Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android

So v┼íetk├Żmi fanf├írami o Samsungu Galaxy S7 vymiera, telef├│n sa m├┤┼że c├şti┼ą zabudnut├Ż, ale je to st├íle ve─żmi efekt├şvny telef├│n. V┼íetko, ─Źo potrebuje, je nejak├í aktualiz├ícia. ─îo keby teda S7 spustil Marshmallow priamo z krabice? Potom bude softv├ęr takmer identick├Ż.

Tento softv├ęr je dod├ívan├Ż s funkciou Now on Tap, ktor├í v├ím umo┼żn├ş ma┼ą u┼żito─Źn├ę inform├ície e┼íte r├Żchlej┼íie ako predt├Żm. Predstavte si to ako vstavan├Ż ┼ípecializovan├Ż Google pre konkr├ętnu aplik├íciu, na ktor├║ sa pozer├íte alebo ─Źoko─żvek, ─Źo je na va┼íej obrazovke. Marshmallow tie┼ż u─żah─Źuje vyh─żad├ívanie aplik├íci├ş pomocou nov├ęho tla─Źidla vyh─żad├ívania na domovskej obrazovke.

Kone─Źne z├şskate aj viac inform├íci├ş o tom, k ─Źomu maj├║ va┼íe aplik├ície pr├şstup. Namiesto toho, aby boli va┼íe mo┼żnosti obmedzen├ę na to, aby vlastn├şkom aplik├ície poskytli ak├ęko─żvek inform├ície, ktor├ę chc├║ – ─Źi u┼ż ich potrebuj├║ alebo nie – alebo ├║plne prepadli in┼ítal├ícii aplik├ície, budete ma┼ą s Marshmallowom ─Źo poveda┼ą. Tieto vlastnosti s├║ len mierne ostr├Żm, mierne g├Ż─Źov├Żm okrajom Marshmallow. Chyst├íte sa sami zisti┼ą ─Ćal┼íie funkcie.

Met├│da 1: Aktualizujte bezdr├┤tovo

T├íto mo┼żnos┼ą je tak u┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├í, ┼że v├í┼í telef├│n s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou upozorn├ş na aktualiz├íciu a potom v├ís ┼łou prevedie. Dod├íva sa bez rizika straty z├íruky. V┼íetci hlavn├ş dopravcovia u┼ż vydali aktualiz├íciu programu Marshmallow. ─îo je teda nev├Żhodou? M├┤┼że to by┼ą ─Źakanie.

Ke─Ć dostanete aktualiz├íciu, nem├┤┼żete si vybra┼ą.

1. Stabilizujte internet

Uistite sa, ┼że m├íte stabiln├ę pripojenie Wi-Fi. Ak je va┼íe pripojenie Wi-Fi nespo─żahliv├ę, m├┤┼że by┼ą najlep┼íie pou┼żi┼ą met├│dy 2 alebo 3 namiesto.

Obsahuj├║ sp├┤soby aktualiz├ície Samsung Galaxy S7 bez Wi-Fi. Za pou┼ż├şvanie z├íruk Wi-Fi sa nebud├║ ├║─Źtova┼ą ┼żiadne poplatky za d├íta oper├ítora. Tu je n├ívod, ako m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą probl├ęm s pripojen├şm Wi-Fi v syst├ęme Android, ak m├íte probl├ęmy.

2. Plne nabi┼ą

Plne nabite telef├│n. Z├ílohovanie telef├│nu Samsung S7 pred ka┼żdou z├ísadnou zmenou nie je nikdy zl├ę. Zaistite, aby mal v├í┼í telef├│n aspo┼ł 50% kapacity. Budete si tie┼ż chcie┼ą by┼ą ist├ş, ┼że je dostatok miesta. V Nastaveniach vyberte Skladovanie. Povinn├Żch je viac ako 1 GB. 3-6+ GB je ide├ílna.

Pozn├ímka: Po─Źas aktualiz├ície by ste sa nemali pok├║┼ía┼ą pou┼ż├şva┼ą svoj telef├│n. Vopred sa postarajte o v┼íetky povinn├ę telef├│nne ├║kony.

Skladov├Ż priestor

3. Skontrolujte oznámenia

Aktualiz├ície sa niekedy vo va┼íom telef├│ne zobrazia ako m├ígia. Ak je to tak, m├íte ┼í┼ąastie! Potiahnite nadol na paneli upozornen├ş, aby ste zistili, ─Źi existuje upozornenie na aktualiz├íciu. Ak sa upozornenie zobrazuje na paneli s upozorneniami, klepnite na Nain┼ítalova┼ą teraz a potvr─Ćte, ┼że si chcete stiahnu┼ą aktualiz├íciu. Nebojte sa, ak sa v├í┼í telef├│n re┼ítartuje. Ak toto upozornenie nie je k dispoz├şcii, pokra─Źujte krokom 4.

4. Nav┼ít├şvte Nastavenia

Z va┼íich S7 Ponuka, klepnite na nastavenie.Pozn├ímka: Po─Źas aktualiz├ície nevyp├şnajte telef├│n.

Menu Nastavenia

5. Vyberte O zariaden├ş

O zariaden├ş

6. Klepnite na Aktualiz├ície syst├ęmu

7. Skontroluj aktualizácie

N├íjdite aktu├ílnu verziu syst├ęmu a klepnite na Skontroluj aktualiz├ície. Pravdepodobne uvid├şte pole so ┼żiados┼ąou o potvrdenie, ┼że skuto─Źne chcete h─żada┼ą aktualiz├íciu. Stla─Źte OK. Potom sa zobraz├ş stavov├í spr├íva informuj├║ca o tom, ┼że telef├│n h─żad├í aktualiz├íciu.

Skontrolova┼ą aktualiz├ície

8. Stiahni teraz

Ak je k dispoz├şcii aktualiz├ícia, v├í┼í telef├│n v├ís o tom bude informova┼ą. M├┤┼że v├ím tie┼ż pon├║knu┼ą pripojenie k sieti Wi-Fi. Vyberte Stiahni teraz. Majte na pam├Ąti, ┼że niektor├ę aktualiz├ície/oper├ítori vy┼żaduj├║, aby ste po─Źas celej aktualiz├ície museli ma┼ą Wi-Fi, a ─Ćal┼íia spr├íva v├ím to pravdepodobne tie┼ż pripomenie.

9. Aktualizácia

Klepnite na Nain┼ítalova┼ą teraz spustite aktualiz├íciu. Po─Źas cel├ęho procesu uvid├şte nieko─żko pripomenut├ş a stavov├Żch upozornen├ş. Ak sa telef├│n po dokon─Źen├ş aktualiz├ície automaticky nere┼ítartuje, budete musie┼ą, ale s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou sa o to postar├í a v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je stla─Źi┼ą OK potom.

Metóda 2: Aktualizácia pomocou Smart Switch

Aj ke─Ć t├║to aplik├íciu mo┼żno pozn├íte kv├┤li jej schopnostiam prenosu ├║dajov medzi telef├│nmi, Smart Switch v├ím tie┼ż m├┤┼że pom├┤c┼ą aktualizova┼ą. Aj ke─Ć ste sa rozhodli rootova┼ą svoj S7, telef├│n m├┤┼żete st├íle aktualizova┼ą pomocou syst├ęmu Smart Switch. Existuje v┼íak ve─żk├í ┼íanca, ┼że po─Źas tohto procesu strat├şte kore┼ł. Samsung Kies nefunguje pre S7. M├║dry Switch je jeho n├íhrada.

1. Plne nabi┼ą

Plne nabite telef├│n. Z├ílohovanie telef├│nu Samsung nie je nikdy zl├ę Galaxy pred ka┼żdou ve─żkou zmenou. Zaistite, aby v├í┼í S7 mal kapacitu aspo┼ł 50%. Budete si tie┼ż chcie┼ą by┼ą ist├ş, ┼że je dostatok miesta. V Nastaveniach vyberte Skladovanie. Povinn├Żch je viac ako 1 GB. 3-6+ GB je ide├ílna.Pozn├ímka: Po─Źas aktualiz├ície by ste sa nemali pok├║┼ía┼ą pou┼ż├şva┼ą svoj telef├│n. Vopred sa postarajte o v┼íetky povinn├ę telef├│nne ├║kony.

2. Stiahnite si Smart Switch

Prejdite na webov├║ str├ínku Samsung, kde n├íjdete s┼ąahovanie softv├ęru Smart Switch. Urobte si m├║dros┼ą Switch vyberte pod─ża toho, ─Źi budete pou┼ż├şva┼ą PC alebo Mac. In┼ítalujete do po─Ź├şta─Źa. Existuje mobiln├í aplik├ícia, ale nie je ur─Źen├í na pou┼żitie na aktualiz├ície.

M├║dry Switch

Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android 2
Samsung Smart Switch

3. Pripoji┼ą telef├│n

Pripojte S7 k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB dodan├ęho s telef├│nom.

4. Spustite Smart Switch

Dokon─Źite in┼ítal├íciu pomocou sprievodcu in┼ítal├íciou. Smart Switch by mal detekova┼ą a rozpozna┼ą v├í┼í S7 a automaticky nain┼ítalova┼ą ovl├ída─Źe. M├┤┼żete pou┼żi┼ą Smart Switch vytvorte pohodln├║ mo┼żnos┼ą z├ílohovania a obnovy. Jednoducho kliknite na Z├íloha v spodnej ─Źasti obrazovky.

Spusti┼ą-Switch

5. Aktualizácia

M├║dry Switch zobraz├ş hl├ísenie, ┼że v takom pr├şpade je k dispoz├şcii nov├í aktualiz├ícia. Kliknite na Aktualiz├ícia.

Aktualiza─Źn├ę tla─Źidlo

6. Potvrdi┼ą

Aktualiz├íciu potvr─Ćte stla─Źen├şm Aktualiz├ícia Potom znova zvo─żte Po─Źkajte, k├Żm sa s┼ąahovanie v┼íetk├Żch nov├Żch s├║borov nedokon─Ź├ş. Po dokon─Źen├ş aktualiz├ície budete upozornen├ş prostredn├şctvom potvrdzovacej spr├ívy.

7. Odpojte telef├│n

Odpojte kábel USB.

8. Znova pripojte telef├│n

Znova pripojte k├íbel USB. Ak sa spolo─Źnos┼ą Samsung automaticky nere┼ítartuje, urobte to ru─Źne. Pravdepodobne to bude trva┼ą dlh┼íie ako obvykle.

Re┼ítartova┼ą

9. Odpojte telef├│n a u┼ż├şvajte si!

Metóda 3: Aktualizácia s Odinom

T├íto met├│da v├ím umo┼ż┼łuje presko─Źi┼ą ak├ęko─żvek ─Źakanie! Odinova met├│da m├┤┼że by┼ą tie┼ż rozhoduj├║ca pre rootovan├ę zariadenia, ktor├ę nemo┼żno aktualizova┼ą OTA. Je to v┼íak rizikovej┼íie ako predch├ídzaj├║ce met├│dy. V najhor┼íom pr├şpade by ste mohli telef├│n zamurova┼ą. Je to v┼íak tie┼ż met├│da, ktor├í m├┤┼że obnovi┼ą poriadok v telef├│ne vr├íten├şm ofici├ílneho firmv├ęru. Odin je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą aj na manu├ílnu aktualiz├íciu opera─Źn├ęho syst├ęmu.

1. Stiahnite si ovl├ída─Źe

Pred pou┼żit├şm Odin sa uistite, ┼że s├║ nain┼ítalovan├ę spr├ívne ovl├ída─Źe USB. K tejto automatickej in┼ítal├ícii obvykle doch├ídza, ke─Ć pripoj├şte k├íbel USB k po─Ź├şta─Źu. Pr├şslu┼ín├Ż ovl├ída─Ź pre svoj k├íbel by ste mali n├íjs┼ą aj vyh─żadan├şm na internete alebo m├íme k dispoz├şcii na stiahnutie ni┼ż┼íie uveden├Ż odkaz, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

Ovl├ída─Ź USB od spolo─Źnosti Samsung

Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android 2
USB ovl├ída─Ź

2. Stiahnite si Odin

Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android 2

Extrahujte alebo rozba─żte obsah do po─Ź├şta─Źa.

Odin

3. Vst├║pte do re┼żimu s┼ąahovania

Ke─Ć je zariadenie vypnut├ę, podr┼żte tla─Źidlo Moc, Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ąa Domov Ke─Ć sa zobraz├ş v├Żstra┼żn├í spr├íva, uvo─żnite v┼íetky tla─Źidl├í. Ihne─Ć stla─Źte Zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą

4. Pripoji┼ą telef├│n

Pripojte S7 k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB.

5. Stiahnu┼ą aktualiz├íciu

Aktualiz├ície n├íjdete na webovej str├ínke spolo─Źnosti Samsung. Obsahuje najnov┼íiu aktualiz├íciu softv├ęru Samsung.

Stiahnite si aktualizáciu S7

Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android 2

Vyber si Mobiln├ę telef├│ny pod Mobiln├ęV rozba─żovacej ponuke kliknite na svojho oper├ítora. Vyberte svoj konkr├ętny model pre Samsung S7. Uistite sa, ┼że pou┼ż├şvate firmv├ęr zodpovedaj├║ci v├í┼ímu modelu, inak by ste mohli riskova┼ą, ┼że v├í┼í telef├│n bude tehlov├Ż.

Model S7

6. Spustite Odina

Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a spusti┼ą ako spr├ívca. Sekcia ID: COM by teraz mala zmodra┼ą a Pridan├ę by sa mala zobrazi┼ą spr├íva. Ak v├í┼í telef├│n nie je rozpoznan├Ż, uistite sa, ┼że ste nain┼ítalovali spr├ívne ovl├ída─Źe.

7. Stla─Źte AP

Tla─Źidlo by tie┼ż mohlo poveda┼ą PDA ak pou┼ż├şvate Odin 3.07.

Odin-AP

8. Vyberte Aktualizova┼ą

Vyberte s├║bor, ktor├Ż ste predt├Żm stiahli a ktor├Ż pou┼żijete na aktualiz├íciu. V po─Ź├şta─Źi vyh─żadajte aktualiz├íciu firmv├ęru .tar.md5 a na─Ź├ştajte ju do Odina.

9. Kliknite na tla─Źidlo ┼átart

Po─Źkajte, k├Żm sa s├║bor nena─Ź├şta. Obvykle nie je potrebn├ę vykon├íva┼ą ┼żiadne ─Ćal┼íie zmeny, preto┼że mo┼żnosti, ktor├ę s├║ v predvolenom nastaven├ş za─Źiarknut├ę, s├║ najlep┼íie. Nevybera┼ą Znovu rozdeli┼ą. Nie je potrebn├ę, aby v prie─Źinku JAMKA sekcii.

Odin-Štart

10. Bu─Ćte trpezliv├ş

Ke─Ć skon─Ź├şte a Pass Zobraz├ş sa spr├íva. Zelen├ę svetlo dostanete aj v sekcii ID: COM, ─Źo znamen├í, ┼że ste pripraven├ş ├şs┼ą. Neodpojujte k├íbel USB, k├Żm sa nedokon─Ź├ş. V├í┼í S7 by sa mal automaticky re┼ítartova┼ą.

Met├│da 4: Nain┼ítalujte si vlastn├║ ROM (rootovan├ę telef├│ny)

Ak nem├┤┼żete vydr┼ża┼ą nap├Ątie, in┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM je jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako m├┤┼żete z├şska┼ą aktualiz├íciu pred ostatn├Żmi. Majte v┼íak na pam├Ąti, ┼że podstupujete riziko in┼ítal├ície vlastnej pam├Ąte ROM, ktor├í m├┤┼że vies┼ą k zru┼íeniu z├íruky alebo v najhor┼íom pr├şpade k zamotaniu telef├│nu. Tie┼ż ste sa mohli stretn├║┼ą s niektor├Żmi chybami.

Ale dos┼ą o zl├Żch veciach. U┼ż pri rootovan├ş ste riskovali. Vlastn├ę pam├Ąte ROM s├║ dokonal├Żm sp├┤sobom, ako optimalizova┼ą v├Żkon, prisp├┤sobi┼ą a prisp├┤sobi┼ą telef├│n pod─ża svojich predst├ív. V skuto─Źnosti to m├┤┼że by┼ą najlep┼í├ş sp├┤sob, ako vyu┼żi┼ą skuto─Źn├Ż potenci├íl v├í┼ího S7.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: 22 najlep┼í├şch funkci├ş CyanogenMod, ktor├ę v├ím u─żah─Źia ┼żivot

1. Stiahnu┼ą ROM

Stiahnite si najnov┼íiu verziu vlastnej pam├Ąte ROM, ktor├í je k dispoz├şcii do intern├ęho ├║lo┼żiska v├í┼ího telef├│nu alebo do po─Ź├şta─Źa. Ak si s├║bor stiahnete do po─Ź├şta─Źa, budete ho musie┼ą prenies┼ą cez USB. Niektor├ę pr├şklady ROM s├║ uveden├ę v ni┼ż┼íie uvedenom odkaze na webov├║ str├ínku XDA.

Vlastn├ę ROM pre S7

Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android 2

2. Kompletn├ę z├ílohovanie

Dokon─Źite z├ílohu svojho S7. To by malo zah┼Ľ┼ła┼ą va┼íe spr├ívy, kontakty, fotografie a ─Źoko─żvek ─Ćal┼íie, ─Źo chcete ulo┼żi┼ą. Budete tie┼ż chcie┼ą zaisti┼ą, aby bol v├í┼í telef├│n nabit├Ż najmenej na 50%.

3. Aktualizácia obnovy

Uistite sa, ┼że pou┼ż├şvate najnov┼íiu verziu programu na obnovu. Ak pou┼ż├şvate TWRP, uistite sa, ┼że je v2.8 alebo viac. Star┼íie verzie s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou zlyhaj├║. Ak potrebujete aktualiz├íciu pre TWRP, pou┼żite ni┼ż┼íie uveden├Ż odkaz. Vyberte svoje zariadenie.

Nedávne TWRP

Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android 2

4. Povoli┼ą ladenie

Povoli┼ą Ladenie USB v Mo┼żnosti v├Żvoj├íra. Tie┼ż vyberte Mo┼żnosti odblokovania OEM.

Ladenie USB 3

5. Stiahnite si GApps

Stiahnite si Google Apps (s├║bor zip GApps) do svojho intern├ęho ├║lo┼żiska. Najprv sa uistite, ┼że s├║ nain┼ítalovan├ę spr├ívne ovl├ída─Źe USB.

GApps

Ako ─żahko aktualizova┼ą Samsung Galaxy S7 na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android 2

6. Vypnut

Vypnite nap├íjanie S7. Podr┼żte tla─Źidlo Moc tla─Źidlo.

7. Prejdite do re┼żimu obnovenia

Spusti┼ą do Re┼żim obnovenia stla─Źen├şm Zv├Ż┼íenie hlasitosti, Nap├íjanie, a Domov k─ż├║─Ź s├║─Źasne.

Re┼żim obnovenia

8. Vymaza┼ą ├║daje/vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

Tieto mo┼żnosti s├║ k dispoz├şcii v ponuke Obnovenie.

twrp-Samsung

9. Nainštalujte ROM

Vyberte s├║bor ROM z ├║lo┼żiska.

10. Nainštalujte GApps

Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke.

11. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź

Po─Źkajte v┼íak, k├Żm sa in┼ítal├ícia nedokon─Ź├ş.

Záver

Aktualiz├ície OTA bud├║ skuto─Źne naj─żah┼íou mo┼żnos┼ąou, ale vy┼żaduj├║ Wi-Fi. M├┤┼żete skontrolova┼ą, ktor├ę aktualiz├ície s├║ k dispoz├şcii na po─Ź├şta─Źi bez siete Wi-Fi, a pou┼żi┼ą pripojenie USB na in┼ítal├íciu prostredn├şctvom syst├ęmu Smart Switch alebo Odin. Odin je va┼ía najlep┼íia st├ívka pre rootovan├Ż telef├│n, najm├Ą ak ste rootovali pomocou vlastn├ęho obnovenia.

Povedzte n├ím, ako sa v├ím nov├í aktualiz├ícia p├í─Źi, v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. Ak m├íte st├íle probl├ęmy s in┼ítal├íciou aktualiz├ície, povedzte n├ím o svojich probl├ęmoch.