Ako ľahko rootovať Samsung Galaxy Veľký premiér [4 Methods]

Ako ľahko rootovať Samsung Galaxy Veľký premiér [4 Methods] 1

Zistenie, ako rootovať Grand Prime, môže znieť nejasne matematicky, ale v skutočnosti je to celkom jednoduché vďaka tvrdej práci vývojovej scény pre Android. Môže sa to zdať skľučujúce, ale existuje množstvo výhod, pokiaľ ste ochotní riskovať záruku.

Ak chcete rootovať svoj Samsung Galaxy Grand Prime, ste na správnom mieste. Nasledujúca príručka obsahuje tri jednoduché metódy, ktoré môžete použiť na rootovanie verzií zariadenia SM-G530R4 a SM-G530H, a tiež všeobecné informácie o procese rootovania.

Rootovanie vášho zariadenia je zvyčajne bezpečné, ale vždy existuje šanca, že sa niečo pokazí. Starostlivo postupujte podľa pokynov a pozrite si videá, prípadne si položte otázku, ak si nie ste niečím istí.

Ak nechcete, aby váš telefón rootoval počítač, pozrite sa na tretiu metódu, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako to urobiť. Pre ľahké, bezpečné, podporované a zaručené rootovanie akéhokoľvek zariadenia s Androidom som vyskúšal rootovanie po kliknutí a fungovalo to.

Uvedomte si, že tieto nižšie uvedené metódy zakorenenia zrušia aj záruku, čo znamená, že v prípade problémov v budúcnosti nebudete môcť zariadenie prevziať na servis autorizovaný výrobcom. Ak máte problém rozhodnúť sa, či zariadenie rootovať alebo nie, ďalšie informácie nájdete v nasledujúcej časti.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Mali by ste rootovať zariadenie?

Prečo by ste chceli rootovať svoje zariadenie Android? Rooting vám dáva možnosť plne prispôsobiť svoj telefón pomocou vlastných ROM, skinov a získať väčšiu kontrolu nad zariadením. Môžete dokonca zvýšte výkon batérie Androidu.

Grand Prime má primerané množstvo softvéru Bloatware (napríklad Knihy Google Play a Samsung Billing), ktoré je možné odstrániť iba pomocou prístupu root.

Napriek všetkým výhodám, ktoré tento proces prináša, stále existujú určité riziká. Zrušenie záruky môže byť veľkým problémom, ak je zariadenie celkom nové, takže sa budete musieť rozhodnúť, či vám to bude z dlhodobého hľadiska stáť za to alebo nie. Ak je váš model akýmkoľvek spôsobom chybný, pravdepodobne sa oplatí použiť záruku na náhradu pred pokusom o rootovanie telefónu.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho hĺbkového sprievodcu o všetkom, čo potrebujete vedieť o rootovaní.

Čo potrebuješ:

Grand Prime (verzia SM-G530R4 alebo SM-G530H) Počítač (metódy 1 & 2)USB kábel

Metóda 1: Zakorenenie spoločnosti Samsung Galaxy Grand Prime s Odinom [Version SM-G530R4]

Toto je najnovšia metóda, ktorá je k dispozícii na rootovanie spoločnosti Samsung Galaxy Grand Prime so systémom Android 5.1.1 (Lízanka).

Pri verzii SM-G530H Samsung Grand Prime skontrolujte druhú metódu uvedenú nižšie.

Odin sa už dlho používa ako aplikácia, ak chcete rootovať svoje zariadenie s Androidom, a Grand Prime nie je výnimkou. V prípade akýchkoľvek problémov počas procesu pred spustením rootovania sa uistite, že je váš telefón nabitý najmenej na 50%.

Krok 1: Vytvorte zálohu svojich súborov.

Pred rootovaním je vždy vhodné zálohovať si súbory. Na ukladanie kontaktov môžete použiť Google a existuje množstvo spôsobov, ako zálohovať obrázky, napríklad Google Plus alebo manuálne prostredníctvom pripojenia USB k počítaču.

Krok 2: Povoliť režim ladenia USB.

Môžete to urobiť tak, že prejdete na svoju nastaveniea navigácia do Možnosti vývojára. Možnosť Povoliť ladenie USB nájdete tu. To vám umožní prenášajte súbory medzi svojim mobilom a počítačom. (To môže byť tiež užitočné pre ukladanie súborov s obrázkami.)

Ak sa vám možnosti pre vývojárov nezobrazujú, možno ich budete musieť povoliť v nastaveniach. Klepnite na O telefóne z vašich nastavení a klepnite na číslo zostavy vášho zariadenia, kým vám neoznámi, že ste vývojár. Teraz môžete z nastavení otvoriť ponuku Možnosti vývojára a povoliť režim ladenia USB.

Prevezmite a rozbaľte súbor firmvéru do počítača. Stiahnite a rozbaľte súbor Odin ZIP do počítača. (v3.10.7) Otvorte Odin a reštartujte telefón v režime sťahovania.

Môžete to urobiť do Podržte stlačené tlačidlá napájania, domov a zníženia hlasitosti keď je vypnutý až na osem sekúnd. Stlačte kláves zvýšenia hlasitosti po vyzvaní, aby ste to urobili, vstúpte do režimu sťahovania.

Vlastné upozornenie OS

Krok 3: Pripojte telefón káblom USB.

Počkajte, kým v Odine vyskočí modrá značka. To znamená, že váš telefón bol rozpoznaný správne.

Krok 4: Pridajte súbor firmvéru

Pridajte súbor firmvéru, ktorý ste stiahli v prvom kroku, do poľa AP/PDA v Odine.

PDA box

Krok 5: Zaistite, aby pole rozdelenia bolo nezaškrtnuté.

Krok 6: Začnite rootovať

Kliknite Začnite v Odine, aby sa zahájil proces zakorenenia.

Tlačidlo Štart Odin

Krok 7: Buď trpezlivý

Počkajte, kým sa zariadenie nedokončí; malo by to trvať iba niekoľko minút.

Teraz by ste mali mať rootované zariadenie, ktoré je možné upraviť podľa vašich predstáv. Skontrolujte, či je nainštalovaný program SuperSU. Môžete skontrolovať, či bol root úspešný, pomocou aplikácie, ako je napríklad Root Checker.

K dispozícii je a YouTube návod, ktorý prechádza krokmi uvedenými v tejto metóde, ktoré nájdete tu.

Metóda 2: Zakorenenie spoločnosti Samsung Galaxy Veľký premiér [Version SM-G530H]

Táto metóda zmení binárne počítadlo, čo znamená, že vaša záruka bude neplatná.

Metóda rootovania oboch verzií súboru Galaxy Grand Prime sú si veľmi podobné.

Predtým, ako sa pokúsite o root, znova sa uistite, že je váš telefón nabitý najmenej na 50%. Pri tomto procese by nemala dôjsť k žiadnej strate údajov, ale tiež stojí za to si vytvoriť zálohu súborov, ako sú kontakty a obrázky, v prípade, že sa stretnete s akýmikoľvek komplikáciami. Na ukladanie kontaktov môžete použiť Google a obrázky do telefónu s Androidom môžete uložiť rôznymi spôsobmi.

Nasledujúca metóda by mala trvať menej ako päť minút.

Krok 1: Stiahnite si tento archív zip do počítača. Archív by mal obsahovať tri súbory:

Odin v3.072_cache_recovery_stock_mohan_sm-g530h.md51_cfroot_sm-g530h_mohan.tar.md5

Krok 2: Spustite zariadenie v režime sťahovania. To je možné vykonať do Podržte klávesy napájania, domov a zníženia hlasitosti na zariadení, keď je vypnutý až na osem sekúnd. Stlačte kláves zvýšenia hlasitosti po vyzvaní.

Zakorenenie spoločnosti Samsung Galaxy Grand Prime - Upozornenie na vlastný OS

Krok 3: Otvorte Odin na počítači.

Krok 4: Blikajte (2_cache_recovery_stock_mohan_sm-g530h.md5) súbor s Odinom. (Kliknite na PDA a vyberte súbor.)

Zakorenenie spoločnosti Samsung Galaxy Grand Prime - PDA Box

Krok 5: Počkajte, kým sa Grand Prime reštartuje na domovskú obrazovku, a znova sa spustite do režimu sťahovania podržaním klávesov Napájanie, Domov a Zníženie hlasitosti.

Krok 6: Flash druhého súboru (1_cfroot_sm-g530h_mohan.tar.md5) kliknutím naň v ponuke PDA v Odine.

Krok 7: Počkajte, kým sa zariadenie reštartuje.

Krok 8: Po druhom reštarte by mal mať váš telefón teraz nainštalovaný SuperSU.

Krok 9: Otvorte SuperSU a požiada o deaktiváciu upozornení Knox. Klepnite na Zrušiť.

Vaše zariadenie by teraz malo byť korene s prístupom SuperUser. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade môžete pomocou aplikácie, ako je napríklad kontrola koreňov, zistiť, či bol koreň úspešný.

Ak máte problémy s Bootloops po tom, čo ste rootovali svoje zariadenie, odporúča sa obnoviť továrenské nastavenia zariadenia a blikať s ním táto stavba firmvéru pomocou Odinovej metódy.

Metóda 3: Zakorenenie spoločnosti Samsung Galaxy Grand Prime bez PC [Version SM-G530H]

Ak nemáte prístup k počítaču, môžete na rootovanie telefónu použiť aplikáciu KingRoot. Ako vždy, pred pokusom o root si zálohujte svoje kontakty a obrázky.

Krok 1: Stiahnite si KingRoot a nainštalujte súbor APK. Ak dostanete upozornenie, možno budete musieť povoliť Neznáme zdroje, ktoré nájdete vo svojich bezpečnostných nastaveniach vo svojom zariadení.

Krok 2: Otvorte KingRoot. Ikonu nájdete v zozname aplikácií.

Krok 3: Aplikácia sa potom pokúsi nájsť funkčný root pre váš telefón.

Krok 4: Klepnite na modré tlačidlo VYSKÚŠAŤ KORENINU alebo ZAČAŤ KORENINU, ktoré sa nachádza v spodnej časti obrazovky.

Krok 5: KingRoot spustí proces rootovania.

Krok 6: Po dokončení by ste mali vidieť veľkú zelenú značku začiarknutia. To znamená, že Grand Prime je teraz zakorenený.

Video, ktoré ukazuje vyššie uvedenú metódu v prevádzke, nájdete tu. Ak táto metóda nefunguje, môžete sa vždy pokúsiť použiť počítač a Odina.

Metóda 4: KingRoot do SuperSU

Mali by ste byť schopní nahradiť KingRoot systémom SuperSU a nepotrebujete na to počítač, ale potrebujete prístup k aplikácii emulátora terminálu, ktorú je možné stiahnuť z Obchodu Play. (Táto metóda funguje iba pre niektoré zariadenia.)

Krok 1: Odtiaľ si stiahnite súbor Replace_Kingroot_With_SuperSU.zip.

Krok 2: Extrahujte priečinok do svojho zariadenia.

Krok 3: Otvorte terminál a zadajte: „Su“

Krok 4: Klepnite na: Povoliť koreňové povolenia.

Krok 5: Zadajte: „sh /sdcard/mrw/root.sh“

Krok 6: Váš telefón by mal spustiť SuperSU. Ak nie, otvorte ho ručne zo svojich aplikácií.

Krok 7: Aktualizujte binárku SU a reštartujte zariadenie. Teraz by mal byť nainštalovaný SuperSU.

Tu je a YouTube video, ktoré ukazuje vyššie uvedené kroky.

Záver:

Je na vás, či zariadenie rootujete alebo nie, ale výhody nemožno poprieť, pokiaľ ste ochotní vzdať sa záruky. Dokázali ste zariadenie úspešne rootovať alebo ste našli novú metódu? Dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nám môžete tiež poslať správu (alebo follow) o oboch Facebook a Twitter.

Ak sa nám podarilo pomôcť alebo máte nejaké problémy, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Pozrite sa do tejto novej sekcie Aplikácie, ktorá je plná úžasných aplikácií pre váš telefón Samsung.

Odporúčaný kredit obrázku