Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako identifikovať skutočné tlačidlá a odkazy na stiahnutie

Reklama je spôsob, akým je online obsah „platený“. Obsahom môže byť užitočný článok alebo to môže byť hosťovaný súbor, ktorý si môžete stiahnuť. V oboch prípadoch zostane reklama zapnutá a umožňuje vám bezplatne konzumovať obsah, ktorý potrebujete. Iste, reklamy sú nepríjemné, ale mali by byť. Nie všetky reklamy sa preto vytvárajú rovnako. Dobré a rozumné reklamy nemôžu tvrdiť, že sú niečo, čo nie je. Malo by to vyzerať ako reklama a správať sa ako reklama. Pokiaľ ide o softvérové ​​archívy, nanešťastie sa často zobrazujú reklamy ako maskovacie tlačidlá. Používatelia s veľkou pravdepodobnosťou kliknú na tieto reklamy a myslia si, že sú skutočné, a nakoniec otvoria nespočetné vyskakovacie okná. Toto je jednoduchý spôsob identifikácie skutočných tlačidiel a odkazov na stiahnutie.

Identifikujte aktuálne tlačidlá a odkazy na stiahnutie

Tento trik funguje prakticky vo všetkých prehľadávačoch a nevyžaduje inštaláciu doplnkov alebo rozšírení. Vyžaduje sa to, aby ste nutkavo neklikli na prvok webovej stránky. Prejdite na webovú stránku pomocou tlačidla alebo odkazu na stiahnutie. Môže ich byť niekoľko, alebo len jeden. Ide o to zistiť, či to, čo vidíte, je skutočné alebo nie.

Umiestnite kurzor myši na odkaz alebo tlačidlo a v dolnej časti okna sa zobrazí malý pruh. Táto lišta je súčasťou používateľského rozhrania prehliadača a odhaľuje odkaz, na ktorý kliknete. Pozrite sa na webovú adresu a doménu, na ktorej ju odkaz odhalí.

Na obrázku nižšie je tlačidlo sťahovania na MediaFire a odhalený odkaz tiež ukazuje, že odkaz je na MediaFire. Názov súboru je tiež súčasťou adresy URL. To všetko ukazuje, že tlačidlo sťahovania je skutočné a kliknutím na neho sa sťahovanie začne.

Ak je odkazom reklama, adresa URL bude obsahovať názov služby alebo domény priradenej k reklame. Ak je napríklad zobrazovaná reklama podporovaná spoločnosťou Google, názov domény zobrazí služby Google. Podobne sa používa mnoho iných reklamných služieb a všetky je možné identifikovať podľa adresy URL.

Rovnaký trik funguje aj pre odkazy a tlačidlá. Po určení, ktorý odkaz je správny, môžete naň kliknúť a stiahnuť súbor. Niektoré súbory na stiahnutie sú skryté za reklamami, to znamená, že musíte kliknúť na reklamu a na určitý čas ju zobraziť, a až potom prejdete na skutočnú stránku sťahovania. V takýchto prípadoch nie je táto metóda užitočná, pretože skutočné tlačidlo / odkaz na stiahnutie sa nezobrazí, kým s reklamou prvýkrát neinteragujete.