Ako nájsť telefón pomocou služby Google Find My Device

Ako nájsť telefón pomocou služby Google Find My Device 1

Taška, peňaženka, kľúče, telefón…

Toto sú veci, ktoré vždy kontrolujem pred odchodom z domu – a to z dobrého dôvodu, však? Prísť o čokoľvek z toho by bolo také trápenie a mohlo by to ovplyvniť váš celý deň.

Čo teda, ak vám telefón ukradnú alebo ho stratia? Teraz máme problém.

Keď prídete o telefón, nestratíte len drahý gadget. Pokiaľ nemáte zálohu v cloude, prídete aj o stovky kontaktov, dôležité e -maily z práce, roztomilé fotografie vášho domáceho maznáčika a mnoho ďalších!

Našťastie pre vás ešte nemusí byť neskoro, pretože stále existuje spôsob, ako nájsť váš telefón.

Ako?

No, pomocou služby Google Find My Device. To je ako.

Čo je Google Find My Device?

Find My Device je funkcia vytvorená spoločnosťou Google, ktorá pomáha lokalizovať stratené zariadenia so systémom Android 4.4 a hore.

Google Find My Device bol predtým známy ako Správca zariadenia Android. Jeho prioritou bolo, že ho možno použiť na diaľkové odomknutie telefónu alebo tabletu Android pomocou iného zariadenia, pokiaľ máte prihlásené svoje účty Google.

V roku 2017 ho však spoločnosť Google aktualizovala a zrušila funkciu odomknutia, pretože niektorí používatelia to považovali za problematické. Google zároveň zmenil svoj názov na Find My Device.

Na druhej strane Google zachoval dôležité funkcie, ktoré vám umožňujú zariadenie zamknúť alebo nechať zvoniť.

Zatiaľ si najskôr povieme, ako nájsť telefón s Androidom pomocou služby Google Find My Device.

3 Kroky pri lokalizácii vášho strateného telefónu s Androidom pomocou funkcie Nájsť moje zariadenie

Kedykoľvek zabudnete, kam ste položili telefón – alebo vám ho, nedajbože, ukradnú, telefón – je to, že odtiaľto nájdete ihlu v kope sena. Našťastie Google uľahčila lokalizáciu našich zariadení s Androidom iba tromi jednoduchými krokmi.

1. Prístup k aplikácii Nájdi moje zariadenie

Prejdite na stránku google.com/android/find pomocou počítača alebo akéhokoľvek iného zariadenia s internetom.

Prihlasovacie rozhranie Nájsť moje zariadeniePrihlásenie do môjho zariadenia Google

2. Prihlásiť sa Nájsť moje zariadenie

Potom uvidíte rozhranie Find My Device, ako je to znázornené nižšie.

Rozhranie Google Find My Device s Mapami GoogleRozhranie Google Find My Device

3. Vyberte svoje zariadenie

Nájdi moje zariadenie vyberte zariadenieVyberte svoje zariadenie

Po výbere zariadenia sa mapa na bočnej strane rozhrania automaticky vyplní ako na obrázku nižšie.

Rozhranie Find My Device s umiestneným zariadenímZariadenie Android sa nachádza

Ak kliknete alebo klepnete na zelenú ikonu na mape, nová karta otvorí ďalšie rozhranie mapy. Na tejto mape Google zobrazí podrobnosti o polohe vášho zariadenia ako na obrázku nižšie.

Rozhranie Google MapsPribližná poloha zariadenia Android

Upozorňujeme, že toto je iba približná poloha vášho zariadenia. Stále je to však užitočné, ak chcete vedieť, či je váš telefón doma, alebo potrebujete poznať aspoň oblasť, kde sa telefón nachádza.

Ak ste presvedčení, že sa váš telefón skutočne stratil, môžete si vybrať z troch možností, ktoré vám funkcia Nájdi moje zariadenie umožní.

Musíš si prečítať: 10 najlepších aplikácií na nájdenie telefónu s Androidom, aby ste mohli zlomiť zlodeja

Možnosti diaľkového ovládania služby Google Find My Device

Najnovšia verzia Find My Device z roku 2019 sa môže pochváliť tromi možnosťami, z ktorých si môžete vyberať, a to Play Sound, Secure Device a Erase Device. Tieto možnosti vám umožňujú ovládať telefón na diaľku a dúfajme, že ho nakoniec získate späť.

Prehrať zvuk

Možnosť Prehrať zvuk vám umožní nechať telefón zvoniť, aj keď je tichý. Zvonenie bude trvať päť minút, alebo kým nekliknete alebo sa nedotknete tlačidla „Zastaviť zvonenie“ ako na obrázku nižšie.

Rozhranie Find My Device Play SoundPrehrať vybraný zvuk

Keď konečne nájdete svoj telefón, môžete zvonenie zastaviť aj stlačením vypínača na zariadení.

Toto je môj osobný favorit, pretože vďaka tejto možnosti môžete svoj telefón ľahko nájsť, ak nemáte iné zariadenie na zvonenie. Teraz som túto možnosť použil niekoľkokrát a pomohlo mi to uistiť ma, že nemusím panikáriť, pretože môj telefón je práve nablízku.

Zabezpečené zariadenie

Možnosť Zabezpečené zariadenie vám umožňuje vzdialene uzamknúť zariadenie pomocou kódu PIN, hesla alebo vzoru a odhlásiť sa z vášho účtu Google. Tiež vám umožní nechať správu a telefónne číslo, aby ste upozornili tých, ktorí ju stratili.

Keď vyberiete možnosť Zabezpečené zariadenie, na obrazovke sa zobrazí rozhranie ako na obrázku nižšie.

Rozhranie zabezpečeného zariadenia Nájsť moje zariadenieVybraté zabezpečené zariadenie

Túto možnosť som zámerne použil s telefónom, aby ste mali lepší prehľad o tom, ako to vyzerá, keď vyberiete túto možnosť, takže mi dlžíte veľa. Robím si srandu.

Nájdite na obrazovke Moje zariadenieNájdite na obrazovke Moje zariadenie
Uzamknutá obrazovka v službe Google Find My DeviceUzamknutá obrazovka v službe Google Find My Device

A podľa očakávania bol môj telefón odhlásený z môjho účtu Google a vo vašom telefóne sa zobrazí upozornenie ako na obrázku nižšie.

Snímka obrazovky s upozorneniami
Oznámenie „Vyžaduje sa aktivácia účtu“

Toto je samozrejme viditeľné iba vtedy, keď bol váš telefón alebo niekto iný úspešne odomknutý.

Ak bol váš telefón odomknutý, aplikácia Find My Device zobrazí pod rozhraním text oznámenia.

Rozhranie Find My Device with Lock Screen has been Unlocked
Uzamknutá obrazovka bola odomknutá

Vymazať zariadenie

Rád túto možnosť nazývam „bodom vzdania sa“.

Prečo? Pretože možnosť Vymazať zariadenie doslova vymaže všetko vo svojom telefóne a už nebudete môcť nájsť svoje zariadenie.

Toto je, samozrejme, trvalé. Preto, nikdy vyberte si túto možnosť, ak stále veríte, že svoj telefón dostanete späť.

Nasledujúci obrázok zobrazuje rozhranie možnosti Vymazať zariadenie. Všimnete si, že to hovorí, že váš telefón bude musieť byť online, aby bolo vymazanie údajov úspešné, ale vymazanie bude pokračovať, akonáhle bude zariadenie online.

Vymazať rozhranie zariadenia
Vymazať vybraté zariadenie

Pred všetkým ostatným

Ak váš telefón nedodržiava niektoré podmienky stanovené spoločnosťou Google, všetky vyššie uvedené možnosti nebudú spustiteľné.

Nájdi moje zariadenie bude iba byť použiteľné, ak je vaše zariadenie Android:

    ZapnutéPrihlásený k vášmu účtu GooglePripojený k internetuViditeľný v Google PlayPovolenie umiestneniaNajsť moje zariadenie aktívne

Viem, čo si myslíš. Pravdepodobne máte obavy z výdrže batérie telefónu. Nemám ti to za zlé, tiež som bol na začiatku. Preto vždy, keď idem von, zapnem GPS alebo polohu telefónu.

Pre istotu by ste si však mali zaobstarať powerbanku. Keďže ste tu, spojil som AmazonNajpredávanejšia powerbanka nižšie. Hovorí sa mu Anker PowerCore a môže nabíjať až tri zariadenia. Je tiež kompaktný, ľahký a čo je najlepšie, má možnosti rýchleho nabíjania. Neváhajte a overte si to!

Power banka Anker
Ako nájsť telefón pomocou služby Google Find My Device 2

V každom prípade, ak si nie ste istí, či je funkcia Nájsť moje zariadenie v telefóne aktívna, prejdite na položku Nastavenia> Zabezpečenie a poloha (alebo Google> Zabezpečenie)> Nájsť moje zariadenie. Ak majú vaše nastavenia funkciu vyhľadávania, stačí napísať Nájdi moje zariadenie a malo by sa objaviť.

Už nikdy nestratíte telefón

Pred touto technológiou sme sa iba modlili a dúfali, že dostaneme svoj telefón späť. Pri troche šťastia to môže byť len ležanie pod posteľou alebo skrývanie sa v hĺbke gauča.

Ak vám však telefón ukradnú, je pravdepodobné, že ho už nikdy nenájdete. Vďaka službe Google Find My Device môžete mať aspoň predstavu o blízkosti svojho telefónu. Navyše môžete vziať so sebou policajtov a chytiť to, čo sa nedá robiť.

Takže keď nabudúce prídete o telefón a Find My Device vám ho pomôže získať späť, nezabudnite poďakovať spoločnosti Google.

Už ste niekedy úspešne našli svoje zariadenie Android pomocou služby Google Find My Device? Podeľte sa s nami o svoj príbeh v nižšie uvedených komentároch!

Nasledujúce čítanie: Find My Phone Android

Odporúčaný obrázok