Ako môžu aktivity v sociálnych médiách zvýšiť organickú návštevnosť vašich webových stránok?

Návštevnosť, pokiaľ ide o webovú stránku, sa týka objemu webových používateľov, ktorí používajú webovú stránku. Meria sa pri návštevách alebo reláciách, ako sa niekedy nazýva. Existuje niekoľko typov návštevnosti: priama návštevnosť a organická návštevnosť. Všetky tieto typy návštevnosti zohrávajú zásadnú úlohu pri zaisťovaní úspechu marketingu akéhokoľvek elektronického obchodu. Používatelia, ktorí navštívia webovú stránku, sú najmenej potenciálnymi zákazníkmi. Návštevnosť generovaná webovou stránkou je jedným z nástrojov na meranie jej účinnosti.

Druhy návštevnosti webu

Platená návštevnosť sa generuje ako výsledok platených reklám. Priama premávka zahŕňa používateľov, ktorí zadajú vašu adresu URL do svojho prehliadača. Zatiaľ čo sa nazývajú návštevy webových stránok v dôsledku organických výsledkov vyhľadávača organická premávka. Nie je za to zaplatené. Na to, aby bola vaša webová stránka generovaná vysokou organickou návštevnosťou, musí byť vo výsledkoch vyhľadávania umiestnená vysoko pomocou optimalizácie pre vyhľadávače. V tomto článku sa zameriame na to, ako zvýšiť organickú návštevnosť pomocou sociálnych médií.

Sociálne médiá sú teraz jedným z najlepších nástrojov, ktoré môžete použiť na zvýšenie návštevnosti vašich webových stránok denne a dúfajme, že zvýšia vaše tržby. Dôvod nie je taký príťažlivý; počet ľudí využívajúcich sociálne médiá je obrovský a počet hodín, ktoré priemerný človek denne strávi na sociálnych médiách, je neuveriteľný. Mnoho spoločností zaznamenáva veľmi pôsobivé obchodné výsledky pomocou sociálnych médií. Štatistiky vyrážajú dych. Podľa štatistík asi 40% všetkej návštevnosti z odporúčaní pochádza z sociálnych médií. Mnoho ďalších ľudí nedokázalo dosiahnuť dobrú úroveň úspechu v tomto obchode. Preto je nevyhnutné vyhradiť si čas, aby ste pochopili, ako môžu sociálne médiá zvýšiť vašu návštevnosť z webu.

Integrujte URL svojho webu do svojho profilu na sociálnych sieťach

Úplne prvá vec, ktorú ľudia uvidia, keď pristanú na vašej stránke sociálnych médií, je váš profil. Váš profil poskytuje čitateľom rýchly prehľad o tom, kto ste a čo robíte. Vďaka tomu je ideálnym miestom na začiatok. Nezabudnite do svojho profilu vložiť odkaz na svoju webovú stránku. Aj keď sa to zdá jednoduché a zrejmé, mnohé podniky to ignorujú. Umiestnenie odkazu na vašu webovú stránku do profilu sociálnych médií zvýši vaše SEO a pomôže zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok.

Efektívne používanie hashtagov

„Hashtagging“ je pridanie metadát k obsahu, ktorý zdieľate alebo uverejňujete na sociálnych médiách. Vďaka tomu je váš obsah ľuďmi ľahšie vyhľadateľný a zrozumiteľný. Sociálne médiá a hashtagy sú dvaja spojenci, ktorých nemožno oddeliť. Účinné používanie hashtagov prinúti viac ľudí vidieť, lajkovať, zdieľať/retweetovať čokoľvek, čo uverejníte na svojich sociálnych médiách. Získať toľko lajkov, koľko chcete, však nie je také jednoduché, ako zverejniť a pridať hashtagy. Dobré na tom je, že existuje mnoho webových stránok, ktoré vám pomôžu s nákupom označení Páči sa mi. Podľa tímu na buylikes.net potrebujete poznať niekoľko spoločností alebo poskytovateľov, ktorí vám pomôžu získať označenie páči sa mi každému z vašich hashtagov, aby mali hashtagy maximálnu expozíciu, ktorá vám prinesie požadované výsledky. Existujú pokyny, ktoré vám pomôžu dosiahnuť najlepší výsledok pri používaní značiek hashtag. Každá platforma sociálnych médií je trochu odlišná v spôsobe použitia hashtagov, ale základy sú jednoducho rovnaké. Môžete vytvárať svoje vlastné hashtagy pridaním # do slova, napr. #Justdoit, ako ho používa Nike. Vo svojom obsahu môžete použiť aj trendové hashtagy. Vždy sa snažte sledovať trend obľúbených hashtagov a zaradiť ich do svojho obsahu. K svojmu obsahu nedávajte hashtagy, ktoré sa netýkajú vášho obsahu.

Používajte reklamu na sociálnych sieťach

Každodenný ohromný nárast počtu užívateľov sociálnych médií má svoje pre a proti. Aj keď vám to dáva možnosť osloviť viac používateľov, rovnako vám to sťažuje zabezpečenie nepretržitej interakcie so svojimi sledovateľmi. Časová os sociálnych médií môže naraz zobrazovať iba obmedzený počet príspevkov. Čím vyšší je počet používateľov sociálnych médií, tým viac obsahu zaberá priestor na časovej osi vašich sledovateľov, a tým je pre váš obsah vždy ťažšie dostať sa im do očí.

Tu prichádza na rad reklama na sociálnych médiách. Ak si chcete byť istí, že sa váš obsah zobrazuje na časovej osi vašich sledovateľov, použite reklamu na sociálnych médiách. Aj keď to stojí svoje peniaze, stojí to za to.

Uľahčite zdieľanie svojho obsahu

Používatelia, ktorí používajú váš web, môžu ľahko nájsť obsah, ktorý by chceli zdieľať so svojimi priateľmi a sledovateľmi. Okrem pridávania tlačidiel sociálnych médií vždy skontrolujte, či je obsah zdieľaný správne.

Používajte obrázky a videá

Vždy sa snažte pridať kvalitné obrázky, ktoré súvisia s vašim obsahom. Pridajte ich pri uverejňovaní obsahu. Obrázky a videá sú niekedy dôvodom, prečo si používatelia prečítajú váš obsah. Vyniká vám to. Je pravda, že v tvárach je veľa obsahu, takže využite príťažlivosť obrázkov a videí. Medzi ďalšie veci patrí:

  • Príspevok pravidelne
  • Pridajte odkazy na svoje príspevky na sociálnych sieťach
  • Môžete si vytvoriť blog, kde budete šíriť obsah
  • Sledujte a spojte sa s ovplyvňovateľmi vo vašom odvetví.

Ak efektívne využívate sociálne siete na zvýšenie návštevnosti svojich webových stránok, odporúčame vám to kriticky zvážiť. Stránky sociálnych médií ako napr Twitter, Facebook, Instagram, a lajky, ak sú efektívne používané, prinesú na váš web a firmu kvalitnú návštevnosť.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/38SeWYn