Ako môžete používať mobilný telefón, ak máte problémy so zrakom?

Krycie oko

Každý deň sa objavujú nové telefóny s väčšími obrazovkami, z ktorých mnohí využívajú svoje multimediálne funkcie. Existujú aj iní používatelia, ktorí majú problém so zrakom a vyžadujú čo najväčšiu obrazovku, pretože čítanie mobilného rozhrania môže byť príliš ťažké.

Aj pri veľkej veľkosti obrazovky zvyčajne Mobilné telefóny nie sú optimalizované na používanie ľuďmi s problémami so zrakom, aj keď existujú niektoré funkcie a aplikácie, ktoré môžu uprednostňovať používanie mobilných telefónov týmito ľuďmi v ich každodennom živote.

Používajte Talback na telefónoch s Androidom

Po prvé, najlepšou možnosťou, ktorú môžeme nájsť v telefóne Android pre ľudí s problémami s očami, je použitie TalkBack. Táto aplikácia je čítačka obrazovky Google, ktorá je súčasťou zariadení s Androidom, a je zodpovedná za vydávanie hlasových komentárov, aby ste mohli zariadenie používať bez toho, aby ste si prezerali obrazovku. Túto možnosť nájdete vNastavenia zariadenia v časti Prístupnosť. Po aktivácii poskytuje Talkback hlasové správy, aby sme mohli používať mobil bez pozerania sa na obrazovku, zatiaľ čo prstami sa môžu pohybovať z jednej strany na druhú zo zodpovedajúcich mužov.

Talkback

použitie VoiceOver na iPhone

V zariadeniach iPhone máme tiež možnosť pre ľudí s problémami so zrakom, ako sú VoiceOver. Tento nástroj je zodpovedný za nahlas rozprávanie všetkého, čo je vidieť na obrazovke, pričom využíva kameru iPhone na detekciu a zameranie toho, čo je popísané alebo nahlas čítané. Je plne integrovaný do systému MacOS a do všetkých aplikácií, ktoré sa dodávajú s počítačom Mac. Ak ho chcete aktivovať, stačí prejsť do časti Nastavenia, kliknite na položku Zjednodušenie ovládania a potom na položku VoiceOver. Môžeme tiež počítať s pomocou Siriho. Z tohto dôvodu ho musíme iba aktivovať a vysloviť Aktivujte VoiceOver,

Voiceove

Používajte externe určené aplikácie

Okrem nástrojov Android a iOS na čítanie
obsahu mobilnej obrazovky, je možné sťahovať aj aplikácie
ktoré pomáhajú autonómii a mobilite ľudí s problémami
viditeľnosť.

Lazzus

Lazzus Jedná sa o aplikáciu schválenú ONCE a to počíta cieľ stať sa osobným asistentom
ktorá pomáha autonómii a mobilite nevidiacich alebo trpiacich problémami
viditeľnosť umožňujúca objaviť v reálnom čase miesta, ktoré sú
a poznať svoju aktuálnu polohu. Táto žiadosť dostala Ocenenie Google Start Ups Award za inováciu
mobil 2015
,

Stiahnuť Lazzus (Android)

Stiahnite si Lazzus (iOS)

Lazzus

SuperSense

SuperSense
je to nový typ aplikácie pre komunitu nevidiacich ľudí so slabým zrakom, Túto aplikáciu sme pomôže vyhľadať objekty, ktoré sú
okolo nás iba skenovaním okolia pomocou mobilu
a bez
musí byť pripojený k internetu, pretože používa internet
Umelá inteligencia nášho mobilu.

Stiahnuť Supersense (Android)

Ako môžete používať mobilný telefón, ak máte problémy so zrakom? 1