Ako ─żahko aktualizova┼ą Nexus 6P

U┼żili ste si Marshmallowyho v├Ż┼żivu na zariaden├ş Nexus 6? Google zverejnil tov├írensk├ę obr├ízky pre Android 6.0.1 aktualiz├ícia nie je to tak d├ívno a s├║ k dispoz├şcii aj s├║bory OTA zip. Ak sa k v├ím aktualiz├ícia dostala pomaly alebo chcete vedie┼ą, ako z├şska┼ą ─Ćal┼íiu aktualiz├íciu e┼íte r├Żchlej┼íie, uk├í┼żeme v├ím, ako na to. Aktualiz├ície m├┤┼żu prinies┼ą z├íbavn├ę veci, napr├şklad viac emod┼żi, alebo m├┤┼żu tie┼ż prinies┼ą kritick├ę opravy alebo opravy probl├ęmov alebo zranite─żnost├ş v r├ímci opera─Źn├ęho syst├ęmu. Zd├í sa, ┼że 6.0.1 je viac z t├Żch druh├Żch.

V z├ívislosti od zvolenej met├│dy m├┤┼żu existova┼ą kompromisy. Ak chcete hra┼ą bezpe─Źne a vyhn├║┼ą sa obnoveniu tov├írensk├Żch nastaven├ş telef├│nu, bude najlep┼íie po─Źka┼ą na aktualiz├íciu OTA (Over-the-Air). Ak na druhej strane nechcete ─Źaka┼ą na aktualiz├ície u svojho poskytovate─ża, blikanie obrazu z v├Żroby m├┤┼że by┼ą presne to, ─Źo chcete urobi┼ą. Celkovo t├íto aktualiz├ícia nie je ve─żmi vzru┼íuj├║ca. Obsahuje v┼íak mnoho opr├ív zabezpe─Źenia zdrojov├ęho k├│du. Budete chcie┼ą aktualizova┼ą Nexus 6P na 6.0.1.

Met├│da 1: Aktualizujte bezdr├┤tovo

T├íto met├│da vy┼żaduje ur─Źit├Ż ─Źas ─Źakania. OTA sa v┼íak u┼ż zav├ídzaj├║ a v├Ą─Ź┼íina zariaden├ş Nexus 6P ich u┼ż dostala. Toto je ur─Źite naj─żah┼í├ş sp├┤sob a nestrat├şte v┼íetky svoje osobn├ę inform├ície. Aktualizujte svoj Nexus 6P.

Krok 1:

T├íto met├│da vy┼żaduje ur─Źit├Ż ─Źas ─Źakania. OTA sa v┼íak u┼ż zav├ídzaj├║ a v├Ą─Ź┼íina zariaden├ş Nexus 6P ich u┼ż dostala. Toto je ur─Źite naj─żah┼í├ş sp├┤sob a nestrat├şte v┼íetky svoje osobn├ę inform├ície. Aktualizujte svoj Nexus 6P.

Krok 2: Plne nabite telef├│n.

Alebo sa uistite, ┼że je nabit├Ż najmenej 70%. Budete tie┼ż chcie┼ą ma┼ą istotu, ┼że je dostatok miesta. Povinn├ę je viac ako 3 GB. 6+ GB je ide├ílna.Od nastavenie, vyberte Skladovanie.

Skladov├Ż priestor

Krok 3: Skontrolujte oznámenia

Na paneli upozornen├ş skontrolujte, ─Źi nie je k dispoz├şcii upozornenie na aktualiz├íciu. Ak sa v├ím zobraz├ş aktualiz├ícia syst├ęmu, klepnite na ┼łu a potvr─Ćte, ┼że si ju chcete stiahnu┼ą. Ak nie je k dispoz├şcii, pokra─Źujte krokom 4.

Krok 4: Cho─Ć do nastaven├ş

V ponuke zariadenia Nexus 6P klepnite na nastavenie.Odteraz, k├Żm nebudete hotov├ş, nevyp├şnajte telef├│n z ak├ęhoko─żvek d├┤vodu!

Ponuka nastaven├ş

Krok 5: Vyberte polo┼żku O telef├│ne

O zariaden├ş

Krok 6: Vyberte Inform├ície o softv├ęri/Aktualiz├ície

H─żadajte tu nov├ę ozn├ímenia.

Aktualiz├ícia softv├ęru

Krok 7:Aplikuj aktualizáciu

Ak je k dispoz├şcii nov├í aktualiz├ícia, mala by sa zobrazi┼ą. Ak je k dispoz├şcii, vyberte aktualiz├íciu, ktor├║ chcete nain┼ítalova┼ą. Aj ke─Ć s├║ uveden├ę aktualiz├ície, ktor├ę predch├ídzaj├║ najnov┼íej verzii, ktorou je Android 6.0.1ÔÇ×Pred in┼ítal├íciou najnov┼íej aktualiz├ície ich budete chcie┼ą nain┼ítalova┼ą

Met├│da 2: Bo─Źn├ę na─Ź├ştanie zipsu OTA

Krok 1:

Ak u┼ż nem├íte ─Źas ─Źaka┼ą, aktualiz├íciu m├┤┼żete vykona┼ą teraz tak, ┼że do svojho telef├│nu zablik├íte s├║bor OTA zip. Na svojom po─Ź├şta─Źi budete potrebova┼ą predin┼ítalovan├Ż ADB (Android Debug Bridge). M├┤┼żete to z├şska┼ą in┼ítal├íciou ├║pln├ęho bal├şka Android SDK alebo sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą pre minim├ílne stiahnutie ADB a Fastboot, ktor├ę je ove─ża men┼íie. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o ADB, pre─Ź├ştajte si ─Źl├ínok ni┼ż┼íie.

Stiahnu┼ą Ôľ╝: ├Üpln├í s├║prava na v├Żvoj softv├ęru pre Android
Stiahnu┼ą Ôľ╝: ─Żahk├ę a r├Żchle ADB, r├Żchle spustenie a ovl├ída─Źe

Nainštalujte ADB

Krok 2: Povoli┼ą ladenie USB

Od Ponuka, ├şs┼ą do nastavenie. V Nastaveniach prejdite na Aplik├ície. Kliknite na Mo┼żnosti v├Żvoj├íra. Povoli┼ą ladenie USB.

Ladenie USB 3

Krok 3: Stiahnite si OTA zip.

MMB29K Na stiahnutie: Pre MDB08L
MMB29K Na stiahnutie: Pre MDB08M

Umiestnite s├║bor do rovnak├ęho adres├íra, kde je nain┼ítalovan├Ż ADB.

Krok 4: Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź do obnovy

Vypnite zariadenie Nexus. S├║─Źasne podr┼żte tla─Źidlo Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą a Moc na nieko─żko sek├║nd stla─Źte tla─Źidl├í nadol. Pomocou kl├ívesov na ovl├ídanie hlasitosti sa presu┼łte na Obnova mo┼żnos┼ą a Moc vyberte ho.

Krok 5: Pripojte svoj Nexus 6

Pripojte telef├│n k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB.

Krok 6: Otvorte pr├şkazov├ę okno

Pri stla─Źen├ş kl├ívesov Shift a Control kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na pr├ízdne miesto na obrazovke po─Ź├şta─Źa a vyberte Tu otvorte pr├şkazov├ę okno alebo ho otvorte zo sady SDK. Alebo dvakr├ít kliknite na skratku ADB Fastboot.

Pr├şkazov├ę okno

Krok 7: Skontrolujte pripojenie ADB

Zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz:

ÔŚő zariadenia adb

Stla─Źte ZadajteTeraz by ste mali vidie┼ą inform├ície o zariaden├ş, napr├şklad s├ęriov├ę ─Ź├şslo. Ak nie, uistite sa, ┼że ste nain┼ítalovali spr├ívne ovl├ída─Źe.

Krok 8: Aplikuj aktualizáciu

V n├ístroji Recovery na zariaden├ş Nexus 6P vyberte Pou┼żi┼ą aktualiz├íciu z ADB. Pomocou tla─Źidla zn├ş┼żenia hlasitosti zv├Żraznite mo┼żnos┼ą a Moc vyberte ho.

Aplikuj aktualizáciu

Krok 9: Bo─Źn├ę za┼ąa┼żenie ADB

ÔŚő bo─Źn├ę za┼ąa┼żenie adb

Z ADB by ste mali vidie┼ą prenos s├║borov.

Krok 10: Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź

Po dokon─Źen├ş in┼ítal├ície m├┤┼żete svoj Nexus re┼ítartova┼ą. U┼żite si aktualiz├íciu!

Met├│da 3: Flash Factory Image

T├íto met├│da vy┼żaduje odomknut├Ż bootloader, ktor├Ż v┼íetko vyma┼że. Obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş je v┼íak mo┼żno to, ─Źo h─żad├íte. Bude tie┼ż potrebn├ę ma┼ą ADB. Uistite sa, ┼że ste povolili aj ladenie USB.

Krok 1: Stiahnite si obr├ízok syst├ęmu

Stiahnu┼ą Ôľ╝: V├Żrobn├ę obr├ízky pre Nexus 6P

─î├şslo zostavy s├║borov sa mus├ş zhodova┼ą s ─Ź├şslom v├í┼ího telef├│nu. Overenie n├íjdete na str├ínke nastavenie.Klepnite na O telef├│ne.

Krok 2: Rozba─żte alebo extrahujte

Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na prie─Źinok zip a zvo─żte Extrahova┼ą v┼íetko. Alebo kliknite ─żav├Żm tla─Źidlom my┼íi a stla─Źte tla─Źidlo Extrahova┼ą v┼íetko tla─Źidlo z N├ístroje pre komprimovan├ę prie─Źinky.

Extrahova┼ą v┼íetko

Krok 3: Pripojenie k po─Ź├şta─Źu

Pripojte svoj Nexus 6P k po─Ź├şta─Źu pomocou USB.

Krok 4: Zav├ídzanie do re┼żimu r├Żchleho spustenia

Cez ADB: K├Żm je telef├│n st├íle zapnut├Ż, zadajte pr├şkaz a stla─Źte Zadajte.

ÔŚő re┼ítartujte bootloader adb

Prostredn├şctvom kombin├ície k─ż├║─Źov: Zapnite telef├│n stla─Źen├şm a podr┼żan├şm tla─Źidla Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą a Moc tla─Źidl├í s├║─Źasne. Pokra─Źujte v stl├í─Źan├ş tla─Źidiel, k├Żm sa nezobraz├ş ikona Re┼żim r├Żchleho spustenia obrazovku, potom uvo─żnite.

Re┼żim r├Żchleho spustenia

Krok 5: Otvorte pr├şkazov├Ż termin├íl

Zadajte cmd na Windows panel s adresou. Pr├şpadne m├┤┼żete tie┼ż dlho stla─Źi┼ą tla─Źidlo Smena a Ovl├ídanie k─ż├║─Źe a kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na pr├ízdnu oblas┼ą obrazovky. Potom vyberte Tu otvorte pr├şkazov├ę okno.

Krok 6: N├íjs┼ą prie─Źinok

Prejdite do prie─Źinka, v ktorom s├║ nain┼ítalovan├ę ADB a Fastboot.

Krok 7: Odomknite bootloader

ÔŚő r├Żchle odblokovanie r├Żchleho spustenia

Krok 8: Flash obrázok

Utekaj flash-allT├Żm by ste mali nain┼ítalova┼ą bootloader, opera─Źn├Ż syst├ęm a firmv├ęr.

Krok 9: Lock Bootloader (volite─żn├ę)

Aj ke─Ć to nie je povinn├ę, je to najlep┼íie z h─żadiska bezpe─Źnosti.

ÔŚő r├Żchly z├ímok OEM

Lock Bootloader

Krok 10: Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź

V├í┼í telef├│n by to mal urobi┼ą automaticky. Po dokon─Źen├ş m├┤┼żete zariadenie odpoji┼ą.

Met├│da 4: Aktualiz├ícia in┼ítal├íciou CyanogenMod 13 s 6.0.1 (Zakorenen├ę vlastnou obnovou)

Ak nem├┤┼żete vydr┼ża┼ą nap├Ątie, in┼ítal├ícia CyanogenMod 13 je jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako m├┤┼żete z├şska┼ą aktualiz├ície pred ostatn├Żmi. Majte v┼íak na pam├Ąti, ┼że ide o vlastn├║ ROM. Preto preber├íte riziko in┼ítal├ície vlastnej pam├Ąte ROM, ktor├í m├┤┼że vies┼ą k zru┼íeniu z├íruky alebo v najhor┼íom pr├şpade k zamotaniu telef├│nu.

Ak v┼íak m├íte z├íujem o prisp├┤sobenie, vysok├Ż v├Żkon a lep┼íiu spo─żahlivos┼ą, je to vynikaj├║ca vo─żba. No─Źn├ę zostavovanie v┼íak m├┤┼że by┼ą ve─żmi volatiln├ę. Zaistite, aby bol v├í┼í telef├│n nabit├Ż na 70% alebo viac. Aktualizujte Nexus 6P s rootom.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: 22 najlep┼í├şch funkci├ş CyanogenMod, ktor├ę v├ím u─żah─Źia ┼żivot

Krok 1: Stiahnite si CyanogenMod 13 6.0.1

Stiahnu┼ą Ôľ╝: CyanogenMod 13 6.0.1

CyanogenMod 13

Krok 2: Stiahnite si GApps

Stiahnu┼ą Ôľ╝: GApps

Vyberte polo┼żku ARM platforma. Vyberte polo┼żku 6.0 verzia. Odpor├║─Źame Nano varianta.

Medzery

Krok 3: Uistite sa, ┼że pou┼ż├şvate najnov┼íiu verziu programu na obnovu.

Ak pou┼ż├şvate TWRP, uistite sa, ┼że je v2.8 alebo viac. Star┼íie verzie s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou zlyhaj├║. Ak potrebujete aktualiz├íciu pre TWRP, pou┼żite ni┼ż┼íie uveden├Ż odkaz.

TWRP

Krok 4: Povoli┼ą ladenie USB

├Źs┼ą do Nastavenie.Vyber si Mo┼żnosti v├Żvoj├íra.Povoli┼ą ladenie USB.

Krok 5: Pripojte 6P

Pripojte zariadenie k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB.

Krok 6: Vypnite 6P

Podr┼żte stla─Źen├ę tla─Źidlo nap├íjania.

Krok 7: Spustite re┼żim obnovenia

Stla─Źte tla─Źidlo Moc a Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą tla─Źidl├í s├║─Źasne, k├Żm Re┼żim obnovenia Zobraz├ş sa. Teraz sa m├┤┼żete pohybova┼ą pomocou tla─Źidiel na zv├Ż┼íenie a zn├ş┼żenie hlasitosti.

Krok 8: Utrite oddiely /data a /system.

Ak chcete obnovi┼ą CWM, stla─Źte Zmaza┼ą ├║daje / obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia a potvr─Ćte. V pr├şpade TWRP pou┼żite Utrie┼ą mo┼żnos┼ą.

Zma┼ż d├íta

Krok 9: Nainštalujte CyanogenMod

Klepnite na In┼ítal├ícia.Vyh─żadajte s├║bor CM ROM, ktor├Ż ste stiahli v kroku 1.Potiahnut├şm nain┼ítalujte.

Krok 10: Nainštalujte GApps

Vr├í┼ąte sa do hlavnej ponuky vlastnej obnovy a klepnite na In┼ítal├ícia znova. Prejdite na s├║bor Gapps zip, ktor├Ż ste stiahli v kroku 2.Potiahnut├şm nain┼ítalujte.

Krok 11: Reštartujte zariadenie Nexus

V hlavnej ponuke vlastn├ęho obnovenia vyberte Re┼ítartova┼ą.Upresni┼ą Syst├ęm.

Záver

Aktualiz├ície OTA s├║ z─Ćaleka naj─żah┼íou a najbezpe─Źnej┼íou mo┼żnos┼ąou. Ak si ich stiahnete ako s├║bor zip, je to o nie─Źo ┼ąa┼ż┼íie a existuj├║ rizik├í. Stiahnut├şm obrazu z v├Żroby v├í┼í telef├│n v┼żdy vyma┼że, ale m├┤┼żete za─Źa┼ą s ─Źist├Żm ┼ít├ştom. Blikanie vlastnej pam├Ąte ROM je ve─żk├í zmena, ale zmena m├┤┼że by┼ą aj k lep┼íiemu.

Bez oh─żadu na to, ako sa to rozhodnete urobi┼ą, 6.0.1 v├ím prinesie lep┼í├ş a r├Żchlej┼í├ş fotoapar├ít s funkciou r├Żchleho spustenia. Pri v┼íetkej ├║primnosti, prinieslo to aj ve─ża s┼ąa┼żnost├ş. Boli hl├ísen├ę probl├ęmy s in┼ítal├íciou, bat├ęriou a dokonca aj s pripojen├şm. Ak m├íte probl├ęmy s in┼ítal├íciou, mnoho pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że probl├ęm nechal vybitie bat├ęrie a jej 100% nabitie.

Povedzte n├ím, ako sa v├ím nov├í aktualiz├ícia p├í─Źi, v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. Ak m├íte st├íle probl├ęmy s in┼ítal├íciou aktualiz├ície, povedzte n├ím o svojich probl├ęmoch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku