Ako nainštalovať CyanogenMod na Samsung Galaxy S5

Ak ste sa dostali až sem, pravdepodobne viete, prečo chcete CyanogenMod vo svojom Samsungu Galaxy S5. Ak však nepoznáte všetky úžasné funkcie, ktoré CyanogenMod dokáže, mali by ste sa pozrieť.

Pre tých, ktorí sa chcú dostať priamo k inštalácii tejto vlastnej hry smorgasbord, najskôr sa zamerajme na riziká spojené s inštaláciou tejto vlastnej pamäte ROM.

Aké sú riziká?

Aj keď CyanogenMod nevyžaduje root, stále má s procesom rootovania niekoľko inherentných rizík a niektoré rovnaké opatrenia. Najväčším rizikom je samozrejme zablokovanie telefónu, ale toto riziko sa rýchlo zmierni tým, že budete dávať pozor na to, ktoré súbory sťahujete a flashujete.

Ak skončíte s blikaním modelu CyanogenMod určeného pre S4, bezpochyby to muruje vaše Galaxy S5. Dávajte pozor na model a dokonca na nosiča sťahovaného súboru ROM a pred každou veľkou inštaláciou si vždy zálohujte zariadenie.

To je však dosť strašidelných vecí, pozrime sa, aké kroky je potrebné vykonať pri inštalácii programu CyanogenMod do telefónu Samsung Galaxy S5 a čo budete potrebovať na to, aby ste to urobili.

Čo budete potrebovať:

Ladenie USB musí byť vo vašom zariadení povolený. Budete potrebovať súbor Micro USB káblom na pripojenie telefónu k počítaču. Súbor ZIP obsahujúci príslušný súbor CyanogenMod súbory.TK GApps súbory, ak chcete získať prístup k súboru Google Play Store vo vašom telefóne. Nedávna verzia Obnovenie TWRP.Ovládače Samsung nainštalovaný vo vašom počítači. Váš telefón musí akceptovať inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov (tj. nie z Google Play), do vášho Nastavenia a zabezpečenie.Spôsob zálohovania všetkých vašich informácií, pretože všetko bude vymazané. Karta Micro SD na ukladanie informácií. Váš telefón je nabitý vyššie 70% batérie alebo viac.10 až 15 minút svojho času.

Nebude to trvať dlho, takže začnime.

Krok 1

Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je získať potrebné súbory CyanogenMod. Môžeme to urobiť tak, že navštívime webovú stránku CyanogenMod.

Stiahnite si súbory CyanogenMod

Samsung Galaxy S5 CyanogenMod súbory

Keď sme na ich webových stránkach, budeme potrebovať:

Posúvajte sa nadol, kým sa nedostanete k svojej verzii súboru Samsung Galaxy S5, alebo ak na počítači, stlačte Ctrl + F a vyhľadajte Samsung, aby ho okamžite zvýraznil.

Existuje tu niekoľko jeho rôznych verzií pre rôzne krajiny a operátorov, ale budete chcieť odkaz, ktorý sa zhoduje s Galaxy S5, ktorý máte. Ak ste dostali svoj telefón Šprint, napríklad vyberte Sprint, ak bol úspešný Verizon, vyberte Verizon atď.

V tomto prípade budem používať Šprint, ale bez ohľadu na verziu je spôsob sťahovania rovnaký. Po kliknutí na príslušný odkaz sa dostanete na novú stránku, kde budete vyzvaní na stiahnutie najnovšieho vydania z CyanogenMod.Kliknite na odkaz, ktorý hovorí Stiahnite si najnovšie vydanie.

Kým sa sťahuje, zabezpečme si ďalej, čo potrebujeme.

Krok 2

Ďalší balík súborov, ktorý si budete musieť stiahnuť, je pre TK GApps, čo budete potrebovať spolu s vlastnou ROM, aby ste mali stále prístup k Google Play Store.

Stiahnite si GApps

Ak si chcete stiahnuť tieto súbory, musíte prejsť na vývojárske fóra XDA (odkaz na stiahnutie vyššie). Toto vlákno obsahuje všetko, čo potrebujete, ale prečítajte si pozorne informácie, aby ste nesťahovali nič, čo nemáte v úmysle.

K dispozícii sú rôzne balíčky v závislosti od toho, aké aplikácie a funkcie hľadáte, takže si pred sťahovaním prečítajte všetky možnosti.

Akonáhle budete mať to, čo potrebujete, uistite sa, že je to na mieste, kam sa ľahko dostanete, pretože pred inštaláciou CyanogenMod máme ešte jeden krok.

Krok 3

Je to skôr varovanie než krok, ale rozhodne sa uistite, že máte zálohované všetky dôležité údaje. Posledná vec, ktorú chcete, je, aby sa niečo pokazilo, a potom vám zostane nefunkčný telefón bez všetkého užitočného.

Zálohovanie telefónu netrvá dlho a z dlhodobého hľadiska vám ušetrí bolesť hlavy.

Krok 4

Ak máte všetko, čo potrebujete, urobme poslednú z prípravných prác.

Pripojte svoj telefón prostredníctvom USB kábel do počítača. Pridajte obidva súbory CyanogenMod súbory a TK GApps súbory (v zabalených formátoch ZIP) do sekundárneho úložiska, ako napríklad SD karta. Teraz po dokončení prenosu súborov odpojte telefón od počítača. Keď je telefón vypnutý, vráťte ho do režimu obnovenia. Môžete to urobiť podržaním Zvýšiť hlasitosť + Napájanie + Domov všetko dohromady, kým váš telefón nezobrazí logo Samsung.

režim obnovenia

Ďalej začneme vymazávať aktuálne údaje vášho telefónu. Najprv prejdite na svoju Vymažte možnosti údajov a formátupotom Obnovenie výrobných nastavení, a potom konečne Vymažte všetky údaje používateľa.Po tomto, Vymažte medzipamäťa Utrite Dalvick nájdete aj pod Vymažte možnosti údajov a formátu. Ak nie, mohli by byť aj pod predbežné nastavenia. Akonáhle sú všetky tri z nich hotové, vráťte sa do režimu obnovenia.

Krok 5

Ďalej musíme ísť na Nainštalujte Zip aby sme mohli začať proces inštalácie oboch CyanogenModa TK GApps.

V režime obnovenia otvorte Nainštalujte Zip.Po otvorení prejdite na Inštalácia z karty SD a potom vyhľadajte súbor CyanogenMod zip, než ho vyberiete. Hit Áno potvrďte svoj výber a potom počkajte na dokončenie inštalácie. Teraz sa vráťte k obnoveniu a v tomto kroku urobte to isté vyššie, s výnimkou TK GApps zip. Po dokončení inštalácie sa vráťte späť, obnovte a vyberte Reštartuj teraz.

Ak ste urobili všetko správne, pri reštarte by ste pri prvom spustení pamäte ROM mali mať na obrazovke malého maskota CyanogenMod. Prvé spustenie z novej pamäte ROM bude trvať dlhšie ako obvykle, ale akonáhle ste na domovskej obrazovke, môžete začať obnovovať svoje údaje čo najskôr.

Záver:

CyanogenMod otvára rôzne možnosti pre telefóny s Androidom, dokonca aj bez rootovania. Na telefónoch s podporou CyanogenMod je k dispozícii množstvo funkcií, ktoré je možné využívať a využívať, prečo si teda neurobiť čas na ich preskúmanie?

Ak potrebujete akúkoľvek ďalšiu pomoc, je k dispozícii aj informačná wiki, ktorá pomôže zorientovať nových, ale aj skúsených používateľov. Bez ohľadu na to, aké máte skúsenosti s vlastnými ROM, CyanogenMod by mal naďalej zapôsobiť.

Ak sa niekedy obávate problémov s aktualizáciou pamäte ROM pri vydaní novších verzií, existuje jednoduchý spôsob, ako mať prehľad o najnovších aktualizáciách. Ak však CyanogenMod nie je vašou vybranou ROM, podeľte sa, prosím, o svoj prechod na vlastnú ROM v komentároch nižšie!

Odporúčaný kredit obrázku