Ako nainštalovať Samsung Galaxy Ovládače S5 pre váš počítač

Ak ste si niekedy chceli stiahnuť vlastné ROM, vyskúšajte si rootovanie alebo urobte čokoľvek neštandardné so svojim Galaxy S5; najskôr si musíte stiahnuť niekoľko ďalších súborov. Aby ste sa s S5 dostali kamkoľvek, potrebujete ovládače USB, prístup ADB, rýchle spustenie a potom všetko k tomu ovládače bootloadera.

Našťastie sa všetky tri tieto ľahko inštalujú a najťažšie je ich nájsť. Ak ste sa už dostali tak ďaleko, mám dobrú správu; Už som vám ich našiel. Ukážem vám, kde sa ktorý súbor nachádza a čo s ním, keď ho máte konečne vo svojich rukách.

Ako stiahnuť a nainštalovať Samsung Galaxy Ovládače USB S5

Začnime tým, čo je pravdepodobne najdôležitejšie – ovládače USB. Ak ich nemáte, použite svoj Galaxy S5 v spojení s počítačom je takmer nemožné.

1.

Obvykle by tento prvý krok zahŕňal veľa hľadania v okolí a prípadne sťahovanie z diskutabilných zdrojov. Namiesto toho navštívime webovú stránku Samsung Developers a stiahneme si ovládače priamo zo zdroja.

ovládače samsung-dev-site-s5

2.

Teraz, keď ste na webe, vás delí iba jedno kliknutie od potrebného súboru zip.

ovládače USB-download-s5-ovládače

3.

Po dokončení sťahovania rozbaľte súbor pomocou ľubovoľného programu zip podľa vášho výberu. Osobne WinRAR používam už veky. Rozbaľte súbor exe kdekoľvek chcete, pokiaľ sa k súboru ľahko dostanete. (7zip tiež funguje dobre.)

ovládače samsung-usb-unzip-s5

Rozhodol som sa vložiť súbor exe do priečinka, ale ak chcete, môžete ho jednoducho uložiť na pracovnú plochu.

4.

Ako nainštalovať Samsung Galaxy Ovládače S5 pre váš počítač 2

Akonáhle je súbor exe na požadovanom mieste, dvojitým kliknutím naň spustíte proces inštalácie.

Sprievodca inštaláciou vás prevedie všetkými potrebnými krokmi a potom sa vaše ovládače úplne nastavia. Ak chcete otestovať proces inštalácie po jeho dokončení, zapojte Samsung Galaxy S5, aby ste videli rozdiel.

Ako sťahovať a inštalovať ADB a Fastboot Access pre Samsung Galaxy S5

Predtým, ako sa dostaneme k Fastbootu, sa budeme venovať ADB, ale dám vám vedieť, že sú podobné sťahovaniu a inštalácii. Inštalácia ADB Access je našťastie podobná pre každý telefón s Androidom, a tomu sme sa už venovali tu.

Aj keď je prístup k Fastboot podobný, je dôležité, aby ste sa pred pokračovaním dozvedeli o ADB čo najviac a správne ho nainštalovať podľa uvedených pokynov.

Ako sťahovať a inštalovať ovládače Fastboot do Samsung Galaxy S5

Už ste si do telefónu nainštalovali prístup ADB?

Ak máte, tak šokujúce, ako by to mohlo byť počuť; už máte prístup Fastboot. Ak ste už skúmali ADB; Často uvidíte zmienený Fastboot, pretože tieto dva fungujú veľmi podobným spôsobom. Keď máte nainštalovaný prístup ADB, môžete používať oba typy príkazov.

V tomto okamihu budete mať k dispozícii všetko, čo potrebujete na to, aby ste svoje zariadenie mohli naplno využívať Galaxy S5.

A čo ovládače bootloadera pre Samsung Galaxy S5?

Aj keď je odomknutie bootloadera dôležitým krokom pre prispôsobenie telefónu, otázkou zostáva …

Kde k nemu stiahnete ovládače?

Pre Galaxy S5, táto odpoveď je veľmi krátka: nikde. Ak sa pokúšate odomknúť alebo znova otvoriť bootloader, jediné potrebné ovládače sú tie, ktoré sú uvedené vyššie. Pokiaľ správne nainštalujete prístup k Android Studio ADB, môžete začať.

Toto všetko mohlo na začiatku znieť ako veľa sťahovania, ale teraz, keď musíte nainštalovať iba dve veci; neznie to ani zďaleka tak časovo.

Záver

Ak si myslíte, že nastavenie všetkých týchto ovládačov by nemalo trvať tak málo času, budete príjemne prekvapení, keď investujete málo času. Teraz, keď ste Samsung Galaxy S5 má všetky potrebné nástroje. Jediným krokom, ktorý je potrebné urobiť, je získanie prístupu root. Akonáhle to urobíte, váš potenciál prispôsobenia je takmer neobmedzený.

Ak ste na ceste zmätení alebo chcete vedieť, kam ďalej, môžete sa nižšie položiť akékoľvek otázky!

Odporúčaný kredit obrázku