Ako nainštalovať Android L na Nexus 7 vykročiť z KitKat

Všetci sme netrpezlivo čakali na ďalší hlavný firmvér Androidu od spoločnosti Google a hoci KitKat je stále jedným z najobľúbenejších firmvérov, každý hovoril o najnovšom operačnom systéme Android L. Potom, čo Google oznámil funkcie svojho najnovšieho firmvéru, sprístupnil vývojárom ukážky Androidu L pre Nexus 5 a Nexus 7.

Ak vlastníte zariadenie Nexus 2013 7Potom si možno budete chcieť nainštalovať Android L na Nexus 7. Aj keď je firmvér iba ukážkou pre vývojárov, jeho inštalácia stále stojí za to, ak ste sa tešili na najnovší firmvér systému Android.

Prečo nainštalovať Android L na Nexus 7?

Ak si stále nie ste istí, prečo by ste mali Android L vyskúšať na svojom Nexuse 7, Tu sú niektoré z dôvodov, prečo by ste si ho mali do zariadenia nainštalovať:

Nový dizajn materiálu. To údajne dáva Androidu úplne nový vzhľad s lepšími farbami, textúrami a prechodmi. Na uzamknutej obrazovke si môžete prezerať rôzne upozornenia a dostávať kontextové oznámenia o všetkom, čo na svojom zariadení robíte. Významné zlepšenie batérie spolu s režimom šetrenia batérie. Nový a vylepšený dizajn softvérových kláves.

Predpoklad

Majte na pamäti, že ide iba o ukážku pre vývojárov a nie o správnu aktualizáciu firmvéru. Preto niektoré funkcie nemusia vo vašom Nexuse správne fungovať 7. Ukážku systému Android L je možné nainštalovať iba do verzie Nexus WiFi vo verzii 2013 7 a nie v žiadnej inej verzii. Inštalácia aktualizácie Android L resetuje vaše zariadenie a všetky vaše interné údaje budú odstránené.

Zálohu všetkých dôležitých súborov by ste mali vytvoriť buď pomocou predvolenej funkcie zálohovania, alebo pomocou aplikácie na zálohovanie od iného dodávateľa z Google Play Store pred pokračovaním v procese inštalácie. Budete potrebovať a Windows PC a kábel micro USB na inštaláciu firmvéru.

Metóda rýchleho spustenia

Toto je pravdepodobne najspoľahlivejší spôsob inštalácie obrázkov na Nexus smartphones a tablety. Toto je tiež oficiálny spôsob inštalácie ukážky vývojára systému Android L do zariadenia Nexus 5 a Nexus 7. Na inštaláciu obrázkov na zariadenia s Androidom používa Android SDK a Fastboot. Táto metóda nie je taká náročná a budete si môcť nainštalovať Android L do Nexusu 7 za pár minút.

Krok 1

Stiahnite si balík Android SDK do počítača. Môžete to získať pomocou tohto odkazu. Uistite sa, že máte správnu 32-bitovú alebo 64-bitovú verziu. Po stiahnutí extrahujte balík do počítača. Extrahovaný priečinok bude balík ADT.

Krok 2

Prejdite na tento odkaz a kliknite na možnosť razor-lpv79 nižšie Stiahnuť vedľa Nexus 7 (WiFi) „holiaci strojček“. Veľkosť súboru je viac ako 400 MB. Po stiahnutí rozbaľte súbor do počítača, aby ste mali priečinok s obrázkovými súbormi Android L.

Android L Stiahnuť

Krok 3

Otvorte priečinok ADT Bundle, ktorý ste predtým extrahovali, prejdite na SDK a kliknite na priečinok Platform-Tools. Presuňte priečinok s obrázkom Android L, ktorý ste stiahli a extrahovali v predchádzajúcom kroku, do priečinka Platform-Tools.

Nástroje platformy

Krok 4

Na vašom Nexuse 7, prejdite do aplikácie Nastavenia, klepnite na Možnosti vývojára a povoľte možnosť ladenia USB. Ak nemôžete nájsť možnosti pre vývojárov, prejdite na položku Informácie o telefóne a klepajte na číslo zostavy, kým sa nezobrazí hlásenie Teraz ste vývojár! vyskakovaciu správu. Teraz by ste mali mať v aplikácii Nastavenia ponuku Možnosti pre vývojárov.

Ladenie USB

Krok 5

Switch mimo zariadenia Nexus 7 a súčasne podržte tlačidlá zníženia hlasitosti a vypínača. Klávesy neuvoľňujte, kým sa nezobrazí obrazovka Fastboot.

Nexus 7 Rýchla topánka

Krok 6

V režime rýchleho spustenia pripojte zariadenie Nexus 7 k počítaču pomocou kábla micro USB.

Krok 7

Otvorte priečinok ADT Bundle, ktorý ste predtým extrahovali, kliknite na SDK a prejdite do priečinka Platform-Tools. Je to ten istý priečinok, kam ste predtým extrahovali firmvér Android L.

Krok 8

Podržte na počítači kláves Shift, kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok Platform-Tools a vyberte možnosť Otvoriť príkazové okno tu. Teraz by sa vo vašom počítači malo objaviť okno príkazového riadka.

Tu otvorte príkazové okno

Krok 9

Ak ste neodomkli bootloader svojho zariadenia, zadajte do príkazového riadka nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:

rýchle odomknutie rýchleho spustenia

Počkajte, kým Fastboot odomkne váš bootloader. Ak je váš bootloader už odomknutý, zobrazí sa bootloader už je odomknutý! správu.

Krok 10

Po odomknutí bootloadera zadajte do príkazového riadka nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:

flash-all

Krok 11

Počkajte, kým Fastboot nainštaluje firmvér Android L do vášho Nexusu 7. To môže trvať niekoľko minút. Po dokončení sa v príkazovom riadku zobrazí správa Dokončené. Stlačením ľubovoľného klávesu zatvoríte okno príkazového riadka.

Flash All

Krok 12

Odpojte zariadenie Nexus 7 z vášho počítača. Vaše zariadenie by sa teraz malo začať zavádzať. Môže to trvať niekoľko minút, pretože je to prvýkrát, čo sa vaše zariadenie zavádza v systéme Android L. To je všetko! Úspešne ste nainštalovali Android L do svojho Nexusu 7 a teraz si môžete užívať najnovšie funkcie Google.

Záver

Android L je najnovším firmvérom spoločnosti Google a funkcie firmvéru už ohromili milióny používateľov. Spoločnosť Google na svojom živom podujatí predviedla niektoré z neuveriteľných funkcií operačného systému, ale nemáme zoznam zariadení, ktoré v budúcnosti získajú aktualizáciu systému Android L. Vieme, že Nexus 5 a Nexus 7 v budúcnosti pravdepodobne dôjde k správnej aktualizácii, a aj keď to môže chvíľu trvať, môžete vo svojom zariadení Nexus získať Android Android L 7 práve teraz. Napriek tomu, že môžete získať iba ukážku pre vývojárov, vo svojom zariadení si budete môcť vychutnať väčšinu funkcií firmvéru.

Či už chcete vyskúšať niektoré z najnovších funkcií systému Android L, alebo chcete vo svojom zariadení Nexus jednoducho niečo iné 7, Na inštaláciu Android L do svojho zariadenia môžete jednoducho použiť vyššie uvedenú metódu Fastboot. Metóda by mala fungovať správne na väčšine 2013 WiFi Nexus 7 modelov a budete si môcť nainštalovať firmvér za niekoľko minút. Dbajte na to, aby ste správne dodržiavali všetky pokyny, aby ste sa vyhli chybám. Neváhajte a položte otázky, ako nainštalovať Android L na Nexus 7, a povedzte nám, čo si myslíte o Android L v sekcii komentárov nižšie! Dokonca by vás mohlo zaujímať nájdenie skvelých puzdier pre váš Nexus 7.