Ako importovať a exportovať poštové schránky v Mail na Mac

Potvrdiť správu pre import poštovej schránky Mac

Ak ste v počítači Mac práve začali používať aplikáciu Mail, možno budete chcieť importovať súbor poštovej schránky z inej aplikácie. To vám môže poskytnúť skvelý skok o sledovaní a odpovedaní na e-maily počas prechodu.

Zároveň môžete chcieť exportovať poštovú schránku z aplikácie Mail na použitie inde. Možno skúšate novú e-mailovú aplikáciu a chcete používať svoje existujúce správy neporušené.

Aplikácia Mail v počítači Mac vám v každom prípade uľahčuje import a export poštových schránok a tento tutoriál vám ukáže, ako.

Importujte poštovú schránku do aplikácie Mail

Môžete importovať poštovú schránku z Apple Pošta alebo ako súbor, ktorý môže alebo nemusí byť pomenovaný vo formáte MBOX.

1) Otvorené pošta a kliknite na tlačidlo OK súbor > Importovať poštové schránky z ponukovej lišty.

Importovať poštové schránky Mail Mac

2) Označte tiež Apple pošta alebo Súbory vo formáte mbox a kliknite na tlačidlo OK ďalej,

Možnosti importu poštovej schránky Mac

3) Potom sa zobrazí výzva na nájdenie súboru a potom kliknite na tlačidlo zvoliť,

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť vyberiete pre import, po načítaní údajov sa zobrazí potvrdenie. Potom bude označená nová poštová schránka import v Na My Mac časť ľavého bočného panela.

Importovaná pošta Mail Mac

Exportujte poštovú schránku z e-mailu

Pamätajte, že celú poštovú schránku exportujete vo formáte MBOX. Ak by ste radšej exportovali konkrétny e-mail vo formáte PDF z aplikácie Mail, je to iný proces a náš ďalší postup vám s tým môže pomôcť.

1) Otvor pošta app a kliknite pravým tlačidlom myši alebo podržte Control a kliknite na na schránku, ktorú chcete exportovať.

2) V kontextovej ponuke vyberte položku Exportovať poštovú schránku,

Export poštovej schránky Mac

3) Vyberte cieľové miesto pre súbor MBOX pre svoju poštovú schránku a kliknite na zvoliť,

Miesto exportu poštovej schránky Mac

Potom by ste mali vidieť, že súbor MBOX vo vami vybranom umiestnení. Odtiaľ ho môžete importovať do inej podporovanej aplikácie.

Zabalenie

Pri presúvaní údajov, ako sú e-maily a poštové schránky, do a z aplikácie Mail nie je nič jednoduchšie ako funkcia importu / exportu.

Je to niečo, čo vidíte sami používať? Ak áno a narazíte na problémy, komentujte nižšie alebo ping nás Twitter,

Ak potrebujete ďalšiu pomoc s aplikáciou Mail na počítači Mac, prečítajte si, ako nastaviť viac e-mailových podpisov a zmeniť rozloženie doručenej pošty.