Ako nájsť archivované e -maily v Gmaile v systéme Android?

Ak ste používateľom Outlooku, stavím sa, že neviete, ako nájsť archivované e -maily v Gmaile. Nebojte sa! Rovnako ako väčšina bežných používateľov Gmailu!

Často máme tendenciu archivovať dôležité e -maily v našej doručenej pošte a myslíme si, že ich v prípade potreby stiahneme. Percento hanblivých používateľov Gmailu ide o krok vpred a archivuje aj tých nedôležitých a zmieša ich s dôležitými dokumentmi a poštami.

Väčšina používateľov Gmailu si však nie je vedomá toho, kde tieto archivované e -maily nájsť, nechávajú tak nováčikov, ktorí práve prešli z Outlooku na Gmail. Som si istý, že by ste nechceli, aby sa vaše dôležité e -maily stratili v záplave nevyžiadanej pošty. Chcete ich nájsť?

Nehľadajte nič iné, pretože v tomto článku vás prevediem tým, ako nájsť archivované e -maily v Gmaile v systéme Android. Nielen to, viac o archivovaných správach nájdete tu. Pokračuj v čítaní!

Prečítajte si tiež:

Ako uložiť SMS do Gmailu v systéme Android a udržať ich navždy

Aplikácia Gmail v systéme Android získava pri svojej najnovšej aktualizácii integráciu Úloh Google

Archivujte tieto e -maily!

Predtým, ako sa pohneme ďalej, pochopme, čo je archivácia a ktoré e -maily by ste mali archivovať! Čo je archivácia? Bezpečné dlhodobé ukladanie údajov do databázy sa nazýva archivácia. Archivácia e -mailov zaisťuje, že archivovaný e -mail zostane vyhľadateľný a neodstráni sa ani náhodou, a zostane v bezpečí niekde mimo doručenej pošty. Keď však niekto odpovie na archivovanú poštu, opäť sa zobrazí v doručenej pošte.

Zásadné údaje, ako sú mediálne súbory, bankové informácie, dokumenty a obchodné údaje, sa spravidla archivujú a v prípade potreby je k nim prístup. Hlavným cieľom archivácie e -mailov je bezpečné ukladanie dôležitých údajov a príloh a udržiavanie doručenej pošty v čistote.

Prečo by ste mali odstraňovať e -maily?

Namiesto archivácie všetkých e -mailov odstráňte tie e -maily, o ktorých si myslíte, že by ste ich v budúcnosti už nikdy nepotrebovali. Táto jednoduchá akcia uvoľní úložisko vo vašom cloude. Ak to chcete urobiť, presuňte svoje e -maily do koša a tiež ich natrvalo odstráňte z koša.

Verte či neverte, elektrina použitá na odoslanie typickej pošty je zodpovedná za emisie 4 g CO2. Navyše, ak má pošta obrázkovú prílohu, emisia stúpne na 50 g. Vyčistením nevyžiadaných e -mailov sa zníži spotreba elektrickej energie pri ukladaní e -mailov, a tým sa zníži uhlíková stopa.

Odporúčame vám každú chvíľu odstrániť bezcenné maily a zrušiť odber kanálov, z ktorých nechcete byť aktualizovaní. Ak sa vrátime k archivácii, archivujte a vyhľadajte archivované e -maily v Gmaile podľa týchto pokynov.

Návod na použitie e-mailového archívu

Ako archivovať e -maily v Gmaile v systéme Android?

Archivácia e -mailov v Gmaile je veľmi jednoduchá. Ak chcete archivovať e -mail v Gmaile v systéme Android,

    Otvorte na svojom zariadení so systémom Android aplikáciu Gmail
Doručená pošta aplikácie GmailDoručená pošta v Gmaile

2. Stlačte a podržte e -mail

3. Klepnite na tlačidlo archivácie v hornej lište

archivujte e -mailArchivácia e -mailu

Pošta bude následne archivovaná. Môžete to vrátiť späť klepnutím na tlačidlo Späť, ktoré sa zobrazí bezprostredne po archivácii e -mailu.

kliknutím na tlačidlo späť zrušíte okamžitú archiváciuzrušiť archiváciu

Ako nájsť archivované e -maily v Gmaile v systéme Android?

Tu je tá vec. Na rozdiel od Outlooku nemá Gmail priečinok ani štítok pre archivované e -maily. Ak chcete nájsť archivované e -maily v Gmaile, postupujte takto.

1. Otvorte na svojom zariadení s Androidom aplikáciu Gmail

2. Klepnite na ikonu ponuky hamburgera v ľavom hornom rohu

doručená pošta aplikácie gmailDoručená pošta v Gmaile

3. Na bočnom paneli vyhľadajte štítok „Všetky správy“

bočný panel v gmaileBočný panel v Gmaile

4. Ručne vyhľadajte e -mail, ktorý hľadáte, alebo do vyhľadávacieho panela zadajte relevantné výrazy, aby ste ho ľahko našli 一 samozrejme, to druhé je jednoduchšie.

5. Klepnutím na e -mail zobrazíte jeho obsah

všetky štítky pošty v gmaileNájdite poštu a otvorte ju

Postupujem takto: keď potrebujem archivovaný e -mail s výpisom z účtu za konkrétny mesiac, prejdem na štítok „Všetky správy“ a napíšem „[bank name] bankový výpis “do vyhľadávacieho panela a rýchlo prineste hľadaný tovar.

Ako zrušiť archiváciu e -mailov v Gmaile v systéme Android?

Ak chcete e -mail vrátiť do doručenej pošty, môžete to tiež urobiť presunutím. Ak chcete archivovaný e -mail zrušiť z archívu,

    Stlačte a podržte e -mail
všetky štítky pošty v gmaile
Nájdite poštu a otvorte ju

2. Klepnite na ponuku kebabu (tri bodky) v pravom hornom rohu

kebabové menuKebab menu

3. Klepnite na možnosť „Presunúť do doručenej pošty“

Presuňte poštu do doručenej poštyPresuňte poštu do doručenej pošty

4. E -mail bude presunutý do doručenej pošty

Musíš si prečítať:

Gmail, Chrome a ďalšie aplikácie pre Android, ktoré už v telefónoch zlyhávajú – tu je dôvod a čo robiť!

Gmail vs. Doručená pošta Google: Porovnanie týchto dvoch používateľov v reálnom svete

Časté otázky

Ako zmeniť nastavenia archívu v Gmaile?

V aplikácii Gmail klepnite na ponuku hamburgerov a prejdite na Nastavenia> Všeobecné nastavenia> Akcie potiahnutím prstom. Podľa potreby zmeňte akciu potiahnutím na archív pre pravý alebo ľavý archív.

Čo sa stane, keď je e -mail archivovaný?

Keď je e -mail archivovaný, opustí doručenú poštu a je uložený v priečinku „Všetky správy“. Pošta bude bezpečne uložená vo vašom Gmaile a bude možné ju presunúť späť do doručenej pošty.

Vymažú sa archivované e -maily z Gmailu?

Nie, archivované e -maily sa jednoducho presunú z doručenej pošty do priečinka „Všetky správy“.

Ako odstrániť e -mail v Gmaile?

Ak chcete odstrániť e -mail, stlačte a podržte e -mail a klepnite na tlačidlo Odstrániť v hornej lište. Pošta bude odoslaná do koša. Môžete ho získať z koša výberom položky Presunúť do> Primárne. Ak chcete e -mail natrvalo odstrániť, odstráňte ho aj z koša.

Likvidácia!

Je pochopiteľne ťažké sledovať dôležité e -maily, ktoré dostávate každý deň. Archivácia takýchto e -mailov vám však ušetrí veľa času a uistí sa, že sa nestratia. Nájdenie archivovaných e -mailov nie je ťažké – pokiaľ nehľadáte ručne a listujete každou poštou v štítku „Všetky správy“.

Dúfam, že tento článok priniesol určitú hodnotu vášmu používaniu systému Android a dozvedeli ste sa niečo nové o udržateľnom používaní Gmailu. Už ste vedeli, ako nájsť archivované e -maily? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie. Nabudúce na zdravie!

Odporúčaný obrázok: Fotografia Dimitriho Karasteleva na serveri Unsplash