Ako ─żahko vytvori┼ą kv├şz WordPress

Dotazn├şky s├║ z├íbavn├Żm sp├┤sobom, ako zv├Ż┼íi┼ą zapojenie pou┼ż├şvate─żov na va┼íich str├ínkach. M├┤┼żete ich pou┼żi┼ą na vzdel├ívacie ├║─Źely alebo ich pou┼żi┼ą na vytvorenie v├şrusov├ęho obsahu, ako je BuzzFeed a ─Ćal┼í├şch, na ─Ćal┼íie spolo─Źensk├ę akcie.

Dotazn├şky s├║ v podstate online formul├íre, ktor├ę zhroma┼ż─Ćuj├║ vstupy pou┼ż├şvate─żov, vypo─Ź├ştavaj├║ odpovede a zobrazuj├║ v├Żsledky.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko vytvori┼ą kv├şz WordPress.

Ako ─żahko vytvori┼ą kv├şz WordPress

Pre─Źo prida┼ą kv├şzy na svoje str├ínky WordPress?

Ot├ízky s├║ z├íbavn├ę a ve─żmi p├║tav├ę. V─Ćaka svojej interakt├şvnej povahe maj├║ pou┼ż├şvatelia pocit, ┼że s├║ v├Żhodnej┼íie ako in├ę typy tvarov.

Kv├şzy slu┼żby BuzzFeed

┼ápecialisti na trhu pou┼ż├şvaj├║ dotazn├şky na generovanie potenci├ílnych z├íkazn├şkov u┼ż od za─Źiatku internetu.

Existuje ve─ża scen├írov, v ktor├Żch dotazn├şky v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą zachyti┼ą z├íujem publika, zbiera┼ą ├║daje a prida┼ą na svoje str├ínky interakt├şvne prvky.

Testovanie v├şrusov v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą zo soci├ílnych m├ędi├ş. BuzzFeed je pravdepodobne najpopul├írnej┼í├şm pr├şkladom v├şrusov├ęho testovania. Vzdel├ívacie dotazn├şky na sledovanie online kurzov. Dotazn├şky na pos├║denie potrieb z├íkazn├şkov a odpor├║─Źanie rie┼íen├ş. Dotazn├şk, ktor├Ż vy┼żaduje, aby sa pou┼ż├şvatelia prihl├ísili na odber bulletinu prostredn├şctvom e-mailu a ─Ćal┼í├şch …

Test na pos├║denie potrieb z├íkazn├şkov

V─Ćaka tomu sa pozrime na to, ako ─żahko vytvori┼ą kv├şz WordPress.

Vytvorte kv├şz WordPress s impozantn├Żmi formul├írmi

Ako hovor├şte, pravdepodobne existuje doplnok. Existuje ve─ża doplnkov WordPress, ktor├ę m├┤┼żete vykona┼ą kv├şz, ale v├Żber toho najlep┼íieho je v┼żdy na va┼íej zodpovednosti.

Aby sme vytvorili tento tutori├íl, testovali sme najlep┼íie dostupn├ę kv├şzov├ę ÔÇőÔÇődoplnky WordPress a vybrali sme doplnok Formidable Forms ako najlep┼íie rie┼íenie zameran├ę na WordPress.

Skvel├Ż doplnok WordPress pre pokro─Źil├ę formul├íre

Formidable Forms je najpokro─Źilej┼í├ş doplnok formul├íra WordPress dostupn├Ż na trhu. Je dod├ívan├Ż s jednoduch├Żm, ale v├Żkonn├Żm gener├ítorom tvaru drag-and-drop, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że prekona┼ą kontaktn├ę formul├íre.

V├Żkonn├ę rozhranie umo┼ż┼łuje ─żahko vytv├íra┼ą pokro─Źil├ę formul├íre, ako s├║ dotazn├şky, dotazn├şky, kalkula─Źky, registra─Źn├ę formul├íre a ─Ćal┼íie.

Doplnok Formidable Forms je dod├ívan├Ż s doplnkom Quiz Maker na vytv├íranie kv├şzov v programe WordPress. To v├ím umo┼żn├ş ─żahko vytv├íra┼ą dotazn├şky a zobrazova┼ą ich na va┼íom webe.

Pozrime sa, ako to rob├şme krok za krokom.

Pre┼íiel 1: Nain┼ítalujte impozantn├ę formul├íre a doplnok Quiz Maker

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Formidable Forms. Ak chcete vytvori┼ą kv├şz, mus├şte si k├║pi┼ą aspo┼ł svoj ÔÇ×obchodn├ŻÔÇť pl├ín, ktor├Ż obsahuje doplnok Quiz Maker.

Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Potom mus├şte nain┼ítalova┼ą doplnok Quiz Maker. ├Źs┼ą ├Ü┼żasn├ę ┬╗pr├şslu┼íenstvo, prejdite na doplnok Quiz Maker a kliknite na tla─Źidlo In┼ítal├ícia na PC Tla─Źidlo.

Nainštalujte Formizable Forms Quiz Maker

Nain┼ítaluje doplnok v priebehu nieko─żk├Żch sek├║nd a zobraz├ş doplnok ako ÔÇ×akt├şvnyÔÇť.

To je!

Teraz ste pripraven├ş za─Źa┼ą vytv├íra┼ą dotazn├şk s Formidable Forms.

Pre┼íiel 2: Vytvorte kv├şz WordPress pomocou n├ístroja Formable Quiz Maker

Teraz, ke─Ć m├íte nain┼ítalovan├Ż Formidable Forms Quiz Maker, ste pripraven├ş vytvori┼ą svoj prv├Ż kv├şz WordPress.

Prejdite na Impozantn├ę ┬╗Formul├íre na hlavnom paneli WordPress a kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą nov├ęÔÇť.

Pridajte do WordPress skvel├Ż nov├Ż formul├ír

Ni┼ż┼íie n├íjdete r├┤zne sp├┤soby, ako vytvori┼ą formul├ír s Formableable Formms. M├┤┼żete za─Źa┼ą s pr├ízdnym formul├írom, pou┼żi┼ą ┼íabl├│nu formul├íra alebo importova┼ą zo s├║boru XML. V na┼íom sprievodcovi v├ím uk├í┼żeme, ako za─Źa┼ą s pr├ízdnym formul├írom.

Vytvorte s ─Źiernou formou - impozantn├ę formul├íre

Za─Źnite kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Vytvori┼ą pomocou pr├ízdneho formul├íraÔÇť. Potom uvid├şte rozhranie na vytv├íranie formul├írov vo form├íte pluginu.

Rozhranie na tvorbu formulárov formulárov

Ako vid├şte na obr├ízku vy┼í┼íie, vid├şte 3 hlavn├ę kroky na vytvorenie formul├íra. Najprv zadajte svoj dotazn├şk. Po druh├ę, pridajte do formul├íra polia. A po tretie, ulo┼żte formul├ír.

Dotazn├şky m├┤┼żu by┼ą pou┼żit├ę na r├┤zne ├║─Źely, vr├ítane testov spokojnosti, testov osobnosti, prieskumu trhu, testov znalost├ş at─Ć.

Mo┼żno budete potrebova┼ą r├┤zne typy pol├ş v z├ívislosti od typu testu. Pred vytvoren├şm dotazn├şka v├ím odpor├║─Źame pripravi┼ą si zoznam ot├ízok a odpoved├ş.

V tejto pr├şru─Źke v├ím uk├í┼żeme, ako vytvori┼ą jednoduch├Ż test vedomostn├ęho testu WordPress, ktor├Ż obsahuje r├┤zne polia, vr├ítane po─ża ÔÇ×TextÔÇť s jednou odpove─Ćou, ako aj viacer├Żch ÔÇ×rozba─żovac├şch pon├║kÔÇť a ÔÇ×prep├şna─ŹovÔÇť.

Za─Źnime n├ízvom v├í┼ího testovacieho formul├íra. Potom m├┤┼żete do tvaru prida┼ą polia jednoduch├Żm kliknut├şm alebo potiahnut├şm pol├ş doprava.

Pomenujte svoj ohromn├Ż dotazn├şk

Tu prid├íme pole ÔÇ×TextÔÇť pre prv├║ ot├ízku v teste a n├ízov po─ża nahrad├şme ot├ízkou.

Vytvorte testovaciu ot├ízku na impozantn├Żch formul├íroch

Potom prid├íme do rozba─żovacej ponuky pole s mo┼żnos┼ąou v├Żberu z viacer├Żch odpoved├ş.

Pridajte rozba─żovacie pol├ş─Źka na impozantn├ę formul├íre

Najsk├┤r nahra─Ćte n├ízov po─ża ot├ízkou. Potom pridajte mo┼żnosti pre svoju ot├ízku.

Pridajte do rozba─żovacej ponuky mo┼żnosti rozba─żovacej ponuky

Podobne m├┤┼żete do formul├íra prida┼ą ─Ćal┼íie ot├ízky. Po dokon─Źen├ş pridajte do formul├íra pole V├Żsledky testu.

Pridajte impozantn├ę pole v├Żsledku testu

Pole kv├şzu je d├┤le┼żit├ę, preto┼że tu m├┤┼żete zada┼ą spr├ívnu odpove─Ć na svoje kv├şzov├ę ÔÇőÔÇőot├ízky. Kliknut├şm prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na odkaz ÔÇ×Prida┼ą z├íznamÔÇť sa otvor├ş na novej karte.

T├Żm sa otvor├ş str├ínka ÔÇ×VstupenkyÔÇť na novej karte.

├Ü┼żasn├í str├ínka pre vstup do formul├íra

Teraz m├┤┼żete zada┼ą alebo zvoli┼ą spr├ívnu odpove─Ć na ot├ízky vo svojom dotazn├şku. Doplnok potom vyhodnot├ş vstup pou┼ż├şvate─ża na z├íklade jeho vstupu tu.

Po dokon─Źen├ş za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża polo┼żky ÔÇ×Nastavi┼ą tento z├íznam ako k─ż├║─Ź odpovede testuÔÇť. Potom do po─ża ÔÇ×Registra─Źn├Ż k─ż├║─ŹÔÇť zadajte popisn├Ż n├ízov a kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Odosla┼ąÔÇť.

Zadajte spr├ívne odpovede pre svoj impozantn├Ż kv├şz WordPress

Po ulo┼żen├ş z├íznamov m├┤┼żete kartu zavrie┼ą a vr├íti┼ą sa na str├ínku formul├íra.

Potom mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Vytvori┼ąÔÇť.

Vytvorte kv├şz WordPress s impozantn├Żmi formul├írmi

Kliknut├şm na tla─Źidlo Vytvori┼ą otvorte formul├ír V┼íeobecn├í konfigur├ícia, Na tejto str├ínke m├┤┼żete nakonfigurova┼ą nastavenia pre formul├ír vr├ítane inform├íci├ş, ktor├ę sa zobrazia po vyplnen├ş formul├íra pou┼ż├şvate─żom.

S├║bor dotazn├şkov Formovate─żn├ę formul├íre

M├┤┼żete skontrolova┼ą v┼íetky nastavenia a potom ich zmeni┼ą alebo ich necha┼ą ako predvolen├ę.

Potom prejdite nadol na spr├ívy si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą spr├ívu, ktor├║ pou┼ż├şvatelia dostan├║ pri vypl┼łovan├ş dotazn├şka.

Konfigurova┼ą impozantn├ę spr├ívy kv├şzov

Ak chcete spolu s touto spr├ívou okam┼żite uk├íza┼ą v├Żsledok v├í┼ího testu pou┼ż├şvate─żom, m├┤┼żete prida┼ą kr├ítky k├│d, ktor├Ż obsahuje k─ż├║─Ź po─ża alebo ID po─ża v├Żsledku testu.

Svoje ID po─ża alebo heslo pre v├Żsledok testu n├íjdete pod panelom ÔÇ×PoleÔÇť napravo.

ID sk├│re dotazn├şka ├Ü┼żasn├Ż formul├ír

Ako m├┤┼żete vidie┼ą z sn├şmky obrazovky, v tomto pr├şklade je ID po─ża V├Żsledky testu [161]. Teraz m├┤┼żete do okna s hl├ísen├şm, ktor├ę obsahuje toto ID alebo k─ż├║─Ź, prida┼ą kr├ítky k├│d v nasleduj├║com form├íte:

[161] – Po spr├ívnom boji. Pr├şklad: 5/ 10. [161 show = count] – Pre spr├ívne ─Ź├şslo odpovede. Pr├şklad: 5[161 show = percento] – Pre percento. Pr├şklad: 50% [161 show = rating] – Pre triedu p├şsma. Pr├şklad: F.

Tu je postup, ako prida┼ą k├│d karty do okna so spr├ívou.

Pridajte k├│d karty a zobrazte v├Żsledky testov vo WordPress

Po dokon─Źen├ş kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą na konci. To je v┼íetko. Vytvorili ste svoj prv├Ż dotazn├şk.

Pre┼íiel 3: Pridajte svoj kv├şz na svoju str├ínku WordPress

Po vytvoren├ş testovacieho formul├íra ste pripraven├ş ho zobrazi┼ą na svojom webe. Kv├şz m├┤┼żete na svoj web jednoducho prida┼ą pomocou miniaplik├ície Formidable Forms.

V tomto n├ívode v├ím uk├í┼żeme, ako ho prida┼ą na str├ínku.

├Źs┼ą Str├ínky ┬╗Prida┼ą nov├Ż z hlavn├ęho panela.

Pridajte novú stránku do WordPress

Najprv mus├şte prida┼ą n├ízov a potom kliknut├şm na ikonu ÔÇ×Prida┼ą blokyÔÇť pridajte widget Forms Forms. Na karte Widgety mus├şte klikn├║┼ą na miniaplik├íciu ÔÇ×Formableable FormÔÇť.

Pridajte formulár miniaplikácie

Potom do oblasti svojej str├ínky pridajte blok Formidable Forms. Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na rozba─żovaciu ponuku na bloku a vybra┼ą testovac├ş formul├ír.

V miniaplikácii WordPress vyberte widget skúšobnej formulácie

V├í┼í dotazn├şk bude teraz odovzdan├Ż na va┼íe str├ínky.

Pošlite svoj test na WordPress

Teraz m├┤┼żete pokra─Źova┼ą a publikova┼ą svoju str├ínku.

To je! Test WordPress je akt├şvny a pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu za─Źa┼ą odpoveda┼ą na ot├ízky.

Takto vidia pou┼ż├şvatelia v├Żsledky testov po kliknut├ş na tla─Źidlo Odosla┼ą test.

V├Żsledky testov zobrazen├ę v programe WordPress

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol prida┼ą kv├şz na v├í┼í web WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą n├í┼ího sprievodcu o tom, ako prida┼ą formul├ír prepojenia klientov v programe WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube na pozeranie videoz├íznamu s programom WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,