Ako importova┼ą / exportova┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęm WordPress

Chcete importova┼ą alebo exportova┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęm WordPress? Export a import nastaven├ş prisp├┤sobova─Źa t├ęm v├ím umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą rovnak├ę nastavenia na inom webe WordPress. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko importova┼ą / exportova┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęm WordPress.

Pre─Źo importova┼ą / exportova┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęm WordPress?

Mnoho t├ęm WordPress v├ím umo┼ż┼łuje nakonfigurova┼ą web pomocou n├ístroja na prisp├┤sobenie t├ęm. Umo┼ż┼łuje v├ím meni┼ą farby, obr├ízky z├íhlav├ş, obr├ízky na pozad├ş, zvoli┼ą nastavenia rozlo┼żenia a ─Ćal┼íie.

Niektor├ę platen├ę a bezplatn├ę t├ęmy maj├║ v prisp├┤sobite─żnom nastaven├ş k dispoz├şcii ─Ćal┼íie nastavenia, zatia─ż ─Źo in├ę maj├║ iba nieko─żko z├íkladn├Żch mo┼żnost├ş.

Ak ste pracovali na prisp├┤soben├ş t├ęmy na miestnom serveri alebo do─Źasnom webe, nebolo by pekn├ę, keby ste tieto nastavenia mohli presun├║┼ą na ┼żiv├ę str├ínky?

Umo┼żn├ş v├ím to presun├║┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęmy z jedn├ęho webu na druh├Ż bez toho, aby ste museli pres├║va┼ą obsah a datab├ízu.

Po tomto sa pozrime na to, ako ─żahko importova┼ą / exportova┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęm v programe WordPress.

Ako importova┼ą / exportova┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęm WordPress

Prv├║ vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Prisp├┤sobi┼ą export / import na oboch serveroch, na ktor├Żch chcete exportova┼ą / importova┼ą. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Najprv exportujeme nastavenia prisp├┤sobova─Źa t├ęmy.

Mus├şte ├şs┼ą do T├ęmy ┬╗Prisp├┤sobi┼ą str├ínku, z ktorej chcete exportova┼ą.

Mo┼żnos┼ą exportu / importu v n├ístroji na prisp├┤sobenie

─Äalej mus├şte klikn├║┼ą na panel ÔÇ×Export / ImportÔÇť, aby ste videli jeho nastavenia, a potom kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Exportova┼ąÔÇť.

Export nastaven├ş prisp├┤sobenia

Doplnok teraz exportuje nastavenia prisp├┤sobova─Źa a odo┼íle ho do v├í┼ího prehliada─Źa v s├║bore .dat.

M├┤┼żete exportova┼ą v┼íetky mo┼żnosti t├ęmy definovan├ę ako ├║pravy t├ęmy alebo ulo┼żen├ę ako vo─żby v datab├íze WordPress. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete exportova┼ą napr├şklad nastavenia farieb, rozlo┼żenie, m├ędi├í z├íhlavia at─Ć.

Nebud├║ v┼íak exportova┼ą va┼íe naviga─Źn├ę ponuky, n├ízov a popis str├ínok, widgety a ─Ćal┼íie.

Ak chcete importova┼ą nastavenia prisp├┤sobova─Źa, prejdite na str├ínku WordPress, do ktorej chcete importova┼ą tieto nastavenia.

Mus├şte ├şs┼ą do Vzh─żad ┬╗Prisp├┤sobi┼ą a kliknite na panel Export / Import.

Potom mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Vybra┼ą s├║borÔÇť a vybra┼ą s├║bor, ktor├Ż ste predt├Żm exportovali. Ak chcete importova┼ą hlavi─Źku a ─Ćal┼íie obrazov├ę s├║bory, za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Prevzia┼ą a importova┼ą obrazov├ę s├║boryÔÇť.

Import nastaven├ş mot├şvu

Potom kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Importova┼ąÔÇť spustite na─Ź├ştavanie.

Doplnok teraz importuje nastavenia prisp├┤sobova─Źa z jeho exportn├ęho s├║boru.

Po dokon─Źen├ş si m├┤┼żete prezrie┼ą zmeny v prisp├┤sobite─żnom n├ístroji a potom kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Ulo┼żi┼ą a zverejni┼ąÔÇť tieto zmeny aktivova┼ą.

Doplnok exportuje iba nastavenia t├ęmy ulo┼żen├ę pomocou n├ístroja na prisp├┤sobenie t├ęm a neexportuje ├║daje o str├ínkach, ako s├║ ponuky, widgety, obr├ízky a ─Ćal┼íie. Tieto zmeny budete musie┼ą nakonfigurova┼ą manu├ílne.

D├║fame, ┼że tento ─Źl├ínok v├ím pom├┤┼że n├íjs┼ą ─żah┼í├ş sp├┤sob, ako importova┼ą / exportova┼ą nastavenia prisp├┤sobenia t├ęm v programe WordPress. Mo┼żno budete tie┼ż chcie┼ą vidie┼ą n├í┼í kontroln├Ż zoznam vec├ş, ktor├ę treba urobi┼ą pri zmene t├ęm WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,