Ako nain┼ítalova┼ą Android L na Nexus 5 na Kickout KitKat

Som si ist├Ż, ┼że ste po─Źuli o najnov┼íej verzii firmv├ęru Google, Android L. Pou┼ż├şvatelia netrpezlivo ─Źakali na aktualiz├íciu L a Google kone─Źne predviedol opera─Źn├Ż syst├ęm pred p├ír d┼łami na ┼żivom podujat├ş. Aj ke─Ć Android L e┼íte nebol ofici├ílne vydan├Ż, Nexus 5 a Nexus 7 pou┼ż├şvatelia si m├┤┼żu do svojich zariaden├ş nain┼ítalova┼ą uk├í┼żku v├Żvoj├íra Android L.

Ak sa nem├┤┼żete do─Źka┼ą, a┼ż sa v├ím Android L dostane do r├║k, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş a zistite, ako si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą Android L na Nexus. 5. Majte na pam├Ąti, ┼że toto je uk├í┼żka pre v├Żvoj├írov, ─Źo znamen├í, ┼że niektor├ę funkcie firmv├ęru nemusia spr├ívne fungova┼ą.

─îo je nov├ę v syst├ęme Android L?

Aj ke─Ć v syst├ęme Android L existuje nieko─żko nov├Żch a vylep┼íen├Żch funkci├ş, tu s├║ niektor├ę z mojich ob─ż├║ben├Żch funkci├ş:

Dizajn a pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie. Google odviedol fantastick├║ pr├ícu pri ├║plnej zmene dizajnu a pridal nov├ę prvky 3D text├║ry. Nov├Ż dizajn softv├ęrov├Żch kl├íves. Dizajn je dos┼ą podobn├Ż tla─Źidl├ím na ovl├ída─Źi Sony PlayStation a tla─Źidl├í p├┤sobia o nie─Źo atrakt├şvnej┼íie. Nov├ę kontextov├ę upozornenia, ktor├ę sa zobrazuj├║ nad v┼íetk├Żm, ─Źo rob├şte. Podpora 64-bitov├ęho procesora. Pravdepodobne to v├Żrazne zlep┼í├ş hranie hier a dek├│dovanie/k├│dovanie videa by malo by┼ą r├Żchlej┼íie. Podpora r├┤znych typov upozornen├ş na uzamknutej obrazovke. Vylep┼íen├Ż v├Żkon bat├ęrie v novom re┼żime ┼íetri─Źa bat├ęrie.

Pred in┼ítal├íciou syst├ęmu Android L

Pred pokra─Źovan├şm v procese in┼ítal├ície sa ubezpe─Źte, ┼że je v├í┼í Nexus 5 je nabit├í najmenej 70%. In┼ítal├ícia tie┼ż obnov├ş tov├írensk├ę nastavenia telef├│nu a pr├şdete o v┼íetky intern├ę ├║daje. Z├ílohovanie v┼íetk├Żch d├┤le┼żit├Żch s├║borov je preto dobr├ę.

Na z├ílohovanie aplik├íci├ş m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj predvolen├║ funkciu z├ílohovania telef├│nu alebo ak├║ko─żvek in├║ aplik├íciu. Potrebujete a Windows po─Ź├şta─Ź, ako aj k├íbel micro USB na in┼ítal├íciu firmv├ęru.

S├║prava kore┼łov├Żch n├ístrojov Nexus

Toto je pravdepodobne naj─żah┼í├ş sp├┤sob, ako v zariaden├ş Nexus prezera┼ą obr├ízky 5. Aj ke─Ć to nie je ofici├ílna met├│da na blikanie obr├ízkov, nemus├şte prech├ídza┼ą ┼żiadnymi zlo┼żit├Żmi postupmi ani zad├íva┼ą ┼żiadne polo┼żky pr├şkazov├ęho riadka.

Nexus Root Tool Kit je fantastick├í po─Ź├şta─Źov├í aplik├ícia, ktor├í kombinuje nieko─żko r├┤znych funkci├ş do jednej aplik├ície a umo┼ż┼łuje na zariaden├ş Nexus vykon├íva┼ą r├┤zne ─Źinnosti vr├ítane rootovania, odomykania a blikania obr├ízkov.

Krok 1

Prejdite do aplik├ície Nastavenia, klepnite na Mo┼żnosti v├Żvoj├íra a povo─żte mo┼żnos┼ą ladenia USB. Ak nem├┤┼żete n├íjs┼ą ponuku Mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov, v aplik├ícii Nastavenia prejdite na polo┼żku Inform├ície o telef├│ne a klepajte na ─Ź├şslo zostavy, k├Żm sa nezobraz├ş text Teraz ste v├Żvoj├ír! vyskakovaciu spr├ívu. V aplik├ícii Nastavenia sa teraz zobraz├ş ponuka Mo┼żnosti v├Żvoj├íra.

Ladenie USB

Krok 2

Prejdite na tento odkaz a kliknite na mo┼żnos┼ą Hammerhead ni┼ż┼íie na stiahnutie ved─ża zariadenia Nexus 5 (GSM/LTE) ÔÇ×kladivov├í hlavaÔÇť. Vyjadrite s├║hlas s podmienkami a kliknite na tla─Źidlo Stiahnu┼ą. Teraz by sa malo za─Źa┼ą s┼ąahova┼ą firmv├ęr s uk├í┼żkou pre Android L.

Android L Stiahnu┼ą

Krok 3

Stiahnite si in┼ítal├ítor Nexus Root Tool Kit do po─Ź├şta─Źa. Aplik├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą z ofici├ílneho webu WugFresh. Po stiahnut├ş spustite s├║bor exe a kliknite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą.

Inštalácia súpravy nástrojov Nexus

Krok 4

Po dokon─Źen├ş in┼ítal├ície sa zobraz├ş vyskakovacie okno typu v├í┼í model. Vyberte Nexus 5 mo┼żnos┼ą pod─ża vlastn├ęho v├Żberu a zvo─żte si ─Ź├şslo zostavy svojho telef├│nu. Tieto inform├ície z├şskate tak, ┼że prejdete do aplik├ície Nastavenia a klepnete na polo┼żku Inform├ície o telef├│ne. Po v├Żbere zariadenia a ─Ź├şsla zostavy kliknite na tla─Źidlo Pou┼żi┼ą. Ak sa vo va┼íom telef├│ne zobraz├ş kontextov├í spr├íva Povoli┼ą ladenie USB, klepnite na OK.

Typ modelu

Krok 5

Kliknite na tla─Źidlo OK v rozba─żovacom okne Stiahnu┼ą z├ívislosti od s├║borov na po─Ź├şta─Źi. T├Żm sa stiahnu ─Ćal┼íie s├║bory pre s├║pravu Nexus Root Tool Kit.

Stiahnite si závislosti

Krok 6

Po stiahnut├ş ─Ćal┼í├şch s├║borov sa dostanete na hlavn├║ obrazovku Nexus Root Tool Kit. Kliknite na ├Üpln├Ż sprievodca in┼ítal├íciou ovl├ída─Źa.

In┼ítal├ícia ovl├ída─Źa

Krok 7

Kliknite na polo┼żku Krok 3 na karte v kontextovom okne ├Üpln├í pr├şru─Źka konfigur├ície ovl├ída─Źa a pozrite si ─Ź├şslo ovl├ída─Źa ni┼ż┼íie v ─Źasti Odpor├║─Źan├ę rie┼íenie. Ak je napr├şklad uveden├ę #2, kliknite na tla─Źidlo ni┼ż┼íie Rie┼íenie vodi─Źa #2. Po─Źkajte na dokon─Źenie in┼ítal├ície ovl├ída─Źa.

Krok 8

Kliknite na polo┼żku Flash Stock + Rozbali┼ą.

Zásoba blesku

Krok 9

Pod v├Żrobn├Żmi obr├ízkami vyberte mo┼żnos┼ą In├ę/Prehliada┼ą a pod polo┼żkou Vo─żba vyberte polo┼żku Stiahol som tov├íre┼ł … Kliknite na OK.

Obrázok továrne

Krok 10

V rozba─żovacom zozname na v├Żber s├║borov vyberte aktualiza─Źn├Ż s├║bor Android L, ktor├Ż ste si predt├Żm stiahli. Bude to ma┼ą pr├şponu .tgz.

Krok 11

Do vyskakovacieho okna Overenie Hashcheck zadajte ni┼ż┼íie uveden├ę ─Ź├şslo a kliknite na tla─Źidlo OK:

5a6ae77217978cb7b958a240c2e80b57

Hashcheck

Krok 12

V kontextovej spr├íve Flash Stock – Potvrdenie kliknite na tla─Źidlo OK. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu blikania. M├┤┼że to trva┼ą nieko─żko min├║t. Uistite sa, ┼że neodpoj├şte telef├│n.

Bleskov├ę potvrdenie

Krok 13

V rozba─żovacom okne Aktualizova┼ą typ modelu kliknite na tla─Źidlo OK. Zatvorte v┼íetky ─Ćal┼íie kontextov├ę spr├ívy.

Aktualizujte typ modelu

Krok 14

Odpojte telef├│n od po─Ź├şta─Źa a po─Źkajte, k├Żm sa zariadenie zavedie do syst├ęmu Android L. To m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą 5 do 10 min├║t. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste nain┼ítalovali Android L do svojho Nexusu 5 a vo svojom telef├│ne si m├┤┼żete vychutna┼ą najnov┼í├ş firmv├ęr spolo─Źnosti Google.

Záver

Android L je pravdepodobne najo─Źak├ívanej┼íou aktualiz├íciou firmv├ęru od spolo─Źnosti Google. Po─Źas Google I/O sme videli nieko─żko fantastick├Żch funkci├ş, ktor├ę Android L prin├í┼ía. Firmv├ęr je ove─ża elegantnej┼í├ş a elegantnej┼í├ş. Opera─Źn├Ż syst├ęm vyzer├í jednoduch┼íie, ale m├í nieko─żko p├┤sobiv├Żch nov├Żch funkci├ş. Rozhodne sa nem├┤┼żem do─Źka┼ą aktualiz├ície Google L na najnov┼í├şch zariadeniach s Androidom a ak vlastn├şte Nexus 5, Potom sa v├ím m├┤┼żu dosta┼ą do r├║k najnov┼íie funkcie syst├ęmu Android L blikan├şm obr├ízka Android L vo va┼íom telef├│ne. Ak ste s resetom telef├│nu v pohode, mali by ste Android L vo svojom zariaden├ş Nexus ur─Źite vysk├║┼ía┼ą 5.

Bez oh─żadu na to, ─Źi sa nem├┤┼żete do─Źka┼ą pou┼ż├şvania syst├ęmu Android L, alebo si len chcete nain┼ítalova┼ą uk├í┼żku pre v├Żvoj├írov, preto┼że m├┤┼żete, uk├í┼żku si m├┤┼żete do telef├│nu ─żahko nain┼ítalova┼ą pomocou met├│dy uvedenej vy┼í┼íie. Pou┼żitie predvolen├ęho sp├┤sobu preberania obr├ízkov je dos┼ą zlo┼żit├ę a mus├şte pou┼żi┼ą aj pr├şkazov├Ż riadok po─Ź├şta─Źa. Vy┼í┼íie uveden├í met├│da je v┼íak ve─żmi jednoduch├í a budete si m├┤c┼ą nain┼ítalova┼ą Android L do svojho zariadenia za nieko─żko min├║t. Uistite sa, ┼że dodr┼żujete v┼íetky pokyny k in┼ítal├ícii syst├ęmu Android L na Nexus 5, a dajte n├ím vedie┼ą, ─Źo si mysl├şte o Android L v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie! M├┤┼żete dokonca chcie┼ą n├íjs┼ą nieko─żko skvel├Żch puzdier pre svoj Nexus 5 akon├íhle z├şskate Android L.