Ako mať vo svojom Androide osobnú aj firemnú telefónnu linku

Je drahé držať jeden telefón pre prácu a druhý pre svoj osobný život, dokonca aj s niečím ako napaľovacie telefóny alebo čísla. Ak by ste mohli mať na jednom Androide osobnú aj obchodnú linku, prečo nie? Je to celkom jednoduché, ak máte telefón s dvoma SIM kartami, ale nie je to vôbec potrebné.

Súvisiace: 10 z najlepších podnikových aplikácií pre Android

Je možné využívať služby ako Skype alebo Google Voice, ktoré prejdem, ale sú k dispozícii ďalšie možnosti zamerané na firmy. Každá možnosť, ktorú uvádzam, netrvá dlho, kým sa nastaví, ale nie všetky sú bezplatné. Väčšina z nich sa zameriava na malé firmy, ale ak má vaša firma väčšiu veľkosť alebo rozsah, nebojte sa ich pozrieť.

Metóda 1: Microsoft Skype

Je ťažké spomenúť akýkoľvek druh systému telefónnej linky bez toho, aby ste vychovali Skype aspoň raz. Môj vzťah k službe mal za tie roky svoje vzostupy a pády, a aj keď ju teraz nevyužívam, stále má svoje opodstatnenie.

Aj bez prihlásenia sa do a Skype podnikateľský plán, je ľahké ho používať Skype stále pre konferenčné hovory. Ak však chcete získať druhú telefónnu linku Skype, môžete sa zaregistrovať pre ich balík Office 365, alebo Skype Podnikanie na vlastnú päsť. Balíček obsahuje niektoré základné informácie o balíku Microsoft Office a Skype obchodné funkcie.

telefónne linky androidu skype1

Tieto plány sa pohybujú kdekoľvek od $2 mesiac až 12,50 dolára mesačne, ale všetky vyžadujú ročné plány, ktoré vám nedovolia službu využívať iba mesiac čo mesiac. To však stále neznie ako neatraktívna možnosť. Získanie druhej telefónnej linky za 24 dolárov ročne nie je zlé, ale bohužiaľ, Skype bude stále potrebovať vaše aktuálne telefónne číslo.

Napriek tomu budete brať Skype volá cez Skype aplikáciu, pokiaľ je spustená, pokiaľ nezaplatíte poplatok Skype hovory presmerované na vaše telefónne číslo.

telefónne linky androidu skype2

Kým Skype stále potrebuje vaše pôvodné číslo, je ľahké zaregistrovať nové číslo pre Skype použit. Akonáhle zaregistrujete nový Skype číslovať cez Skype V podnikaní ho budete mať pripravený na použitie do hodiny alebo menej. Teraz môžete s týmto novým číslom zaobchádzať ako s druhým riadkom, čímkoľvek chcete.

Skype Stiahnuť ▼

Ako mať vo svojom Androide osobnú aj firemnú telefónnu linku 2

Metóda 2: Google Voice

Google Voice prešiel za tie roky viac ako niekoľkými zmenami, ale stále je to skvelý spôsob, ako do systému Android zaviesť ďalšiu telefónnu linku. Bez ohľadu na to, či túto novú telefónnu linku používate na podnikanie alebo v osobnom živote, vám zavolá, ale ak ste o nej nikdy predtým nepočuli, dovoľte mi rýchlo ju prebehnúť.

Predtým, ako budem pokračovať, musím spomenúť, že Google Voice bezplatné telefonovanie má iba v USA. Ceny hovorov sa líšia mimo USA a služba je k dispozícii iba pre používateľov v USA. Stále môžete prijímať hovory mimo USA a telefonovať mimo USA, ale počítajte s tým, že budú spojené poplatky.

telefónne linky android android voice2

Google Voice vám v zásade ponúka ďalší telefón v rámci už existujúceho telefónu. So službou získate nové telefónne číslo s vlastnou hlasovou schránkou a textovými správami priamo vo vašom zariadení Android a na akomkoľvek inom zariadení, ktoré má povolenú službu Google Voice.

Jednou z najväčších výhod služby Google Voice je, že všetky vaše pripojené zariadenia zvonia súčasne, kým sa predvolene nevyberie jedno z nich. Či už máte prenosný počítač, tablet alebo telefón, pracovné hovory a správy máte vždy na dosah.

telefónne linky android android voice1

Na rozdiel od Skype„Google Voice funguje mimo vášho mobilného plánu, a preto nefunguje ako niektoré služby VoIP ako obchodná línia. Ak telefonujete v USA, Google Voice je fantastická a bezplatná možnosť, ako oddeliť svoj pracovný a osobný život.

Zaregistrujte sa na svojom počítači alebo si stiahnite aplikáciu tu:

Google Voice na stiahnutie

Ako mať vo svojom Androide osobnú aj firemnú telefónnu linku 2

Metóda 3: Riadok 2

Ďalej je Line2, čo je služba, ktorá je pomenovaná asi tak výstižne, ako sa len dá. To, bohužiaľ, je k dispozícii iba v USA a Kanade ale používa Wi-Fi rovnako dobre ako mobilné dáta na krištáľovo čisté všetky vaše hovory. Dodatočné ceny bude platiť na medzinárodné hovory, navyše k mesačnému poplatku za používanie linky 2.

telefónne linky android line1

Rovnako ako Google Voice, Line2 funguje na vašom telefóne, tablete alebo počítači Android. Týmto spôsobom môžete prijímať hovory, odpovedať na správy a počúvať hlasovú schránku prakticky kdekoľvek. Ak sa prihlásite k mesačnému plánu line2 spoločnosti Line2, môžete do svojich zariadení dokonca kedykoľvek pridať a odstrániť niekoľko telefónnych liniek.

line2 android- vycibrené linky

Line2 má mesačný aj ročný platobný systém, ale dodržanie ročného plánu znamená, že mesačne miniete o niekoľko dolárov menej. Máte na výber medzi ich štandardným balíkom, ktorý je inzerovaný na osobné použitie, a potom balíkom Pro, ktorý sa považuje za lepšiu voľbu pre firmy.

Osobne si myslíte, že so štandardným plánom bude vaša firma fungovať dobre, choďte do toho. Balíček pro nepotrebujete na zriadenie iba jednej sekundovej telefónnej linky, ale skôr, ako sa rozhodnete, pozrite sa na porovnanie.

telefónne linky android line3

Nastavenie Line2 netrvá dlho, jediný skutočný nakopávač je, že je obmedzený na používateľov v USA a Kanade a mesačný poplatok. Navštívte webovú stránku a zaregistrujte sa alebo si stiahnite aplikáciu, aby ste mohli začať:

Line2 na stiahnutie

Ako mať vo svojom Androide osobnú aj firemnú telefónnu linku 2

Metóda 4: Postranná čiara

Vedľajšia služba môže mať druhé miesto pre výstižne pomenované služby, ale to neznamená, že je to v porovnaní s Line2 menšia možnosť. Hlavným rozdielom medzi nimi je postranná čiara nepoužíva Wi-Fi, vaše mobilné dátové pripojenie používa iba na telefonovanie a správy.

postranná čiara1 telefónne linky pre Android

Najlepšie na Sideline však je, že je zadarmo, aj keď kvôli tomu stratíte prístup k hovorom a správam na iných zariadeniach, ako je váš telefón. Stačí si stiahnuť aplikáciu, zaregistrovať sa za niekoľko minút a druhú telefónnu linku máte pripravenú na použitie.

sideline2 telefónne linky pre Android

Jediný háčik je v tom, že sa musíte zmieriť s reklamami v rozhraní, pokiaľ nechcete vyzbierať ďalších $40,99 za mesiac. Ak nepotrebujete hovory a správy cez Wi-Fi alebo rovnakú funkcionalitu na iných zariadeniach, ako napríklad na Line2, je lepšie riešenie Sideline.

sideline3 telefónne linky pre Android

Medzinárodné hovory nie sú k dispozícii v bezplatnej verzii aplikácie, ale sú v tímovej verzii, ktorá stojí $90,99 za mesiac. Medzinárodné hovory sú extra 15 dolárov mesačne na používateľa, preto to majte na pamäti, ak plánujete používať Sideline pre tím ľudí vo väčšej firme.

Ak chcete začať, stiahnite si aplikáciu zadarmo tu:

Vedľajšie sťahovanie

Ako mať vo svojom Androide osobnú aj firemnú telefónnu linku 2

Metóda 5: Ostatné služby telefonovania VoIP

Line2 nie je jedinou aplikáciou alebo službou VoIP a niekoľko z nich sme už pokryli. Aj keď kvalita VoIP závisí od kvality vášho internetového pripojenia, je skvelá, keď ste niekde, kam sa vaše mobilné služby nedostanú. Keďže sme sa o nich už podrobne zaoberali predtým, ak vám Line2 nefunguje, pozrite sa na jeden z nich.

Metóda 6: Telefóny s dvoma SIM kartami

Mať telefón s dvoma SIM kartami je najbližšie k dvom telefónom v jednom. Vložiť druhú SIM kartu do akéhokoľvek telefónu bohužiaľ nie je možné a telefóny s duálnou SIM kartou nie sú také bežné ako v prípade jednej SIM karty. Ak teda máte telefón ako Huawei P8 Lite, je ľahké udržiavať dve rôzne čísla a podľa potreby medzi nimi prepínať.

dual sim telefónne linky pre Android

Je možné mať jednu SIM kartu na osobné použitie, druhú na podnikanie alebo jednu na medzinárodné použitie a druhú na miestne použitie. Jedinou nevýhodou Dual SIM pri používaní aplikácie alebo služby pre druhú linku je, že obe SIM karty nemôžu byť aktívne súčasne. Ak vám pri použití druhej SIM karty zavolá, presmeruje sa priamo do hlasovej schránky.

Ak máte dva sloty na karty SIM, nie je dôvod to nevyužiť, ak chcete do systému Android pridať druhý riadok. Používanie dvoch SIM kariet má vo väčšine prípadov negatívny vplyv na životnosť batérie, ale aj na každú aplikáciu, ktorá do telefónu pridá druhý riadok.

Ak máte možnosť, rozhodne by ste to mali využiť.

Záver

Našťastie je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým mať vo svojom systéme Android viac ako jedno telefónne číslo. Od dočasných čísel po trvalé telefónne číslo pre podnikanie vo vašom osobnom telefóne trvá nastavenie jedného iba niekoľko minút. Ak chcete pomôcť oddeliť svoj obchodný a osobný život, stačí vám jedna aplikácia a niekoľko minút vášho času.

Ak máte problémy so zriadením firemnej telefónnej linky, položte otázky v nižšie uvedených komentároch!

Odporúčaný kredit obrázku