Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako naform├ítova┼ą jednotku USB alebo pevn├Ż disk na Ubuntu?

Chcete recyklova┼ą star├Ż USB k─ż├║─Ź alebo resetova┼ą pevn├Ż disk? S Ubuntu je to druh manipul├ície, ktor├Ż je ve─żmi jednoduch├Ż. V tomto n├ívode vysvetl├şme, ako naform├ítova┼ą USB flash disk alebo pevn├Ż disk pomocou zn├ímeho bezplatn├ęho syst├ęmu Canonical.

Ubuntu 18.04 m├í mal├Ż predin┼ítalovan├Ż softv├ęr, ktor├Ż je ve─żmi praktick├Ż a ─żahko sa pou┼ż├şva. Triezvo pomenovan├Ż Disky umo┼ż┼łuje vykon├íva┼ą v┼íetky druhy manipul├íci├ş s USB k─ż├║─Źmi a in├Żmi pam├Ą┼ąov├Żmi m├ędiami. Dnes sa budeme zaobera┼ą form├ítovan├şm.

Naformátujte jednotku USB Flash na Ubuntu pomocou nástroja Disks Utility

 1. Otvorte sp├║┼í┼ąa─Ź aplik├íci├ş.
  Formát Ubuntu USB 1
 2. Kliknite na prie─Źinok Verejn├ę slu┼żby.
  Formát Ubuntu USB 2
 3. Otvorte aplikáciu Disky.
  Formát Ubuntu USB 3
 4. Rozhranie zobrazuje dostupn├ę disky ÔÇô intern├ę a extern├ę ÔÇô a USB k─ż├║─Źe. Pre tento tutori├íl naform├ítujeme jednotku USB z 8 Bu─Ćte opatrn├ş, aby ste nikdy neform├ítovali disk obsahuj├║ci va┼íe oddiely Ubuntu!
  Formát Ubuntu USB 4
 5. V zozname v─żavo vyberte jednotku USB. Vpravo vid├şte dostupn├ę oddiely, ich form├ít a ve─żkos┼ą.
  Formát Ubuntu USB 5
 6. V pravej hornej ─Źasti pom├┤cky kliknite na ikonu s tromi ─Źiarami nad sebou.
  Formát Ubuntu USB 6
 7. V zobrazenej ponuke vyberte Form├ítova┼ą disk.
  Formát Ubuntu USB 7
 8. Zobraz├ş sa okno s v├Żzvou na v├Żber typu form├ítovania ÔÇô r├Żchle alebo pomal├ę ÔÇô a tie┼ż typ rozdelenia. Zvol├şme tu r├Żchle vymazanie a rozdelenie typu MBR/DOS, kompatibiln├ę so v┼íetk├Żmi s├║─Źasn├Żmi syst├ęmami.
  Formát Ubuntu USB 8
 9. Ke─Ć ste si ist├Ż v├Żberom, kliknite na Form├ítova┼ą.
  Formát Ubuntu USB 9
 10. Svoj v├Żber budete musie┼ą potvrdi┼ą. Stla─Źte znova Form├ítova┼ą.
  Ubuntu 10 usb formát
 11. Za p├ír sek├║nd je n├í┼í USB k─ż├║─Ź ├║plne vymazan├Ż. Potom m├┤┼żete pou┼żi┼ą softv├ęr Disky na op├Ątovn├ę vytvorenie jednej alebo viacer├Żch oblast├ş r├┤znych form├ítov a ve─żkost├ş na novom pr├ízdnom mieste.
  Ubuntu 11 usb formát

Ako vid├şte, form├ítovanie USB flash disku je s Ubuntu ve─żmi jednoduch├ę. Pom├┤cka Disky je impozantn├í na spr├ívu v┼íetk├Żch typov ├║lo┼żn├Żch jednotiek, ─Źi u┼ż ako s├║─Źas┼ą ├║pln├ęho vymazania alebo na vytvorenie nov├Żch oddielov kompatibiln├Żch s in├Żmi opera─Źn├Żmi syst├ęmami.