Ako nabíjať telefón so zlomeným portom nabíjačky?

Nájsť poškodený port nabíjačky v telefóne môže byť skutočne zničujúce. Zistíte, že musíte nabiť telefón a je pokazený! Nič nemôže byť také sklamanie ako ten jeden okamih. Je to jeden z najbežnejších problémov, s ktorými sa môžete stretnúť v telefóne. Vo svojom živote by ste na tento problém narazili mnohokrát a boli by ste nútení to zistiť, napriek tomu, že ste sa ho pokúsili niekoľkokrát opraviť a zistili, že sa už nenabíja.

Pravdepodobne by ste sa dostali do situácie, v ktorej by ste kúpu novej nabíjačky len ťažko zvládli. Navyše problém nemusí byť nevyhnutne s nabíjačkou, ale s telefónom ako nabíjacím portom.

Telefón by ste však mohli nabiť aj vtedy, ak je poškodený nabíjací port. Nasledujúce pokyny by mali pomôcť porozumieť tomu, ako nabíjať telefón so zlomeným portom nabíjačky.

Ako nabíjať telefón pomocou zlomeného portu nabíjačky?

Existuje niekoľko možností, ktoré môžu byť dostatočne nápomocné pri nabíjaní telefónu so zlomeným portom nabíjačky. Môžete vyskúšať niekoľko skvelých možností nabíjania telefónu, aj keď máte poškodený port nabíjačky.

Vyčistite nečistoty a nečistoty z nabíjacieho portu

To by mala byť jedna z jednoduchých možností, ktoré sa odporúčajú pred pokusom o použitie komplikovanejších alternatív. V mnohých prípadoch by ste zistili, že problém s vašim nabíjacím portom by bol taký jednoduchý ako nečistoty a nečistoty uložené vo vnútri nabíjacieho portu. Jeho vyčistenie by v ideálnom prípade malo byť veľmi užitočné pri dosahovaní najlepších výsledkov pri riešení problému.

Postupujte podľa jednoduchých metód, ktoré sú vysvetlené v nasledujúcich tipoch:

 • Vnútro nabíjacieho portu skontrolujte pomocou baterky alebo iného podobného zdroja svetla. Mali by ste byť schopní nájsť akúkoľvek nečistotu, úlomky a ďalšie prvky, ktoré sú súčasťou prachu, viditeľné cez baterku.
 • Na vyčistenie nečistôt z prístavu použite zubnú kefku alebo špičku tága alebo dokonca iné podobné možnosti. Mali by ste to považovať za vynikajúcu voľbu na riešenie viditeľných nečistôt.
 • Praktickou možnosťou je nepoužiť na tento účel špáradlo a kancelársku sponku. Ak použijete takéto predmety, v konečnom dôsledku poškodíte port.

Akonáhle sú nečistoty odstránené, nabite telefón obvyklým spôsobom. Ak zistíte, že sa telefón obvykle nabíja, môžete si byť istí, že problém bol vyriešený.

Ak zistíte, že problém ešte nebol vyriešený a stále máte problémy s nabíjaním telefónu, možno budete musieť zvoliť iné relevantné riešenia.

Batériu nabíjajte pomocou svoriek + alebo –

Nezabudnite, že táto metóda vyžaduje, aby ste boli pri nabíjaní telefónu dostatočne opatrní. Musíte dávať pozor na to, ako nabíjate batériu, trvanie nabíjania batérie a samozrejme teplotu batérie.

Prebíjanie lítium-iónovej batérie môže viesť k zvýšeniu rizika možného výbuchu. Pravdepodobnosť výbuchu je samozrejme minimálna, ale nedá sa to vylúčiť. To je dôvod, prečo by ste nemali nabíjať telefón touto metódou a mali by ste ho používať iba na núdzové účely.

Pri nabíjaní batérie postupujte podľa týchto pokynov:

S láskavým dovolením – Wikihow
 • Získajte prístup k batérii vo svojom zariadení. Skontrolujte body pripojenia a vyberte batériu.
 • Zaobstarajte si dve batérie AAA a AA.
 • Skontrolujte kladné a záporné konektory batérie. Takmer každá batéria je dodávaná so značkou kladných a záporných konektorov.
 • Uistite sa, že napätie batérie telefónu a batérií, ktoré ste vybrali, má rovnaké napätie. V ideálnom prípade sa batéria smartfónu dodáva s a 3.7 Hodnotenie V. Mali by ste dostať 3 Batérie AA alebo AAA za ideálnych okolností.
 • Nájdite dva medené drôty izolované plastom. Odpojte oba konce, aby sa uľahčila konektivita.
 • Pripojte dve batérie so správnou polaritou.
 • Ďalej pripojte takto vytvorenú batériu k batérii zariadenia.

Aby váš telefón fungoval, mali by ste dostať dostatočný poplatok.

Pri použití vyššie uvedenej metódy na nabíjanie telefónu pomocou externých batérií by ste sa mali zamerať na niekoľko faktorov:

 • Nikdy nezapojujte drôty dozadu. Môže to viesť k zničeniu batérie alebo dokonca k problémom, ako je výbuch.
 • Zaistite, aby ste kladný a záporný vodič držali oddelene. Nikdy nedovoľte, aby sa exponovaná oblasť kladného pólu dotýkala exponovaného miesta záporného pólu.
 • Údaje o nabíjaní, ktoré dosiahnete touto metódou, môžu, ale nemusia byť presné. Môžete prísť nato, že poskytuje nesprávne hodnoty. Je to predovšetkým kvôli tomu, že batéria meria prúd dodávaný do batérie, než aby vám ukazovala rezervy dostupné vo vnútri batérie.

Uistite sa, že pri nabíjaní batérie touto metódou venujete dostatočnú pozornosť riešeniu správnych možností. Ak si všimnete, že sa batéria prehrieva, okamžite odpojte pripojenia a ihneď odošlite svoj telefón kvalifikovanému odborníkovi!

Záverečné myšlienky

Vyššie uvedené metódy by sa mali používať iba v núdzových prípadoch, keď zistíte, že je port nabíjačky poškodený a neexistuje spôsob, ako ho vymeniť alebo opraviť. Táto metóda by sa nemala používať ako spôsob pravidelného nabíjania batérie.

Ak si všimnete, že je váš port nabíjačky poškodený, mali by ste sa zamerať na to, aby bol vyriešený profesionálnymi prostriedkami. Nechajte si ho opraviť od odborníka skôr okamžite. Kým nenájdete spoľahlivého technika, ktorý dokáže problém vyriešiť, môžete problém vyriešiť pomocou vyššie uvedenej metódy. Uistite sa, že ide len o núdzové riešenie, ktoré naliehavo skontroluje niečo na telefóne, a nie o niečo, o čo sa môžete rozhodnúť dlhodobo.

Vylúčenie zodpovednosti

Na vykonanie týchto riešení potrebujete odborné znalosti. Podelili sme sa o to na základe našich skúseností. V dôsledku nesprávneho jednania môže ísť u rôznych ľudí všetko inak, preto vykonajte ktorýkoľvek z týchto trikov na vlastné riziko.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2YrjWBV