Ako MediCompare zvýšil počet konverzií a znížil mieru odchodov pomocou videa

Jednou z našich obľúbených aktivít (okrem vytvárania úžasných animovaných scén pre vás) je rozhovor s ľuďmi, ktorí použili program Biteable na rast a zlepšenie svojho podnikania. Kto nemá rád dobrý príbeh o úspechu?

Dnes sme dostali jednu od Daniela Tannenbauma, spoluzakladateľa britského sprostredkovateľa zdravotného poistenia MediCompare.

MediCompare je nové porovnávacie miesto pre zdravotné a zdravotné poistenie vo Veľkej Británii. Sú dohadzovačom zdravotného poistenia a využívajú prístup založený na údajoch, ktorý pomáha ľuďom nájsť najlepšiu politiku na základe ich veku a PSČ. Tím používa Biteable už viac ako tri mesiace s veľkým úspechom. Nedávno sme s Danielom hovorili o tom, ako použil Biteable na umiestnenie MediCompare na mapu.

Biteable: Prečo ste sa rozhodli vyskúšať Biteable?

Daniel: Nepodarilo sa nám nájsť žiadny online video softvér, ktorý by sa ľahko používal, mal dobrú hodnotu za peniaze a bol veľmi profesionálny. Biteable zaškrtol všetky políčka a my sme boli hore a bežali veľmi rýchlo. Návody nie sú potrebné. Ktokoľvek sa ho môže naučiť používať.

Biteable: Prečo ste sa rozhodli použiť biteable video na domovskej stránke MediCompare?

Daniel: Hľadali sme na webe niekoľko vynikajúcich inštruktážnych videí, ktoré by sme mohli zhromažďovať a zobrazovať na webe. Keď sa pozerali na ďalšie videá s interaktívnou tabuľou, zvyčajne vyzerali neprofesionálne a ich úpravy a tvorba bolo veľmi ťažké.

Keď sme našli Biteable, skontrolovali všetky políčka. Bol profesionálny, pomohol nám vyrábať vysokokvalitné videá, dal sa ľahko zostaviť a ponúkol rôzne vzory.

Biteable: Ako používate svoje videá s možnosťou rozšírenia?

Daniel: Nahrávame ich do YouTube a Vimeo a zdieľame ich na sociálnych médiách. Posielame tiež odkazy potenciálnym zákazníkom a partnerom, aby sme poskytli prehľad o našom produkte.

Biteable: Aké merateľné účinky malo vaše bitable video?

Daniel: Zistili sme, že naše miery konverzie sa zvýšili o viac ako 20%, pretože používatelia videli, ako funguje náš produkt a líšia sa od všetkého ostatného. Pokiaľ ide o skúsenosti používateľov, zistili sme, že priemerný čas na webe sa zvýšil z 1 minúta, 30 sekúnd do 2 minút, 15 sekúnd a naša miera odchodov klesla zo 61% na 39%.

Zistili sme, že naše miery konverzie sa zvýšili o viac ako 20%, pretože používatelia videli, ako funguje náš produkt a ako na rozdiel od ostatných.

Biteable: Už ste od začiatku používania Biteable videli nárast podnikania?

Daniel: Áno, zaznamenali sme zvýšenie miery konverzie, čo viedlo k odstráneniu ďalších 17% pravidiel od zverejnenia videí 3 mesiacov.

Biteable: Ako ste reagovali na úspech videa?

Daniel: Boli sme veľmi nadšení. Pomohlo nám to zapojiť našich klientov, preukázať našu legitimitu a nakoniec zvýšiť mieru konverzie.

Bite: Do akej miery je podľa vás viac alebo menej efektívne video v porovnaní s vašimi inými formami komunikácie?

Daniel: Myslím, že stále viac používateľov uprednostňuje sledovanie videí namiesto čítania textu po dobu 30 sekúnd. Ide o zapojenie používateľa. Je kľúčové, aby všetky dnešné webové stránky zobrazovali inštruktážne alebo propagačné videá, ako aj text a obrázky.

Biteable: Čo znamená Biteable pre vaše podnikanie?

Daniel: Pomohol MediCompare vzdelávať zákazníkov a predstavovať produkty, ktoré ponúkame, pričom je veľmi priateľský k SEO a zvýšil angažovanosť a konverzie používateľov.

Biteable: Čo sa vám na Biteable najviac páči?

Daniel: Videá sú dokonale komprimované, čo je skvelé pre SEO a znamená, že nezaberajú veľa miesta ani obmedzujú rýchlosť stránok. Páči sa nám, ako profesionálne vyzerajú videá a ako ľahko sa dajú zostaviť.

Bite: Vďaka Daniel!

Vytvorte si vlastný pokousaný príbeh

Tým, že tím MediCompare urobil krátke video pre svoju domovskú stránku, zaznamenal nárast konverzií o 20% a nárast nákupov o 17%. To sú niektoré celkom úžasné výsledky.

Pridanie videa na vaše stránky nemusí byť časovo náročné ani príliš nákladné. Biteable vám pomôže ľahko a lacne vytvárať krátke, super zdieľateľné videá a môžete začať ihneď zadarmo.

Prezrite si našu rozsiahlu knižnicu šablón a začnite vytvárať. Ak chcete veci posunúť na vyššiu úroveň, môžete dokonca nahrať svoje vlastné zábery a pridať hlasový záznam!

Hľadáte viac príbehov o úspechu?

Program Biteable môžete použiť na rozšírenie svojho podnikania, spojenie so zákazníkmi a zvýšenie zapojenia do sociálnych médií v akejkoľvek oblasti, v ktorej sa nachádzate.

Pozrite si naše ďalšie príbehy o úspechu:

Ako Anneke použila Biteable na rozvoj svojho podnikania