Ako nainštalovať aplikáciu offline slovník KDictionary na Ubuntu Linux

– Reklama –

Väčšina informácií, ktoré v určitom okamihu potrebujete, je dnes k dispozícii prostredníctvom internetu a to isté platí aj v prípade, že chcete poznať význam slova, s ktorým sa stretnete pri čítaní článku o internet alebo u vašich akademických pracovníkov. Už nie je potrebné otvárať veľký a objemný slovník, aby sa zistil význam slova a dozvedeli sa viac podrobností o konkrétnom slove alebo fráze. Ak narazíte na niekoľko slov pri čítaní jedného článku, zistenie významu každého jednotlivého slova v slovníku zaberie veľa času. Preto môžete na internete jednoducho vyhľadať hľadané slovo a poznať všetky ďalšie podrobnosti o danom slove.

Ak však internetová služba nefunguje alebo ste offline, niekedy môže byť užitočné nájsť význam nejakého slova a existuje šanca, že slovník nie je k dispozícii u vás. V takom prípade sa môžete spoľahnúť na aplikáciu offline slovníka, ktorá vám nemusí poskytnúť toľko informácií, koľko môžete získať z webu, ale môžete aspoň poznať význam slova a všetky ďalšie podrobnosti o tom, ako ho môžete použiť. slovo vo vete a mnoho ďalších informácií. Nájdete veľa populárnych offline slovníkových aplikácií dostupných pre PC aj pre PC smartphones, a ak používate Ubuntu, jednu z najpopulárnejších distribúcií Linuxu, môžete tiež nájsť skvelý offline slovník pre tie hodiny, keď nemáte žiadne pripojenie na internet.

Dnes teda hovorím o tom, ako si môžete nainštalovať aplikáciu KDictionary na Ubuntu, ktorá vám pomôže vylepšiť vašu slovnú zásobu, aj keď nie je k dispozícii pripojenie na internet.

Aplikácia KDictionary je k dispozícii v úložisku Snap pre systém Linux, takže na začatie inštalácie aplikácie KDictionary stačí zadať nasledujúci príkaz a stlačiť kláves Enter v terminálovom okne. Väčšina moderných distribúcií Ubuntu, ako je Ubuntu 18.04 / 19.04 / 19.10, je preddefinovaná s úložiskom Snap, takže sa s tým nebudete musieť starať.

sudo snap install kdictionary

príkaz na inštaláciu aplikácie KDictionary na Ubuntupríkaz na inštaláciu aplikácie KDictionary na Ubuntu

Inštalácia bude chvíľu trvať a po dokončení sa zobrazí výzva.

Inštalácia aplikácie Slovník Inštalácia aplikácie Slovník

Stačí ukončiť terminál a vyhľadať KDictionary v predvolenom spúšťači aplikácií na Ubuntu alebo z iného miesta, ktoré vám vyhovuje, na Ubuntu.

KDictionary v predvolenom spúšťači aplikácií na UbuntuKDictionary v predvolenom spúšťači aplikácií na Ubuntu

Teraz získate známe používateľské rozhranie, ktoré získate otvorením najpopulárnejších offline slovníkových aplikácií na počítači.

rozhranie aplikácie slovníka K offline v Ubuntu Linuxrozhranie aplikácie slovníka K offline v Ubuntu Linux

Vyhľadajte iba slovo, o ktorom chcete vedieť, a výsledky sa zobrazia pred vami. Okrem toho tu nájdete aj informácie o tom, ako slovo používať vo vete, ao rôznych ďalších formách toho istého slova. Získate tiež vzorovú aplikáciu slova vo vete a ďalšie informácie, presne ako sa dostanete do slovníka. Ďalej môžete tiež poznať výslovnosť slova alebo po vyhľadaní slova na KDictionary vidieť obrázky pre slovo.

hľadať význam slov v aplikácii KDictionaryhľadať význam slov v aplikácii KDictionary

Takže, ak hľadáte aplikáciu offline slovníka pre váš počítač so systémom Ubuntu, KDictionary je najlepšou možnosťou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Tento softvér je veľmi malý a má všetky funkcie, ktoré budete niekedy potrebovať od slovníkového softvéru. Ak chcete, môžete tiež vyhľadať platenú verziu KDictionary, ale bezplatná verzia by mala vyhovovať potrebám väčšiny používateľov.

Takže to bolo všetko o tom, ako si môžete nainštalovať aplikáciu KDictionary, aplikáciu slovníka na váš počítač so systémom Ubuntu. Máte nejaké otázky? Neváhajte a komentovať to isté nižšie.