Ako jednoducho dost├íva┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

Android je vylep┼íuj├║ca sa a vyv├şjaj├║ca sa platforma. Aktualiz├ícia na najnov┼íiu verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu je ve─żmi d├┤le┼żit├í kv├┤li nov├Żm bezpe─Źnostn├Żm funkci├ím a r├┤znym dobrot├ím, ktor├ę s n├şm prich├ídzaj├║. Tento ─Źl├ínok v├ím uk├í┼że, ako m├┤┼żete ─żahko prij├şma┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android.

Google v┼żdy vylep┼íuje ka┼żd├Ż aspekt mobiln├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu, ktor├Ż tak zbo┼ż┼łujeme. Prij├şmanie aktualiz├íci├ş syst├ęmu Android v┼żdy prin├í┼ía pocit vzru┼íenia, aspo┼ł pre fan├║┼íikov ako som ja. Mal by som poveda┼ą, ┼że nov├í aktualiz├ícia prin├í┼ía rados┼ą z Androidu zaka┼żd├Żm!

V roku 2008, ke─Ć bol spusten├Ż syst├ęm Android, som pou┼ż├şval smartphone Nokia s opera─Źn├Żm syst├ęmom Symbian. Bolo to dobr├ę zariadenie s celkom pekn├Żmi funkciami (st├íle funguje!), Ale Android bol nov├ę die┼ąa v meste.

Pri v┼íetk├Żch t├Żch rozhovoroch o otvorenom zdroji a bez obmedzen├ş sa mi pri my┼ílienke na tak├Ż OS prakticky slintali sliny. Ke─Ć pri┼íiel Android a m├┤j otec k├║pil HTC Dream, okam┼żite som sa s n├şm pohral. Potom sa za─Źala moja posadnutos┼ą Androidom a jeho aktualiz├íciami.

Teraz by som v├ís v┼íak mal varova┼ą pred zlomen├Żm srdcom. Najnov┼íie a najlep┼íie aktualiz├ície syst├ęmu Android dostanete iba vtedy, ak vlastn├şte jedno zo zariaden├ş Nexus alebo zariadenia, v ktor├Żch je k dispoz├şcii Android. V opa─Źnom pr├şpade budete vydan├ş na milos┼ą v├Żrobcu v├í┼ího zariadenia. Jednoducho nezn├í┼íam, ke─Ć spolo─Źnos┼ą Samsung potrebuje ve─ża ─Źasu na odosielanie aktualiz├íci├ş. Mysl├şm t├Żm iba rok star├ę zariadenie Samsung, kde je moja aktualiz├ícia?

Ale na┼í┼ąastie v┼żdy zariadenie rootujem a zbav├şm sa TouchWiz. Pokia─ż ide o dobroty, v┼żdy m├┤┼żete ─żahko dost├íva┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android. Na┼í┼ąastie existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako m├┤┼żete aktualiz├íciu prija┼ą.

Met├│da I – Automaticky

1. Zapnite automatick├ę aktualiz├ície

V├Ą─Ź┼íina z smartphones pr├şs┼ą so zapnutou automatickou aktualiz├íciou. Ak nie, zapnite mo┼żnos┼ą v nastaveniach. Ak je teda na va┼íom zariaden├ş mo┼żn├ę vykona┼ą aktualiz├íciu, automaticky sa v├ím na paneli s upozorneniami zobraz├ş upozornenie na aktualiz├íciu.

automatick├ę aktualiz├ície

Toto je mo┼żno naj─żah┼í├ş sp├┤sob prij├şmania aktualiz├íci├ş v syst├ęme Android. Ak je to tak aj s va┼íim zariaden├şm, nemus├şte ni─Ź robi┼ą. Aktualiz├ícia sa automaticky stiahne a budete informovan├ş, ke─Ć bude pripraven├í na spustenie.

Met├│da II – Ru─Źne

1. Teraz aktualizova┼ą

Ak m├íte pocit, ┼że ste nedostali aktualiz├íciu, a potrebujete ju n├íjs┼ą, mus├şte ├şs┼ą t├Żmto sp├┤sobom. Najprv budete musie┼ą prejs┼ą na nastavenia.

Prij├şma┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

Odtia─ż m├┤┼żete vybra┼ą kartu V┼íeobecn├ę.

automatick├ę aktualiz├ície

Prejdite nadol ├║plne nadol a vyh─żadajte inform├ície o zariaden├ş. Klepnut├şm na toto vst├║pite do ─Ćal┼íej ponuky.

Prij├şma┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

Hne─Ć v hornej ─Źasti sa zobraz├ş mo┼żnos┼ą Aktualizova┼ą teraz. Ak sa pozriete ni┼ż┼íie, uvid├şte mo┼żnos┼ą Automatick├í aktualiz├ícia. Ak je za─Źiarknut├ę, existuje ve─żk├í pravdepodobnos┼ą, ┼że va┼íe zariadenie nem├í k dispoz├şcii nov├║ aktualiz├íciu. Ak v┼íak z nejak├ęho d├┤vodu nie je za─Źiarknut├ę, mali by ste teraz klepn├║┼ą na aktualiz├íciu a zisti┼ą, ─Źi existuje aktualiz├ícia OTA pre va┼íe zariadenie alebo nie.

Prij├şma┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

Aplik├ícia v├ís potom upozorn├ş na aktualiz├íciu. P├ş┼íe sa v ┼łom, ┼że s┼ąahovanie do mobiln├Żch d├ít v├ís m├┤┼że st├í┼ą ve─ża a po─Źas s┼ąahovania aktualiz├ície budete m├┤c┼ą zariadenie pou┼ż├şva┼ą. Celkom v┼íeobecn├ę inform├ície, ale mali by ste si ich raz pre─Ź├şta┼ą.

Prij├şma┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

Teraz pokra─Źujte klepnut├şm na tla─Źidlo Ok. Zariadenie bude nejak├Ż ─Źas trva┼ą, k├Żm vyh─żad├í aktualiz├ície v syst├ęme Android. Ak je k dispoz├şcii aktualiz├ícia, automaticky sa za─Źne s┼ąahova┼ą.

2. Kontrola po

Po in┼ítal├ícii aktualiz├ície sa m├┤┼żete vr├íti┼ą sp├Ą┼ą do nastaven├ş> inform├ície o zariaden├ş a skontrolova┼ą verziu syst├ęmu Android. V mojom pr├şpade m├┤j Samsung Galaxy Note III pou┼ż├şval Android 5.0 Lollypop. Verziu m├┤┼żete tie┼ż jasne vidie┼ą na obr├ízku ni┼ż┼íie.

Prij├şma┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

Záver:

T├Żm sa kon─Ź├ş ve─żmi jednoduch├Ż n├ívod, ako jednoducho prij├şma┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android v syst├ęme Android. D├║fam, ┼że ste na┼íli tohto sprievodcu u┼żito─Źn├Żm a ─żahko pou┼żite─żn├Żm. Je to ve─żmi z├íkladn├Ż sprievodca, ktor├Ż pom├┤┼że za─Źiato─Źn├şkom lep┼íie pozna┼ą svoje zariadenie. Ak naraz├şte na nejak├ę probl├ęmy alebo budete potrebova┼ą radu po akomko─żvek kroku, nev├íhajte sa op├Żta┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch. Ozvem sa v├ím hne─Ć, ako to bude mo┼żn├ę.