Ako nahra┼ą str├ínku HTML na WordPress bez ch├Żb 404

Chcete na svoju str├ínku WordPress nahra┼ą str├ínku HTML? Niekedy bude pravdepodobne potrebn├ę prida┼ą statick├║ str├ínku HTML a spr├şstupni┼ą ju spolu s webom WordPress. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ├║spe┼íne odovzda┼ą str├ínku HTML na v├í┼í web WordPress bez sp├┤sobenia 404 ch├Żb.

Ako nahra┼ą str├ínku HTML na web WordPress

Pre─Źo na─Ź├şta┼ą HTML str├ínky do WordPressu?

WordPress je dod├ívan├Ż so zabudovan├Żm typom obsahu na prid├ívanie str├ínok na va┼íe webov├ę str├ínky. T├ęmy WordPress zvy─Źajne prid├ívaj├║ preddefinovan├ę ┼íabl├│ny str├ínok na zobrazenie va┼íich str├ínok.

Existuj├║ dokonca aj doplnky pre vstupn├║ str├ínku WordPress, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą n├ídhern├ę ┼íabl├│ny str├ínok pomocou gener├ítora drag and drop.

To znamen├í, ┼że vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov nemus├şte na svoju str├ínku WordPress na─Ź├şta┼ą str├ínku HTML.

U┼ż├şvate─ż v┼íak niekedy m├┤┼że ma┼ą na svojej predch├ídzaj├║cej webovej str├ínke statick├ę str├ínky HTML alebo statick├║ ┼íabl├│nu, ktor├║ naozaj chce a chce pou┼ż├şva┼ą. V t├Żchto scen├íroch budete musie┼ą na─Ź├şta┼ą svoju str├ínku HTML do WordPress.

Preto┼że WordPress prich├ídza so svojou vlastnou ┼ítrukt├║rou URL priate─żskou k SEO, m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu 404, ak ste pr├íve na─Ź├ştali svoju str├ínku HTML a pok├║sili ste sa o ┼łu pr├şstup.

Po tomto sa pozrime na to, ako na─Ź├şta┼ą str├ínku HTML na v├í┼í web WordPress bez sp├┤sobenia 404 ch├Żb.

Odovzdajte stránku HTML na web WordPress

Pred odovzdan├şm str├ínky HTML na web WordPress mus├şte skontrolova┼ą, ─Źi je s├║bor ÔÇ×index.htmlÔÇť premenovan├Ż na ÔÇ×index.phpÔÇť.

Súbor šablóny HTML

Potom mus├şte do s├║boru Zip prida┼ą v┼íetky s├║bory vr├ítane str├ínky HTML, CSS a ─Ćal┼í├şch prie─Źinkov.

u┼ż├şvatelia Windows m├┤┼żete klikn├║┼ą prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vybra┼ą Posla┼ą do ┬╗Komprimovan├Ż zipsov├Ż prie─Źinok mo┼żnos┼ą vytvori┼ą s├║bor zip. Potom jednoducho pretiahnite v┼íetky s├║bory a prie─Źinky zo svojej str├ínky HTML do s├║boru zip.

HTML stránka zip súboru

Pou┼ż├şvatelia po─Ź├şta─Źov Mac m├┤┼żu vybra┼ą hlavn├Ż prie─Źinok, ktor├Ż obsahuje v┼íetky s├║bory a prie─Źinky, a vybra┼ą kliknut├şm prav├Żm tla─Źidlom my┼íi ÔÇ×Komprimova┼ą prie─ŹinokÔÇť vo─żba.

Vytvorte s├║bor zip na po─Ź├şta─Źi Mac

─Äalej mus├şte pristupova┼ą k svojmu cPanelu hos┼ąovacieho ├║─Źtu WordPress. V aplik├ícii cPanel je potrebn├ę prejs┼ą nadol do z├íznamy a potom kliknite na ikonu Spr├ívca s├║borov predplatn├ę

Otvorte Správca súborov

Ke─Ć ste v Spr├ívcovi s├║borov, mus├şte prejs┼ą do kore┼łov├ęho prie─Źinka webovej str├ínky, ktor├Ż sa zvy─Źajne naz├Żva public_html a obsahuje v┼íetky va┼íe prie─Źinky so s├║bormi WordPress. Odtia─ż mus├şte klikn├║┼ą na ikonu knih├ír v hornej ponuke vytvorte nov├Ż pr├ízdny prie─Źinok.

Vytvorte nov├Ż prie─Źinok

Otvor├ş sa kontextov├ę okno, do ktor├ęho mus├şte prida┼ą n├ízov nov├ęho prie─Źinka. Pou┼żite meno, ktor├ę chcete pou┼żi┼ą ako adresu URL svojej str├ínky HTML, a kliknite na ikonu Vytvorte nov├Ż prie─Źinok Tla─Źidlo.

Vytvorte nov├Ż prie─Źinok v cPanel

Po ├║spe┼ínom vytvoren├ş prie─Źinka ho mus├şte otvori┼ą a klikn├║┼ą na ikonu Vyjdite Tla─Źidlo hornej ponuky na v├Żber a na─Ź├ştanie s├║boru ZIP, ktor├Ż bol predt├Żm vytvoren├Ż v po─Ź├şta─Źi. Po─Źas nahr├ívania s├║boru ZIP na va┼íu webov├║ str├ínku sa zobraz├ş li┼íta priebehu.

Na─Ź├ştanie komprimovan├ęho s├║boru modelu

Po na─Ź├ştan├ş mus├şte vybra┼ą s├║bor zip a klikn├║┼ą Extrahova┼ą tla─Źidlo horn├ęho menu.

Extrahova┼ą s├║bory

Zobraz├ş sa ot├ízka, kam sa maj├║ s├║bory extrahova┼ą. Sta─Ź├ş vybra┼ą rovnak├Ż nov├Ż prie─Źinok, ktor├Ż ste vytvorili, a klikn├║┼ą na Extrahova┼ą s├║bory) Tla─Źidlo.

Extrahujte s├║bory do nov├ęho prie─Źinka

Spr├ívca s├║borov teraz rozbal├ş s├║bor zip a budete si m├┤c┼ą zobrazi┼ą s├║bory v prie─Źinku.

Pozn├ímka: Odtia─żto m├┤┼żete s├║bor zip odstr├íni┼ą. Nem├í to vplyv na va┼íu str├ínku HTML ani na in├Ż extrahovan├Ż prie─Źinok.

Extrahovan├Ż prie─Źinok

Teraz m├┤┼żete t├║to str├ínku nav┼ít├şvi┼ą v prehliada─Źi pomocou n├ízvu prie─Źinka (napr├şklad va┼íe website.com/example). Ak v├í┼í server nepodporuje presmerovanie, m├┤┼że sa zobrazi┼ą chyba 404. Je to tak preto, ┼że s├║bor ÔÇ×index.phpÔÇť nie je pri na─Ź├ştan├ş adresy URL v prehliada─Źi presmerovan├Ż.

Je to jedna z be┼żn├Żch ch├Żb WordPress a d├í sa ─żahko opravi┼ą.

Pomocou Spr├ívca s├║borov aplik├ície, mus├şte upravi┼ą s├║bor .htaccess v kore┼łovom prie─Źinku svojho webu a prida┼ą nasleduj├║ci k├│d:

RewriteRule ^ (. *) Index. (Php | html?) $ / $1 (R = 301, NC, L)

Tento k├│d presmeruje v├í┼í s├║bor ÔÇ×index.phpÔÇť a na─Ź├şta ho do prehliada─Źa. Ak pre s├║bor alebo prie─Źinok pou┼ż├şvate mal├ę a ve─żk├ę p├şsmen├í, vy┼í┼íie uveden├Ż k├│d v├ís tie┼ż presmeruje na zobrazenie obsahu.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa na─Ź├şta┼ą str├ínku HTML na v├í┼í web WordPress bez chyby 404. Pozrite si na┼íe porovnanie HTML verzus HTML. Statick├Ż k├│d HTML na zistenie toho, ─Źo je pre va┼íe podnikanie najlep┼íie. Pri vytv├íran├ş vstupn├Żch str├ínok v├ím odpor├║─Źame pozrie┼ą sa na tie najlep┼íie doplnky WordPress na vytv├íranie a pres├║vanie tvorcov str├ínok.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programom WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,