Ako na to: Zistite, či je váš telefón s Androidom bezpečný pre váš sluch

Vždy počúvam Spotify pomocou slúchadiel na svojom zariadení a je znepokojujúce myslieť na možné dlhodobé poškodenie sluchu, ktoré by som potenciálne mohol spôsobiť.

Ak sa chcete dozvedieť, ako sa starať o svoj sluch pri používaní telefónu s Androidom, a tiež o možných spôsoboch, akými by vám to mohlo uškodiť, v článku nájdete informácie, kroky a aplikácie, pomocou ktorých môžete zabrániť akýmkoľvek poškodenie.

Nielen hlasná hudba môže byť faktorom, o ktorom budeme diskutovať nižšie.

Základy

Trigger_Happy

Hovorí sa, že používanie mobilného telefónu na telefonáty viac ako hodinu denne môže potenciálne viesť k strate sluchu, hoci predmetná štúdia mala iba 100 účastníkov. Nemal najväčší počet testovaných osôb, ale ich zistenia boli zaujímavé.

Štúdia ukázala, že ľudia, ktorí používajú mobilný telefón viac ako štyri roky, majú v ušiach o niečo horší sluch (v porovnaní s tými, ktorí telefóny vôbec nepoužívajú) a je pre nich ťažšie rozlíšiť určité zvuky v závislosti od výšky a tónu .

(Podľa štúdie stojí za to poukázať na to, že pravé ucho bolo používateľmi telefónov viac zasiahnuté do pravého ucha, čo dáva zmysel, pretože väčšina ľudí používa svoju dominantnú ruku na bezpečné držanie zariadenia.)

Daný lekár mal radu pre každého, kto má záujem starať sa o svoj sluch pri používaní mobilného telefónu;

“Mali by sme vzdelávať verejnosť, aby ich používala iba v prípade potreby.”

Vzdelanie verejnosti bude vždy ľahšie povedané, ako urobené vzhľadom na to, aké dôležité sú mobilné telefóny pre mnohých ľudí v modernom svete. Aj keď by mohlo stáť za zváženie jeho varovania, pretože mobilné telefóny sú stále relatívne nové a my úplne nerozumieme dlhodobým účinkom ich rozšíreného používania na telo.

Toto bola len jedna z mnohých štúdií o účinkoch používania mobilných telefónov a väčšina z nich sa snažila zistiť, aké sú (ak nejaké) negatívne efekty. Potom sa môže opäť ukázať, že je neškodný.

Ak sa chcete dozvedieť viac o ich regulácii vládou, nižšie nájdete ďalšie informácie o tom, ako sa to robí.

Hodnoty SAR

Hodnota špecifickej absorpčnej rýchlosti (SAR) je miera, ktorá zisťuje, koľko energie (radiačných vĺn) absorbuje telo pri používaní zariadenia. V prípade mobilných telefónov sa test uskutočňuje tak, že pri telefonáte priloží telefón niekomu k hlave. Ak je hodnota príliš vysoká, telefón sa nesmie predávať verejnosti.

To znamená, že každý telefón na trhu je v súlade s limitom SAR Federálnej komunikačnej komisie (FCC), ale tiež vysvetľuje, prečo lekár z vyššie uvedenej štúdie považoval za najlepšie obmedziť používanie mobilného telefónu iba na nevyhnutné situácie.

Všetko, čo je v medziach, by nemalo byť pre vaše telo škodlivé, takže je malá šanca získať nejaké superveľmoci (alebo nádor na mozgu) kvôli používaniu telefónu. Napriek tomu budeme diskutovať o niektorých preventívnych krokoch a opatreniach nižšie.

Hlasná hudba

Hlasný_telefón

Čo okrem obmedzenia svojho času, ktorý strávime na svojich zariadeniach, môžeme urobiť pre ochranu sluchu? Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varovala, že jedinou najväčšou príčinou prevencie straty sluchu je hlasná hudba, zatiaľ čo slúchadlá budú vždy nebezpečným faktorom, ak je hudba príliš vysoká.

Väčšina telefónov vás upozorní, ak ste prekročili odporúčané limity počúvania, a stojí za to venovať sa varovaniam, ak chcete zaistiť, aby váš sluch zostal dlhodobo čistý.

Užitočné by mohli byť aj lepšie slúchadlá, pretože mnohé z vopred zabalených náhlavných súprav pre telefóny sú veľmi žiaduce, aj keď sa porovnávajú s modelmi základnej triedy renomovaných značiek.

Ak si stále nie ste istí, choďte do obchodu alebo požiadajte priateľa, aby vyskúšal pár slúchadiel strednej triedy. Samotný rozdiel v kvalite zvuku by mal umožniť nižšie hlasitosti, zatiaľ čo potlačenie hluku bude fungovať aj obojsmerne, takže ho môžete ešte viac stlmiť. Hlasné neznamená vždy dobré, a ak idete naplno, nečerpajte ho priamo do uší celé hodiny. Nižšie si pozrite niektoré z účinkov spojených so stratou sluchu.

Efekty

Strata sluchu môže byť v skutočnosti nesprávne pomenovaná, pretože tinnitus je jedným z najčastejšie hlásených vedľajších účinkov. Ak ste nevedeli, je to hrozné trápenie, ktoré môže ľudí vážne postihnúť tým, že im v ušiach neustále zvoní (a iné zvuky).

Tu je správa o hučaní v ušiach z britskej televízie, ak by ste sa chceli dozvedieť viac o tom, aké zlé to môže byť pre chorých.

Bezpečný sluch v systéme Android

Inými slovami, pravdepodobne stojí za to udržať hlasitosť na zvládnuteľnej úrovni, ak sa chcete vyhnúť potenciálne život meniacim škodám a je nepravdepodobné, že by ste zostali ticho, ak by sa vám uši poškodili.

Aplikácie a iné metódy

V Obchode Play je k dispozícii množstvo aplikácií, ktoré môžu obmedziť množstvo hluku, ktoré môže vaše zariadenie vydávať. Môžu byť užitočné, ak chcete spravovať zariadenie dieťaťa alebo ak chcete ovládať hlasitosť pomocou samostatnej aplikácie. Väčšina z nich je zadarmo s reklamami.

Volume_Limit

Odosielanie správ je tiež zvyčajne životaschopnou alternatívou k používaniu telefónu na hovory a v obchode je k dispozícii množstvo bezplatných možností, od WhatsApp po Facebook Messenger. Mohlo by to byť lepšie, ak chcete svoj telefón používať z akéhokoľvek dôvodu čo najmenej.

Ďalšou možnosťou môže byť použitie súpravy handsfree alebo reproduktoru na vzdialenie zariadenia od ucha počas hovorov, ak máte obavy z hlasitosti.

Ak máte obavy zo žiarenia zo svojho zariadenia, snažte sa zaistiť, aby ste ho používali iba vtedy, ak máte dobrú silu signálu, a zariadenie vypnite, keď sa nepoužíva. Môže sa to zdať drastické, ale je to najlepší spôsob, ak potrebujete mať zariadenie pri sebe a dôrazne sa odporúča, ak ste tehotná. Uchovávanie mimo očí a orgánov tiež časom zníži expozíciu žiareniu telefónu.

Záver

V porovnaní s inými našimi zmyslami to môže zabrať, ale stále by ste sa mali o seba a o svoj sluch starať, najmä počas hovorov a počúvania hudby.

Problém je v tom, že účinky hlasnej hudby môžu byť často nevšimnuteľné až do neskorších rokov a škody sú zvyčajne nenapraviteľné. Najlepším riešením je postarať sa o to hneď teraz alebo aspoň zastaviť akékoľvek ďalšie poškodenie, ak je to možné. Obmedzenie hlasitosti a investovanie do vysokokvalitných slúchadiel vždy pomôžu, pričom sa môžete vyhnúť telefonovaniu, ak máte obavy zo žiarenia zo svojho zariadenia.

Ak sme vo vašom zariadení s Androidom zmeškali jednoduchý spôsob starostlivosti o váš sluch alebo máte otázky týkajúce sa jedného z krokov v tomto zozname, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku