Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok

TikTok (predt├Żm Musical.ly) je v├Żkonn├í aplik├ícia a je hlavn├Żm cie─żom kr├ítkych vide├ş. TikTok je k dispoz├şcii na zariadeniach iOS a Android a zameriava sa na umo┼żnenie pou┼ż├şvate─żom vytv├íra┼ą kr├ítke vide├í, ktor├ę s├║ v├Ą─Ź┼íinou 15 sek├║nd. Pou┼ż├şvatelia v┼íak m├┤┼żu re┼ąazi┼ą tieto vide├í a┼ż na 60 sek├║nd. S viac ako 1 TikTok je miliarda stiahnut├ş a 800 mili├│nov akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov mesa─Źne, je nepochybne ve─żmi popul├írnou aplik├íciou nielen v ├üzii, ale aj v z├ípadn├Żch krajin├ích. TikTok je teraz k dispoz├şcii v 154 krajin├ích a 75 r├┤znych jazykoch. Pod─ża najnov┼í├şch ┼ítatist├şk bola aplik├ícia stiahnut├í iba v Spojen├Żch ┼ít├ítoch viac ako 130 mili├│nov kr├ít.

Ak chcete vide├í zdie─ża┼ą so svetom (alebo iba so svojimi priate─żmi), mo┼żno budete chcie┼ą zdie─ża┼ą svoje vide├í na serveri TikTok. Ak chcete vynikn├║┼ą z davu lep┼í├şm videom, mus├şte sa nau─Źi┼ą, ako svoje vide├í upravova┼ą, aby boli pre div├íkov efekt├şvnej┼íie a p├║tavej┼íie. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako upravova┼ą vide├í na TikTok. Existuje nieko─żko r├┤znych pr├şstupov k tomu, a my sa pozrieme na ka┼żd├Ż z nich.

(Nain┼ítalovali ste TikTok? Je k dispoz├şcii pre Android a iOS.)

Vstavan├Ż editor

TikTok m├í vlastn├Ż vstavan├Ż editor, ktor├Ż m├┤┼że vykon├íva┼ą mnoho z├íkladn├Żch ├║loh, ako je prid├ívanie filtrov, rozmazanie, prid├ívanie zvukov├Żch st├┤p a ─Ćal┼íie. Pozrime sa na z├íkladn├ę rozhranie. Ke─Ć spust├şte TikTok, aplik├ícia za─Źne t├Żm, ┼że v├ím uk├í┼że video, o ktorom si mysl├ş, ┼że sa v├ím bude p├í─Źi┼ą. M├┤┼żete to kedyko─żvek preru┼íi┼ą klepnut├şm na ikonu ÔÇ×+ÔÇť a spusten├şm vlastn├ęho videa, ─Ź├şm sa otvor├ş rozhranie nahr├ívania a ├║prav.

Z├íkladn├ę rozhranie

Za─Źnime v ─żavom hornom rohu a pos├║vajte sa po obrazovke. Na tento tutori├íl pou┼żijem verziu aplik├ície pre Android, ale verzia pre iOS je ve─żmi podobn├í.

Ikona ÔÇ×XÔÇť zru┼í├ş va┼íu rel├íciu nahr├ívania a ├║prav.

Pr├şkaz ÔÇ×Prida┼ą zvukÔÇť zobraz├ş zvukov├║ kni┼żnicu TikTok, ktor├í je rozsiahla a rozsiahla. M├┤┼żete si vybra┼ą skladbu, vyh─żada┼ą k─ż├║─Źov├ę slov├í, pozrie┼ą sa na zoznamy skladieb at─Ć. Nem├┤┼żete na─Ź├şta┼ą svoje vlastn├ę zvuky, aj ke─Ć toto obmedzenie m├┤┼żete ob├şs┼ą pomocou extern├ęho editora, ktor├Ż sa venujeme v nasleduj├║cej ─Źasti, alebo prehr├ívan├şm hudby, ktor├║ chcete pou┼żi┼ą, na pozad├ş po─Źas nahr├ívania. Pred za─Źat├şm nahr├ívania klepnite na toto tla─Źidlo, aby sa va┼íe video mohlo synchronizova┼ą s vybratou skladbou alebo zvukmi.

Tla─Źidlo ÔÇ×Prevr├íti┼ąÔÇť sa prep├şna spredu na zadn├Ż fotoapar├ít, ─Źo je u┼żito─Źn├ę pri sn├şman├ş vide├ş z videa.

Tla─Źidlo ÔÇ×R├Żchlos┼ąÔÇť umo┼ż┼łuje zmeni┼ą r├Żchlos┼ą nahr├ívania / prehr├ívania videa. Nastavenia s├║ v rozsahu od 0.1x a┼ż 3x, ─Źo znamen├í, ┼że si m├┤┼żete video prehra┼ą od 10:1 spomalen├Ż pohyb na 3:1 r├Żchly pohyb

Tla─Źidlo ÔÇ×BeautyÔÇť aktivuje alebo deaktivuje re┼żim Beauty; v┼íetko, ─Źo tento re┼żim rob├ş, je jemn├ę odstr├ínenie tie┼łov.

Tla─Źidlo ÔÇ×FiltreÔÇť otvor├ş kni┼żnicu filtrov TikTok, rozdelen├║ do kateg├│ri├ş ÔÇ×Portr├ętÔÇť, ÔÇ×┼ŻivotÔÇť a ÔÇ×┼Żivotn├ę prostredieÔÇť. Jedn├í sa o relat├şvne ─Źist├ę filtre, ktor├ę sl├║┼żia napr├şklad na ├║pravu farebnej palety a kontrastu obr├ízka a s├║ rad┼íej ─Ź├şseln├ę ako inteligentn├ę n├ízvy. M├┤┼żete sa vr├íti┼ą k nefiltrovan├ęmu poh─żadu na svet (┼íialen├ę, viem!) V├Żberom prv├ęho filtra v sekcii ÔÇ×Portr├ętÔÇť ozna─Źen├ęho ÔÇ×Norm├ílneÔÇť.

Tla─Źidlo ÔÇ×─îasova─ŹÔÇť otv├íra rozhranie ─Źasova─Źa, ktor├ę zobrazuje ─Źasov├║ os videa a┼ż 60 sek├║nd. M├┤┼żete sa dotkn├║┼ą bodu, z ktor├ęho sa chcete zastavi┼ą (od 1 do 60 sek├║nd) a potom klepnut├şm na ÔÇ×Spusti┼ą sn├şmanieÔÇť spustite automatick├ę nahr├ívanie bez podr┼żania tla─Źidla nahr├ívania.

V ─Źasti ÔÇ×ViacÔÇť (zn├íma trojbodkov├í ikona) n├íjdete prep├şna─Ź na prep├şnanie medzi 15 sekundov├Żm a 60 sekundov├Żm re┼żimom a prep├şna─Ź pre v├í┼í blesk.

Napravo od tla─Źidla nahr├ívania je tla─Źidlo ÔÇ×Odovzda┼ąÔÇť, ktor├ę otvor├ş gal├ęriu vide├ş v telef├│ne a umo┼ż┼łuje v├ím vybra┼ą video, ktor├ę chcete odovzda┼ą. Takto m├┤┼żete vo svojom informa─Źnom kan├íli TikTok z├şska┼ą vide├í vytvoren├ę alebo upraven├ę v in├Żch n├ístrojoch.

Tla─Źidlo nahr├ívania (ve─żk├Ż ─Źerven├Ż kruh) je samozrejme tla─Źidlo, ktor├ę stla─Ź├şte, ke─Ć chcete spusti┼ą nahr├ívanie bez pou┼żitia ─Źasova─Źa.

Tla─Źidlo "Efekty" otv├íra rozsiahlu kni┼żnicu ┼ípeci├ílnych efektov TikTok, od digit├ílnych vylep┼íen├ş a┼ż po displeje na rozdelenej obrazovke a filtre roz┼í├şrenej reality (AR). To je miesto, kde sa chyst├íte prida┼ą obrovsk├ę googly o─Źi, d├║hov├ę v├şriv├ę efekty a v┼íetky ─Ćal┼íie vylep┼íenia videa. Existuj├║ sekcie pre efekty ÔÇ×TrendyÔÇť, ÔÇ×Tv├írÔÇť a ÔÇ×ZvieraÔÇť.

Nahrajte video

Po nakonfigurovan├ş filtrov, efektov, mo┼żnost├ş na─Źasovania a v┼íetk├ęho, ─Źo potrebujete pre svoje video, m├┤┼żete zasiahnu┼ą nahr├ívanie a za─Źa┼ą nahr├íva┼ą. Ke─Ć za─Źnete nahr├íva┼ą video, v hornej ─Źasti obrazovky sa za─Źne zobrazova┼ą indik├ítor priebehu, ktor├Ż ukazuje, ako dlho trv├í nahr├ívanie. To v├ím pom├┤┼że ─Źasova┼ą sami, a nie presko─Źi┼ą na nahr├ívanie. 15 sek├║nd nie s├║ pr├şli┼í dlh├ę!

Po dokon─Źen├ş nahr├ívania znova stla─Źte tla─Źidlo nahr├ívania. Rozhranie sa mierne zmen├ş:

Úpravy videa

Napravo od tla─Źidla nahr├ívania s├║ teraz dve nov├ę tla─Źidl├í. Tla─Źidlo X zru┼í├ş nahr├ívanie tohto segmentu a tla─Źidlo za┼íkrtnutia ho ulo┼ż├ş a dostanete sa do rozhrania dodato─Źn├ęho spracovania.

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 1

V tomto rozhran├ş sa v├í┼í segment videa prehr├í automaticky.

Stla─Źen├şm tla─Źidla Back sa m├┤┼żete vr├íti┼ą do rozhrania nahr├ívania a roz┼í├şri┼ą segment.

Pomocou tla─Źidla ÔÇ×Oreza┼ąÔÇť m├┤┼żete video skr├íti┼ą.

Tla─Źidlo ÔÇ×MixerÔÇť sa dostanete do rozhrania mix├í┼żneho pultu, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuje nastavi┼ą relat├şvnu ├║rove┼ł zvuku medzi nahran├Żm zvukom a predt├Żm vybranou zvukovou stopou.

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 2

Keby ste mohli po─Źu┼ą zaznamenan├ę zvuky, bol by som t├Żm, ┼że budem pohybova┼ą plastov├Żm ┼íkorpi├│nom cez m├┤j st├┤l, povedal by som ÔÇ×surov├ŻÔÇť.

ÔÇ×V├Żber zvukuÔÇť otvor├ş zvukov├ę rozhranie a umo┼żn├ş v├ím pren├í┼ía┼ą hudbu alebo zvuky z kni┼żnice TikTok, rovnako ako na predch├ídzaj├║cej obrazovke.

Ako upravova┼ą segmenty na TikTok

Tla─Źidlo ÔÇ×EfektyÔÇť rob├ş nie─Źo ve─żmi odli┼ín├ę od toho, ─Źo urobilo na predch├ídzaj├║cej obrazovke. Otvorte kni┼żnicu r├┤znych efektov spolu s ─Źasovou osou v├í┼ího videa, ─Źo v├ím umo┼żn├ş aplikova┼ą efekty iba na ─Źasti videa. Toto je ve─żmi v├Żkonn├í funkcia a pr├íve tu sa vytv├íra ve─ża inovat├şvnych efektov, ktor├ę vid├şte vo vide├ích TikTok.

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 3

Tla─Źidlo ÔÇ×Nastavi┼ą krytÔÇť vyberie z v├í┼ího videa r├ím ako kryt pre video, ktor├ę ostatn├ş pou┼ż├şvatelia uvidia pri sledovan├ş videa. To v├ím umo┼żn├ş zvoli┼ą reprezentat├şvny r├ímec namiesto iba prv├ęho sn├şmky videa, ktor├Ż m├┤┼że by┼ą pr├ízdny alebo nudn├Ż.

Tla─Źidlo ÔÇ×FiltreÔÇť aplikuje filter na cel├Ż segment rovnako ako v rozhran├ş predbe┼żn├ęho z├íznamu.

Tla─Źidlo ÔÇ×Zna─ŹkyÔÇť otvor├ş kni┼żnicu zna─Źiek, ktor├í v├ím umo┼żn├ş prida┼ą do videa animovan├ę zna─Źky. Ke─Ć vyberiete n├ílepku, m├┤┼żete ju pretiahnu┼ą po obrazovke a zmeni┼ą tak, kde sa objav├ş po─Źas prehr├ívania videa. Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 4

Nakoniec sa tla─Źidlom ÔÇ×─ÄalejÔÇť dostanete do rozhrania na publikovanie.

Uverejnite svoje video

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 5

Rozhranie pre publikovanie je miesto, kde odovzd├íte svoje video do ekosyst├ęmu TikTok na pote┼íenie (d├║fajme) ostatn├Żch.

M├┤┼żete nap├şsa┼ą popis svojho videa, spolu s #hashtagmi a hovormi na svojich @ priate─żov. Video m├┤┼żete nastavi┼ą ako verejn├ę, vidite─żn├ę iba pre va┼íich priate─żov alebo vidite─żn├ę iba pre v├ís. (Umo┼żn├ş v├ím to ulo┼żi┼ą vide├í, na ktor├Żch budete pracova┼ą nesk├┤r, bez toho, aby bola va┼ía rozpracovan├í pr├íca zverejnen├í vo vo─żnej pr├şrode.) Koment├íre m├┤┼żete nakonfigurova┼ą tak, aby boli zapnut├ę alebo vypnut├ę, a m├┤┼żete povoli┼ą alebo zak├íza┼ą duo a reagova┼ą na vide├í. Video m├┤┼żete automaticky zdie─ża┼ą aj s ostatn├Żmi ├║─Źtami soci├ílnych m├ędi├ş, ako je napr├şklad Twitter,

V dolnej ─Źasti obrazovky sa nach├ídza tla─Źidlo ÔÇ×KonceptyÔÇť (ktor├ę koncepty uklad├í) a tla─Źidlo ÔÇ×Publikova┼ąÔÇť, ktor├ę va┼íe video po┼íle do sveta.

Ako vid├şte, vstavan├Ż editor videa je dos┼ą v├Żkonn├Ż a pravdepodobne dos┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov. Ak v┼íak chcete svoje v├Żrobn├ę hodnoty bra┼ą v├í┼żne, m├┤┼żete skontrolova┼ą nasleduj├║cu ─Źas┼ą.

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 6

Pou┼żite extern├Ż editor

Ak na sledovanie vide├ş TikTok pou┼ż├şvate extern├Ż editor, m├┤┼żete urobi┼ą ove─ża viac. Editor TikTok je ve─żmi bohat├Ż na funkcie, ale nie je to ├║pln├Ż editor videa. Predt├Żm, ako budete m├┤c┼ą pou┼żi┼ą in├ęho editora videa, mus├şte si ho najprv stiahnu┼ą z TikTok.

Ak chcete video stiahnu┼ą, mus├şte ho najsk├┤r uverejni┼ą. Nem├┤┼że to by┼ą iba v prie─Źinku Koncepty; mus├ş by┼ą zverejnen├Ż na webe. Preto nastavte mo┼żnos┼ą ÔÇ×kto m├┤┼że vidie┼ą t├║to mo┼żnos┼ąÔÇť na mo┼żnos┼ą ÔÇ×s├║kromn├ęÔÇť a potom video uverejnite. Po zverejnen├ş m├┤┼żete klepn├║┼ą na svoj profil TikTok, vybra┼ą video, potom vybra┼ą ikonu s tromi bodkami a v├Żberom mo┼żnosti ÔÇ×Stiahnu┼ąÔÇť skop├şrujte video na miestne zariadenie.

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 7

Video editory zalo┼żen├ę na aplik├ícii

Pre v├í┼í smartphone alebo tablet s├║ k dispoz├şcii r├┤zne aplik├ície na ├║pravu videa. V├Żhodou je, ┼że s├║ pohodln├ę a praktick├ę. Nev├Żhodou je, ┼że v skuto─Źnosti nie s├║ ove─ża v├Żkonnej┼íie alebo bohat┼íie na funkcie ako vstavan├Ż editor TikTok. Mohlo by sa im to v┼íak hodi┼ą vysk├║┼ía┼ą, ak maj├║ konkr├ętne vlastnosti, ktor├ę chcete. Medzi ob─ż├║ben├ę aplik├ície na ├║pravu videa v syst├ęme Android patria PowerDirector, Timbre, Vizmato, Tu Corty a InShot. Pou┼ż├şvatelia IPhone m├┤┼żu chcie┼ą vysk├║┼ía┼ą iMovie, Splice alebo Filmmaker Pro Video Editor pre iOS

Stolov├ę editory videa

Editor stolov├ęho videa pon├║ka ove─ża v├Ą─Ź┼í├ş potenci├íl pre seri├│zne ├║pravy videa. V├í┼í po─Ź├şta─Ź PC alebo Mac je v├Żrazne v├Żkonnej┼í├ş ako v├í┼í smartphone a m├í tie┼ż obrazovku v plnej ve─żkosti a presnej┼íie n├ístroje rozhrania. Ak idete touto cestou, odpor├║─Źam vydavate─żovi, ktor├Ż stoj├ş peniaze. Existuj├║ bezplatn├ş editori a niektor├ş z nich s├║ ve─żmi dobr├ş, ale op├Ą┼ą nebudete lep┼í├ş ako zabudovan├Ż editor TikTok bez platenia. Toto s├║ niektor├ę z najlep┼í├şch vydavate─żov.

Prvky premi├ęry Adobe

Adobe Premiere Elements je ─żah┼íia verzia softv├ęru na ├║pravu videa Adobe Premiere CC v kine. Prvky zachov├ívaj├║ z├íkladn├ę ─Źrty svojej v├Ą─Ź┼íej ┼ík├íly, ale eliminuj├║ mnoh├ę veci, ktor├ę iba kameramani skuto─Źne potrebuj├║, aby sa udr┼żala n├şzka cena a zvl├ídnute─żn├í krivka u─Źenia. Ak ste produkty Adobe u┼ż predt├Żm pou┼ż├şvali, budete doma s prvkami Elements. Tieto prvky maj├║ funkcie ako rad n├ístrojov, video efektov a mo┼żnosti spr├ívy kni┼żn├şc m├ędi├ş, v─Ćaka ktor├Żm je ide├ílny pre u┼ż├şvate─ża TikTok, ktor├Ż pl├ínuje robi┼ą ve─ża r├┤znych vide├ş.

Premiere Elements stoj├ş 99 dol├írov, ale je k dispoz├şcii bezplatn├í sk├║┼íobn├í verzia, tak┼że m├┤┼żete zisti┼ą, ─Źi vyhovuje va┼íim potreb├ím bez toho, aby ste za ┼łu museli plati┼ą.

Avid Media Composer

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 8

Avid Media Composer je ┼ítandard vo videopriemysle a bol pou┼ż├şvan├Ż vo vysoko profilov├Żch projektoch, ako s├║ ned├ívne filmy Star Wars. Je to nesmierne v├Żkonn├Ż a roz┼í├şrite─żn├Ż bal├şk (je k dispoz├şcii mnoho ─Ćal┼í├şch bal├şkov), m├í v┼íak strm├║ u─Źebn├║ krivku. Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie je menej intuit├şvne ako Adobe, ale ke─Ć pochop├şte, ako to funguje, pracovn├Ż tok je celkom plynul├Ż. Pon├║ka ve─ża efektov a dok├í┼że spracova┼ą 3D video.

Avid Media Composer nem├í bezplatn├║ sk├║┼íobn├║ verziu, ale je k dispoz├şcii u┼ż za 19,99 dol├írov mesa─Źne.

Video štúdio Corel

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 9

Bola doba, ke─Ć bola spolo─Źnos┼ą Corel ┼ípi─Źkovou spolo─Źnos┼ąou zaoberaj├║cou sa po─Ź├şta─Źov├Żm grafick├Żm softv├ęrom a t├íto spolo─Źnos┼ą m├í st├íle dobr├ę meno vo svete ├║pravy videa. Corel VideoStudio je ve─żmi v├Żkonn├Ż editor videa na spotrebite─żskej ├║rovni. Aj ke─Ć to nie je na rovnakej ├║rovni ako Avid Media Composer, nie je to tak├ę drah├ę ani ┼ąa┼żk├ę zvl├ídnu┼ą. M├í ve─ża profesion├ílnych funkci├ş a u┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, s ktor├Żm nie je ┼ąa┼żk├ę interagova┼ą.

Corel Video Studio je k dispoz├şcii vo verzii Pro za 69 dol├írov av kone─Źnej verzii za 99 dol├írov. Obidva s├║ ve─żmi v├Żkonn├ę a ─żahko zvl├ídaj├║ va┼íe vide├í TikTok. K dispoz├şcii je aj bezplatn├í sk├║┼íobn├í verzia.

Tipy a triky na vytv├íranie vide├ş

Ke─Ć za─Źnete bra┼ą oh─żadne tvorby vide├ş pre Tik Tok v├í┼żne, existuje mnoho pokro─Źil├Żch tipov, ktor├ę budete chcie┼ą vedie┼ą. Toto s├║ niektor├ę z najlep┼í├şch, ktor├ę sme na┼íli.

Pou┼żite stolov├Ż video editor

Ak vytv├írate a upravujete ve─ża vide├ş, r├Żchlo zist├şte, ┼że vstavan├Ż editor a dokonca aj editory zalo┼żen├ę na aplik├íci├ích, hoci s├║ vhodn├ę pre pr├şle┼żitostn├ęho tvorcu, jednoducho nemaj├║ ├║pln├║ funkciu nastavenia a v├Żkonu sady na ├║pravu videa. Kompletn├ę na stolnom po─Ź├şta─Źi. Nielen┼że je displej na stolnom po─Ź├şta─Źi ove─ża lep┼í├ş na prezeranie va┼íich video s├║borov, ale ├║rove┼ł v├Żkonu stoln├ęho alebo prenosn├ęho procesora a pam├Ąte bude ove─ża lep┼íia aj pri ┼ípi─Źkov├Żch smartf├│noch.

Investujte do videokamery + stat├şvu

Smartf├│ny maj├║ v dne┼ínej dobe vynikaj├║ce fotoapar├íty, ─Źo sa t├Żka ich ve─żkosti a ceny, a rovnako ako v pr├şpade ├║pravy videa je fotoapar├ít v├í┼ího smartf├│nu dokonale vhodn├Ż na za─Źatie. Po dokon─Źen├ş ├║vodnej f├ízy v┼íak budete chcie┼ą investova┼ą do dobrej videokamery plnej ve─żkosti. Na┼í┼ąastie m├┤┼żete z├şska┼ą ve─żmi pekn├║ digit├ílnu videokameru v rozmedz├ş 40 a┼ż 100 dol├írov. Medzi funkcie, ktor├ę je potrebn├ę h─żada┼ą, patria extern├ę mikrof├│nov├ę vstupy, optick├í transfok├ícia, ve─żk├í LCD obrazovka na sn├şmanie va┼íich z├íberov, mo┼żnos┼ą v├Żstupu video s├║borov z N├şzke rozl├ş┼íenie a manu├ílne nastavenie vyv├í┼żenia bielej, zaostrenia a expoz├şcie. Aj ke─Ć nepou┼ż├şvate fotoapar├ít v plnej ve─żkosti, ur─Źite by ste mali investova┼ą do stat├şvu. Stabilizuj├║ v├í┼í fotoapar├ít a vytv├íraj├║ pevn├Ż kame┼ł videa a tie┼ż v├ím poskytuj├║ jednoduch├Ż sp├┤sob nastavenia uhla a polohy kamery.

Zapnite ju

Osvetlenie je rozhoduj├║ce. V z├ívislosti od typu vide├ş, ktor├ę rob├şte, sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą na prirodzen├ę osvetlenie (ak m├íte spr├ívne prostredie a nat├í─Źanie v├ím nebude vadi┼ą iba po─Źas d┼ła), ale pre v├Ą─Ź┼íinu tvorcov budete potrebova┼ą umel├ę osvetlenie. Najlep┼íie svetl├í s├║ vysoko energetick├ę LED di├│dy – vytv├íraj├║ ostr├ę biele svetlo, ktor├ę je vhodn├ę na pr├ícu s fotografiami a videom. Ak rob├şte vide├í z rozsiahlych oblast├ş s tancom alebo pohybom, budete chcie┼ą nastavi┼ą tri svetl├í: k─ż├║─Źov├ę (alebo bodov├ę) svetlo, vyplnen├ę svetlo a podsvietenie. Tvorcovia, ktor├ş na svojej tv├íri robia viac vide├ş v ┼ít├Żle selfie, by mali investova┼ą do kruhu svetla, ako je ten, ktor├Ż odpor├║─Źame na konci tohto ─Źl├ínku.

Fondy s├║ d├┤le┼żit├ę

To, ─Źo je za sc├ęnami, je zvy─Źajne tak├ę d├┤le┼żit├ę ako to, ─Źo je na sc├ęne. ┼ápinav├í kuchy┼ła alebo bytov├Ż pult nie je skvel├Żm kulisou pre va┼íe ├║primn├ę video z hor├íka. Uistite sa, ┼że na pozad├ş nie s├║ ┼żiadne leskl├ę alebo reflexn├ę povrchy, preto┼że to m├┤┼że odkloni┼ą va┼íe osvetlenie alebo ne├║myselne zahrn├║┼ą fotoapar├ít do z├íberu. Jednofarebn├Ż h├írok m├┤┼że vytvori┼ą sol├şdne pozadie, ale uistite sa, ┼że v├í┼í v├Żkon sa odohr├íva p├ír st├┤p pred n├şm, aby nevrhal ru┼íiv├ę tiene.

Je to o zvuku

Kvalita zvuku je prinajmen┼íom rovnako d├┤le┼żit├í ako kvalita videa; ─Żudia s├║ ─Źasto ochotn├ş odpusti┼ą zl├║ kvalitu videa, ale akon├íhle nem├┤┼żu po─Źu┼ą alebo de┼íifrova┼ą, ─Źo po─Ź├║vaj├║, stla─Źia tla─Źidlo Sp├Ą┼ą a prejd├║ k nie─Źomu in├ęmu. Nikto nem├í ─Źas po─Ź├║va┼ą nie─Źo, ─Źo nem├┤┼że po─Źu┼ą. niektor├ş smartphones A digit├ílne videokamery maj├║ slu┼ín├ę intern├ę mikrof├│ny, ale v┼żdy budete ma┼ą lep┼íiu kvalitu zvuku z extern├ęho mikrof├│nu. Dokonca aj lacn├Ż extern├Ż mikrof├│n v├Żrazne zv├Ż┼íi kvalitu v├í┼ího zvuku. Mikrof├│n by mal by┼ą ─Źo najbli┼ż┼íie k predmetu videa. Uvedomte si zvuky na pozad├ş vo va┼íom prostred├ş, ktor├ę ste sa mo┼żno nau─Źili odpoji┼ą u┼ż d├ívno, ale videoz├íznamn├şk bude okam┼żite po─Źu┼ą.

Pravidlo tret├şn

Jeden z najz├íkladnej┼í├şch pojmov vo fotografii alebo vo videografii, pravidlo tretiny predstavuje imagin├írny obraz 3├Ś3 mrie┼żka, ktor├í sa zobrazuje nad po─żom fotoapar├ítu.

Ako nahr├íva┼ą a upravova┼ą vide├í na TikTok 10

Ak chcete presved─Źiv├ę a presved─Źiv├ę video alebo fotografiu, chcete, aby boli va┼íe objekty umiestnen├ę pozd─║┼ż jednej z ─Źiar mrie┼żky, a nie v strede z├íberu. Ak je to mo┼żn├ę, chcete, aby bol objekt umiestnen├Ż na priese─Źn├şku mrie┼żkov├Żch ─Źiar, t├Żch ┼ítyroch ÔÇ×sladk├Żch miestÔÇť. Za t├Żmto pravidlom nie je nijak├ę konkr├ętne teoretick├ę od├┤vodnenie: je to len tak, ┼że ─żudia maj├║ tendenciu n├íjs┼ą obr├ízky, ktor├ę nasleduj├║ pod─ża tohto pravidla, atrakt├şvnej┼íie ako obr├ízky, ktor├ę ho nemaj├║.

Ma┼ą pr├ştomnos┼ą

Pr├ştomnos┼ą na obrazovke, tak├í kvalita, ktor├║ niektor├ş ─żudia sp├┤sobuj├║, ┼że ich fotoapar├ít miluje, je niekedy dar. Ve─ża dobr├Żch hercov je v skuto─Źnosti hercov, ktor├ş maj├║ vynikaj├║cu pr├ştomnos┼ą na obrazovke. Ak nem├íte to ┼í┼ąastie, aby ste sa narodili s prirodzen├Żm p├┤vabom Cary Grantovej kamery, budete musie┼ą vedome rozv├şja┼ą vlastnosti a spr├ívanie, ktor├ę sa premietnu do charizmatick├ęho vzh─żadu na obrazovke. Udr┼żujte svoj re─Ź tela v pokoji a otvorenosti: pozrite sa na fotoapar├ít a ned├ívajte ruky pred svoje telo. Majte dobr├ę dr┼żanie tela, postavte sa rovno! Va┼íe plecia by mali by┼ą sp├Ą┼ą a mali by ste by┼ą uvo─żnen├ş. D├Żchajte vedome a nevedome. Dajte div├íkom nejak├ę ├║smevy, najm├Ą na za─Źiatku videa, aby sa c├ştili priate─żsky. Vyslovte svoje slov├í, ke─Ć hovor├şte a ├║myselne spoma─żujete – takmer ka┼żd├Ż sa pok├║┼ía hovori┼ą pr├şli┼í r├Żchlo na kameru. Ak neviete, ─Źo robi┼ą s va┼íimi rukami, dajte si na ich vybavenie pr├şslu┼íenstvo: ─Źarovn├í pali─Źka pre k├║zeln├şka, mikrof├│n (aj falo┼ín├Ż) pre spev├íka. A prax: Druh├ę alebo tretie (alebo desiate alebo dvadsiate) hodnotenie videa bude pravdepodobne ove─ża v├Ą─Ź┼íie ├║silie ako prv├ę, najm├Ą ak si prezer├íte svoje vlastn├ę z├íbery a u─Ź├şte sa z ka┼żd├ęho ne├║spe┼ín├ęho presk├║mania.

Ak v├í┼żne uva┼żujete o vytvoren├ş videa Tik Tok, mali by ste investova┼ą do vysoko kvalitn├ęho osvetlenia, ako je toto. Pre vide├í v ┼ít├Żle selfie to skuto─Źne rob├ş rozdiel!

Pou┼żili ste s Tik Tok video editory tret├şch str├ín? M├íte nejak├ę ─Ćal┼íie n├ívrhy? Chcete propagova┼ą svoje vlastn├ę vide├í? Povedzte n├ím o nich ni┼ż┼íie!

Svet videa (online aj offline) je obrovsk├Ż a fascinuj├║ci. M├íme ve─ża n├ívodov a sprievodcov, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete zosta┼ą pred konkurenciou.

Ak chcete z├şska┼ą ┼íir┼í├ş preh─żad softv├ęru pre strih videa na po─Ź├şta─Źi, pre─Ź├ştajte si n├í┼ího sprievodcu najlep┼í├şmi striha─Źmi videa pre stolov├ę po─Ź├şta─Źe. Alebo sa zamerajte na stranu PC pomocou tohto sprievodcu po─Ź├şta─Źov├Żmi videami.

Chcete si vytvori┼ą vlastn├║ hudbu pre svoje vide├í TikTok? Pozrite si n├í┼ího sprievodcu softv├ęrom pre hudobn├ę stoln├ę po─Ź├şta─Źe.

Pok├║┼íate sa urobi┼ą z TikTok ─Ćal┼í├ş z├ívod? M├íme n├ívod, ako sa presl├ívi┼ą na TikTok! Spome┼łte si na n├ís, ke─Ć ste hviezda. Alebo strie─żajte trochu ni┼ż┼íie a len sa nau─Źte, ako z├şska┼ą viac fan├║┼íikov TikTok a ako zarobi┼ą peniaze s TikTok. Na TikTok sa dokonca m├┤┼żete nau─Źi┼ą, ako na┼żivo vysiela┼ą a streamova┼ą.

Nezabudnite si pre─Ź├şta┼ą n├í┼í tutori├íl o tom, ako prida┼ą zvukov├║ stopu k svojim vide├ím TikTok.