Ako n├íjs┼ą straten├Ż alebo ukradnut├Ż iPhone – ┼ítyri tipy, ktor├ę mus├şte vedie┼ą

P├üR BLUNDEROV je rovnako stresuj├║cich ako strata iPhonu – ak sa v┼íak v├í┼í mobil za─Źne vysiela┼ą, nie je potrebn├ę prepada┼ą panike.

Existuje mno┼żstvo jednoduch├Żch sp├┤sobov, ako sledova┼ą svoje Apple gadget, ktor├Ż zaist├ş, ┼że bude v bezpe─Ź├ş pred zvedav├Żmi rukami zlodejov.

Od aktiv├ície bud├şka, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że lokalizova┼ą telef├│n, a┼ż po ├║pln├ę vyu┼żitie aplik├ície N├íjdi m├┤j telef├│n, sme zhrnuli niektor├ę z najlep┼í├şch techn├şk ni┼ż┼íie.

Aj ke─Ć ste o iPhone nepri┼íli, zoznam st├íle stoj├ş za pre─Ź├ştanie, preto┼że niektor├ę z t├Żchto praktick├Żch funkci├ş vy┼żaduj├║, aby ste si ich pred pou┼żit├şm nastavili.

Nájdi moju aplikáciu

Aplik├ícia Find My je Apple aplik├ícia zabudovan├í do v┼íetk├Żch jej zariaden├ş.

M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na vyh─żadanie straten├Żch pom├┤cok na mape, ─Źo je skvel├ę na sledovanie straten├Żch alebo ukradnut├Żch telef├│nov.

Je tie┼ż mo┼żn├ę dia─żkovo vymaza┼ą v├í┼í iPhone – alebo in├Ż Apple gadget – zabr├íni zlodejom chyta┼ą va┼íe inform├ície alebo s├║bory.

Ak ste stratili svoj iPhone, v inom otvorte aplik├íciu Find My Apple zariadenie, na ktorom ste prihl├ísen├ş pomocou svojho Apple ID.

Ak nem├íte sekund├írne zariadenie, prejdite na t├║to funkciu na str├ínke iCloud.com/find (budete sa musie┼ą prihl├ísi┼ą pomocou svojho Apple ID).

Zobraz├ş sa v├ím mapa s umiestnen├şm v┼íetk├Żch va┼íich miest Apple pom├┤cky.

Klepnut├şm na polo┼żku ÔÇ×V┼íetky zariadeniaÔÇť v hornej ─Źasti str├ínky a v├Żberom zariadenia, ktor├ę h─żad├íte, sa zobraz├ş jeho miesto pobytu.

Tu n├íjdete inform├ície o tom, ako nastavi┼ą funkciu N├íjdi ma.

Spusti┼ą alarm

Slu┼żba Find My Phone je skvel├í, ak je v├í┼í modul gadget vzdialen├Ż, ale ─Źo ke─Ć ste ho stratili doma alebo v kancel├írii?

Ak je v├í┼í mobil bl├şzko, ale st├íle ho nem├┤┼żete n├íjs┼ą, m├┤┼żete svoj iPhone prin├║ti┼ą, aby vyd├íval hlasn├Ż zvuk – aj ke─Ć je ticho.

AppleSoftv├ęr cloudov├ęho ├║lo┼żiska iCloud m├í m├ílo zn├ímu funkciu, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje ÔÇ×pingn├║┼ąÔÇť na sl├║chadlo a prin├║ti┼ą ho vyda┼ą r├Żchly alarm.

Je to naj─żah┼íie pre Apple Watch majitelia: jednoducho potiahnite prstom nahor po obrazovke hodiniek a potom klepnite na tla─Źidlo, ktor├ę vyzer├í ako iPhone, pri─Źom z neho vych├ídzaj├║ zvukov├ę vlny.

Pr├şpadne ktoko─żvek s in├Żm Apple gadget – ako in├Ż iPhone, iPad alebo iPod Touch – si m├┤┼że stiahnu┼ą aplik├íciu N├íjs┼ą m├┤j telef├│n.

Po nain┼ítalovan├ş aplik├ície klepnite na iPhone, ktor├Ż v├ím ch├Żba, a potom stla─Źte tla─Źidlo ÔÇ×Prehra┼ą zvukÔÇť.

To prin├║ti iPhone vyd├íva┼ą hluk, aj ke─Ć je ticho.

Ak nem├í┼í in├ę Apple Potom bude va┼íou ─Ćal┼íou najlep┼íou mo┼żnos┼ąou prihl├ísi┼ą sa na iCloud.com.

Odtia─ż kliknite na tla─Źidlo N├íjs┼ą telef├│n, vyberte zariadenie, ktor├ę h─żad├íte, a potom kliknite na ÔÇ×prehra┼ą zvukÔÇť.

Alternat├şvne aplik├ície

Ak z nejak├ęho d├┤vodu nechcete pou┼ż├şva┼ą funkciu N├íjdi ma, je v├ím k dispoz├şcii mno┼żstvo alternat├şvnych aplik├íci├ş.

Niektor├ę pon├║kaj├║ ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vyp├ítra┼ą zlodeja alebo pom├┤┼żu pou─Źi┼ą dobr├ęho Samarit├ína, ktor├Ż na┼íiel va┼íe vz├ícne zariadenie.

Niektor├ę z aplik├íci├ş s├║ v┼íak bezplatn├ę, tak┼że sa pripravte na zaplatenie mal├ęho poplatku.

Tu je sedem aplik├íci├ş na vyh─żad├ívanie zariaden├ş podobn├Żch aplik├ícii Find My:

Lok├ítor zariaden├ş FoneHome GadgetTrak Telef├│nna stopa iHound GPSTracker Lookout

Nástroj na sledovanie

Ak ste s├ęriov├Ż mobiln├Ż porazen├Ż, m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą invest├şciu do sledovacieho zariadenia pre v├í┼í mobil.

Zna─Źky, ktor├ę pon├║ka napr├şklad technologick├í spolo─Źnos┼ą Tile, v├ím napr├şklad umo┼ż┼łuj├║ n├íjs┼ą objekty pomocou aplik├ície pre smartf├│ny.

Na ta┼íku, k─ż├║─Źenku alebo telef├│n je mo┼żn├ę pripevni┼ą sledova─Ź dla┼żd├şc, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że vyhn├║┼ą sa ich strate.

K dispoz├şcii s├║ aj podobn├ę pom├┤cky ako TrackR Pixel, Cube Tracker SpotyPal.

Apple dokonca sa hovor├ş, ┼że pracuje na vlastnej verzii technol├│gie – gizmo, o ktorom sa predpoklad├í, ┼że sa naz├Żva AirTags.

Funkcia SOS iPhone, ktor├í v pr├şpade nebezpe─Źenstva zavol├í pohotovostn├ę slu┼żby a spust├ş sir├ęnu

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Instagram pod─ża novej ┼íokuj├║cej spr├ívy pou┼ż├şvaj├║ ÔÇ×neonacistiÔÇť na n├íbor mlad├Żch ─żud├ş.

Ohromuj├║ce z├íbery vybuchuj├║cej sopky Islandu zachytil n├şzko letiaci dron, ktor├Ż sa stra┼íidelne pribl├ş┼żil k vriacej l├íve.

A spolo─Źnos┼ą Google je v ohni kv├┤li zberu internetov├Żch ├║dajov o pou┼ż├şvate─żoch, ktor├ş prehliadaj├║ v re┼żime inkognito.

M├íte nejak├ę dobr├ę tipy pre iPhone? Ak ├íno, dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu