Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako nájsť a opraviť nefunkčné odkazy vo WordPress (krok za krokom)

Každý súhlasí s tým, že nefunkčné odkazy sú zlé pre používateľa. Vedeli ste však, že prerušené odkazy môžu významne poškodiť vaše hodnotenie SEO v systéme WordPress?

Áno, prerušené interné odkazy na vašom webe majú negatívny vplyv na hodnotenie SEO.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko nájsť a opraviť nefunkčné odkazy v programe WordPress, aby ste mohli vylepšiť svoje používateľské prostredie a umiestnenie SEO.

Čo je prerušený odkaz?

Nefunkčný odkaz, známy aj ako mŕtvy odkaz, je odkaz, ktorý už nefunguje. Nefunkčné odkazy sa môžu vyskytnúť z mnohých dôvodov, ale najbežnejším dôvodom je, keď je stránka odstránená alebo presunutá na iné miesto, čo spôsobí, že server zobrazí chybu 404, ktorá sa nenašla.

Na weboch WordPress sa nefunkčné odkazy zvyčajne vyskytujú pri presune lokality na nový názov domény alebo odstránení príspevku alebo stránky bez správneho presmerovania.

Niekedy sa môžu vyskytnúť prerušené odkazy v dôsledku preklepu a môžu zostať nepovšimnuté mesiace, ak nie roky.

Preto je nesmierne dôležité pravidelne sledovať nefunkčné odkazy na vašom webe a opravovať ich, aby sa zabránilo ovplyvneniu vašej polohy SEO.

V tejto príručke budeme zdieľať štyri hlavné metódy nájdenia nefunkčných odkazov vo WordPress. Potom vám ukážeme jednoduchý spôsob, ako opraviť tieto nefunkčné odkazy.

Tu je obsah pre ľahkú navigáciu:

  • Nájdite nefunkčné odkazy pomocou SEMRush
  • Nájsť nefunkčné odkazy pomocou Ahrefov
  • Nájdite nefunkčné odkazy pomocou Konzoly Google Search Console
  • Nájdite nefunkčné odkazy pomocou doplnku Broken Link Checker
  • Ako opraviť nefunkčné odkazy vo WordPress

Pripravený? Začnime.

Video-tutorial

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, čítajte ďalej.

SEMRush je jedným z najlepších SEO nástrojov na trhu. To vám umožní ľahko ovládať SEO poradie a celkový stav vašich webových stránok.

Zahŕňa tiež výkonný nástroj na audit stránok, ktorý sleduje vaše webové stránky s cieľom nájsť časté chyby a pripraviť pre vás podrobnú správu.

Najprv sa musíte zaregistrovať pre účet SEMRush.

Je to platená služba, ale ponúka obmedzený bezplatný účet, ktorý vám umožní prehľadávať až 100 stránok v názve domény. Platené limity programu začínajú od 100 000 strán mesačne.

Po prihlásení musíte kliknúť na odkaz „Audit stránok“ v ponuke vľavo.

Tým sa dostanete na stránku Audit stránok. Odtiaľ kliknutím na tlačidlo „Nový audit stránok“ hore pridajte svoju webovú stránku.

Pridajte nový audit stránok v SEMRush

Zobrazí sa výzva na zadanie názvu domény. Potom sa zobrazí výzva na konfiguráciu nastavení auditu lokality. Môžete vybrať počet stránok na prehľadávanie a zvoliť zdroj prehľadávania.

Nastavenia auditu stránok

Pokračujte kliknutím na tlačidlo Spustiť sledovanie.

SEMRush teraz začne prehľadávať vaše webové stránky za účelom auditu lokality. Môže to trvať niekoľko minút v závislosti od počtu stránok, ktoré ste vybrali na prehľadávanie.

Po dokončení môžete kliknutím na svoju doménu v sekcii Audit stránok zobraziť ich prehľad.

SEMRush prerušené odkazy

Ak chcete na svojej stránke zobraziť nefunkčné odkazy, musíte v prehľade prehľadov kliknúť na odkaz Nefunkčný.

Správa o nefunkčných odkazoch v SEMRush

Teraz môžete kliknúť na tlačidlo Exportovať v pravom hornom rohu obrazovky a prevziať správu o sledovaní. Budete to potrebovať, keď na svojom webe opravíte nefunkčné odkazy (viac o tom neskôr v článku).

Ahrefs je vynikajúci all-in-one SEO nástroj pre marketing, obchod a SEO profesionálov. Poskytuje podrobné informácie o SEO na svojej vlastnej webovej stránke alebo ktorejkoľvek z jej konkurentov.

Môžete ho použiť na výskum kľúčových slov, analýzu konkurencie, ekologické a platené nápady na kľúčové slová a na monitorovanie stavu stránok vrátane nefunkčných odkazov.

Najprv sa musíte zaregistrovať na účet Ahrefovcov. Je to platená služba, ktorej plány začínajú na 99 dolárov mesačne. Ponúkajú tiež skúšobnú verziu 7 dní za $ 7,

Po prihlásení na informačný panel Ahref musíte do nástroja Site Explorer zadať názov svojej domény.

 Ahrefs Site Explorer Tool

Nástroj na prieskum webových stránok teraz prehľadá váš web a pripraví správy. Môže to chvíľu trvať v závislosti od množstva obsahu na vašom webe.

Po dokončení sa zobrazí prehľad výsledkov vášho webového prehliadača. Odtiaľ musíte kliknúť na ikonu Stránky »Najlepšie odkazy ponuku a potom zoraďte prehľad podľa stavu 404.

Nefunkčné odkazy

Teraz môžete exportovať svoj prehľad vo formáte CSV a opraviť nefunkčné odkazy na svojom webe WordPress.

Google Search Console je bezplatný nástroj, ktorý spoločnosť Google ponúka na pomoc webmasterom pri spravovaní viditeľnosti ich stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Tiež vás upozorní na chyby vrátane 404 chýb spôsobených nefunkčným odkazom.

Viac informácií nájdete v našej definitívnej príručke Konzoly Google Search Console s podrobnými pokynmi na nastavenie.

Po prihlásení do účtu Konzoly Google Search Console kliknite v dolnej ponuke na odkaz Pokrytie.

Prehľad pokrytia pre index Vyhľadávania Google

Na kartách Chyby alebo Vylúčené nájdete 404 chýb. Kliknutím na ne sa zobrazí zoznam chýb alebo problémov, s ktorými sa Google stretol pri návšteve vašich webových stránok.

Nefunkčné odkazy sú vylúčené

Kliknutím na chybu 404 sa zobrazia všetky odkazy na vašom webe, ktoré sú nefunkčné, a vráti chybu 404.

Teraz môžete kliknutím na tlačidlo sťahovania získať zoznam všetkých 404 chýb na vašom webe. Budete ho potrebovať na opravu nefunkčných odkazov na svojich webových stránkach.

Pre túto metódu použijeme doplnok Broken Link Checker. Táto metóda sa však neodporúča, pretože je náročná na zdroje a spomalí vaše webové stránky. Spravované hostingové spoločnosti WordPress ako WP Engine už používateľom bránia v inštalácii tohto doplnku na svoje servery.

Doplnok kontroluje nefunkčné odkazy na svojej webovej stránke vrátane interných a externých odkazov, ktoré vedú k chybe 404.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Broken Link Checker. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii začne doplnok pracovať na pozadí, aby našiel odkazy vo vašich príspevkoch, stránkach a komentároch. Teraz môžete ísť na Nástroje »Nefunkčné odkazy na zobrazenie úplnej správy.

Správa o nefunkčných odkazoch vo WordPress

Ak ste spustili svoj blog WordPress už dlhší čas, táto správa bude obsahovať aj nefunkčné odkazy na webové stránky tretích strán.

Ak chcete nájsť nefunkčné odkazy na svojom webe, budete musieť zoznam zoradiť ručne.

Dokud neopravíte nefunkčné odkazy, budete musieť na svojom webe ponechať aktívny program Broken Link Checker. Potom môžete doplnok vypnúť, pretože bude hľadať nefunkčné odkazy, ktoré spomalia váš server.

Ukázali sme vám štyri rôzne spôsoby nájdenia nefunkčných odkazov vo WordPress. Teraz sa porozprávajte o tom, ako ľahko opraviť nefunkčné odkazy vo WordPress.

Najlepší spôsob, ako opraviť nefunkčný odkaz, je presmerovať ho na inú stránku. Napríklad, ak ste presunuli obsah článku na inú adresu, budete ho musieť presmerovať na najnovší článok.

Podobne, ak už článok neexistuje, chceli by ste nasmerovať používateľov na podobnú stránku, ktorá úzko súvisí s obsahom predchádzajúceho článku.

Môžete to urobiť nastavením 301 presmerovaní.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Presmerovanie. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nástroje »Presmerovanie stránku na konfiguráciu presmerovaní. Do poľa „Zdrojová adresa URL“ musíte pridať starý nefunkčný odkaz a do poľa Cieľová adresa URL novú adresu URL.

Nastavte presmerovania pre nefunkčné odkazy

Potom kliknutím na tlačidlo „Pridať presmerovanie“ uložte zmeny.

Teraz to môžete otestovať navštívením starého nefunkčného odkazu a budete presmerovaní na novú stránku.

Zopakujte postup pre všetky nefunkčné odkazy na vašom webe.

Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi nastavením presmerovania WordPress pre začiatočníkov.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako ľahko nájsť a opraviť nefunkčné odkazy vo WordPress. Môžete si tiež prečítať naše praktické tipy, ako optimalizovať svoje obrázky pre web, a náš výber najlepších členských doplnkov WordPress na vytvorenie stránky pre členov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,