Ako ľahko vykoreniť Samsung Galaxy Poznámka 5 Použitie Odina

Konečne ste zakorenili svoj Samsung Galaxy Poznámka 5, a teraz máte prístup k najlepším a najkreatívnejším aspektom sveta Android. Nedávno však vyšla nová aktualizácia, ktorá opravuje chyby, ktoré ste chceli niekoľko mesiacov riešiť. Pokúšať sa nainštalovať aktualizáciu OTA (Over the Air) počas rootovania vyžaduje iba zabudovaný telefón.

Čo teda môžete urobiť? Ak chcete, čo aktualizácia OTA prináša na stôl, nemôžete im dať vedieť, že ste prerobili kuchyňu. Nebojte sa, Odin (program, nie boh) môže vašu kuchyňu uviesť do prevádzkyschopného stavu, než bude aktualizovaná. Táto analógia sa začína vymknúť z rúk, ale Odin môže váš telefón ľahko rozbiť, aby ste ho mohli bez obáv aktualizovať.

Predtým, ako niečo urobíte, jednoducho si zálohujte všetky svoje súbory!

Čo potrebujete vedieť predtým, ako začnete

Predtým, ako poviem niečo iné, toto zariadenie úplne vymaže. Všetky údaje pridané do vášho zariadenia budú po zrušení rootovania odstránené.

Pozor

To znamená, že pokiaľ nechcete, aby váš telefón zostal čerstvý z výrobného závodu, alebo si chcete znova stiahnuť všetko, čo ste mali; zálohujte svoje údaje akýmkoľvek spôsobom. Ak ste si už zariadenie zálohovali, zazálohujte to znova. Nikdy nemôžete mať príliš veľa trezorov, takže pridanie ďalšieho môže len pomôcť.

Môžete používať služby ako Titanium, Nandroid alebo čokoľvek iné, čo ste si nainštalovali alebo čo uprednostňujete. Keď to urobíte, môžeme začať.

Sťahovanie a zhromažďovanie všetkého, čo potrebujete

Predtým, ako sa začne samotný proces, musíte zhromaždiť všetky ingrediencie, vďaka ktorým sa kúzlo stane. Na pripojenie poznámky budete potrebovať najnovšiu kópiu Odina, ovládače USB od spoločnosti Samsung, funkčný počítač, ktorý bude Odin používať, a vhodný USB kábel. 5 do počítača a nakoniec akciová ROM pre verziu Note Sprint alebo T-Mobile 5.

Poviem vám, kde ich získate, počnúc Odinom.

Krok 1:

Odin je niekedy ťažké vystopovať, ale našťastie je v OdinStiahnutú verziu platná kópia Odina 3.09. Ak máte obavy, nebude to správna verzia Odina alebo ak už verziu Odin3 máte; akákoľvek verzia Odin3 tu bude slúžiť nášmu účelu.

Odin 3 Stiahnuť ▼

Tlačidlo Prevziať teraz

Po stiahnutí Odina nemusíte inštalovať, dvojitým kliknutím na súbor exe sa program ihneď spustí. Odin zatiaľ odložte, ak ste si ešte nestiahli ovládače Samsung USB, pretože to je ďalšie v zozname.

Krok 2:

Jeden jednoduchý spôsob, ako zistiť, či máte požadované ovládače alebo nie, je skúsiť zapojiť svoju poznámku 5 do vášho PC. Ak nemôžete urobiť prístup do jeho pamäte, musíte mať nainštalované nové ovládače. Našťastie ich môžete získať na jednom z oficiálnych webových stránok spoločnosti Samsung.

Stiahnutie ovládačov Samsung USB

Tlačidlo Prevziať teraz

Na rozdiel od Odina budete musieť tieto súbory nainštalovať, ale nebude to trvať dlho. Potom, čo rozbalíte požadovaný súbor exe a spustíte ho, nainštalujú sa vaše ovládače skôr, ako sa nazdáte. Akonáhle to urobíte, môžete svoju poznámku pripojiť 5 do počítača bez problémov.

Krok 3:

Ďalej v nákupnom zozname je skladová ROM. Bez toho nebudete mať Odin nič, s čím by zmenil váš aktuálny firmvér. Je rozdelený do dvoch kategórií: Sprint a potom T-Mobile. V závislosti od verzie telefónu si budete musieť stiahnuť inú pamäť ROM.

Sprint ROM na stiahnutie

Tlačidlo Prevziať teraz

ROM na stiahnutie T-mobile

Tlačidlo Prevziať teraz

Stiahnite si ľubovoľnú požadovanú pamäť ROM, ak je k dispozícii pre príslušnú verziu vášho zariadenia. Nepoužívajte T-mobile ROM v telefóne Sprint, a naopak. Akonáhle to urobíte, súbor odložte na neskôr.

Ak by ste radšej hľadali svoju akciovú ROM sami pomocou čísla modelu, môžete to vždy urobiť prostredníctvom Sammobile nižšie:

Tlačidlo Prevziať teraz

Byť upozornený: Jedná sa o veľké súbory, takže pri nižších rýchlostiach internetu to bude nejaký čas trvať.

Krok 4:

V tomto ďalšom kroku sa uistite, že je počítač zapnutý, aj keď ste stiahli všetky potrebné súbory. Ak je to jednoduchšie, zoskupte ich všetky do jedného priečinka.

Priečinok Poznámka päť Rozbaliť

Krok 5:

Pripojte svoju poznámku 5 k počítaču pomocou kábla USB a overte, či je všetko správne pripojené. Keď to urobíte, odpojte telefón. Pripojíte ho znova neskôr, ale zatiaľ ho nechajte bokom.

Ak svoj telefón stále nevidíte ani po stiahnutí a nainštalovaní ovládačov, povoliť ladenie USB ak ešte nie je povolený.

Krok 6:

Koľko batérie vám zostáva v telefóne? Ak nemá viac ako 60%, nabíjajte ho, kým nedosiahne tento bod alebo ho minie. Ak sa vám batéria počas procesu vykorenenia vybije, budete mať s rukami veľa problémov.

Krok 7:

Predtým, ako začneme, zostáva posledný krok, a to zálohovanie zariadenia. Spomínam to už tretíkrát a bude to poslednýkrát. Ak svoje zariadenie nezálohujete, v procese zrušenia rootovania prídete o všetko.

Toto je posledné varovanie, ktoré poskytnem, preto sa uistite, že sú vaše dôležité údaje chránené.

Spustenie procesu zrušenia rootovania

Teraz, keď máte všetko, čo potrebujete na vykorenenie poznámky 5, je čas dostať sa k skutočnej špinavej práci skutočného procesu. Verte či neverte, získanie všetkého, čo potrebujete na vykorenenie, trvá viac času ako vykorenenie. Zatiaľ neoslavujte, ale aspoň tá ťažšia časť je už za nami.

Krok 1:

Ak ste to ešte neurobili, začneme rozbaľovať. Nehovorím o rozbalení po presťahovaní alebo po dlhej ceste, ale o rozbalení toho veľkého súboru zip, ktorý ste si stiahli predtým.

Rozbaľte Note Five Rozbaľte koreň

Môžete ho rozbaliť kdekoľvek chcete, ale ak máte priečinok so všetkými požadovanými súbormi; Pre pohodlnosť by som to tam extrahoval.

Krok 2:

Prepnite telefón do režimu sťahovania Odin. Ak to chcete urobiť, podržte stlačené tlačidlo zníženie hlasitosti, domov, a moc tlačidlá, kým sa obrazovka nezmení. Od tohto bodu postupujte podľa pokynov na obrazovke a stlačte tlačidlo zvýšenia hlasitosti aby bol váš telefón pripravený.

Krok 3:

Ak ste to ešte neurobili, spustite Odin dvojitým kliknutím na súbor exe.

Odinova poznámka Piata koreň

Je tu veľa informácií, ale s väčšinou si nemusíme robiť starosti, pretože robíme. Jediné, o čo sa musíme starať, je tlačidlo AP a tlačidlo Štart.

Krok 4:

Existuje niekoľko ďalších vecí, ktorých sa musíte obávať. Ak vidíte všetky tieto začiarkavacie políčka vľavo, uistite sa Začiarknuté sú iba automatické reštartovanie a čas F. resetovania.

Odin kontroluje piatu poznámku

Krok 5:

Keď je Odin stále otvorený, pripojte telefón (ktorý je momentálne v režime sťahovania Odina) k počítaču. O chvíľu uvidíte jedno z políčok pod ID: COM. Ak nevidíte modré svetlo; musíte znova nainštalovať ovládače a znova pripojiť zariadenie.

Idcom Odin Note Five Unroot

Krok 6:

Keď je zariadenie pripojené a zobrazuje sa modré pole, kliknite na ikonu AP tlačidlo, čím vyvoláte prehliadač súborov. Pamätáte si, kde ste extrahovali ten súbor zásob ROM? Sledujte ho a potom naň dvakrát kliknite, alebo ho vyberte a potvrďte svoj výber v prehliadači súborov.

Krok 7:

Už ste skoro tam, so všetkým nastaveným, potvrďte, že je všetko prepojené, a potom kliknite na Začnite v spodnej časti obrazovky. Spustí sa proces zrušenia rootovania a telefón sa po dokončení automaticky reštartuje.

Teraz si stačí zahrať niekoľko kôl čakacej hry a svoju poznámku 5 je úplne bez koreňa.

Záver

Našťastie sťahovanie akciovej pamäte ROM trvá dlhšie ako vykorenenie Samsungu Galaxy Poznámka 5. Akonáhle je sťahovanie dokončené, celý proces vám zaberie len pár minút vášho dňa a vy sa budete spokojne cítiť z rýchlo splnenej misie.

Po ceste ste narazili na nejaké problémy? V prípade akýchkoľvek otázok môžete zanechať komentár nižšie a my sa nimi budeme zaoberať čo najskôr.

Odporúčaný kredit obrázku