Ako nain┼ítalova┼ą a nakonfigurova┼ą sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress

Chcete nakonfigurova┼ą a nain┼ítalova┼ą sie┼ą viacer├Żch miest WordPress? WordPress prich├ídza so vstavanou schopnos┼ąou vytv├íra┼ą viac webov├Żch str├ínok pomocou rovnakej in┼ítal├ície WordPress.

Sie┼ą WordPress s viacer├Żmi str├ínkami pou┼ż├şvaj├║ blogy, ┼íkoly a firmy, ktor├ę potrebuj├║ prev├ídzkova┼ą samostatn├ę webov├ę str├ínky, ale chc├║ ich spravova┼ą na jedinom dashboarde.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako spr├ívne nain┼ítalova┼ą a nakonfigurova┼ą sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress.

Ke─Ć┼że ide o kompletn├Ż ─Źl├ínok, pridali sme obsah na u─żah─Źenie navig├ície:

Z├íklady viacer├Żch miest WordPress

 1. ─îo je to WordPress Multisite?
 2. V├Żhody pou┼ż├şvania siete viacer├Żch str├ínok WordPress
 3. Nev├Żhody pou┼żitia siete WordPress na viacer├Żch str├ínkach
 4. Kto potrebuje sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress?

Inštalácia a konfigurácia WordPress Multisite

 1. Po┼żiadavky na sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress
 2. Vyberte ┼ítrukt├║ru dom├ęny pre svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt
 3. Konfigur├ícia subdom├ęn z├ístupn├Żch znakov
 4. Povoli┼ą funkciu siete WordPress pre viac lokal├şt
 5. Nastavte si sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress

Nastavenia konfigur├ície viacer├Żch str├ínok WordPress

 1. Nakonfigurujte nastavenia siete
 2. Otvorte svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt pre registr├ície
 3. Nov├ę nastavenia str├ínok
 4. Nahrajte konfigur├ície pre svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt
 5. Nastavenia doplnkovej ponuky

Predvolen├ę nastavenia obsahu, t├ęmy a doplnkov

 1. Pridajte nov├ę weby do siete viacer├Żch str├ínok WordPress
 2. Pridajte t├ęmy a doplnky do siete s viacer├Żmi lokalitami
 3. Pridajte predvolen├Ż obsah na nov├ę weby
 4. Rie┼íenie probl├ęmov a ─Źasto kladen├ę ot├ízky

  1. Rie┼íenie probl├ęmov s viacer├Żmi webmi WordPress
  2. Naj─Źastej┼íie ot├ízky t├Żkaj├║ce sa multisite WordPress

  ─îo je sie┼ą viacer├Żch miest WordPress?

  Sie┼ą WordPress Multisite v├ím umo┼ż┼łuje sp├║┼í┼ąa┼ą a spravova┼ą viacer├ę weby alebo blogy WordPress z jedinej in┼ítal├ície WordPress.

  Umo┼ż┼łuje v├ím okam┼żite vytv├íra┼ą nov├ę weby a spravova┼ą ich pomocou rovnak├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a hesla. M├┤┼żete dokonca povoli┼ą in├Żm pou┼ż├şvate─żom zaregistrova┼ą sa a vytvori┼ą si vlastn├ę blogy vo svojej dom├ęne.

  Sie┼ą WordPress s viacer├Żmi lokalitami je dod├ívan├í s pokro─Źil├Żmi nastaveniami, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na prisp├┤sobenie v┼íetk├Żch webov├Żch str├ínok alebo blogov vo va┼íej sieti.

  V├Żhody pou┼ż├şvania siete viacer├Żch str├ínok WordPress

  V mnoh├Żch situ├íci├ích m├┤┼że by┼ą sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress u┼żito─Źnej┼íia ako spr├íva viacer├Żch nez├ívisl├Żch lokal├şt WordPress. Tu s├║ niektor├ę z v├Żhod pou┼ż├şvania siete viacer├Żch str├ínok WordPress:

  1. Ako spr├ívca siete m├┤┼żete ─żahko spravova┼ą viacero lokal├şt z jedn├ęho hlavn├ęho panela.
  2. Ka┼żd├í str├ínka na webe m├┤┼że ma┼ą svojich vlastn├Żch spr├ívcov. Spr├ívcovia str├ínok bud├║ ma┼ą mo┼żnos┼ą spravova┼ą iba svoje vlastn├ę webov├ę str├ínky.
  3. M├┤┼żete si nain┼ítalova┼ą pluginy / mot├şvy a aktivova┼ą ich pre viacer├ę weby jedn├Żm stiahnut├şm.
  4. Viacsie┼ąov├í sie┼ą tie┼ż u─żah─Źuje spr├ívu aktualiz├íci├ş. Sta─Ź├ş len aktualizova┼ą svoje WordPress, doplnky alebo mot├şvy v ÔÇ×hlavnejÔÇť in┼ítal├ícii.

  Nev├Żhody pou┼żitia siete WordPress na viacer├Żch str├ínkach

  Vytvorenie siete viacer├Żch str├ínok WordPress nie je v┼żdy u┼żito─Źn├ę pre spr├ívu viacer├Żch lokal├şt. Tu je nieko─żko nev├Żhod, ktor├ę treba zv├í┼żi┼ą pred nastaven├şm siete s viacer├Żmi lokalitami.

  1. V┼íetky weby v sieti zdie─żaj├║ rovnak├ę zdroje. To znamen├í, ┼że ke─Ć je va┼ía sie┼ą vypnut├í, v┼íetky ostatn├ę str├ínky tie┼ż klesn├║.
  2. Spr├íva prev├ídzky servera a zdrojov nie je pre pou┼ż├şvate─żov na ├║rovni za─Źiato─Źn├şka jednoduch├í. V pr├şpade, ┼że jeden z va┼íich webov├Żch str├ínok z├şska neo─Źak├ívan├║ komunik├íciu, ovplyvn├ş to v┼íetky ostatn├ę webov├ę str├ínky v sieti.
  3. Ak je web napadnut├Ż hackermi, znamen├í to, ┼że bud├║ napadnut├ę v┼íetky weby vo va┼íej sieti.
  4. Niektor├ę doplnky WordPress nemusia v sieti viacer├Żch lokal├şt fungova┼ą dobre.
  5. Sie┼ą WordPress s viacer├Żmi str├ínkami nie je podporovan├í v┼íetk├Żmi poskytovate─żmi webhostingu, ─Źo obmedzuje va┼íe mo┼żnosti. Viac o tom budeme hovori┼ą nesk├┤r v ─Źl├ínku.

  Kto potrebuje sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress?

  To, ┼że spravujete viac webov├Żch str├ínok WordPress, neznamen├í, ┼że by ste mali za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą sie┼ą viacer├Żch str├ínok.

  Existuj├║ n├ístroje tret├şch str├ín na spr├ívu viacer├Żch webov WordPress z jedin├ęho dashboardu. N├ístroje ako InfiniteWP alebo iThemes Sync u─żah─Źuj├║ udr┼żiavanie viacer├Żch str├ínok WordPress pod jednou strechou bez nutnosti prep├şnania z jedn├ęho miesta na druh├ę.

  Tu je nieko─żko scen├írov, ke─Ć m├í zmysel vytvori┼ą sie┼ą viacer├Żch miest:

  1. Webov├í str├ínka ─Źasopisu s r├┤znymi sekciami, ktor├║ spravuj├║ r├┤zne t├şmy.
  2. Komer─Źn├í webov├í str├ínka s podstr├ínkami pre r├┤zne miesta a pobo─Źky.
  3. Vl├ídne alebo neziskov├ę webov├ę str├ínky m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą viacstr├ínku WordPress pre r├┤zne oddelenia, miesta a regi├│ny.
  4. Ich vlastn├í sie┼ą blogov, ktor├ę funguj├║ na viacer├Żch subdom├ęnach.
  5. ┼ákoly a univerzity, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ ┼ítudentom vytv├íra┼ą si vlastn├ę blogy na ┼íkolsk├Żch serveroch.

  Po┼żiadavky na sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress

  V┼íetky webov├ę str├ínky v sieti viacer├Żch str├ínok WordPress zdie─żaj├║ rovnak├ę prostriedky servera. To znamen├í, ┼że najd├┤le┼żitej┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ budete potrebova┼ą, je dobr├Ż hosting WordPress.

  Ak m├íte v pl├íne ma┼ą len nieko─żko webov├Żch str├ínok s n├şzkou n├ív┼ítevnos┼ąou, pravdepodobne sa m├┤┼żete podeli┼ą o zdie─żan├Ż hosting.

  Vzh─żadom na povahu siete s viacer├Żmi lokalitami v┼íak budete potrebova┼ą hosting VPS alebo dedikovan├Ż server s rastom va┼íich str├ínok.

  Odpor├║─Źame Bluehost, preto┼że pon├║kaj├║ zdie─żan├Ż hosting a servery VPS / Dedicated, a s├║ tie┼ż jedn├Żm z ofici├ílnych partnersk├Żch serverov WordPress.

  Ak h─żad├íte alternat├şvu, slu┼żby SiteGround a WP Engine poskytuj├║ vynikaj├║ce slu┼żby pre sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress.

  Okrem webhostingu budete potrebova┼ą aj z├íkladn├ę vedomosti o tom, ako nain┼ítalova┼ą WordPress a editova┼ą s├║bory pomocou FTP.

  Vyberte ┼ítrukt├║ru dom├ęny pre svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt

  V sieti s viacer├Żmi lokalitami WordPress m├┤┼żete prid├íva┼ą nov├ę weby pomocou subdom├ęn alebo podadres├írov.

  Pr├şklad subdom├ęny:

  http://site1.example.com

  Pr├şklad podadres├íra:

  http://example.com/site1/

  Ak vyberiete subdom├ęny, budete musie┼ą na svojom serveri nakonfigurova┼ą z├ístupn├ę dom├ęny so z├ístupn├Żmi znakmi. V nasleduj├║com kroku v├ím uk├í┼żeme, ako to urobi┼ą.

  Na druhej strane, ak pre webov├ę str├ínky vo va┼íej sieti vyberiete podadres├íre alebo adresy URL zalo┼żen├ę na ceste, m├┤┼żete presko─Źi┼ą nasleduj├║ci krok.

  Nastavenia subdom├ęny z├ístupn├Żch znakov

  Ak sa rozhodnete pou┼ż├şva┼ą subdom├ęny pre webov├ę str├ínky vo va┼íej sieti s viacer├Żmi lokalitami, budete musie┼ą pre svoju sie┼ą s viacer├Żmi lokalitami nakonfigurova┼ą z├ístupn├ę dom├ęny so z├ístupn├Żmi znakmi.

  Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte sa najprv prihl├ísi┼ą na informa─Źn├Ż panel cPanel svojho hos┼ąuj├║ceho ├║─Źtu WordPress. Potom mus├şte prejs┼ą nadol do sekcie ÔÇ×Dom├ęnyÔÇť a potom klikn├║┼ą na ÔÇ×Subdom├ęnyÔÇť.

  Konfigur├ícia subdom├ęn z├ístupn├Żch znakov

  Pozn├ímka: V z├ívislosti od va┼íej webhostingovej slu┼żby sa v├í┼í dashboard cPanel m├┤┼że mierne l├ş┼íi┼ą od vy┼í┼íie uvedenej sn├şmky obrazovky. Tento obr├ízok je z cPanel na Bluehost.

  Na nasleduj├║cej str├ínke mus├şte do po─ża subdom├ęny zada┼ą znak * a z rozba─żovacej ponuky vyberte svoju prim├írnu dom├ęnu.

  Pridajte subdom├ęnu z├ístupn├Żch znakov

  Cpanel automaticky zist├ş kore┼ł dokumentu a zobraz├ş ho v poli ni┼ż┼íie. Kliknut├şm na tla─Źidlo Vytvori┼ą pridajte subdom├ęnu z├ístupn├Żch znakov.

  Povoli┼ą funkciu siete WordPress pre viac lokal├şt

  Sie┼ąov├í funkcia viacer├Żch str├ínok je s├║─Źas┼ąou ka┼żdej in┼ítal├ície WordPress. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a nakonfigurova┼ą WordPress ako obvykle. Potom sta─Ź├ş povoli┼ą funkciu viacer├Żch str├ínok.

  Funkciu viacer├Żch str├ínok m├┤┼żete povoli┼ą aj na ktoromko─żvek existuj├║com webe WordPress. Pred povolen├şm viacer├Żch miest si nezabudnite vytvori┼ą ├║pln├║ z├ílohu svojho webu WordPress.

  Ak chcete povoli┼ą funkciu Multisite, pripojte sa k svojmu serveru pomocou FTP klienta alebo spr├ívcu s├║borov cPanel a otvorte s├║bor wp-config.php na ├║pravy.

  Nasleduj├║ci k├│d by ste mali prida┼ą do s├║boru wp-config.php tesne pred / * To je v┼íetko, zastavi┼ą ├║pravy! ┼á┼ąastn├ę blogovanie * / online.

  /* Multisite */
   define( 'WP_ALLOW_MULTISITE', true );
   

  Po dokon─Źen├ş m├┤┼żete s├║bor wp-config.php ulo┼żi┼ą a nahra┼ą sp├Ą┼ą na server.

  Tento k├│d jednoducho umo┼ż┼łuje funkciu viacer├Żch str├ínok na va┼íom webe WordPress. Po povolen├ş budete musie┼ą nakonfigurova┼ą sie┼ą viacer├Żch lokal├şt.

  Nastavte si sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress

  Teraz, ke─Ć ste na svojom webe WordPress ├║spe┼íne povolili funkciu viacer├Żch siet├ş, je ─Źas nastavi┼ą sie┼ą.

  Ak nastavujete sie┼ą mutlisite na existuj├║cej webovej str├ínke WordPress, budete musie┼ą zak├íza┼ą v┼íetky doplnky na va┼íej lokalite.

  Sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą Pluginy ┬╗Nain┼ítalovan├ę doplnky a vyberte v┼íetky doplnky. V rozba─żovacej ponuke Hromadn├ę akcie mus├şte vybra┼ą mo┼żnos┼ą Deaktivova┼ą a potom klikn├║┼ą na tla─Źidlo Pou┼żi┼ą.

  Zak├íza┼ą doplnky

  Teraz m├┤┼żete ├şs┼ą na N├ístroje ┬╗Konfigur├ícia siete nakonfigurujte svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt.

  Nastavenie siete WordPress pre viac stránok

  Na obrazovke konfigur├ície siete sa zobraz├ş upozornenie, ┼że potrebujete modul Apache mod_rewrite nain┼ítalovan├Ż na va┼íom serveri. Tento modul je nain┼ítalovan├Ż a povolen├Ż vo v┼íetk├Żch najlep┼í├şch poskytovate─żoch hostenia WordPress.

  ─Äal┼íia vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je poveda┼ą WordPressu, ak├Ż typ ┼ítrukt├║ry dom├ęny pou┼żije pre weby vo va┼íej sieti, napr. Subdom├ęny alebo podadres├íre.

  Potom budete musie┼ą zada┼ą n├ízov svojej siete a ubezpe─Źi┼ą sa, ┼że e-mailov├í adresa v e-maile spr├ívcu siete je spr├ívna.

  Pokra─Źujte kliknut├şm na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą.

  WordPress v├ím teraz zobraz├ş k├│d, ktor├Ż chcete prida┼ą do s├║boru wp-config.php a .htaccess.

  Pridajte k├│d do s├║borov wp-config a .htaccess

  Na kop├şrovanie a prilepenie k├│du do t├Żchto dvoch s├║borov m├┤┼żete pou┼żi┼ą klienta FTP alebo spr├ívcu s├║borov v cPanel.

  Potom sa budete musie┼ą znova prihl├ísi┼ą na svoju str├ínku WordPress, aby ste sa dostali k sieti viacer├Żch str├ínok.

  Nakonfigurujte nastavenia siete

  Teraz, ke─Ć ste nakonfigurovali sie┼ą viacer├Żch lokal├şt, je ─Źas nakonfigurova┼ą nastavenia siete.

  Ak chcete zmeni┼ą nastavenia siete, prida┼ą nov├ę weby a nakonfigurova┼ą ─Ćal┼íie mo┼żnosti, mus├şte prepn├║┼ą na ÔÇ×Sie┼ąov├Ż panelÔÇť.

  Ke─Ć prejdete kurzorom my┼íi na ponuku ÔÇ×Moje str├ínkyÔÇť na paneli s n├ístrojmi pre spr├ívu, zobraz├ş sa kontextov├ę okno. Klikni na Spr├ívca siete ┬╗Ovl├ídac├ş panel,

  Panel pre správu siete

  T├Żm sa dostanete na hlavn├Ż panel siete viacer├Żch str├ínok. Zist├şte, ┼że existuj├║ nov├ę polo┼żky ponuky na spr├ívu siete s viacer├Żmi lokalitami. Zobraz├ş sa tie┼ż miniaplik├ícia ÔÇ×Right NowÔÇť na hlavnom paneli, ktor├í v├ím umo┼żn├ş vytvori┼ą nov├Ż web a prida┼ą nov├Żch pou┼ż├şvate─żov.

  Sie┼ąov├Ż informa─Źn├Ż panel

  Ak chcete nakonfigurova┼ą sie┼ąov├ę nastavenia, mus├şte klikn├║┼ą na odkaz ÔÇ×NastaveniaÔÇť na bo─Źnom paneli spr├ívy.

  Prvou mo┼żnos┼ąou na konfigura─Źnej str├ínke siete je konfigur├ícia n├ízvu str├ínky a e-mailovej adresy spr├ívcu. V t├Żchto poliach sa automaticky vypln├ş n├ízov siete a e-mail spr├ívcu, ktor├Ż ste zadali po─Źas nastavenia.

  Konfigurácia siete

  Otvorte sie┼ą registr├ície viacer├Żch str├ínok

  ─îas┼ą ÔÇ×Nastavenia registraÔÇť na str├ínke nastaven├ş siete je pravdepodobne najd├┤le┼żitej┼í├şm nastaven├şm v nastaveniach siete.

  V predvolenom nastaven├ş s├║ registr├ície pou┼ż├şvate─żov a str├ínok zak├ízan├ę v sieti.

  M├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą otvori┼ą web pre registr├íciu pou┼ż├şvate─żov alebo povoli┼ą existuj├║cim pou┼ż├şvate─żom vytv├íra┼ą nov├ę weby alebo povoli┼ą registr├íciu pou┼ż├şvate─żov aj str├ínok.

  Nastavenia registr├ície viacer├Żch str├ínok WordPress

  Ak otv├írate svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt na registr├íciu, m├┤┼żete za─Źiarknut├şm pol├ş─Źka ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Ozn├ímenie o registr├íciiÔÇť dost├íva┼ą e-mailov├ę upozornenia zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa zaregistruje nov├Ż pou┼ż├şvate─ż alebo str├ínka.

  Ak chcete jednotliv├Żm spr├ívcom str├ínok povoli┼ą prid├ívanie nov├Żch pou┼ż├şvate─żov na svoje str├ínky, m├┤┼żete za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Prida┼ą nov├Żch pou┼ż├şvate─żovÔÇť.

  Mo┼żnosti registr├ície

  Obmedzen├í mo┼żnos┼ą registr├ície e-mailov v├ím umo┼ż┼łuje obmedzi┼ą registr├íciu str├ínok alebo pou┼ż├şvate─żov na e-mailov├ę adresy pre konkr├ętne dom├ęny. Je to u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak chcete ─żu─Ćom vo va┼íej organiz├ícii povoli┼ą prihl├ísenie a vytv├íranie pou┼ż├şvate─żov alebo str├ínok.

  Podobne m├┤┼żete tie┼ż zak├íza┼ą registr├íciu ur─Źit├Żch dom├ęn.

  Nov├ę nastavenia str├ínok

  Sekcia ÔÇ×Nov├ę nastavenia str├ínokÔÇť v├ím umo┼ż┼łuje nakonfigurova┼ą predvolen├ę mo┼żnosti pre nov├ę weby vytvoren├ę vo va┼íej sieti s viacer├Żmi lokalitami.

  V tomto nastaven├ş m├┤┼żete upravi┼ą predvolen├ę uv├ştacie e-maily a prv├Ż pr├şspevok, str├ínku a koment├ír.

  Nov├ę nastavenia str├ínok

  Ako spr├ívca siete m├┤┼żete tieto nastavenia kedyko─żvek zmeni┼ą.

  Na─Ź├şta┼ą nastavenia pre sie┼ą viacer├Żch lokal├şt

  Je d├┤le┼żit├ę, aby ste monitorovali vyu┼żitie va┼íich serverov├Żch prostriedkov. V ─Źasti Nastavenia nahr├ívania m├┤┼żete obmedzi┼ą celkov├ę mno┼żstvo priestoru, ktor├ę m├┤┼że web pou┼żi┼ą na odovzd├ívanie.

  Predvolen├í hodnota je 100 MB─îo je asi dobr├ę na odovzdanie najmenej 100 fotografi├ş. Toto miesto m├┤┼żete zv├Ą─Ź┼íi┼ą alebo zmen┼íi┼ą v z├ívislosti od toho, ko─żko miesta na disku m├íte.

  Nahra┼ą konfigur├ície

  Predvolen├ę typy nahr├ívan├Żch s├║borov s├║ obr├ízky, zvukov├ę s├║bory, video a s├║bory PDF. Ak chcete, m├┤┼żete prida┼ą ─Ćal┼íie typy s├║borov, ako napr├şklad doc, docx, odt at─Ć.

  Potom si m├┤┼żete zvoli┼ą limit ve─żkosti s├║boru, aby pou┼ż├şvatelia nemohli nahr├íva┼ą neuverite─żne ve─żk├ę s├║bory na server.

  Potom m├┤┼żete prejs┼ą na nastavenia ponuky. Umo┼żn├ş v├ím povoli┼ą ponuku na spr├ívu pre sekciu doplnkov na va┼íich sie┼ąov├Żch lokalit├ích.

  Zobrazi┼ą alebo skry┼ą ponuku doplnku spr├ívcom webu

  Ak to povol├şte, zobraz├ş sa ponuka doplnkov pr├şslu┼ín├Żm spr├ívcom str├ínok. M├┤┼żu povoli┼ą alebo zak├íza┼ą doplnok na svojich jednotliv├Żch str├ínkach, nem├┤┼żu v┼íak nain┼ítalova┼ą nov├ę doplnky.

  Ke─Ć ste spokojn├ş so v┼íetk├Żmi nastaveniami konfigur├ície, nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Ulo┼żi┼ą zmenyÔÇť.

  Pridajte nov├ę weby do siete viacer├Żch str├ínok WordPress

  Ak chcete do svojej siete viacer├Żch str├ínok WordPress prida┼ą nov├Ż web, jednoducho kliknite na ÔÇ×ServeryÔÇť v Moje str├ínky ┬╗Spr├ívca siete na paneli n├ístrojov spr├ívcu.

  Pridajte nov├ę weby do siete viacer├Żch str├ínok WordPress

  Zobraz├ş sa v├ím zoznam str├ínok v s├║─Źasnej in┼ítal├ícii na viacer├Żch serveroch. V predvolenom nastaven├ş je va┼ía hlavn├í str├ínka uveden├í ako jedin├í lokalita vo va┼íej sieti WordPress.

  Ak chcete prida┼ą nov├║ str├ínku, kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą nov├ŻÔÇť v hornej ─Źasti.

  Pridajte novú stránku

  Na str├ínke ÔÇ×Prida┼ą nov├Ż webÔÇť mus├şte zada┼ą adresu webu. Nemus├şte p├şsa┼ą cel├║ adresu, iba ─Źas┼ą, ktor├║ chcete pou┼żi┼ą ako subdom├ęnu alebo podadres├ír.

  ─Äalej mus├şte prida┼ą n├ízov str├ínky a zada┼ą e-mailov├║ adresu spr├ívcu webu.

  Pridajte nov├ę podrobnosti o webe

  M├┤┼żete prida┼ą in├║ e-mailov├║ adresu spr├ívcu, ako je adresa, ktor├║ pr├íve pou┼ż├şvate na spr├ívu svojej siete s viacer├Żmi lokalitami.

  Ak e-mailov├║ adresu nepou┼ż├şva in├Ż pou┼ż├şvate─ż, WordPress vytvor├ş nov├ęho pou┼ż├şvate─ża a odo┼íle pou┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo na zadan├║ e-mailov├║ adresu.

  Po dokon─Źen├ş kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą lokalituÔÇť.

  Do va┼íej siete viacer├Żch str├ínok WordPress sa prid├í nov├Ż web. Ako spr├ívca siete dostanete aj nov├Ż e-mail s registr├íciou str├ínok.

  Ak ste vytvorili nov├ęho pou┼ż├şvate─ża, dostane tento e-mail s pokynmi, ako nastavi┼ą nov├ę heslo a prihl├ísi┼ą sa.

  Pridajte t├ęmy a doplnky do siete s viacer├Żmi lokalitami

  V predvolenom nastaven├ş spr├ívcovia jednotliv├Żch lokal├şt v sieti viacer├Żch lokal├şt nem├┤┼żu in┼ítalova┼ą t├ęmy a doplnky sami.

  Ako spr├ívca siete m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą pr├şslu┼ín├ę doplnky a t├ęmy tak, aby boli dostupn├ę pre v┼íetky weby vo va┼íej sieti.

  Nain┼ítalujte mot├şvy pre svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt

  Ak chcete prida┼ą t├ęmy, prejdite na Moje str├ínky ┬╗Spr├ívca siete┬╗ T├ęmy str.

  T├ęmy nain┼ítalovan├ę vo va┼íej sieti viacer├Żch miest WordPress

  Na tejto str├ínke sa zobraz├ş zoznam t├ęm, ktor├ę s├║ aktu├ílne nain┼ítalovan├ę na multisite WordPress.

  T├ęmu m├┤┼żete spr├şstupni┼ą in├Żm webom kliknut├şm na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Povoli┼ą sie┼ąÔÇť v r├ímci tejto t├ęmy. Mot├şv m├┤┼żete zak├íza┼ą aj kliknut├şm na odkaz ÔÇ×Zak├íza┼ą sie┼ąÔÇť pod mot├şvom. Pozn├ímka: Mo┼żnos┼ą Vypn├║┼ą sie┼ą sa zobraz├ş, len ke─Ć je t├ęma povolen├í.

  Ak chcete prida┼ą nov├║ t├ęmu, mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą nov├║ÔÇť v hornej ─Źasti obrazovky a potom nain┼ítalova┼ą t├ęmu WordPress ako obvykle.

  Po nain┼ítalovan├ş novej t├ęmy ju m├┤┼żete spr├şstupni┼ą pre in├ę weby vo va┼íej sieti pomocou mo┼żnosti ÔÇ×Povoli┼ą sie┼ąÔÇť.

  Ak potrebujete odpor├║─Źania t├Żkaj├║ce sa t├ęm, ktor├ę sa maj├║ spr├şstupni┼ą vo va┼íej sieti, pozrite si n├í┼í v├Żber najlep┼í├şch t├ęm WordPress, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

 • Najlep┼íie bezplatn├ę t├ęmy blogu WordPress
 • Najlep┼íie bezplatn├ę fotografick├ę mot├şvy WordPress
 • Najlep┼íie viac├║─Źelov├ę t├ęmy WordPress

Nastavte predvolen├║ t├ęmu pre svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt

Po pridan├ş nieko─żk├Żch t├ęm bude WordPress pokra─Źova┼ą v aktiv├ícii predvolenej t├ęmy WordPress pre ka┼żd├║ nov├║ webov├║ str├ínku.

Ak chcete nastavi┼ą in├║ t├ęmu ako predvolen├║ t├ęmu pre nov├ę weby, mus├şte do s├║boru wp-config.php prida┼ą nasleduj├║ci k├│d.

// Setting default theme for new sites
 define( 'WP_DEFAULT_THEME', 'your-theme' );
 

Nahra─Ćte svoju t├ęmu n├ízvom svojej t├ęmy. Budete musie┼ą pou┼żi┼ą n├ízov prie─Źinka s t├ęmami, ktor├Ż n├íjdete pri prezeran├ş prie─Źinka / wp-content / themes /.

Nain┼ítalujte doplnky pre svoju sie┼ą viacer├Żch lokal├şt

Podobne m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą Moje str├ínky ┬╗Spr├ívca siete┬╗ Pluginy Ak chcete nain┼ítalova┼ą doplnky, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktivova┼ą sie┼ąÔÇť pod ka┼żd├Żm doplnkom a aktivujte ich vo va┼íej sieti viacer├Żch str├ínok.

Doplnky pre sie┼ąov├║ aktiv├íciu na viacer├Żch str├ínkach WordPress

Nasleduje nieko─żko d├┤le┼żit├Żch doplnkov WordPress, ktor├ę odpor├║─Źame pre ka┼żd├║ webov├║ str├ínku:

 • WPForms – je najlep┼í├ş doplnok kontaktn├ęho formul├íra WordPress a umo┼ż┼łuje v├ím r├Żchlo vytv├íra┼ą kr├ísne formul├íre pomocou jednoduch├ęho gener├ítora formul├írov drag and drop.

 • V├í┼í SEO: Jedn├í sa o najkompletnej┼í├ş doplnok WordPress SEO na trhu a pom├┤┼że v├ím z├şska┼ą viac n├ív┼ítevn├şkov z vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov.

 • SeedProd: Spr├ívcovia str├ínok m├┤┼żu chcie┼ą vidie┼ą str├ínku ─Źoskoro po─Źas pr├íce na svojich str├ínkach. SeedProd im umo┼ż┼łuje prid├íva┼ą kr├ísne fotografie u┼ż ─Źoskoro a vstupn├ę str├ínky v re┼żime ├║dr┼żby

 • WP Mail SMTP: WP Mail SMTP v├ím pom├íha pri rie┼íen├ş probl├ęmov WordPress, ktor├ę neodosielaj├║ e-maily, pomocou servera SMTP na odosielanie d├┤le┼żit├Żch e-mailov s registr├íciou a ozn├ímen├şm na viacer├ę weby.

─Äal┼íie odpor├║─Źania t├Żkaj├║ce sa doplnkov n├íjdete v na┼íom zozname z├íkladn├Żch doplnkov WordPress pre v┼íetky webov├ę str├ínky.

Pozn├ímka: Ak ste povolili mo┼żnos┼ą ponuky doplnkov pre spr├ívcov webov├Żch lokal├şt v ─Źasti ÔÇ×Nastavenia sieteÔÇť vy┼í┼íie, spr├ívcovia webov├Żch str├ínok m├┤┼żu nain┼ítalovan├ę doplnky povoli┼ą alebo zak├íza┼ą samy. Spr├ívcovia str├ínok nem├┤┼żu sami odstr├íni┼ą alebo nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok.

Pridajte predvolen├Ż obsah na webov├ę str├ínky s viacer├Żmi lokalitami

V predvolenom nastaven├ş v├ím WordPress umo┼ż┼łuje upravova┼ą predvolen├Ż obsah pre ka┼żd├Ż web vo va┼íej sieti s viacer├Żmi lokalitami. M├┤┼żete ├şs┼ą na Nastavenia ┬╗Nastavenia siete a pridajte ich do sekcie ÔÇ×Nov├ę nastavenia webuÔÇť.

Nov├ę predvolen├ę hodnoty str├ínok

M├┤┼żete upravi┼ą obsah predvolen├ęho pr├şspevku, str├ínky a koment├íra. Odpor├║─Źame v├ím, aby ste predvolen├Ż obsah vymenili za nie─Źo u┼żito─Źnej┼íie pre spr├ívcov va┼íich str├ínok.

─îo ak chcete, aby sa na ka┼żd├║ nov├║ str├ínku pridal ─Ćal┼í├ş predvolen├Ż obsah?

V predvolenom nastaven├ş v├ím WordPress ned├íva mo┼żnos┼ą vytv├íra┼ą ─Ćal┼í├ş predvolen├Ż obsah pre nov├ę weby. Ak to chcete urobi┼ą, budete musie┼ą do svojho viacmiestneho servera WordPress prida┼ą vlastn├Ż k├│d.

V tomto pr├şklade prid├íme nov├║ predvolen├║ str├ínku, ktor├í sa vytvor├ş pre ka┼żd├║ nov├║ webov├║ str├ínku.

add_action('wpmu_new_blog', 'wpb_create_my_pages', 10, 2);
 
 function wpb_create_my_pages($blog_id, $user_id){
  switch_to_blog($blog_id);
 
 // create a new page
  $page_id = wp_insert_post(array(
   'post_title'   => 'About',
   'post_name'   => 'about',
   'post_content'  => 'This is an about page. You can use it to introduce yourself to your readers or you can simply delete it.',
   'post_status'  => 'publish',
   'post_author'  => $user_id, // or "1" (super-admin?)
   'post_type'   => 'page',
   'menu_order'   => 1,
   'comment_status' => 'closed',
   'ping_status'  => 'closed',
 ));
  
 restore_current_blog();
 }
 

Rovnak├Ż k├│d m├┤┼żete pou┼żi┼ą s mal├Żmi ├║pravami na vytvorenie predvolen├Żch pr├şspevkov pre nov├ę weby. Pozrite sa na nasleduj├║ci k├│d:

add_action('wpmu_new_blog', 'wpb_create_my_pages', 10, 2);
 
 function wpb_create_my_pages($blog_id, $user_id){
  switch_to_blog($blog_id);
 
 // create a new page
  $page_id = wp_insert_post(array(
   'post_title'   => 'A sample blog post',
   'post_name'   => 'sample-blog-post',
   'post_content'  => 'This is just another sample blog post. Feel free to delete it.',
   'post_status'  => 'publish',
   'post_author'  => $user_id, // or "1" (super-admin?)
   'post_type'   => 'post',
 ));
  
 restore_current_blog();
 }
 

Rie┼íenie probl├ęmov s viacer├Żmi miestami WordPress

Najbe┼żnej┼íie probl├ęmy s nastaven├şm siete viacer├Żch str├ínok WordPress sa vyskytuj├║ v d├┤sledku nespr├ívneho nastavenia subdom├ęny z├ístupn├Żch znakov a probl├ęmov s priraden├şm dom├ęny. Pred nastaven├şm viacer├Żch str├ínok sa uistite, ┼że v├í┼í webov├Ż hostite─ż podporuje subdom├ęny so z├ístupn├Żmi znakmi.

Nasleduj├║ niektor├ę ─Ćal┼íie be┼żn├ę probl├ęmy a ich r├Żchle opravy.

Rie┼íenie probl├ęmov s prihl├ísen├şm pri in┼ítal├ícii na viacer├Żch pracovisk├ích

─Äal┼í├şm be┼żn├Żm probl├ęmom je to, ┼że ke─Ć pou┼ż├şvate WordPress s viacer├Żmi lokalitami s podadres├írmi, niektor├ş pou┼ż├şvatelia sa nem├┤┼żu prihl├ísi┼ą do oblasti administr├ície svojich str├ínok po pridan├ş po┼żadovan├ęho k├│du do s├║boru wp-config.php.

Ak to chcete opravi┼ą, sk├║ste vymeni┼ą

define('SUBDOMAIN_INSTALL', false);
 

riadok v s├║bore wp-config.php s

define('SUBDOMAIN_INSTALL', 'false');
 

N├íjdite nepotvrden├Żch pou┼ż├şvate─żov

─Äal┼í├şm probl├ęmom, ktor├Ż m├┤┼że nasta┼ą, je, ┼że nem├┤┼żete n├íjs┼ą pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş sa zaregistrovali vo va┼íej sieti, ale nedostali aktiva─Źn├Ż e-mail. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, pre─Ź├ştajte si na┼íu pr├şru─Źku o h─żadan├ş nepotvrden├Żch ─Źakaj├║cich pou┼ż├şvate─żov v programe WordPress.

Exportujte lokalitu viacer├Żch str├ínok do svojej vlastnej in┼ítal├ície WordPress

Nesk├┤r, v ur─Źitom okamihu, mo┼żno budete chcie┼ą vy alebo in├Ż vlastn├şk webu exportova┼ą lokalitu pre viacero lokal├şt do svojej vlastnej in┼ítal├ície WordPress. To sa d├í ─żahko urobi┼ą. Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke o tom, ako presun├║┼ą lokalitu WordPress s viacer├Żmi lokalitami do jedinej in┼ítal├ície.

M├┤┼żete si tie┼ż ulo┼żi┼ą z├ílo┼żku n├í┼ího definit├şvneho sprievodcu be┼żn├Żmi chybami WordPress a ako ich opravi┼ą. To v├ím u┼íetr├ş ve─ża ─Źasu t├Żm, ┼że r├Żchlo vyrie┼íi najbe┼żnej┼íie probl├ęmy WordPress.

Naj─Źastej┼íie ot├ízky t├Żkaj├║ce sa siete viacer├Żch miest WordPress

Mnoho na┼íich pou┼ż├şvate─żov n├ím polo┼żilo ve─ża ot├ízok t├Żkaj├║cich sa siete viacer├Żch str├ínok WordPress a toho, ako ju vyu┼ż├şva┼ą efekt├şvnej┼íie. Toto s├║ naj─Źastej┼íie ot├ízky, na ktor├ę sme odpovedali.

1, Mohol by som lep┼íie spravova┼ą svoje str├ínky pomocou siete viacer├Żch str├ínok?

├Üprimne povedan├ę, odpove─Ć skuto─Źne z├ívis├ş od v├í┼ího scen├íra pou┼żitia.

Napr├şklad, ak va┼íe webov├ę str├ínky navz├íjom nes├║visia, bolo by to lep┼íie s n├ístrojom na spr├ívu viacer├Żch lokal├şt, napr├şklad InifiteWP.

Ak spravujete viac miest pre re┼ąazec re┼ítaur├íci├ş, univerzity alebo online ─Źasopisy, viacstr├ínkov├Ż WordPress bude efekt├şvnej┼í├ş.

2, Za┼ąa┼żuje viacstr├ínka WordPress moje webov├ę str├ínky r├Żchlej┼íie?

Op├Ą┼ą to z├íle┼ż├ş na nieko─żk├Żch faktoroch. Lep┼í├ş hosting WordPress s mno┼żstvom serverov├Żch zdrojov umo┼żn├ş multisite by┼ą r├Żchlej┼í├şm, ale op├Ą┼ą s t├Żmito zdrojmi bud├║ jednotliv├ę str├ínky WordPress r├Żchlej┼íie be┼ża┼ą.

Av┼íak v zdie─żanom hostingovom ├║─Źte zvy┼íuj├║ dopravn├ę ┼ípi─Źky vyu┼żitie pam├Ąte a s├║─Źasne spoma─żuj├║ v┼íetky webov├ę str├ínky v sieti viacer├Żch str├ínok. Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą viacer├Żch str├ínok, pre─Ź├ştajte si na┼íu pr├şru─Źku venovan├║ v├Żkonu a optimaliz├ícii r├Żchlosti WordPress.

3, M├┤┼żem prida┼ą internetov├Ż obchod na webov├║ lokalitu WordPress?

├üno, m├┤┼żete prida┼ą internetov├Ż obchod v sieti WordPress na viacer├Żch lokalit├ích. Je pravdepodobn├ę, ┼że na to pou┼ż├şvate doplnok eCommerce, ako je WooCommerce, ktor├Ż je kompatibiln├Ż s viacer├Żmi sie┼ąami WordPress.

4, M├┤┼żem si nain┼ítalova┼ą x plugin na svoju webov├║ str├ínku WordPress?

Niektor├ę doplnky WordPress nemusia by┼ą kompatibiln├ę s WordPress na viacer├Żch str├ínkach. Autori doplnkov to spravidla uv├ídzaj├║ na webov├Żch str├ínkach doplnkov a vy sa m├┤┼żete vyhn├║┼ą in┼ítal├ícii doplnkov, ktor├ę nemusia fungova┼ą v nastaven├ş viacer├Żch str├ínok. Ak sa to v┼íak nespom├şna, je mo┼żn├ę predpoklada┼ą, ┼że podporuje viac lokal├şt.

4, Ako m├┤┼żem zdie─ża┼ą prihl├ísenie a u┼ż├şvate─żsk├ę role v sieti viacer├Żch lokal├şt?

V predvolenom nastaven├ş sa pou┼ż├şvate─ż, ktor├Ż je zaregistrovan├Ż na jednom webe, nem├┤┼że zaregistrova┼ą ani prida┼ą na in├Ż web v tej istej sieti. Je to preto, ┼że u┼ż s├║ zaregistrovan├ş v zdie─żanej datab├íze WordPress. Nemaj├║ v┼íak privil├ęgi├í rol├ş pou┼ż├şvate─żov na in├Żch str├ínkach.

Na synchroniz├íciu pou┼ż├şvate─żov v sieti m├┤┼żete pou┼żi┼ą doplnky tret├şch str├ín, napr├şklad WP Multisite User Sync. Mali by ste v┼íak by┼ą opatrn├ş, preto┼że by ste mohli nakoniec udeli┼ą administr├ítorsk├ę privil├ęgi├í pre web.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa in┼ítalova┼ą a konfigurova┼ą sie┼ą viacer├Żch str├ínok WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą na┼íu podrobn├║ bezpe─Źnostn├║ pr├şru─Źku WordPress, ktor├í chr├íni a udr┼żiava bezpe─Źnos┼ą va┼íich viacer├Żch str├ínok WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,