Ako motivovať deti k tomu, aby milovali kódovanie?

Keďže sa technológia stáva súčasťou nášho každodenného života, kódovanie sa stáva nevyhnutnou zručnosťou do budúcnosti. Programovanie ako také je potrebné zaviesť ako súčasť výchovy k detstvu, aby sa s ním deti mohli zoznámiť oveľa skôr. Ak uvažujete o tom, že by ste svoje deti naučili kódovať, udržať záujem dieťaťa o programovanie môže byť niekedy náročné. Tu je pár tipov, ako povzbudiť deti k láske k kódovaniu.

1. Nechajte deti objavovať

Aby sa deti naučili kódovať a baviť sa, vyhýbajte sa tomu, aby ste im to ukladali pomocou pravidiel a prísnych protokolov, pretože programovanie sa vám bude zdať ako fuška. Namiesto toho ich zoznámte s kódovaním a nechajte ich viesť zvedavosťou. Umožnite deťom skúmať a pokúšať sa prísť na to, bez strachu z toho, že urobia chybu alebo budú musieť veci stavať. Dieťa si tak bude užívať zážitok z učenia a bude sa snažiť objaviť viac o svete kódovania.

2. Odvolanie na záujmy detí

Kódovanie zahŕňa rôzne predmety tak, aby vyhovovali rôznym záujmom detí. Kľúčom k tomu, aby si deti obľúbili kódovanie, je prispôsobiť ich tomu, čo ich baví. Snažte sa zosúladiť kódovanie s tým, čo majú radi, ako sú filmy, rozprávanie príbehov, hry a dokonca aj kreslenie. Zistite, čo deti už baví, a potom ich nechajte pochopiť, ako im kódovanie môže pomôcť zrealizovať nápady na témy, ktoré ich zaujímajú.

3. Zdôraznite kreatívny aspekt kódovania

Nezáujem o programovanie niekedy pochádza zo skutočnosti, že si ho ľudia spájajú s rigiditou a musia dodržiavať prísne pokyny a protokoly. Aby si deti užili kódovanie, poukážte na kreatívne aspekty kódovania a preberte ich, keď sa učíte základy. Pretože väčšina detí rada tvorí veci, kódovanie ako tvorivá činnosť zvýši ich záujem o osvojenie si zručnosti, keď prídu na to, že neobmedzujú možnosti toho, čo môžu vybudovať.

4. Vytvorte skupiny kódovania

Umožnením deťom pracovať v skupinách a tímoch odhaľujete mýtus, že programovanie je osamelá činnosť, a pomôžete im naučiť sa kódovať oveľa rýchlejšie. Povzbudzujte deti, aby sa učili a pracovali na projektoch v skupinách, aby boli spoločenské, interaktívne a zábavné. Okrem toho, že sa učíme v skupinách, im to tiež pomáha rozvíjať tímovú prácu a oceňovať rozmanitosť, pokiaľ ide o nápady. Navyše, sieť ďalších detí v programovaní ich povzbudzuje, aby sa naučili kódovať a zaujímali sa o potenciálne „ďalšie kroky“, ako je účasť na kódovacom bootcampe alebo zvažovanie kariéry v oblastiach, ako je kybernetická bezpečnosť.

5. Nájdite si mentora

Deti majú väčšiu tendenciu zaujímať sa o programovanie, ak majú niekoho, komu môžu hľadať inšpiráciu a motiváciu. Nadšenie mentora z programovania sa s deťmi zotrie a nadchne ich pre učenie sa kódovať. Mentor bude tiež ponúkať podporu a pomoc, aby udržal deti v chode napriek výzve, ktorú môže pri učení programovania nastať. Mentorom môže byť váš kolega alebo osvedčený programátor. Môžete ich tiež spojiť so staršími študentmi, ktorí vedia viac o kódovaní.

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako sa naučiť kódovať, vrátane online platforiem, ktoré využívajú finančnú pomoc. Vyššie uvedené tipy vám pomôžu udržať záujem vašich detí o kódovanie a pomôžu im vybudovať pevný základ v technologickom svete.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3ibokN1