Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako môžem blokovať stránky pre dospelých iba na zariadeniach iPhone alebo iPad?

Ako môžem blokovať stránky pre dospelých iba na zariadeniach iPhone alebo iPad? 1

Každý rodič sa obáva, že ich deti sa môžu pozerať na webové stránky, ktoré by nemali navštíviť. Niečo, čo nie je vhodné vidieť v mladom veku. Ale keď sú mladí, zvíťazí zvedavosť a chcú všetko vyskúšať. Takže odovzdanie dieťaťa iPhone alebo iPad dieťaťu môže byť pre rodičov znepokojujúce, pretože chcú, aby ich deti navštívili webové stránky, ktoré by nemali. A tu prichádza čas obrazovky.

Existuje veľa nástrojov na rodičovskú kontrolu, ktoré získame s funkciou času obrazovky Apple na zariadeniach iOS a iPadOS. Medzi rôznymi nástrojmi je aj nástroj na obmedzenie webového obsahu. Teraz môžu rodičia nastaviť iPhone svojho dieťaťa tak, aby nenačítal webové stránky, ktoré nie sú vhodné na zobrazenie dieťaťom. Ako teda pristupujete k tejto funkcii a aktivujete ju v telefóne iPhone alebo iPad? To je to, na čo sa budeme pozerať v tomto článku.

Ako môžem blokovať stránky pre dospelých iba na zariadeniach iPhone alebo iPad?

Ako zablokujem webové stránky určené iba pre dospelých na zariadeniach iPhone alebo iPad?

Pred otvorením funkcie blokovania obsahu pre dospelých na zariadení iPhone alebo iPad by ste mali nastaviť časový kód obrazovky. Čas na obrazovke je miesto, kde získame všetky tieto rodičovské kontroly a bez nastaveného hesla bude znamenať, že dieťa môže jednoducho ísť do nastavení a odstrániť všetky druhy blokov alebo obmedzení.

Ak chcete nastaviť časové heslo obrazovky, najprv otvorte aplikáciu „Nastavenia“. Prejdite teraz a prejdite na možnosť „Čas obrazovky“. Keď na to kliknete, kliknite naň.

Ako môžem blokovať stránky pre dospelých iba na zariadeniach iPhone alebo iPad?

V ponuke času obrazovky kliknite na možnosť „Použiť časový kód obrazovky“.

Ako môžem blokovať stránky pre dospelých iba na zariadeniach iPhone alebo iPad?

Teraz zadajte heslo, ktoré chcete nastaviť pre funkciu času obrazovky. Musíte ho zaregistrovať dvakrát, aby ste potvrdili svoje heslo. Ak vaše zariadenie používa systém iOS 13.4 alebo neskôr, po zadaní nového prístupového kódu sa zobrazí výzva na zadanie hesla Apple ID a heslo. Toto bude užitočné, ak zabudnete svoje heslo pre časové okno.

Po nastavení kódu môžete blokovanie webového obsahu bez obáv nastaviť. iOS alebo iPadOS automaticky odfiltrujú prístup k všetkým druhom obsahu pre dospelých v prehliadači Safari a ďalších aplikáciách na tomto zariadení.

Otvorte aplikáciu „Nastavenia“. Kliknite na „Čas obrazovky“. Potom klepnite na možnosť Obmedzenia obsahu a ochrany osobných údajov.

Ako môžem blokovať stránky pre dospelých iba na zariadeniach iPhone alebo iPad?

Potom musíte zadať časový kód obrazovky. Potom klepnite na „Obmedzenia obsahu“.

Ako môžem blokovať stránky pre dospelých iba na zariadeniach iPhone alebo iPad? 2

Potom kliknite na „Webový obsah“. Teraz sa zobrazia tri možnosti: „Neobmedzený prístup“, „Obmedziť webové stránky pre dospelých“ alebo „Povolené stránky“. Klepnite na Obmedziť stránky pre dospelých, ak chcete, aby iOS automaticky blokoval stránky pre dospelých. Alebo môžete kliknúť iba na povolené stránky, čo znamená, že používateľovi budú k dispozícii iba tie stránky, ktorých odkaz ste manuálne zadali nižšie v možnosti „Vždy povolené“. Na stránke nájdete aj nastavenie „Nikdy nepovoliť“. Tu môžete pridať niektoré webové stránky, ktoré chcete blokovať.

Teraz viete, ako blokovať webové stránky pre dospelých na zariadeniach iPhone alebo iPad. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tejto príručky, komentujte nižšie. Ďalšie užitočné informácie nájdete aj v našich ďalších článkoch o tipoch a trikoch pre iPhone, tipoch a trikoch pre Android, tipoch a trikoch pre počítače a oveľa viac.