nezabudnite na toto:

 • Pri h─żadan├ş ka┼żd├ęho ovplyv┼łova─Źa nie je potrebn├ę posadn├║┼ą.
 • Nerobte si starosti, ak si nie ste na 100% ist├ş, ┼że niekto zostavuje zoznam. Prida┼ą a pokra─Źova┼ą.
 • Tento po─Źiato─Źn├Ż zoznam ovplyv┼łovate─żov v├ís zavedie k ─Ćal┼í├şm ─żu─Ćom, ktor├Żch chcete na zozname. Niektor├ę bud├║ odstr├ínen├ę zo zoznamu (─Ćal┼íie inform├ície o tomto kroku 3)

  Za─Źa┼ą, n├íjs┼ą medzi 10 a 20 ovplyv┼łova─Źmi za─Źa┼ą proces. Potom vytvorte tabu─żku s menami ovplyv┼łuj├║cich os├┤b a adresami URL r├┤znych ├║─Źtov soci├ílnych m├ędi├ş.

  K tejto tabu─żke sa dostanete nesk├┤r, ke─Ć nastav├şte n├ístroje na monitorovanie t├Żchto ovplyv┼łova─Źov.

  P├í─Źi sa ti to Pr├şstup na str├ínky ÔÇ×sk├│re vplyvuÔÇť P├í─Źi sa mi Klout, Kred alebo PeerIndex.

  index peerPeerIndex umo┼ż┼łuje zna─Źk├ím identifikova┼ą, interagova┼ą a odme┼łova┼ą spotrebite─żov, ktor├ş ovplyv┼łuj├║ pr├şslu┼ín├ę kateg├│rie a ktor├ş pravdepodobne vytvoria pozit├şvne povedomie o zna─Źke alebo predaj.

  Vplyvov├ę str├ínky (hoci nie s├║ dokonal├ę) vyv├şjaj├║ st├íle sofistikovanej┼íie algoritmy, ktor├ę ur─Źuj├║ vplyv jednotlivca na soci├ílnu sie┼ą.

  Napr├şklad softv├ęrov├í spolo─Źnos┼ą v priestore cloud computingu, ktor├í v Kloute vyh─żad├íva v├Żraz ÔÇ×cloud computingÔÇť, by na svoj zoznam na┼íla nieko─żko vplyvn├Żch pou┼ż├şvate─żov.

  Cloud computingSpolo─Źnos┼ą cloud computing by urobila dobre, keby tieto tri ovplyv┼łova─Źe pridala na svoj ÔÇ×po─Źiato─Źn├ŻÔÇť zoznam.

  Potravin├írsky bloger by na┼íiel vynikaj├║ci v├Żchodiskov├Ż bod pre svoj zoznam.

  gurm├íni Potravinov├Ż blogger r├Żchlo n├íjde t├Żchto troch vplyvn├Żch, ktor├ş sa pridaj├║ do jeho zoznamu pomocou Klout.

  ─Äal┼í├şm skvel├Żm miestom, kde za─Źa┼ą h─żada┼ą vplyvn├Żch ─żud├ş online, je Guy Kawasaki Alltop.

  Alltop prid├í najlep┼íie blogy na nieko─żko r├┤znych t├ęm. Najlep┼íie blogerov z v├Ą─Ź┼íiny v├Żklenkov mo┼żno n├íjs┼ą pomocou tejto bezplatnej slu┼żby.

  Napr├şklad autor e-kn├şh n├íjde na Alltope nieko─żko vplyvn├Żch blogerov.

  etopov├ę knihyToto s├║ len tri z desiatok vplyvn├Żch blogov uveden├Żch na Alltope pre v├Żraz ÔÇ×elektronick├ę knihyÔÇť.

  Blogger, ktor├Ż sa zauj├şma o obsahov├Ż marketing, nen├íjde dostatok spojen├ş na pridanie do svojho zoznamu.

  marketing cel├ęho obsahuTri z najvplyvnej┼í├şch blogov v priestore Content Marketing uveden├ę na Alltope.

  V niektor├Żch odvetviach s├║ skupiny LinkedIn skvel├Żm miestom na vyh─żad├ívanie vplyvn├Żch ─żud├ş. Zist├şte, ┼że organiz├ítori a akt├şvni ─Źlenovia t├Żchto skup├şn s├║ ─Źasto vplyvn├ş.

  Napr├şklad spolo─Źnos┼ą, ktor├í m├í z├íujem o spojenie s dom├ícimi stavite─żmi, by na┼íla nieko─żko skup├şn LinkedIn, aby sa pripojili a presk├║mali vplyvn├Żch pracovn├şkov.

  tvorcovia prepojen├Żch skup├şnSkupiny LinkedIn maj├║ 121 v├Żsledkov s├║visiacich s v├Żrazom ÔÇ×stavitelia domovÔÇť.

  Nez├ívisl├Ż webov├Ż dizajn├ęr by nebol sklaman├Ż z mo┼żnost├ş v skupin├ích LinkedIn.

  Prepojen├í skupina pre webov├Ż dizajnSkupiny LinkedIn obsahuj├║ viac ako 1.500 v├Żsledky pre v├Żraz “web design”.

  Na spustenie m├┤┼żete pou┼żi┼ą funkciu vyh─żad├ívania na LinkedIn alebo tento adres├ír skup├şn LinkedIn.

  A kone─Źne, Facebook str├ínky s├║ dobr├Żm miestom n├íjdite ovplyv┼łova─Źe, ktor├ę chcete prida┼ą do svojho domovsk├ęho zoznamu,

  Organiz├ícia, ktor├í sa chce spoji┼ą s vplyvn├Żmi v boji proti svalovej dystrofii, n├íjde nieko─żko str├ínok a udalost├ş venovan├Żch tejto veci.

  svalov├í dystrofiaFacebook M├í nieko─żko ve─żmi vplyvn├Żch str├ín venovan├Żch boju proti svalovej dystrofii.

  Z├íbavn├Ż bloger, ktor├Ż pokr├Żva popul├írnu hudobn├║ sc├ęnu, n├íjde vo vn├║tri ve─ża vplyvn├Żch str├ínok Facebook, tie┼ż.

  facebook pop musicFacebook Je to vynikaj├║ci v├Żchodiskov├Ż bod pre t├Żch, ktor├ş sa zauj├şmaj├║ o ovplyv┼łovanie vplyvov na z├íbavu.

  M├┤┼żete pou┼żi┼ą funkciu vyh─żad├ívania na Facebook n├íjs┼ą popul├írne a akt├şvne str├ínky. Alebo pou┼żite toto Facebook adres├ír str├ínky.

  Nakoniec je cie─żom n├íjs┼ą jednotliv├Żch ovplyv┼łova─Źov a online str├ínky, kde tr├ívia svoj ─Źas,

  Ak n├íjdete ovplyv┼łova─Ź na jednom kan├íli, pravdepodobne ho n├íjdete aj na in├Żch online kan├íloch.

  Napr├şklad bloger, ktor├Ż n├íjdete na serveri Alltop, bude ma┼ą pravdepodobne siln├║ pr├ştomnos┼ą Twitter, Rovnako tak spr├ívca popul├írneho Facebook str├ínka m├┤┼że spravova┼ą akt├şvnu skupinu LinkedIn.

  Na konci tohto kroku by ste mali ma┼ą tabu─żku obsahuj├║cu 10 a┼ż 20 ÔÇ×┼ítartovac├şchÔÇť ovplyv┼łova─Źov. Zaznamenajte adresy URL dom├ęny Facebook str├ínky, blogy, Twitter Zdroje a skupiny LinkedIn pre ka┼żd├Ż z t├Żchto ovplyv┼łova─Źov v tejto tabu─żke.

  T├║to tabu─żku budete potrebova┼ą pre ─Ćal┼í├ş krok.

  Pre┼íiel 2: monitorova┼ą ─Źlenov zoznamu

  Je ─Źas za─Źa┼ą konfigurova┼ą n├ístroje pre Monitorujte a komunikujte s t├Żmi, ktor├ş s├║ na va┼íom zozname,

  Existuj├║ dva hlavn├ę n├ístroje, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą pou┼żit├ę na u─żah─Źenie otvorte komunika─Źn├ę linky medzi vami a va┼íou skupinou zoznamov,

  Prv├Żm n├ístrojom je Google Reader. Takmer v┼íetci hlavn├ş ovplyv┼łovatelia bud├║ vlastni┼ą a spravova┼ą blog s informa─Źn├Żm kan├ílom RSS.

  Otvorte tabu─żku a prejdite na blog ka┼żd├ęho ovplyv┼łova─Źa.

  Jednu z vynikaj├║cich funkci├ş aplik├ície Google Reader n├íjdete v nastaveniach, nastaveniach aplik├ície Reader a daroch.

  nastavenie ─Ź├şta─Źky googleOtvorte aplik├íciu Google Reader, kliknite na ikonu nastaven├ş a potom na polo┼żku Nastavenia sn├şma─Źa. Potom kliknite na Treats.

  Jedn├Żm z doplnkov je z├ílo┼żka v ─Źasti ÔÇ×Registr├ícia po─Źas prehliadaniaÔÇť. T├║to z├ílo┼żku m├┤┼żete presun├║┼ą do svojho prehliada─Źa, aby ste si mohli prihl├ísi┼ą na odber blogu v slu┼żbe Google Reader, ke─Ć ste na tomto blogu.

  prihl├ísi┼ą sa na odber ob─ż├║ben├Żch polo┼żiekZna─Źka predplatn├ęho v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą kan├íl RSS do slu┼żby Google Reader, ke─Ć ste na danom blogu.

  Prejdite na ka┼żd├Ż blog v tabu─żke a kliknut├şm na z├ílo┼żku ÔÇ×Prihl├ísi┼ą sa na odberÔÇť pridajte informa─Źn├Ż kan├íl RSS do svojej aplik├ície Google Reader.

  Cie─żom je Pridajte v┼íetok obsah blogu, ktor├Ż vytvorili va┼íi ovplyv┼łovatelia na ─żahko pr├şstupnej webovej str├ínke.

  Napr├şklad m├┤j program Google Reader obsahuje obsah blogu z m├┤jho u┼ż┼íieho v├Żberu.

  m├┤j google readerM├┤j program Google Reader je pln├Ż obsahu od najvplyvnej┼í├şch ─żud├ş v mojom odbore.

  V├í┼í Google Reader je n├ístroj, ktor├Ż m├┤┼żete r├Żchlo pou┼ż├şva┼ą ka┼żd├Ż de┼ł udr┼żujte konverz├ície v├í┼í zoznam vytv├íra a prispieva. Va┼í├şm cie─żom bude by┼ą s├║─Źas┼ąou t├Żchto rozhovorov (viac inform├íci├ş v El Paso 4)

  Druh├Żm n├ístrojom je HootSuite kombinovan├Ż s Twitter Zoznamy a skupiny LinkedIn.

  Twitter Zoznamy s├║ mocn├Żm sp├┤sobom zacie─żte a filtrujte tweety od ─żud├ş, ktor├Żch sledujete, HootSuite ─Ćalej zjednodu┼íuje Twitter, LinkedIn a do istej miery Facebook organizova┼ą ─Źinnos┼ą v ÔÇ×tokochÔÇť z jednej strany na druh├║

  Za─Źnime s Twitter,

  Najprv, vytvori┼ą nov├Ż Twitter zoznam naz├Żvan├ę “u┼ż┼í├ş zoznam” a pridajte ka┼żd├ęho z va┼íich vplyvn├Żch do tohto nov├ęho Twitter zoznam, Ak nepozn├íte vytv├íranie zoznamov, je tu kompletn├Ż n├ívod Twitter tu.

  Po v├ís Twitter Zoznam sa vytvor├ş, prida┼ą toto Twitter zoznam postupnosti na hlavnom paneli HootSuite, Toto je kompletn├Ż n├ívod HootSuite o tom, ako vytvori┼ą postupnos┼ą pre Twitter List.

  V├í┼í HootSuite bude vyzera┼ą takto:

  potoky had├şcHootSuite organizuje va┼íe Twitter ─îinnos┼ą v ─żahko pou┼żite─żn├Żch st─║pcoch ved─ża seba, ktor├ę sa naz├Żvaj├║ re┼ąazce.

  Na obr├ízku vy┼í┼íie vid├şte dva Twitter re┼ąaze.

  Pr├║d v─żavo je m├┤j domov. Twitter feed a je chaotick├Ż a neusporiadan├Ż, ktor├Ż obsahuje tweety 613 ─żud├ş, ktor├Żch sledujem. Vpravo je m├┤j mal├Ż zoznam jed├íl. Ke─Ć┼że je na mojom zozname iba 41 ─Źlenov, tento informa─Źn├Ż kan├íl je ve─żmi zameran├Ż a ─żahko monitorovate─żn├Ż.

  Po druh├ę, importujte skupiny LinkedIn, ktor├Żch s├║ va┼íi ovplyv┼łovatelia s├║─Źas┼ąou,

  Kompletn├Ż n├ívod na import skup├şn LinkedIn do HootSuite n├íjdete tu.

  pridajte prepojen├ę skupinyNastavenie skup├şn LinkedIn na sledovanie na HootSuite je ve─żmi jednoduch├ę.

  dozor Facebook Str├ínky, na ktor├ę nem├íte pr├íva na spr├ívu, s├║ pre m┼ła sk├┤r manu├ílnym procesom. Prihlasuje sa Facebook Monitorovanie a komunik├ícia m├┤┼żu by┼ą komplikovan├ę, ale ak sa s├║stred├şte, m├┤┼że to by┼ą ve─żmi efekt├şvny proces.

  V prehliada─Źi pou┼ż├şvam dobr├ę a zastaran├ę z├ílo┼żky pr├şstup Facebook str├ínky mojich vplyvn├Żch

  Ak niekto pou┼ż├şva lacn├Ż (pokia─ż mo┼żno bezplatn├Ż) n├ístroj prid├íva┼ą, organizova┼ą a filtrova┼ą inform├ície z Facebook str├ínkyVe─żmi by sme ocenili, keby ste mi mohli zanecha┼ą koment├ír.

  Na konci tohto kroku budete ma┼ą n├ístroje a procesy sledova┼ą a komunikova┼ą so svoj├şm zoznamom, Vytvorili ste filter, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş ─Źo najlep┼íie vyu┼żi┼ą NI ─Źasu str├íven├ęho na soci├ílnych m├ędi├ích.

  Tvrd├í ─Źas┼ą je u konca. Teraz je ─Źas za─Źa┼ą vyu┼ż├şva┼ą v├Żhody.

  Najsk├┤r pochopte, ┼że vytvorenie zoznamu je proces, nie udalos┼ą.

  Prešiel 3: zoznam neustále upravujte

  Ako je uveden├ę v kroku 1, nie je potrebn├ę vytv├íra┼ą dokonal├Ż zoznam od za─Źiatku. V├í┼í zoznam sa bude ─Źasom vyv├şja┼ą.

  Hlavn├Żm d├┤vodom, pre─Źo sa v├í┼í zoznam bude vyv├şja┼ą, je to, ┼że n├íjdenie ovplyv┼łova─Źa v├ís dovedie k in├Żm ovplyv┼łuj├║cim. Uvid├şte, ako komunikuj├║, vytv├íraj├║ o nich obsah a navz├íjom propaguj├║ svoje v├Żrobky, slu┼żby a udalosti.

  Ke─Ć objav├şte tieto ovplyv┼łova─Źe, pridajte ich do svojho zoznamu.

  Mali by ste tie┼ż listujte ─Źasto pre uistite sa, ┼że je kr├ítky, a preto efekt├şvny,

  ─îlenov m├┤┼żete odstr├íni┼ą z nieko─żk├Żch d├┤vodov:

 • Znehodnotili ste ich ├║rove┼ł vplyvu.
 • Nie s├║ pre v├ís relevantn├ę.
 • Nechcete s├║hlasi┼ą s t├Żm, ─Źo robia.
 • Tento posledn├Ż bod je d├┤le┼żit├Ż.

  V kroku 4 Pri budovan├ş vz┼ąahov budete propagova┼ą tento partner a spolupracova┼ą s n├şm. V┼íeobecne plat├ş, ┼że hoci osoba m├í vplyv, nemus├ş by┼ą v s├║lade so svojou zna─Źkou alebo hodnotami. Tieto ovplyv┼łova─Źe by mali by┼ą odstr├ínen├ę zo zoznamu.

  Pre┼íiel 4: Budujte vz┼ąahy s u┼ż┼í├şm zoznamom

  Najprv nemus├şte hovori┼ą pr├şli┼í ve─ża. Po─Ź├║vania.

  V skuto─Źnosti je po─Ź├║vanie jedn├Żm z naj├║─Źinnej┼í├şch sp├┤sobov vyu┼żitia soci├ílnych m├ędi├ş a v─Ćaka usporiadaniu soci├ílnych m├ędi├ş pomocou tohto zoznamu je po─Ź├║vanie efekt├şvne.

  Ak vid├şte sp├┤sob, ako m├┤┼żete Pom├┤┼żte ovplyv┼łovate─żovi, N├┤┼ż. Ke─Ć poskytujete pomoc, vy Vytvorte d├┤veryhodnos┼ą, d├┤veru a soci├ílny kapit├íl s ovplyv┼łova─Źom,

  Tu je nieko─żko sp├┤sobov Vytv├írajte vz┼ąahy s ─Źlenmi v├í┼ího u┼ż┼íieho v├Żberu:

 • Propagujte svoj obsah, pr├ş─Źiny a produkty.
 • Komentujte svoj obsah
 • Prispejte k svojmu Facebook Str├ínky a skupiny LinkedIn
 • V pr├şpade potreby po┼ílite spr├ívu
 • Vytvorte pre nich obsah
 • Z├║─Źastnite sa na va┼íich akci├ích
 • Nak├║pte si svoje produkty a slu┼żby
 • Najmite ich ako tr├ęnera alebo konzultanta
 • Po┼ílite na ne odkazy
 • ─îlenovia v├í┼ího ob─ż├║ben├ęho zoznamu chc├║ zv├Ż┼íi┼ą svoj vplyv, zarobi┼ą viac pe┼łaz├ş a u┼íetri┼ą ─Źas., Ak tieto probl├ęmy pravidelne rie┼íite, v├í┼í vz┼ąah sa bude roz┼íirova┼ą.

  So zoznamom bu─Ćte opatrn├ş

  Varovanie: nerobte chybu, ┼że ignorujete najv├Ą─Ź┼íiu soci├ílnu sie┼ą. Ka┼żd├Ż do istej miery ovplyv┼łuje soci├ílnu sie┼ą.

  Proces u┼ż┼íieho v├Żberu je vynikaj├║ci sp├┤sob pou┼ż├şva┼ą soci├ílne m├ędi├í na zv├Ż┼íenie v├í┼ího vplyvuNezabudnite v┼íak, ┼że existuj├║ ─Ćal┼íie d├┤vody na pou┼ż├şvanie soci├ílnych m├ędi├ş.

  V z├ívislosti od v├í┼ího podnikania budete mo┼żno musie┼ą pou┼ż├şva┼ą soci├ílne m├ędi├í na zlep┼íenie slu┼żieb z├íkazn├şkom, zv├Ż┼íenie retencie z├íkazn├şkov a splnenie ─żubovo─żn├ęho po─Źtu obchodn├Żch cie─żov.

  Tento kr├ítky zoznam poskytuje organizovan├Ż a efekt├şvny sp├┤sob interagova┼ą s k─ż├║─Źov├Żmi vplyvmi, aby sa zv├Ż┼íil ich vlastn├Ż vplyv,

  Je to mocn├Ż n├ístroj. Umo┼ż┼łuje filtrova┼ą ┼íum na soci├ílnych m├ędi├ích a zamerajte sa na oblasti, ktor├ę s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou prines├║ v├Żsledky pre va┼íe podnikanie,

  Pou┼żite tento proces, aby ste boli efekt├şvnej┼í├ş a efekt├şvnej┼í├ş na soci├ílnych sie┼ąach a n├íjdete hlavn├Żch ovplyv┼łuj├║cich, ktor├ş v├ís pridaj├║ do u┼ż┼íieho v├Żberu.

  Co si myslis? Ako by ste vylep┼íili tento postup v u┼ż┼íom v├Żbere? Ako to m├┤┼żete urobi┼ą pre svoje vlastn├ę podnikanie? Svoje ot├ízky a pripomienky zanechajte v r├ím─Źeku ni┼ż┼íie.