Ako ─żahko prij├şma┼ą platby kreditnou kartou na va┼íom webe WordPress

Chcete sa dozvedie┼ą, ako prij├şma┼ą platby kreditnou kartou na va┼íom webe WordPress? V predvolenom nastaven├ş WordPress neprich├ídza s mo┼żnos┼ąami platby kreditnou kartou, ale existuje ve─ża doplnkov a n├ístrojov, ktor├ę v├ím m├┤┼żu tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko prij├şma┼ą platby kreditnou kartou na va┼íom webe WordPress.

Prij├şmajte platby kreditnou kartou na WordPress

Pozn├ímka: Aby ste mohli prij├şma┼ą platby kreditnou kartou, mus├şte na svojom webe povoli┼ą protokol HTTPS / SSL.

Prij├şmajte platby kreditnou kartou na WordPress bez n├íkupn├ęho ko┼í├şka

V┼íeobecne plat├ş, ┼że pou┼ż├şvatelia nechc├║ nastavi┼ą kompletn├Ż n├íkupn├Ż ko┼í├şk na prij├şmanie platieb kreditnou kartou. To d├íva zmysel, najm├Ą ak pred├ívate iba jeden produkt alebo prij├şmate platby za poradenstvo / slu┼żby.

V takom pr├şpade sta─Ź├ş online objedn├ívkov├Ż formul├ír s mo┼żnos┼ąou platby kreditnou kartou.

Takto m├┤┼żete ─żahko prij├şma┼ą platby kreditnou kartou bez pridania n├íkupn├ęho ko┼í├şka na svoje webov├ę str├ínky.

Prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok WPForms. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

WPForms je doplnok na tvorbu formul├írov WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov. Aj ke─Ć maj├║ bezplatn├║ verziu Lite, na pr├şstup k platen├Żm doplnkom budete potrebova┼ą pl├ín PRO.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą WPForms ┬╗Konfigur├ícia zadajte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź. Tieto inform├ície n├íjdete v oblasti v├í┼ího ├║─Źtu WPForms.

Zadajte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź

Potom mus├şte ├şs┼ą WPForms ┬╗Pluginy a vyh─żadajte doplnok Stripe. Pokra─Źujte a kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×In┼ítalova┼ą doplnokÔÇť a potom kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Povoli┼ąÔÇť.

Nainštalujte doplnok Stripe pre WPForms

Stripe je platforma na spracovanie kreditn├Żch kariet, ktor├í spolo─Źnostiam u─żah─Źuje prij├şmanie platieb kreditn├Żmi kartami na ich webov├ę str├ínky. WPForms u─żah─Źuje pripojenie va┼íej str├ínky WordPress k Stripe.

Po aktiv├ícii doplnku Stripe je potrebn├ę pripoji┼ą ├║─Źet WPForms k v├í┼ímu ├║─Źtu Stripe. Ak to chcete urobi┼ą, cho─Ćte na WPForms ┬╗Konfigur├ícia a kliknite na kartu Platby.

Nastavenia platby WPForms

Budete musie┼ą zada┼ą k─ż├║─Źe rozhrania Stripe API. Tieto inform├ície n├íjdete v nastaveniach svojho ├║─Źtu na webov├Żch str├ínkach Stripe.

Po zadan├ş k─ż├║─Źov API nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Ulo┼żi┼ą nastaveniaÔÇť a ulo┼żi┼ą zmeny.

WPForms je teraz pripraven├Ż prij├şma┼ą platby kreditnou kartou. Vytvor├şme online faktura─Źn├Ż alebo objedn├ívkov├Ż formul├ír, ktor├Ż m├┤┼żete prida┼ą na svoj web a prij├şma┼ą platby kreditnou kartou.

├Źs┼ą do WPForms ┬╗Prida┼ą nov├Ż str. Od tejto chv├şle mus├şte zada┼ą n├ízov formul├íra a potom vybra┼ą ┼íabl├│nu Faktura─Źn├Ż / objedn├ívkov├Ż formul├ír.

Vytvorte faktura─Źn├Ż formul├ír

WPForms vopred na─Ź├şta gener├ítor formul├íra so ┼íabl├│nou formul├íra faktur├ície / objedn├ívky s najpou┼ż├şvanej┼í├şmi poliami. M├┤┼żete uk├íza┼ą a kliknut├şm upravi┼ą ─żubovo─żn├ę pole formul├íra. Do ─żav├ęho st─║pca m├┤┼żete prida┼ą aj nov├ę polia.

Upravi┼ą objedn├ívkov├Ż formul├ír

Mali by ste prejs┼ą nadol do sekcie Platobn├ę polia v ─żavom st─║pci. Odtia─żto m├┤┼żete prida┼ą polia formul├írov t├Żkaj├║cich sa platby.

WPForms v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą viac polo┼żiek, ako aj jednotliv├ę polo┼żky, ktor├ę m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia hodnoti┼ą. Kliknut├şm na pole polo┼żky m├┤┼żete zmeni┼ą podrobnosti a ceny polo┼żky.

Pridajte pole kreditnej karty

Po ├║prave podrobnost├ş o polo┼żke pokra─Źujte a kliknut├şm pridajte do formul├íra pole kreditnej karty.

Po nastaven├ş v├í┼ího formul├íra aktivujme platby za tento formul├ír. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte klikn├║┼ą na kartu Platby v─żavo a vyberte polo┼żku Rozsah.

Povoli┼ą platby za distrib├║ciu

Budete musie┼ą klikn├║┼ą na za─Źiarkavacie pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Povoli┼ą platby za distrib├║ciuÔÇť a uvies┼ą popis platby. Volite─żne m├┤┼żete pou┼ż├şvate─żom posla┼ą e-mail s potvrden├şm v├Żberom po─ża pre e-mail z rozba─żovacej ponuky.

Potom m├┤┼żete dosta┼ą e-mailov├ę upozornenie na nov├ę objedn├ívky a n├íkupy. M├┤┼żete tie┼ż posla┼ą potvrdzuj├║ci e-mail s upozornen├şm, ┼że jeho objedn├ívka bola prijat├í.

Nastav├şme upozornenia pre v├í┼í faktura─Źn├Ż formul├ír.

Mali by ste za─Źa┼ą kliknut├şm na kartu Nastavenia v─żavo a v├Żberom polo┼żky Upozornenia. Zist├şte, ┼że WPForms u┼ż vytvoril upozornenie, ktor├ę po┼íle e-mail na e-mailov├║ adresu spr├ívcu WordPress pri zadan├ş novej objedn├ívky.

Nastavenia upozornen├ş

T├║to spr├ívu s upozornen├şm m├┤┼żete upravi┼ą. M├┤┼żete napr├şklad poskytn├║┼ą ─Ćal┼íie e-mailov├ę adresy, zmeni┼ą k├│piu, predmet spr├ívy a ─Ćal┼íie.

Ak chcete svojim pou┼ż├şvate─żom posla┼ą samostatn├ę upozornenie, kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą nov├ę upozornenieÔÇť.

Zobraz├ş sa v├Żzva na zadanie n├ízvu nov├ęho ozn├ímenia. Budeme to naz├Żva┼ą ÔÇ×Ozn├ímenie z├íkazn├şkaÔÇť. Potom sa zobrazia polia s upozorneniami, ktor├ę m├┤┼żete upravi┼ą.

Vytvorte nov├Ż e-mail s upozornen├şm

Mus├şte klikn├║┼ą na odkaz ÔÇ×Zobrazi┼ą inteligentn├ę zna─ŹkyÔÇť ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Posla┼ą na e-mailov├║ adresuÔÇť a vybra┼ą pole ÔÇ×E-mailÔÇť. Toto umo┼ż┼łuje spolo─Źnosti WPForms pou┼ż├şva┼ą e-mailov├║ adresu, ktor├║ uviedol v├í┼í z├íkazn├şk pri odosielan├ş formul├íra.

├Üprava nov├ęho e-mailu s upozornen├şm

Zvy┼íok e-mailu s upozornen├şm m├┤┼żete upravi┼ą zadan├şm predmetu spr├ívy a spr├ívy. Inteligentn├ę zna─Źky m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na pou┼żitie pol├ş formul├íra odoslan├Żch pou┼ż├şvate─żom na pridanie podrobnost├ş o polo┼żke, mena pou┼ż├şvate─ża a ─Ćal┼í├şch prisp├┤soben├Żch inform├íci├ş.

Po dokon─Źen├ş m├┤┼żete klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą hore a ukon─Źi┼ą n├ístroj na tvorbu formul├írov.

Ulo┼żte a ukon─Źite n├ístroj na tvorbu formul├írov

V├í┼í online platobn├Ż formul├ír na platbu kreditnou kartou je pripraven├Ż a m├┤┼żete ho prida┼ą na ─żubovo─żn├║ str├ínku WordPress na svojom webe.

Sta─Ź├ş upravi┼ą str├ínku alebo vytvori┼ą nov├║ a v editore str├ínky klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą formul├írÔÇť.

Pridajte svoj spôsob platby kreditnou kartou na stránku WordPress

Zobraz├ş sa kontextov├ę okno, v ktorom m├┤┼żete vybra┼ą objedn├ívkov├Ż formul├ír a pokra─Źova┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo Prida┼ą formul├ír. WPForms teraz vlo┼ż├ş po┼żadovan├Ż pr├şstupov├Ż k├│d do va┼íej oblasti po ├║prave.

Teraz m├┤┼żete svoju str├ínku ulo┼żi┼ą alebo zverejni┼ą a kliknut├şm na tla─Źidlo Uk├í┼żka zobrazi┼ą svoj formul├ír v akcii.

Zobrazenie str├ínky platobn├ęho formul├íra

Pozn├ímka: Nezabudnite otestova┼ą svoj formul├ír, aby ste sa uistili, ┼że v┼íetko funguje dobre. Ak nem├┤┼żete odosiela┼ą alebo prij├şma┼ą e-mailov├ę upozornenia, postupujte pod─ża pokynov v na┼íej pr├şru─Źke, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy WordPress, ktor├ę neposielaj├║ e-maily.

WPForms je najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako prij├şma┼ą platby kreditnou kartou na WordPress, a je to najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako vytvori┼ą takmer ak├Żko─żvek typ formul├íra na WordPress. Preto je to poradov├ę ─Ź├şslo 1 v na┼íom zozname najlep┼í├şch doplnkov pre kontaktn├Ż formul├ír WordPress. WPForms m├í viac ako 1 mili├│nov akt├şvnych in┼ítal├íci├ş a priemern├ę hodnotenie 4,9 z 5 hviezdy.

Ak nechcete pou┼ż├şva┼ą Stripe, m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą PayPal na prij├şmanie platieb kreditnou kartou pomocou doplnku WPForms PayPal.

Jednoduch├Ż platobn├Ż formul├ír v┼íak nie je dokonal├Żm rie┼íen├şm pre v┼íetk├Żch. V z├ívislosti od pr├şpadu pou┼żitia budete mo┼żno potrebova┼ą in├ę rie┼íenie, aby ste na svoje webov├ę str├ínky mohli prij├şma┼ą platby kreditnou kartou. Tu s├║ ─Ćal┼íie sp├┤soby, ako prij├şma┼ą platby kreditnou kartou na WordPress.

Prij├şmajte platby kreditnou kartou v internetovom obchode

Ak chcete prida┼ą n├íkupn├Ż ko┼í├şk a preda┼ą viac polo┼żiek, budete potrebova┼ą doplnok pre elektronick├Ż obchod, napr├şklad: WooCommerce. Je to najlep┼í├ş doplnok elektronick├ęho obchodu WordPress na trhu. WooCommerce u─żah─Źuje online predaj a platby kreditn├Żmi kartami.

Nastavenia platby WooCommerce

├Üpln├ę pokyny krok za krokom n├íjdete v na┼íom sprievodcovi o tom, ako spusti┼ą internetov├Ż obchod pre za─Źiato─Źn├şkov.

Prij├şmajte platby kreditnou kartou na webe ─Źlena

Ak chcete vytvori┼ą ─Źlensk├║ str├ínku na predaj odberov a platen├ęho obsahu, odpor├║─Źame v├ím pou┼ż├şva┼ą slu┼żbu MembersPress. Je to naj├║─Źinnej┼í├ş ─Źlensk├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż sa ─żahko integruje do slu┼żieb Stripe, PayPal alebo Authorize.net a umo┼ż┼łuje prij├şmanie platieb kreditnou kartou na va┼íom webe.

Platby ─Źlenov

Tu je kompletn├Ż n├ívod, ako vytvori┼ą ─Źlensk├║ str├ínku s podrobn├Żmi pokynmi.

Prij├şmajte platby predajom kurzov online

Ak chcete pred├íva┼ą kurzy online, odpor├║─Źame v├ím pou┼żi┼ą program LearnDash. Je to najlep┼í├ş doplnok LMS pre WordPress a umo┼ż┼łuje v├ím spracova┼ą platby kreditnou kartou na va┼íom webe.

Nastavenia pruhu LearnDash

Podrobnosti n├íjdete v na┼íom sprievodcovi predajom kurzov online pomocou programu WordPress s podrobn├Żmi pokynmi.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa prij├şma┼ą a spracov├íva┼ą platby kreditnou kartou na WordPress. M├┤┼żete tie┼ż nav┼ít├şvi┼ą n├í┼í zoznam z├íkladn├Żch doplnkov WordPress pre komer─Źn├ę webov├ę str├ínky.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,