Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako nain┼ítalova┼ą aplik├íciu offline slovn├şk KDictionary na Ubuntu Linux

– Reklama –

V├Ą─Ź┼íina inform├íci├ş, ktor├ę v ur─Źitom okamihu potrebujete, je dnes k dispoz├şcii prostredn├şctvom internetu a to ist├ę plat├ş aj v pr├şpade, ┼że chcete pozna┼ą v├Żznam slova, s ktor├Żm sa stretnete pri ─Ź├ştan├ş ─Źl├ínku o internet alebo u va┼íich akademick├Żch pracovn├şkov. U┼ż nie je potrebn├ę otv├íra┼ą ve─żk├Ż a objemn├Ż slovn├şk, aby sa zistil v├Żznam slova a dozvedeli sa viac podrobnost├ş o konkr├ętnom slove alebo fr├íze. Ak naraz├şte na nieko─żko slov pri ─Ź├ştan├ş jedn├ęho ─Źl├ínku, zistenie v├Żznamu ka┼żd├ęho jednotliv├ęho slova v slovn├şku zaberie ve─ża ─Źasu. Preto m├┤┼żete na internete jednoducho vyh─żada┼ą h─żadan├ę slovo a pozna┼ą v┼íetky ─Ćal┼íie podrobnosti o danom slove.

Ak v┼íak internetov├í slu┼żba nefunguje alebo ste offline, niekedy m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę n├íjs┼ą v├Żznam nejak├ęho slova a existuje ┼íanca, ┼że slovn├şk nie je k dispoz├şcii u v├ís. V takom pr├şpade sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą na aplik├íciu offline slovn├şka, ktor├í v├ím nemus├ş poskytn├║┼ą to─żko inform├íci├ş, ko─żko m├┤┼żete z├şska┼ą z webu, ale m├┤┼żete aspo┼ł pozna┼ą v├Żznam slova a v┼íetky ─Ćal┼íie podrobnosti o tom, ako ho m├┤┼żete pou┼żi┼ą. slovo vo vete a mnoho ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş. N├íjdete ve─ża popul├írnych offline slovn├şkov├Żch aplik├íci├ş dostupn├Żch pre PC aj pre PC smartphones, a ak pou┼ż├şvate Ubuntu, jednu z najpopul├írnej┼í├şch distrib├║ci├ş Linuxu, m├┤┼żete tie┼ż n├íjs┼ą skvel├Ż offline slovn├şk pre tie hodiny, ke─Ć nem├íte ┼żiadne pripojenie na internet.

Dnes teda hovor├şm o tom, ako si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą aplik├íciu KDictionary na Ubuntu, ktor├í v├ím pom├┤┼że vylep┼íi┼ą va┼íu slovn├║ z├ísobu, aj ke─Ć nie je k dispoz├şcii pripojenie na internet.

Aplik├ícia KDictionary je k dispoz├şcii v ├║lo┼żisku Snap pre syst├ęm Linux, tak┼że na za─Źatie in┼ítal├ície aplik├ície KDictionary sta─Ź├ş zada┼ą nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źi┼ą kl├íves Enter v termin├ílovom okne. V├Ą─Ź┼íina modern├Żch distrib├║ci├ş Ubuntu, ako je Ubuntu 18.04 / 19.04 / 19.10, je preddefinovan├í s ├║lo┼żiskom Snap, tak┼że sa s t├Żm nebudete musie┼ą stara┼ą.

sudo snap install kdictionary

pr├şkaz na in┼ítal├íciu aplik├ície KDictionary na Ubuntupr├şkaz na in┼ítal├íciu aplik├ície KDictionary na Ubuntu

In┼ítal├ícia bude chv├ş─żu trva┼ą a po dokon─Źen├ş sa zobraz├ş v├Żzva.

In┼ítal├ícia aplik├ície Slovn├şk In┼ítal├ícia aplik├ície Slovn├şk

Sta─Ź├ş ukon─Źi┼ą termin├íl a vyh─żada┼ą KDictionary v predvolenom sp├║┼í┼ąa─Źi aplik├íci├ş na Ubuntu alebo z in├ęho miesta, ktor├ę v├ím vyhovuje, na Ubuntu.

KDictionary v predvolenom sp├║┼í┼ąa─Źi aplik├íci├ş na UbuntuKDictionary v predvolenom sp├║┼í┼ąa─Źi aplik├íci├ş na Ubuntu

Teraz z├şskate zn├íme pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, ktor├ę z├şskate otvoren├şm najpopul├írnej┼í├şch offline slovn├şkov├Żch aplik├íci├ş na po─Ź├şta─Źi.

rozhranie aplik├ície slovn├şka K offline v Ubuntu Linuxrozhranie aplik├ície slovn├şka K offline v Ubuntu Linux

Vyh─żadajte iba slovo, o ktorom chcete vedie┼ą, a v├Żsledky sa zobrazia pred vami. Okrem toho tu n├íjdete aj inform├ície o tom, ako slovo pou┼ż├şva┼ą vo vete, ao r├┤znych ─Ćal┼í├şch form├ích toho ist├ęho slova. Z├şskate tie┼ż vzorov├║ aplik├íciu slova vo vete a ─Ćal┼íie inform├ície, presne ako sa dostanete do slovn├şka. ─Äalej m├┤┼żete tie┼ż pozna┼ą v├Żslovnos┼ą slova alebo po vyh─żadan├ş slova na KDictionary vidie┼ą obr├ízky pre slovo.

h─żada┼ą v├Żznam slov v aplik├ícii KDictionaryh─żada┼ą v├Żznam slov v aplik├ícii KDictionary

Tak┼że, ak h─żad├íte aplik├íciu offline slovn├şka pre v├í┼í po─Ź├şta─Ź so syst├ęmom Ubuntu, KDictionary je najlep┼íou mo┼żnos┼ąou, na ktor├║ sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą. Tento softv├ęr je ve─żmi mal├Ż a m├í v┼íetky funkcie, ktor├ę budete niekedy potrebova┼ą od slovn├şkov├ęho softv├ęru. Ak chcete, m├┤┼żete tie┼ż vyh─żada┼ą platen├║ verziu KDictionary, ale bezplatn├í verzia by mala vyhovova┼ą potreb├ím v├Ą─Ź┼íiny pou┼ż├şvate─żov.

Tak┼że to bolo v┼íetko o tom, ako si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą aplik├íciu KDictionary, aplik├íciu slovn├şka na v├í┼í po─Ź├şta─Ź so syst├ęmom Ubuntu. M├íte nejak├ę ot├ízky? Nev├íhajte a komentova┼ą to ist├ę ni┼ż┼íie.