Ako ─żahko prida┼ą formul├ír na odber bulletinu na svoj web …

Obchodn├ę je o budovan├ş vz┼ąahov. Ak chcete vern├Żch z├íkazn├şkov nesk├┤r, mali by ste si s nimi za─Źa┼ą budova┼ą vz┼ąahy e┼íte dnes. To sa d├í dosiahnu┼ą mnoh├Żmi sp├┤sobmi. Mo┼żno budete chcie┼ą zalo┼żi┼ą ├║─Źet soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├Ż zobrazuje jasnej┼íiu stranu va┼íej kancel├írie. Mo┼żno budete chcie┼ą ma┼ą funkcie a udalosti, kde sa komunita m├┤┼że stretn├║┼ą a spozna┼ą. Jedn├Żm z hlavn├Żch sp├┤sobov, ako si m├┤┼żete budova┼ą d├┤veru so z├íkazn├şkmi, je prostredn├şctvom spravodajcu.

Tvary Ninja

V tomto odseku by sme chceli vidie┼ą formul├íre Ninja. S├║ vynikaj├║cou spolo─Źnos┼ąou, ktor├í poskytuje dobr├ę vyv├í┼żenie so svoj├şm pr├şslu┼íenstvom. Ka┼żd├Ż doplnok m├í dobr├║ flexibilitu s mnoh├Żmi r├┤znymi funkciami. S├║ v┼íak aj na─Ćalej ─żahk├ę, tak┼że va┼íe servery nespomalia. Z├íkazn├şci predov┼íetk├Żm chc├║ doplnok navrhnut├Ż t├şmom, ktor├Ż m├í dlhoro─Źn├ę sk├║senosti. Ninja Forms v├ím pom├┤┼że dosiahnu┼ą va┼íe obchodn├ę ciele pomocou kreat├şvnych a inovat├şvnych rie┼íen├ş.

V tomto ─Źl├ínku budeme pou┼ż├şva┼ą bezplatn├í verzia formul├írov Ninja spolu s ich e-mailov├Żmi doplnkami. Maj├║ k dispoz├şcii e-mailov├ę doplnky pre takmer ka┼żd├║ slu┼żbu spravodajcu, ale zameriame sa iba na Aweber a MailChimp,

Ninja Forms vyrie┼íil probl├ęm, ako z├şska┼ą viac z├íkazn├şkov, aby sa prihl├ísili na odber noviniek. Vytvorili doplnok WordPress, ktor├Ż je jednoduch├Ż na pou┼ż├şvanie, ─żahko sa aktualizuje a je z├íbavn├ę s n├şm pracova┼ą. Po sk├║senosti s t├Żm, ako to funguje, z├íkazn├şci m├┤┼żu ─żahko zostavova┼ą formul├íre s mal├Żm za┼íkolen├şm.

┼ítartov├ę

Ak je v├í┼í bulletin nap├şsan├Ż a h─żad├íte iba predplatite─żov, stiahnite si Ninja Forms pr├íve teraz a pridajte ho na svoj web WordPress. Po aktiv├ícii doplnku sa dostanete na t├║to obrazovku.

Vytvorte formulár na odber bulletinu

Teraz ste pripraven├ş prida┼ą pole formul├íra. Najprv chceme zv├í┼żi┼ą v┼íetky r├┤zne inform├ície, ktor├ę chceme zachyti┼ą. ─îo rob├ş va┼ía spolo─Źnos┼ą? Existuj├║ vo va┼íom odbore nejak├ę konkr├ętne veci, na ktor├ę by ste mali pri zostavovan├ş formul├íra myslie┼ą?

Prispôsobenie formulára

Porozm├Ż┼í─żajte o tom, ak├ę cenn├ę inform├ície m├┤┼żete od svojich pou┼ż├şvate─żov zbiera┼ą, ke─Ć vytv├írate r├┤zne polia, ktor├ę vyplnia pri prij├şman├ş noviniek.

Prispôsobenie formulára na odber bulletinu

V─żavo vid├şte mo┼żnosti, ktor├ę u┼ż boli vybran├ę. Aby ste s nimi mali osobn├Ż vz┼ąah, budete musie┼ą zhroma┼żdi┼ą meno a priezvisko pou┼ż├şvate─ża, ale ─Źo e┼íte zachyt├şte, ke─Ć ich p├┤vodne zaregistrujete?

Ninja Forms u┼ż pre v├ís urobil ve─ża pr├íce. Na pravej strane obrazovky vid├şte dlh├Ż zoznam potenci├ílnych pol├ş, ktor├ę m├┤┼żete prida┼ą jednoduch├Żm kliknut├şm my┼íi.

Ka┼żd├ę pole patr├ş do inej kateg├│rie. V hornej ─Źasti m├í be┼żn├ę polia, ktor├ę sa pou┼ż├şvaj├║ vo v├Ą─Ź┼íine foriem. Zah┼Ľ┼ła to miesto pre d├ítum, tla─Źidlo odoslania, aby mohli odosiela┼ą svoje ├║daje, ako aj mo┼żnosti za─Źiarkavac├şch pol├ş─Źok alebo prep├şna─Źov. Dobr├í vec je, ┼że sa nemus├şte u─Źi┼ą HTML ani CSS, aby ste to r├Żchlo a ─żahko spojili. V minulosti bolo ┼ąa┼ż┼íie vytv├íra┼ą podobn├ę formul├íre iba pomocou oby─Źajn├ęho HTML, ale ve─ża doplnkov odstr├ínilo ├║navn├ę ─Źasti procesu a u─żah─Źilo za─Źatie a zameranie sa na va┼íu spolo─Źnos┼ą alebo podnikanie.

inform├ície o pou┼ż├şvate─żovi

Po odoslan├ş z├íkladn├ęho formul├íra pre informa─Źn├Ż bulletin by ste mali zhroma┼ż─Ćova┼ą inform├ície od svojich pou┼ż├şvate─żov. Formy Ninja boli ve─żmi progres├şvne, ke─Ć zah┼Ľ┼łali najpou┼ż├şvanej┼íie oblasti, ktor├ę ich klienti potrebuj├║. Zah┼Ľ┼ła to polohu pou┼ż├şvate─ża s medzerami pre jeho PS─î, adresu a tie┼ż stav. Ak sa chcete so z├íkazn├şkom obr├íti┼ą po┼ítou, jedn├í sa o vynikaj├║ci n├ístroj, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje posla┼ą fyzick├Ż bulletin.

Potom obsahuje aj polia pre va┼íe meno a priezvisko. Ak h─żad├íte toto osobn├ę spojenie so z├íkazn├şkom, mus├şte ho spr├ívne rie┼íi┼ą a zaisti┼ą, aby va┼ía spolo─Źnos┼ą bola pripraven├í v├ím pom├┤c┼ą. Prisp├┤soben├ę e-maily alebo informa─Źn├ę bulletiny, ktor├ę obsahuj├║ va┼íe meno, s├║ perfektn├Żm sp├┤sobom na odstr├ínenie prek├í┼żok a tie┼ż v├ím pom├┤┼żu uspie┼ą so z├íkazn├şckou z├íklad┼łou nesk├┤r.

Nakoniec je tu pole pre va┼íe telef├│nne ─Ź├şslo. Ke─Ć z├íkazn├şk vypln├ş svoj formul├ír na zasielanie noviniek, pre─Źo nez├şska┼ą pri zhroma┼ż─Ćovan├ş ├║dajov aj svoje telef├│nne ─Ź├şslo? R├Żchly text z automatizovan├ęho syst├ęmu v├ís m├┤┼że informova┼ą, ─Źi d├┤jde k nadch├ídzaj├║cemu predaju. ─Żudia so sebou nosia svoje telef├│ny v┼íade, tak┼że je len ─Ćal┼í├şm sp├┤sobom, ako zosta┼ą v neust├ílom kontakte.

Pripojenie slu┼żby

Teraz, ke─Ć m├┤┼żete nakonfigurova┼ą formul├ír so v┼íetk├Żmi po─żami, ktor├ę potrebujete zachyti┼ą, je ─Źas pripoji┼ą sa k hromadnej e-mailovej slu┼żbe. Mnoh├ş na tento ├║─Źel pou┼ż├şvaj├║ kon┼ítantn├Ż kontakt, MailChimp alebo AWeber. V tomto pr├şpade sa zobraz├ş slu┼żba MailChimp.

Pripojte svoj registra─Źn├Ż formul├ír k mailchimp

Na pravej strane s├║ v┼íetky slu┼żby, ku ktor├Żm sa m├┤┼żete pripoji┼ą. V tomto pr├şpade s├║ v┼íetky siv├ę okrem MailChimp, ktor├ę by ste nakonfigurovali kliknut├şm.

navrhnite si svoj formulár na odber bulletinu

Budete presmerovan├ş na nov├║ obrazovku, kde m├┤┼żete nakonfigurova┼ą n├ízov akcie. Dajte mu meno, ktor├ę si ─żahko zapam├Ąt├íte a ostatn├ş ho m├┤┼żu ─żahko de┼íifrova┼ą vo va┼íom t├şme. ─Äalej nastavte svoj zoznam v MailChimp a potom ho vyberte z tejto rozba─żovacej ponuky. V┼íetky inform├ície obsiahnut├ę v tomto formul├íri sa odo┼íl├║ do tohto zoznamu MailChimp pre bud├║ce pou┼żitie.

Po dokon─Źen├ş budete chcie┼ą priradi┼ą polia k svojmu zoznamu MailChimp. Patria sem napr├şklad adresa registrovanej osoby, jej telef├│nne ─Ź├şslo a samozrejme jej krstn├ę meno a priezvisko. Proces mapovania pre v┼íetky polia trv├í iba p├ír min├║t a je ve─żmi zrozumite─żn├Ż.

Po dokon─Źen├ş kliknite na modr├ę tla─Źidlo s n├ípisom Hotovo. Si pripraven├Ż. Na dosiahnutie tohto cie─ża v pr├şpade kon┼ítantn├ęho kontaktu alebo AWeber je postup podobn├Ż. Sta─Ź├ş len vybra┼ą slu┼żbu, ktor├║ pou┼ż├şvate, mapova┼ą polia a potom zhroma┼ż─Ćova┼ą ├║daje na va┼íom ─Źakacej listine.

Pomocou nov├ęho zoznamu

Teraz, ke─Ć ste vytvorili svoj zoznam pomocou ─żahko pou┼żite─żn├ęho n├ístroja na tvorbu formul├írov, je ─Źas pou┼żi┼ą v┼íetky zhroma┼żden├ę inform├ície. Predt├Żm, ako za─Źnete odosiela┼ą hromadn├ę e-maily, mus├şte sa uisti┼ą, ┼że pou┼ż├şvate slu┼żbu ako MailChimp alebo AWeber. V mnoh├Żch krajin├ích existuj├║ z├íkony proti spamu, preto sa neodpor├║─Źa kop├şrova┼ą nieko─żko stoviek klientov do jedn├ęho e-mailu a tento e-mail posiela┼ą s├ím. M├┤┼że to vies┼ą k pr├ívnym probl├ęmom a program MailChimp zabezpe─Ź├ş, ┼że budete dodr┼żiava┼ą s├║─Źasn├ę z├íkony o spamu.

Navrhnite zauj├şmav├Ż informa─Źn├Ż bulletin, ktor├Ż sa t├Żka noviniek v odbore alebo ─Źohoko─żvek, o ─Źo by va┼íi z├íkazn├şci mohli ma┼ą z├íujem. K─ż├║─Źov├Żm cie─żom je nadviaza┼ą vz┼ąah s va┼íou z├íkazn├şckou z├íklad┼łou a poskytn├║┼ą im hodnotn├ę veci. Ak vedia, ┼że v├í┼í informa─Źn├Ż bulletin je dobre vykonan├Ż, bud├║ sa chcie┼ą viac vr├íti┼ą a pokra─Źova┼ą v kontrole va┼íich e-mailov. Ak m├íte pocit, ┼że s├║ veci n├║ten├ę alebo ak sa zameriavate iba na obchodn├║ str├ínku vec├ş, bulletin nebude fungova┼ą tak dobre, nezabudnite na to.

─îo je to spravodajca?

My┼ílienkou spravodajcu je, aby z├íkazn├şci vedeli, ─Źo sa deje vo va┼íom odvetv├ş a ─Źo sa deje s va┼íou spolo─Źnos┼ąou. N├ízov je dobr├Żm znakom toho, ─Źo sa d├í od spravodajcu o─Źak├íva┼ą. Zah┼Ľ┼ła najnov┼íie spr├ívy, ktor├ę chcete zdie─ża┼ą so z├íkazn├şkmi a ktor├ę v├ím pom├┤┼żu udr┼ża┼ą va┼íu firmu v mysliach.

Spravodaje m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą ak├ęko─żvek odvetvia. U┼ż├şvatelia vitam├şnov a doplnkov bud├║ chcie┼ą vedie┼ą o najnov┼í├şch pokrokoch vo vede a zdrav├ş. Realitn├ş agenti musia svojich klientov informova┼ą o nov├Żch trhoch a zmen├ích predpisov. V minulosti sa zasielali informa─Źn├ę bulletiny, ktor├ę pom├íhali udr┼żiava┼ą toto spojenie. Teraz sa spravodajca dramaticky zmenil.

Online informa─Źn├ę let├íky

Spravodaje sa u┼ż roky pres├║vaj├║ do online ar├ęny. Je jednoduch┼íie posla┼ą digit├ílny dokument ako e-mail namiesto n├íkupu v┼íetk├Żch t├Żchto prepravn├Żch poplatkov! Digit├ílne informa─Źn├ę bulletiny pom├íhaj├║ budova┼ą dobr├Ż vz┼ąah so z├íkazn├şkmi rovnako efekt├şvne, ale zostavenie zoznamu si vy┼żaduje ur─Źit├Ż ─Źas. Existuje jednoduch├Ż sp├┤sob, ako zostavi┼ą zoznam e-mailov, na ktor├Ż chcete posla┼ą svoj spravodaj?

záver

Spravodaj je perfektn├Ż sp├┤sob, ako zosta┼ą v kontakte s klientmi a z├íkazn├şkmi. V minulosti bolo ┼ąa┼żk├ę vytvori┼ą formul├íre, ktor├ę by zachytili v┼íetky ├║daje potrebn├ę na odoslanie digit├ílneho spravodajcu. Ninja Forms vylep┼íil tento proces a teraz je ─żah┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm za─Źa┼ą zhroma┼ż─Ćova┼ą inform├ície o z├íkazn├şkoch, aby ste ich mohli nesk├┤r kontaktova┼ą.

Pokra─Źujte v kontrole pomocou n├ídhern├Żch t├ęm. V┼żdy m├íme najnov┼íie n├ívody a recenzie technol├│gi├ş. Budeme na─Ćalej pom├íha┼ą na┼íim ─Źitate─żom porozumie┼ą najlep┼í├şm sp├┤sobom integr├ície nov├Żch doplnkov s ich str├ínkami.