Ako ľahko preložiť svoj WordPress pomocou TranslatePress

Vedeli ste, že môžete nainštalovať a používať WordPress vo viacerých jazykoch? Áno, môžete dokonca vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku WordPress preložením obsahu do rôznych jazykov. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko preložiť svoj WordPress pomocou TranslatePress.

Ako preložiť svoje stránky WordPress pomocou TranslatePress

Prečo používať TranslatePress na preklad stránok WordPress?

Najlepšia časť WordPressu je, že sa dá použiť v akomkoľvek jazyku. Väčšina tém a doplnkov WordPress sa dá použiť a preložiť do ľubovoľného jazyka.

Ak má web vašej spoločnosti viacjazyčné publikum, môže byť veľmi užitočné preložiť váš obsah.

Môžete použiť automatické preklady ako Google Translate, ale tieto preklady nie sú dobré a niekedy môžu byť celkom zavádzajúce.

Na druhej strane, ak používate viacjazyčný doplnok WordPress, budete musieť vytvoriť viac príspevkov, ktoré vyžadujú prepínanie medzi rôznymi jazykmi.

TranslatePress je prekladový doplnok WordPress, ktorý pomáha vyriešiť všetky tieto problémy.

 • Svoj web a obsah môžete preložiť pomocou živého editora so skutočným zobrazením všetkých stránok na vašom webe
 • V živom editore môžete okamžite prepínať jazyky.
 • Preložiť tému, obsah a doplnky jednoducho pomocou rovnakého rozhrania.
 • Používajte Google Translate na strojové preklady a upravujte iba časti, ktoré nedávajú zmysel.
 • Pozrime sa, ako ľahko preložiť svoju stránku WordPress pomocou TranslatePress.

  Preklad pomocou WordPress pomocou TranslatePress

  Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je inštalácia a aktivácia doplnku TranslatePress. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Ak chcete svoje stránky preložiť do viac ako jedného jazyka, budete musieť nainštalovať aj doplnok „Ďalšie jazyky“. Môžete to urobiť pomocou tlačidla na prevzatie doplnkov pre svoj účet na webových stránkach TranslatePress.

  Stiahnite si doplnky

  Po stiahnutí doplnku ho môžete nainštalovať a aktivovať ako akýkoľvek iný doplnok WordPress.

  Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »PreložiťPress na konfiguráciu nastavení doplnku.

  Pridajte licenciu

  Najprv musíte prepnúť na kartu Licencia a zadať svoj licenčný kľúč. Tieto informácie nájdete vo svojom účte na webových stránkach TranslatePress.

  Potom musíte prejsť na kartu Všeobecné nastavenia a nakonfigurovať ďalšie nastavenia.

  Nastavenia tlačiarne

  Prvou možnosťou na stránke je vybrať predvolený jazyk vašej stránky a jazyky, do ktorých chcete stránku preložiť.

  Ďalej musíte zvoliť, či sa majú názvy jazykov zobraziť v pôvodnom jazyku. Predvolená možnosť je „Nie“, čo znamená, že názvy jazykov sa budú zobrazovať v predvolenom jazyku.

  Ďalšou možnosťou je vybrať, či chcete v URL zobraziť predvolený názov jazyka ako podadresár. Napríklad http://example.com/sk/.

  Predvolená hodnota je no, čo znamená, že iba ostatné jazyky budú mať názov jazyka v adrese URL ako podadresár. Odporúčame ponechať toto nastavenie čo najlepšie SEO.

  Nastavenia tlačiarne

  Týmto sa dostanete na ďalšie nastavenie „Vynútiť jazyk pri vlastných odkazoch“. Predvolená hodnota je „Áno“, pretože tým sa zmenia vlastné odkazy na preložené jazyky, čím sa adresy URL spríjemnia SEO.

  Ďalej si musíte zvoliť, či chcete pre automatické preklady používať prekladač Google. Predvolená možnosť je „Nie“, ale môžete ju zmeniť, ak chcete používať Prekladač Google.

  V ďalšej možnosti budete musieť zadať kľúč rozhrania API Prekladača Google. Pod možnosťou nájdete odkaz, ktorý zobrazuje pokyny, ako ho získať.

  Nakoniec nájdete možnosti, ako chcete zobraziť výber jazyka na svojich webových stránkach. TranslatePress ponúka tri možnosti.

  Môžete použiť krátky kód, pridať prepínač do navigačnej ponuky alebo zobraziť plávajúce menu. Ukážeme vám, ako pridať výber jazyka na svoje stránky neskôr v tomto článku.

  Pokračujte a uložte nastavenia kliknutím na tlačidlo „Uložiť zmeny“.

  Preklad obsahu vašich webových stránok

  Ak chcete preložiť svoje webové stránky, stačí kliknúť na kartu „Preložiť webové stránky“ na konfiguračnej stránke doplnku alebo na tlačidlo na paneli správcu WordPress.

  Tlačidlo preložiť stránku

  Tým sa otvorí editor aktívnych prekladov na novej karte prehľadávača.

  V tomto live editore môžete kliknúť na ľubovoľný text na svojej webovej stránke v pravom paneli a TranslatePress bude klikať na ľavý stĺpec, ktorý chcete preložiť.

  TranslatePress translation site

  Teraz kliknite na jazyk, do ktorého chcete reťazec preložiť, a poskytnite preklad.

  Po zadaní prekladu kliknite hore na tlačidlo „Uložiť preklad“ a potom kliknite na ďalšie tlačidlo. TranslatePress automaticky načíta nasledujúci reťazec na stránku, ktorú chcete preložiť.

  Môžete tiež kliknúť na rozbaľovaciu ponuku pod predvoleným jazykom a na stránke sa zobrazí zoznam preložiteľných textových reťazcov. Môžete si vybrať sekvenciu a poskytnúť svoj preklad.

  Vyberte a prekladajte reťazce na stránke

  Môžete preložiť všetok obsah na ľubovoľnú stránku. Patria sem navigačné ponuky, tlačidlá, widgety bočného panela, metatext a ďalšie.

  Môžete tiež navštíviť ktorúkoľvek stránku kliknutím na odkazy na obrazovke a začať ju prekladať.

  TranslatePress umožňuje pri prihlásení okamžite preložiť akúkoľvek stránku alebo publikáciu na vašom webe. Stačí kliknúť na tlačidlo „Preložiť stránku“ v hornej časti a vstúpiť do aktívneho editora.

  Začnite prekladať ktorúkoľvek stránku

  Po preložení reťazca bude doplnok automaticky preložený inde. Napríklad, ak ste preložili názov príspevku, názov príspevku v miniaplikáciách bočného panela sa automaticky preloží.

  Pridajte na svoj web prepínač jazykov

  Výber jazyka umožňuje návštevníkom vašich stránok vybrať si jazyk, keď ho navštívia. Zvyčajne zobrazuje vlajku každej krajiny a označuje jazyky dostupné na jej webovej stránke.

  TranslatePress vám umožňuje pridať voľbu jazyka pomocou krátkeho kódu, ako položky navigačnej ponuky alebo ako pohyblivý banner. Voľba jazyka sa môže zobraziť ako príznaky, názvy jazykov alebo oboje.

  Pridajte zmenu jazyka v WordPress pomocou skráteného kódu

  Stačí pridať [alternador de idioma] prístupový kód pre príspevky, stránky alebo miniaplikáciu na bočnom paneli, kde chcete zobraziť výber jazyka.

  Prepínač krátkych kódov

  Pridajte volič jazykov do navigačnej ponuky WordPress

  Stačí ísť na Vzhľad »Ponuky kliknite na záložku „Výber jazyka“ v ľavom stĺpci. Teraz vyberte jazyky, ktoré chcete zobraziť, a kliknite na tlačidlo Pridať do ponuky.

  Pridajte volič jazykov do navigačných ponúk WordPress

  Uvidíte jazyky pridané do navigačnej ponuky WordPress. Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť a uložiť zmeny.

  Takto to vyzeralo na našej testovacej stránke:

  Výber jazyka v navigačnej ponuke

  Pridajte voľbu pohyblivého jazyka

  Prejdite na stránku s nastaveniami doplnkov a prejdite nadol do sekcie Zmena jazyka. Odtiaľ začiarknite políčko vedľa možnosti „Plávajúci jazyk“.

  Plávajúci jazyk

  Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

  Teraz môžete navštíviť svoj web a pozrieť si možnosť plávajúceho jazyka v dolnej časti všetkých stránok na webe.

  Plávajúci jazyk

  Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa prekladať vaše stránky WordPress pomocou TranslatePress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam najlepších doplnkov WordPress pre komerčné webové stránky.

  Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,