Ako ─żahko prida┼ą formul├ír na odber bulletinu na svojom webe …

Obchodn├ę je budovanie vz┼ąahov. Ak chcete vern├Żch z├íkazn├şkov nesk├┤r, za─Źnite s nimi budova┼ą vz┼ąahy e┼íte dnes. To sa d├í urobi┼ą nieko─żk├Żmi sp├┤sobmi. Mo┼żno budete chcie┼ą zalo┼żi┼ą ├║─Źet soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├Ż ukazuje pozit├şvnu str├ínku va┼íej kancel├írie. Mo┼żno budete chcie┼ą ma┼ą funkcie a udalosti, kde v├ís komunita m├┤┼że spozna┼ą a spozna┼ą. Jedn├Żm z hlavn├Żch sp├┤sobov budovania d├┤very u z├íkazn├şkov je prostredn├şctvom spravodajcu.

Ako ─żahko prida┼ą formul├ír na odber bulletinu na svoj web WordPress

Tvary Ninja

V tomto odseku by sme chceli vidie┼ą formul├íre Ninja. S├║ vynikaj├║cou spolo─Źnos┼ąou, ktor├í pon├║ka dobr├ę vyv├í┼żenie so svoj├şm pr├şslu┼íenstvom. Ka┼żd├Ż doplnok m├í dobr├║ flexibilitu s mnoh├Żmi r├┤znymi funkciami. S├║ v┼íak tie┼ż ─żahk├ę, aby nesp├┤sobili spomalenie serverov. Z├íkazn├şci predov┼íetk├Żm chc├║ doplnok navrhnut├Ż t├şmom s dlhoro─Źn├Żmi sk├║senos┼ąami. Ninja Forms v├ím pom├┤┼że dosiahnu┼ą va┼íe obchodn├ę ciele pomocou kreat├şvnych a inovat├şvnych rie┼íen├ş.

V tomto ─Źl├ínku pou┼żijeme bezplatn├í verzia formul├írov Ninja spolu s va┼íimi e-mailov├Żmi doplnkami. Maj├║ k dispoz├şcii e-mailov├ę doplnky pre takmer ka┼żd├║ slu┼żbu spravodajcu, ale zameriame sa iba na Aweber a MailChimp,

Ninja Forms vyrie┼íil probl├ęm, ako z├şska┼ą viac z├íkazn├şkov, aby sa prihl├ísili na odber noviniek. Vytvorili doplnok WordPress, ktor├Ż je jednoduch├Ż na pou┼ż├şvanie, ─żahko sa aktualizuje a je z├íbavn├ę s n├şm pracova┼ą. Po sk├║senosti s t├Żm, ako to funguje, z├íkazn├şci m├┤┼żu ─żahko zostavova┼ą formul├íre s mal├Żm za┼íkolen├şm.

Za─Ź├şname

Ak je v├í┼í bulletin nap├şsan├Ż a h─żad├íte iba predplatite─żov, stiahnite si Ninja Forms pr├íve teraz a pridajte ho na svoj web WordPress. Po aktiv├ícii doplnku sa dostanete na t├║to obrazovku.

Vytvorte formulár na odber bulletinu

Teraz ste pripraven├ş prida┼ą pole formul├íra. Najprv chceme zv├í┼żi┼ą v┼íetky r├┤zne inform├ície, ktor├ę chceme zachyti┼ą. ─îo rob├ş va┼ía spolo─Źnos┼ą? Existuje vo va┼íom odbore nie─Źo konkr├ętne, na ─Źo by ste pri zostavovan├ş formul├íra mali myslie┼ą?

Prispôsobenie formulára

Pomysli na cenn├ę inform├ície, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą od svojich pou┼ż├şvate─żov pri vytv├íran├ş r├┤znych pol├ş, ktor├ę vyplnia pri prij├şman├ş v├í┼ího spravodajcu.

Prispôsobenie formulára na odber bulletinu

V─żavo m├┤┼żete vidie┼ą mo┼żnosti, ktor├ę u┼ż boli vybran├ę. Aby ste s nimi mali osobn├Ż vz┼ąah, budete musie┼ą zhroma┼żdi┼ą meno a priezvisko pou┼ż├şvate─ża, ale ─Źo e┼íte zachyt├şte, ke─Ć ich p├┤vodne zaregistrujete?

Ninja Forms u┼ż pre v├ís urobil ve─ża pr├íce. Na pravej strane obrazovky vid├şte dlh├Ż zoznam potenci├ílnych pol├ş, ktor├ę je mo┼żn├ę prida┼ą jedin├Żm kliknut├şm my┼íi.

Ka┼żd├ę pole patr├ş do inej kateg├│rie. V hornej ─Źasti s├║ be┼żn├ę polia pou┼ż├şvan├ę vo v├Ą─Ź┼íine foriem. Zah┼Ľ┼ła to umiestnenie d├ítumu, tla─Źidlo odoslania, aby mohli odosiela┼ą svoje ├║daje, ako aj mo┼żnosti za─Źiarkavac├şch pol├ş─Źok alebo prep├şna─Źov. Dobr├í vec je, ┼że sa nebudete musie┼ą u─Źi┼ą HTML alebo CSS, aby ste to nastavili r├Żchlo a ─żahko. V minulosti bolo zlo┼żitej┼íie vytv├íra┼ą podobn├ę formul├íre s jednoduch├Żm HTML, ale mnoho doplnkov odstr├ínilo ├║navn├ę ─Źasti procesu a u─żah─Źilo za─Źatie a zameranie sa na va┼íu spolo─Źnos┼ą alebo podnikanie.

Inform├ície o pou┼ż├şvate─żovi

Po odoslan├ş z├íkladn├ęho formul├íra pre bulletin zhroma┼ż─Ćujte inform├ície od svojich pou┼ż├şvate─żov. Ninja Forms bola ve─żmi progres├şvna, ke─Ć zah┼Ľ┼łala najpou┼ż├şvanej┼íie oblasti, ktor├ę jej z├íkazn├şci potrebuj├║. Zah┼Ľ┼ła to polohu pou┼ż├şvate─ża s medzerami pre jeho PS─î, adresu a stav. Ak sa chcete so z├íkazn├şkom obr├íti┼ą e-mailom nesk├┤r, je to vynikaj├║ci n├ístroj a umo┼ż┼łuje v├ím posla┼ą fyzick├Ż bulletin.

Potom m├íte aj polia pre va┼íe meno a priezvisko. Ak h─żad├íte osobn├ę spojenie so z├íkazn├şkom, budete musie┼ą s n├şm spr├ívne zaobch├ídza┼ą a vyzera┼ą, ┼że va┼ía spolo─Źnos┼ą je pripraven├í v├ím pom├┤c┼ą. Prisp├┤soben├ę e-maily alebo informa─Źn├ę bulletiny, ktor├ę obsahuj├║ va┼íe meno, s├║ perfektn├Żm sp├┤sobom na odstr├ínenie prek├í┼żok a tie┼ż v├ím pom├┤┼żu uspie┼ą so z├íkazn├şckou z├íklad┼łou nesk├┤r.

Nakoniec je tu pole pre va┼íe telef├│nne ─Ź├şslo. Ke─Ć z├íkazn├şk vypln├ş svoj formul├ír na zasielanie noviniek, pre─Źo nezhroma┼ż─Ćova┼ą svoje telef├│nne ─Ź├şslo pri zhroma┼ż─Ćovan├ş ├║dajov? R├Żchly text z automatizovan├ęho syst├ęmu v├ís m├┤┼że informova┼ą, ─Źi d├┤jde k bl├ş┼żiacemu sa predaju. ─Żudia so sebou nosia svoje telef├│ny v┼íade, tak┼że je to len ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, ako udr┼żiava┼ą st├íly kontakt.

Pripojenie slu┼żby

Teraz, ke─Ć m├┤┼żete nastavi┼ą svoj formul├ír so v┼íetk├Żmi po─żami, ktor├ę potrebujete zachyti┼ą, je ─Źas sa pripoji┼ą k va┼íej hromadnej e-mailovej slu┼żbe. Mnoh├ş na tento ├║─Źel pou┼ż├şvaj├║ kon┼ítantn├Ż kontakt, MailChimp alebo AWeber. V takom pr├şpade sa pozrieme na slu┼żbu MailChimp.

Pripojte svoj registra─Źn├Ż formul├ír k mailchimp

Na pravej strane s├║ v┼íetky slu┼żby, ku ktor├Żm sa m├┤┼żete pripoji┼ą. V tomto pr├şpade s├║ v┼íetky siv├ę, s v├Żnimkou MailChimp, ktor├ę by ste nakonfigurovali kliknut├şm.

vytvorte si svoj formulár na odber bulletinu

Dostanete sa na nov├║ obrazovku, kde m├┤┼żete nakonfigurova┼ą n├ízov akcie. Zadajte meno, ktor├ę sa ─żahko zapam├Ąt├í a ktor├ę m├┤┼żu ostatn├ş ─Źlenovia v├í┼ího t├şmu ─żahko de┼íifrova┼ą. Potom nakonfigurujte svoj zoznam v MailChimp a vyberte ho z tejto rozba─żovacej ponuky. V┼íetky inform├ície obsiahnut├ę v tomto formul├íri sa odo┼íl├║ do tohto zoznamu MailChimp pre bud├║ce pou┼żitie.

Ak tak urob├şte, chcete priradi┼ą polia k svojmu zoznamu MailChimp. Patria sem polo┼żky, ako je adresa osoby, ktor├í sa zaregistrovala, jej telef├│nne ─Ź├şslo a samozrejme, meno a priezvisko. Proces mapovania pre v┼íetky polia trv├í iba p├ír min├║t a je ve─żmi ─żahko zrozumite─żn├Ż.

Po dokon─Źen├ş kliknite na modr├ę tla─Źidlo s n├ípisom Hotovo. Si pripraven├Ż. Aby sa to dosiahlo pri kon┼ítantnom kontakte alebo v AWeber, postup je podobn├Ż. Sta─Ź├ş si len vybra┼ą slu┼żbu, ktor├║ pou┼ż├şvate, mapova┼ą polia a zbiera┼ą ├║daje zo svojho ─Źakacej listiny.

Pomocou nov├ęho zoznamu

Teraz, ke─Ć ste vytvorili svoj zoznam pomocou ─żahko pou┼żite─żn├ęho n├ístroja na tvorbu formul├írov, je ─Źas pou┼żi┼ą v┼íetky zhroma┼żden├ę inform├ície. Predt├Żm, ako za─Źnete odosiela┼ą hromadn├ę e-maily, budete musie┼ą pou┼żi┼ą slu┼żbu ako MailChimp alebo AWeber. V mnoh├Żch krajin├ích existuj├║ z├íkony proti spamu, preto sa neodpor├║─Źa kop├şrova┼ą nieko─żko stoviek z├íkazn├şkov do jedn├ęho e-mailu a posiela┼ą ich sami. M├┤┼że to vies┼ą k pr├ívnym probl├ęmom a program MailChimp zabezpe─Ź├ş, ┼że budete dodr┼żiava┼ą s├║─Źasn├ę z├íkony o spamu.

Vytvorte zauj├şmav├Ż bulletin, ktor├Ż bude obsahova┼ą inform├ície z odvetvia alebo o ─Źoko─żvek, o ─Źo by va┼íi z├íkazn├şci mohli ma┼ą z├íujem. Hlavn├Żm cie─żom je nadviaza┼ą vz┼ąah s va┼íou z├íkazn├şckou z├íklad┼łou a poskytn├║┼ą im hodnotn├ę polo┼żky. Ak vedia, ┼że v├í┼í informa─Źn├Ż bulletin bol ├║spe┼ín├Ż, chc├║ sa vr├íti┼ą o ─Ćal┼íie inform├ície a na─Ćalej kontrolova┼ą va┼íe e-maily. Ak m├íte pocit, ┼że s├║ veci n├║ten├ę alebo ak sa zameriavate iba na obchodn├║ str├ínku, bulletin nebude fungova┼ą tak dobre, nezabudnite na to.

─îo je to spravodajca?

My┼ílienkou spravodajcu je, aby z├íkazn├şci vedeli, ─Źo sa deje vo va┼íom odbore a ─Źo sa deje s va┼íou spolo─Źnos┼ąou. N├ízov je dobr├Żm znakom toho, ─Źo sa d├í od spravodajcu o─Źak├íva┼ą. Zah┼Ľ┼ła najnov┼íie spr├ívy, ktor├ę chcete zdie─ża┼ą so z├íkazn├şkmi, aby ste mali na pam├Ąti svoje podnikanie.

Spravodaje m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą ak├ęko─żvek odvetvia. U┼ż├şvatelia vitam├şnov a doplnkov bud├║ chcie┼ą vidie┼ą najnov┼íie pokroky vo vede a zdrav├ş. Realitn├ş agenti musia svojich klientov informova┼ą o nov├Żch trhoch a zmen├ích v predpisoch. V minulosti boli informa─Źn├ę bulletiny zasielan├ę po┼ítou a pom├íhali udr┼żiava┼ą toto spojenie. Teraz sa spravodajca dramaticky zmenil.

Online informa─Źn├ę let├íky

Spravodaje sa roky pres├║vaj├║ do online ar├ęny. Je jednoduch┼íie posla┼ą digit├ílny dokument ako e-mail namiesto n├íkupu v┼íetk├Żch t├Żchto prepravn├Żch n├íkladov! Digit├ílne informa─Źn├ę bulletiny rovnako pom├íhaj├║ budova┼ą dobr├Ż vz┼ąah so z├íkazn├şkmi, ale vytvorenie zoznamu si vy┼żaduje ur─Źit├Ż ─Źas. Existuje jednoduch├Ż sp├┤sob, ako vytvori┼ą zoznam e-mailov, na ktor├Ż chcete posla┼ą svoj spravodaj?

záver

Spravodaj je perfektn├Ż sp├┤sob, ako zosta┼ą v kontakte so z├íkazn├şkmi a klientmi. V minulosti bolo ┼ąa┼żk├ę vytvori┼ą formul├íre, ktor├ę by zachyt├ívali v┼íetky ├║daje potrebn├ę na odoslanie digit├ílneho spravodajcu. Ninja Forms vylep┼íil tento proces a teraz je ─żah┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm za─Źa┼ą zhroma┼ż─Ćova┼ą inform├ície o z├íkazn├şkoch, aby ste ich mohli kontaktova┼ą nesk├┤r.

Udr┼żujte kontrolu s kr├ísnymi t├ęmami. V┼żdy m├íme najnov┼íie n├ívody a recenzie technol├│gi├ş. Na─Ćalej budeme pom├íha┼ą na┼íim ─Źitate─żom porozumie┼ą najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako integrova┼ą nov├ę doplnky do svojich webov├Żch str├ínok.