Ako klonova┼ą web WordPress pomocou bezplatn├ęho doplnku

Ak u┼ż nejak├Ż ─Źas blogujete, nevyhnutne ste aspo┼ł raz zmenili poskytovate─ża hostingu.

Ak nie ste odborn├şkom na technol├│gie, viete, ┼że to m├┤┼że by┼ą nepr├şjemnos┼ą. Ak ste s procesom dobre obozn├ímen├ş, pravdepodobne viete, ┼że aj ke─Ć viete s istotou, ─Źo rob├şte, je to ─Źasovo n├íro─Źn├Ż proces.

Ak nem├íte z├íujem to urobi┼ą sami, v┼żdy existuje mo┼żnos┼ą zaplati┼ą niekomu, kto to urob├ş za v├ís. Ale ─Źo keby existoval lep┼í├ş sp├┤sob?

─îo keby existoval jednoduch├Ż sp├┤sob, ako naklonova┼ą existuj├║cu webov├║ str├ínku k nov├ęmu hostite─żovi? E┼íte lep┼íie, ─Źo keby ste to mohli urobi┼ą zadarmo?

Na┼í┼ąastie existuje sp├┤sob, ako to urobi┼ą zadarmo a je to jednoduch┼íie, ako to vyzer├í. Najlep┼íie zo v┼íetk├ęho je, ┼że v├ím to nebude trva┼ą dlh┼íie ako dve hodiny, v z├ívislosti od ve─żkosti v├í┼ího webu.

Pre─Źo duplik├ítor?

Existuje ve─ża doplnkov pre z├ílohovanie a migr├íciu, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ migrova┼ą va┼íe str├ínky WordPress. Mnoh├ę z nich v┼íak obmedzuj├║ funk─Źnos┼ą migr├ície na platen├║ verziu.

Duplik├ítor je jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch rie┼íen├ş tam a verte mi, vysk├║┼íal som p├ír. Niektor├ş mi umo┼żnili z├ílohova┼ą m├┤j web, ale chceli, aby som ho obnovil na platen├║ verziu. Niektor├ş jednoducho nedok├ízali … v┼íetko.

Na druhej strane je duplik├ítor bezplatn├Ż a jednoduch├Ż. A nikdy som nebol sklaman├Ż. Je pomerne popul├írny v ├║lo┼żisku doplnkov s vysok├Żm hodnoten├şm 4,9 a viac ako 800 000 akt├şvnych in┼ítal├íci├ş.

Pozn├ímka: Duplik├ítor pon├║ka pr├ęmiov├║ verziu, ktor├í obsahuje pl├ínovan├ę z├ílohy, e-mailov├ę upozornenia, mo┼żnos┼ą uklada┼ą z├ílohy do Dropboxov, AWS, Disku Google a ─Ćal┼í├şch. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac, kliknite sem.

V nasleduj├║cich krokoch vysvetl├şm a ilustrujem kroky na migr├íciu existuj├║cej in┼ítal├ície na in├ęho poskytovate─ża hostingu pomocou n├ístroja Duplicator. Presn├ę kroky sa bud├║ l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od konfigur├ície servera / hostite─ża online.

Sk├┤r ako za─Źneme, uistite sa, ┼że m├íme n├íle┼żitosti:

 • FTP klient
 • Prihlasovacie ├║daje FTP pre web, na ktor├Ż migrujete.
 • Pred pokra─Źovan├şm v krokoch uveden├Żch ni┼ż┼íie nemus├şte in┼ítalova┼ą WordPress na cie─żov├Ż server. Duplik├ítor pre v├ís skop├şruje v┼íetky potrebn├ę s├║bory WordPress.

  Pred pokra─Źovan├şm dve d├┤le┼żit├ę pozn├ímky:

  1. Ak klonujete webov├║ str├ínku ako s├║─Źas┼ą procesu migr├ície, odpor├║─Źame v├ím necha┼ą star├║ webov├║ str├ínku akt├şvnu a┼ż do dokon─Źenia migr├ície. Na tento ├║─Źel v├ím odpor├║─Źame zmeni┼ą IP adresu po─Ź├şta─Źa na nov├Ż server a dokon─Źi┼ą proces klonovania / migr├ície. Aktualizujte svoje DNS iba vtedy, ke─Ć v┼íetko funguje. Probl├ęmy so z├ílohovan├şm s├║ zriedkav├ę, ale tento pr├şstup zni┼żuje riziko a odstra┼łuje mo┼żn├ę zlyhanie.
  2. Tento n├ívod je najvhodnej┼í├ş pre mal├ę webov├ę str├ínky a blogy. Ak spravujete publik├íciu online alebo str├ínku elektronick├ęho obchodu, m├┤┼że by┼ą najlep┼íie pou┼żi┼ą extern├Ż n├ístroj, ako je napr├şklad VaultPress. Zn├ş┼żi sa t├Żm tlak na server a z├şskate pr├şstup k svojmu t├şmu podpory, ktor├Ż v├ím v pr├şpade potreby pom├┤┼że obnovi┼ą z├ílohy.

  Ako naklonova┼ą svoje str├ínky WordPress pomocou slu┼żby Duplicator

  Pred klonovan├şm svojich webov├Żch str├ínok mus├şte nain┼ítalova┼ą doplnok Duplicator. Cho─Ćte do toho a prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę a vyh─żadajte duplik├ítor. Potom kliknite na In┼ítalova┼ą a aktivova┼ą. Ak tak urob├şme, m├┤┼żeme pokra─Źova┼ą ─Ćalej uveden├Żmi krokmi.

  Nainštalujte duplikátor

  Pre┼íiel 1 – Zabalte svoje webov├ę str├ínky do slu┼żby Duplicator

  Kliknite na polo┼żku Duplik├ítor na bo─Źnom paneli spr├ívy a zobraz├ş sa rozhranie Duplik├ítorov├Żch bal├şkov. Preto┼że som nain┼ítaloval duplik├ítor, nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne bal├ş─Źky na v├Żber.

  Kliknut├şm na Vytvori┼ą nov├Ż vytvor├şte bal├şk, ktor├Ż je v podstate s├║bor z v├í┼ího webu (komprimovan├Ż s├║bor) a in┼ítala─Źn├Ż s├║bor, ktor├Ż automatizuje proces konfigur├ície webov├Żch str├ínok ulo┼żen├Żch na inom serveri.

  Na ─Ćal┼íej obrazovke sa zobraz├ş v├Żzva na pomenovanie bal├şka a urobenie pozn├ímok. N├ízov nie je d├┤le┼żit├Ż, tak┼że ho m├┤┼żete necha┼ą v generovanom mene. Ak pl├ínujete vytvori┼ą viac bal├şkov, je dobr├ę da┼ą nezabudnute─żn├Ż n├ízov. Ak nechcete, nemus├şte zad├íva┼ą pozn├ímku.

  Vytvorte nov├Ż bal├şk

  Existuj├║ volite─żn├ę konfigur├ície s├║borov a in┼ítal├ítorov, ale zatia─ż ich budeme ignorova┼ą. Nastavenia s├║boru v├ím umo┼ż┼łuj├║ filtrova┼ą datab├ízu, zatia─ż ─Źo mo┼żnosti in┼ítal├ítora sa daj├║ pou┼żi┼ą na predbe┼żn├ę naplnenie obrazovky in┼ítal├ítora na ur├Żchlenie procesu in┼ítal├ície. Nechal som to pr├ízdne, aby som mohol zad├íva┼ą nov├ę inform├ície.

  Pokra─Źujte kliknut├şm na ─Äalej.

  Duplik├ítor vykon├í kontrolu syst├ęmu, aby zabezpe─Źil hladk├Ż priebeh procesu vytv├írania bal├şka. Kontrola ur─Ź├ş, ─Źi existuj├║ nejak├ę potenci├ílne probl├ęmy. Aby ste sa pok├║sili zostavi┼ą, nemus├şte prejs┼ą v┼íetk├Żmi kontrolami skenovania, ale ─Ź├şm viac varovan├ş dostanete, t├Żm je pravdepodobnej┼íie, ┼że budete ma┼ą probl├ęmy po─Źas f├ízy v├Żstavby a in┼ítal├ície.

  Jedin├Ż probl├ęm, s ktor├Żm som sa stretol, je varovanie ve─żk├ęho s├║boru, ktor├ę je v├Żsledkom ve─żmi ve─żk├ęho obr├ízka. Ak dostanete spr├ívu, ako je t├íto, m├┤┼żete ju bezpe─Źne ignorova┼ą, preto┼że pravdepodobne nesp├┤sob├ş ┼żiadne probl├ęmy.

  Skenovanie bolo dokon─Źen├ę

  Nakoniec kliknut├şm na Vytvori┼ą vytvorte bal├şk.

  Duplik├ítor za─Źne z├ílohova┼ą va┼íe webov├ę str├ínky. Tento proces m├┤┼że nejak├Ż ─Źas trva┼ą, v z├ívislosti od ve─żkosti v├í┼ího webu. Kone─Źn├Żm v├Żsledkom bude komprimovan├Ż s├║bor uveden├Ż vy┼í┼íie a in┼ítala─Źn├Ż s├║bor. Stiahnite si dva s├║bory na plochu.

  Pre┼íiel 2- Skop├şrujte s├║bory in┼ítal├ítora a ├║lo┼żiska na akt├şvnu str├ínku

  Ak chcete nain┼ítalova┼ą a rozbali┼ą komprimovan├║ str├ínku, mus├şte skop├şrova┼ą s├║bor a in┼ítala─Źn├ę s├║bory do adres├íra akt├şvnej lokality. Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to urobi┼ą, je pou┼żi┼ą FTP program ako WinSCP na prenos s├║borov.

  Zadajte svoj web cez FTP. Prejdite do prie─Źinka public_html a skop├şrujte s├║bory a in┼ítala─Źn├ę s├║bory z pracovnej plochy do prie─Źinka. Kop├şrovanie s├║borov m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą, najm├Ą ak je s├║bor dostato─Źne ve─żk├Ż.

  FTP upload

  Pre┼íiel 3: in┼ítal├ícia v├í┼ího webu na akt├şvny server

  Po nahran├ş s├║borov mus├şte arch├şvny s├║bor nain┼ítalova┼ą na akt├şvny server. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte zada┼ą n├ízov svojej dom├ęny a potom /installer.php

  V mojom pr├şpade je adresa http://annalynnamelio.com/installer.php.

  Inštalátor duplikátora

  Zobraz├ş sa in┼ítala─Źn├ę rozhranie, ktor├ę v├ís po┼żiada o zadanie podrobnost├ş o MySQL. Ke─Ć┼że ide o nov├║ in┼ítal├íciu, m├┤┼żete klikn├║┼ą na polo┼żku Vytvori┼ą nov├Ż a zada┼ą nov├Ż n├ízov datab├ízy a potom pou┼żi┼ą svoje pou┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo datab├íza poskytnut├í nov├Żm hostite─żom.

  Otestujte pripojenie k datab├íze a overte, ─Źi s├║ spr├ívne.

  Upozor┼łujeme, ┼że niektor├ş hostitelia nepovo─żuj├║ fungovanie mo┼żnosti vytvorenia datab├ízy; preto to budete musie┼ą urobi┼ą ru─Źne. Ak v├í┼í hostite─ż pou┼ż├şva cPanel, postupujte takto:

 • V cPanel otvorte datab├ízu MySQL.
 • Vytvorte nov├║ datab├ízu a pomenujte ju pod─ża svojho v├Żberu. Poznamenajte si automaticky vygenerovan├║ predponu.
 • Vytvorte nov├ęho pou┼ż├şvate─ża.
 • Pridajte svojho novo vytvoren├ęho pou┼ż├şvate─ża do novovytvorenej datab├ízy.
 • Poskytnite pou┼ż├şvate─żovi pr├şstup ku v┼íetk├Żm opr├ívneniam a kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Vykona┼ą zmenyÔÇť.
 • Po dokon─Źen├ş detailov datab├ízy kliknite na tla─Źidlo Testova┼ą pripojenie a overte, ─Źi m├í in┼ítal├ítor pr├şstup k datab├íze.

  Mali by ste dosta┼ą spr├ívu o ├║spechu, aby ste sa pripojili k serveru a na┼íli datab├ízu; inak nebude va┼ía in┼ítal├ícia fungova┼ą.

  Za─Źiarknite pol├ş─Źko, ktor├ę hovor├ş: ÔÇ×Pre─Ź├ştal som si v┼íetky varovania a varovaniaÔÇť. Potom kliknite na polo┼żku Spusti┼ą nasadenie.

  In┼ítal├ítor za─Źne in┼ítalova┼ą va┼íe webov├ę str├ínky na akt├şvny server. V z├ívislosti od ve─żkosti v├í┼ího webu m├┤┼że tento proces op├Ą┼ą trva┼ą dlho.

  Po─Źas in┼ítal├ície v├ís aplik├ícia Duplicator po┼żiada o potvrdenie star├Żch a nov├Żch podrobnost├ş o va┼íom webe. Skontrolujte, ─Źi s├║ spr├ívne, a kliknite na tla─Źidlo Spusti┼ą aktualiz├íciu.

  Pre┼íiel 4 – Posledn├ę kroky duplik├ítora

  Posledn├ę kroky duplik├ítora

  Duplik├ítor v├ís po┼żiada o vykonanie ┼ítyroch kr├ítkych, ale d├┤le┼żit├Żch krokov:

  1. In┼ítala─Źn├í spr├íva – Jedn├í sa jednoducho o spr├ívu s podrobnos┼ąami o zisten├Żch chyb├ích, ktor├ę by nemali by┼ą, ao po─Źte vytvoren├Żch, naskenovan├Żch a aktualizovan├Żch datab├ízov├Żch tabuliek, riadkov a buniek, aby ste si mohli overi┼ą v┼íetko, ─Źo bolo spr├ívne skop├şrovan├ę.
  2. Ulo┼żi┼ą trval├ę odkazy – Kliknut├şm na odkaz Ulo┼żi┼ą trval├ę odkazy sa dostanete na svoju nov├║ webov├║ str├ínku, kde m├┤┼żete ulo┼żi┼ą svoje preferencie trval├Żch odkazov. Pou┼żite pou┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo, ktor├ę ste pou┼żili na prihl├ísenie na archivovan├║ webov├║ str├ínku.
  3. Testova┼ą str├ínku – Po kliknut├ş na tla─Źidlo Testova┼ą str├ínky sa otvor├ş predn├í ─Źas┼ą akt├şvnej str├ínky, aby ste si mohli skontrolova┼ą, ─Źi v┼íetko funguje. Kliknite na svoje pr├şspevky a str├ínky, skontrolujte, ─Źi obr├ízky odkazuj├║ na va┼íu nov├║ adresu, a vo v┼íeobecnosti skontrolujte, ─Źi sa v┼íetko na─Ź├şta spr├ívne.
  4. Vy─Źistenie s├║boru: Nakoniec odstr├í┼łte in┼ítala─Źn├Ż s├║bor a s├║visiace s├║bory vytvoren├ę po─Źas procesu in┼ítal├ície z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov. Kliknut├şm na Vy─Źistenie s├║borov tieto s├║bory automaticky odstr├ínite.

  A to je! Va┼ía akt├şvna webov├í str├ínka by teraz mala by┼ą presnou k├│piou predch├ídzaj├║cej in┼ítal├ície a bola pripraven├í na zobrazenie vo va┼íom novom hostite─żskom pl├íne.

  Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

  Migr├ícia str├ínok WordPress je nie─Ź├şm, ─Źoho sa ve─ża pou┼ż├şvate─żov WordPress boj├ş, nemus├ş to v┼íak by┼ą komplikovan├ę.

  Pomocou doplnku Duplicator cel├Ż proces trval menej ako dve hodiny a z v├Ą─Ź┼íej ─Źasti som ─Źakal, a┼ż prenos FTP na─Ź├şta in┼ítala─Źn├Ż program a s├║bor zip na nov├ęho hostite─ża.

  Pam├Ątajte, ┼że duplik├ítor sa d├í pou┼żi┼ą aj na presun webovej lokality z prostredia lok├ílneho servera na akt├şvnu webov├║ str├ínku.

  Doplnok m├┤┼żete dokonca pou┼żi┼ą na presun celej ┼żivej str├ínky na lok├ílny server, ─Źo je u┼żito─Źn├ę, ke─Ć pracujete na aktualiz├ícii n├ívrhu lokality alebo na vykonan├ş najsk├║senej┼í├şch zmien pred implement├íciou do svojej ┼żivej str├ínky.

  Ako naklonova┼ą va┼íe str├ínky WordPress pomocou bezplatn├ęho doplnku