Ako nainštalovať Ubuntu do systému Android pre elegantný operačný systém

Ako by bolo skvelé prevádzkovať na svojom zariadení s Androidom plne funkčný operačný systém PC? Predstavte si, aký by to bol pocit, keby ste na svojom zariadení s Androidom mohli používať platformu navrhnutú pre výkonné počítače.

Ubuntu je populárny operačný systém z Linuxu a na svojich počítačoch ho používa viac ako 20 miliónov používateľov. Operačný systém je jednoduchý, rýchly, stabilný a vyzerá skvele. Zatiaľ čo sa niektorí používatelia stále pokúšajú nainštalovať operačný systém Ubuntu na svoj Windows založené na počítačoch, ostatné už nainštalovali operačný systém do svojho systému Android smartphones. Áno, teraz si môžete do svojho smartfónu s Androidom nainštalovať plnú platformu Ubuntu a získať tak otvorenosť Ubuntu, akú nenájdete v žiadnom inom OS.

Podľa tohto sprievodcu sa dozviete viac.

Predpoklady

Po prvé, potrebujete prístup root a bez neho nebudete môcť nainštalovať Ubuntu na svoje zariadenie Android. Budete tiež potrebovať podporu slučkových zariadení vo svojom telefóne s Androidom. S tým prichádzajú najnovšie telefóny s Androidom, takže ak používate smartfón spred roka, mali by ste byť v poriadku.

Krok 1

Stiahnite si firmvér Ubuntu do počítača. Firmvér môžete získať prostredníctvom tohto odkazu. Veľkosť súboru je viac ako 600 MB takže počas sťahovania súboru môžete chcieť urobiť niečo iné.

Krok 2

Potom do počítača nainštalujte súpravu Android SDK, ak ju nemáte nainštalovanú. Inštalátor SDK môžete získať prostredníctvom tohto odkazu. Po stiahnutí si môžete nainštalovať Android SDK ako ktorúkoľvek inú aplikáciu pre PC. Ak ste do zariadenia so systémom Android ešte nenainštalovali ovládače, musíte ich tiež nainštalovať. Ovládače si môžete stiahnuť pomocou tohto odkazu.

Krok 3

Na svojom zariadení s Androidom povoľte ladenie USB. Môžete to urobiť tak, že prejdete do aplikácie Nastavenia, klepnete na Možnosti vývojára a skontrolujete ladenie USB.

Ladenie USB

Krok 4

Teraz pripojte svoje zariadenie Android k počítaču pomocou kábla micro USB.

Krok 5

Rozbaľte stiahnutý súbor firmvéru Ubuntu a skopírujte priečinok Ubuntu do koreňového adresára vašej karty SD.

Krok 6

Otvorte na počítači príkazový riadok a prejdite do adresára Android SDK Tools. To môže závisieť od toho, kde ste nainštalovali súpravu SDK, ale väčšina používateľov to nájde v sdk tools. Ak chcete prejsť do adresára v CMD, zadajte tento príkaz alebo akýkoľvek iný príkaz, ak máte SDK nainštalovanú niekde inde.

cd sdk tools

Adresár nástrojov SDK

Krok 7

Ak chcete skontrolovať, či je vaše zariadenie pripojené a rozpoznané, zadajte do CMD tento príkaz:

adb zariadenia

Ak dostanete správu s niektorými číslami a číslicami, môžete ísť.

Zariadenia ADB

Krok 8

Teraz napíšte tieto 4 príkazov v CMD. Po zadaní každého príkazu sa uistite, že ste stlačili kláves Enter.

adb shell

su

cd /sdcard

cd /ubuntu

Príkaz ADB Shell

Krok 9

Ďalej zadajte tento príkaz

sh ubuntu.sh

Spustí sa skript cez CMD a môže to chvíľu trvať. Počas spustenia skriptu sa môže tiež vyskytnúť niekoľko chýb. Nebojte sa o ne a nechajte skript načítať.

Skript CMD Ubuntu

Krok 10

Ubuntu je teraz pripravené na spustenie na vašom zariadení s Androidom. Ak ho chcete spustiť na svojom zariadení s Androidom, zadajte to do CMD:

bootubuntu

To je všetko! Vaše zariadenie Android by teraz malo používať celý operačný systém Ubuntu.

Príkaz na spustenie Ubuntu

Záver

Nie je pochýb o tom, že Android ponúka takmer všetko, čo by užívateľ v dobrom smartfóne chcel, a nájdete aj aplikácie tretích strán z obchodu Google Play, ktoré obsahujú funkcie, ktoré nie sú súčasťou vášho zariadenia. Tento konkrétny operačný systém je tiež ideálny na použitie na zariadeniach s dotykovou obrazovkou, čo znamená, že platforma je špeciálne navrhnutá pre smartphones s cieľom poskytnúť používateľom lepší pocit zo softvéru. Aj keď podobnú odozvu a plynulosť operačného systému Android na iných platformách nenájdete, inštaláciou Ubuntu do svojho zariadenia Android môžete urobiť oveľa viac. Môžete dokonca zdieľať svoj nový operačný systém vytváraním snímok obrazovky alebo zaznamenávaním toho, čo v operačnom systéme robíte.

Neprinesie mnoho funkcií, ktoré Android v súčasnosti ponúka a väčšina funkcií nemusí fungovať, ale OS si môžete stále užívať a vykonávať na ňom základné úlohy. Ak chcete nainštalovať operačný systém Ubuntu do svojho zariadenia s Androidom, postupujte podľa vyššie uvedených krokov. Toto nebude fungovať na všetkých zariadeniach s Androidom a Ubuntu by ste mali inštalovať iba na vlastnú zodpovednosť. Dbajte na to, aby ste správne dodržiavali všetky pokyny, a pokojne položte otázky nižšie.