Ako nain┼ítalova┼ą CyanogenMod na Samsung Galaxy S6

Trpezlivo ste ─Źakali a sledovali ofici├ílnu str├ínku CyanogenMod, aby ste mali ┼íancu nain┼ítalova┼ą jednu z vlastn├Żch ROM do svojho S6? Nie je tam. CyanogenMod nepodporuje S6. Ale pre─Źo st├íle ─Źak├í┼í?

Napriek tomu, ┼że S6 v zozname podporovan├Żch zariaden├ş na webe CyanogenMod ch├Żba, Android je open-source, tak┼że nez├ívisl├Żm v├Żvoj├írom ni─Ź nebr├íni vo vytv├íran├ş vlastn├Żch ROM. A presne to sa stalo.

Ak milujete ├║rove┼ł prisp├┤sobenia, ktor├║ CyanogenMod poskytuje, alebo v├ís u┼ż unavovalo ─Źaka┼ą na aktualiz├íciu zariadenia na najnov┼í├ş opera─Źn├Ż syst├ęm od spolo─Źnosti Samsung alebo Google, t├íto vlastn├í ROM je pre v├ís.

In┼ítal├ícia ─żubovo─żnej vlastnej pam├Ąte ROM, a mo┼żno najm├Ą neofici├ílnej vlastnej pam├Ąte ROM, nie je bez rizika. Va┼ía z├íruka bude neplatn├í a m├┤┼żu sa vyskytn├║┼ą chyby. Ak sa v┼íak nie─Źo pokaz├ş, m├┤┼żete svoje zariadenie obnovi┼ą do predch├ídzaj├║ceho alebo p├┤vodn├ęho stavu. Aj ke─Ć mus├şte ma┼ą na pam├Ąti t├║to opatrnos┼ą, za─Źnime. Tu je n├ívod, ako nain┼ítalova┼ą CyanogenMod na Samsung Galaxy S6.

Aktualizácia inštaláciou CyanogenMod 13 s Marshmallow

Pozn├ímka: Tento n├ívod je pre rootovan├ę zariadenia s u┼ż nain┼ítalovanou vlastnou obnovou

Ak nem├┤┼żete vydr┼ża┼ą nap├Ątie, in┼ítal├ícia CyanogenMod 13 je jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako m├┤┼żete z├şska┼ą Marshmallow pred ostatn├Żmi. S6 je na prahu prijatia ofici├ílnej aktualiz├ície, ale m├┤┼żete ju ma┼ą pred v┼íetk├Żmi svojimi priate─żmi. Marshmallow po┼żehn├í v├í┼í telef├│n celkov├Żm zlep┼íen├şm r├Żchlosti, prisp├┤sobite─żn├Żmi r├Żchlymi nastaveniami, lep┼íou v├Żdr┼żou bat├ęrie, ukladan├şm prostredn├şctvom karty SD a jemnej┼íou kontrolou nad aplik├íciami – aby sme vymenovali aspo┼ł niektor├ę.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: 22 najlep┼í├şch funkci├ş CyanogenMod, ktor├ę v├ím u─żah─Źia ┼żivot

Stoj├ş za to zd├┤razni┼ą, ┼że ide o vlastn├║ ROM, ktor├í bola vydan├í len ned├ívno. Pou┼ż├şvatelia nahl├ísili mo┼żn├ę probl├ęmy s fotoapar├ítom, GPS, 3D grafikou a ─Ćal┼í├şmi. T├║to met├│du je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą iba s modelmi SM-G920F, SM-G920S a SM-G920K. Ak sp─║┼łate tieto po┼żiadavky a ste dobrodru┼żn├Ż typ, bude to pre v├ís skvel├ę.

Krok 1: Dokon─Źite z├ílohu svojho S6

Pri z├ílohovan├ş v├í┼ího Samsungu Galaxy S6, mali by ste zahrn├║┼ą svoje spr├ívy, kontakty, fotografie a ─Źoko─żvek ─Ćal┼íie, ─Źo chcete ulo┼żi┼ą. Budete tie┼ż chcie┼ą zabezpe─Źi┼ą, aby bol v├í┼í S6 nabit├Ż najmenej na 80%. Na to samozrejme existuje aspo┼ł jedna aplik├ícia. Ak chcete predlo┼żi┼ą n├ívrhy, kliknite na odkaz ni┼ż┼íie.

Krok 2: Uistite sa, ┼że pou┼ż├şvate najnov┼íiu verziu programu obnovy

Ak pou┼ż├şvate TWRP, uistite sa, ┼że je v2.8 alebo viac. Star┼íie verzie s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou zlyhaj├║.

Krok 3: Stiahnite si Cyanogenmod 13 ROM pre Samsung Galaxy S6 do intern├ęho ├║lo┼żiska v├í┼ího S6

Ak chcete, m├┤┼żete si s├║bor stiahnu┼ą aj do po─Ź├şta─Źa a pomocou USB pripojenia ho prenies┼ą do svojho S6.

Cyanogen Mod

Krok 4: Stiahnu┼ą Ôľ╝: ROM Cyanogenmod 13 pre Samsung Galaxy S6

Krok 5: Povoli┼ą ladenie USB v Mo┼żnosti v├Żvoj├íra

├Źs┼ą do Inform├ície o zariaden├şn z ponuky Nastavenia. Klepnite na ─î├şslo zostavy nieko─żkokr├ít (pribli┼żne sedemkr├ít). Malo by sa objavi┼ą okno s overen├şm, ─Źi Re┼żim v├Żvoj├íra (je) povolen├Ż. Ak ste u┼ż tento krok urobili v minulosti, v├í┼í telef├│n v├ím povie, ┼że je to zbyto─Źn├ę. M├┤┼żete to dosiahnu┼ą tak, ┼że prejdete na str├ínku nastavenie a klepnut├şm na Mo┼żnosti v├Żvoj├íra.

Ladenie USB

Krok 6: Ke─Ć ste v mo┼żnostiach v├Żvoj├íra, pokra─Źujte a povo─żte tie┼ż odblokovanie OEM

Krok 7: Stiahnite si Open Gapps (Open Source verzia s├║boru Gapps Zip) do v├í┼ího intern├ęho ├║lo┼żiska

Ak sa budete c├şti┼ą pohodlnej┼íie, m├┤┼żete najsk├┤r umiestni┼ą s├║bory do po─Ź├şta─Źa a potom ich pren├í┼ía┼ą pomocou k├íbla USB. Najprv skontrolujte, ─Źi s├║ nain┼ítalovan├ę spr├ívne ovl├ída─Źe USB.

Krok 8: Stiahnu┼ą Ôľ╝: Otvorte Google Apps

Otvorte Gapps

Krok 9: Vypnite napájanie vášho S6

Podr┼żte stla─Źen├ę Moc tla─Źidlo.

Krok 10: Spustite zariadenie v re┼żime obnovenia

Stla─Źte tla─Źidlo Moc, Zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ąa Domov s├║─Źasne, k├Żm sa nezobraz├ş re┼żim obnovenia. Teraz sa m├┤┼żete navigova┼ą pomocou Zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą a Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą tla─Źidl├í.

Re┼żim obnovenia

Krok 11: Vyma┼żte oddiely /data a /system.

Ak chcete obnovi┼ą CWM, stla─Źte Zmaza┼ą ├║daje / obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia a potvr─Ćte. V pr├şpade TWRP pou┼żite Utrie┼ą mo┼żnos┼ą.

twrp Samsung

Krok 12: Nain┼ítalujte Cyanogenmod klepnut├şm na In┼ítalova┼ą a vyh─żadan├şm s├║boru Cm Rom Zip, ktor├Ż ste stiahli v kroku 3

Vo vlastnom obnoven├ş, In┼ítal├ícia mo┼żnos┼ą sa nach├ídza v hlavnom menu.

Krok 13: Teraz nain┼ítalujte otvoren├Ż bal├şk Google Apps

Vr├í┼ąte sa do hlavnej ponuky vlastnej obnovy a klepnite na In┼ítal├ícia znova. Prejdite na s├║bor zip Open Gapps, ktor├Ż ste v kroku preniesli do svojho Samsungu 6.

Krok 14: Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź S6

V hlavnej ponuke vlastn├ęho obnovenia vyberte Teraz re┼ítartujte syst├ęm.

Záver

Ak p├┤jdete s ROM CyanogenMod, budete ma┼ą v├Żhodu vylep┼íenia vstavanej bat├ęrie kv├┤li nedostatku bloatwaru; takmer zdvojn├ísoben├í v├Żhodou bat├ęrie, ktor├║ Marshmallow prin├í┼ía. Preto┼że v┼íak S6 nie je v zozname podporovan├Żch zariaden├ş, vyskytn├║ sa nejak├ę chyby. Ide o kompromis.

Napriek ka┼żd├ęmu riziku existuj├║ p├ídne d├┤vody na in┼ítal├íciu programu CyanogenMod na spolo─Źnos┼ą Samsung Galaxy S6 namiesto toho, aby ─Źakali na aktualiz├íciu OTA, ktor├í bude ─Źoskoro k dispoz├şcii. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o najlep┼í├şch funkci├ích programu Marshmallow, kliknite na odkaz ni┼ż┼íie.

Nap├ş┼íte n├ím, ako sa v├ím p├í─Źi CyanogenMod vo va┼íom Samsung S6 v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. Ak m├íte st├íle probl├ęmy s in┼ítal├íciou vlastnej pam├Ąte ROM, povedzte n├ím o svojich probl├ęmoch. Probl├ęmy s Marshmallow?

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku