Ako hrať v opačnom poradí na TikTok

Pokiaľ nie ste odborníkom na spevácku a tanečnú platformu Tik Tok, pravdepodobne si myslíte, že jediný spôsob, ako prehrať video opačne, je použiť editor videa. Aj keď si môžete teoreticky stiahnuť bezplatný nástroj, napríklad Blender, a upraviť video dozadu, v skutočnosti je to menej pracná metóda.

Štandardná spätná funkcia

Začnite klepnutím na ikonu záznamu, čo je zvyčajne ikona „+“. Nahrajte video a dotknite sa ikony „Skontrolovať“. Umožní vám to prezerať / prezerať video.

Teraz klepnite na ikonu „Efekty“ v ľavom dolnom rohu obrazovky. Vyzerá to ako rozbité hodinky alebo symbol stopiek.

ICT Tok

Toto bude volať funkciu efektov. Môžete zvoliť „Time Effects“. Jedným z nich je „Reverse“. Vyberte a použite svoj film. Vaše video sa potom prehrá v opačnom poradí.

Kedy potrebujete editor videa?

Tik Tok nebol vytvorený pre sofistikované filmy. Je to miesto, kde ľudia môžu ľahko kombinovať filmy a pridávať obmedzené efekty. Nie je sofistikovaný, pretože je zameraný na ľudí s smartphones, nie ľudia s 4K fotoaparátmi.

Stlačením tlačidla efektov

Účinky, ktoré môžete pridať s Tik Tok, sú obmedzené. Preto sa oplatí načítať video na plochu a použiť editor videa. Ak používate Windows, už máte editor videa. Umiestnite video na pracovnú plochu a kliknutím pravým tlačidlom myši otvorte rozbaľovaciu ponuku. Vyberte možnosť „Otvoriť pomocou fotografií“.

Je zaujímavé, že sa spustí prehrávač videa. Hore je nápis: „Upraviť a vytvoriť“. Kliknite naň a zobrazí sa editor videa.

Keď potrebujete niečo pokročilejšie

Povedzme, že chcete, aby vaše video fungovalo normálne, a potom vykonajte akciu znova. Alebo možno chcete, aby to šlo dopredu, dozadu a znova. Napríklad v prípade, že spadnete, zotavte sa a potom znova spomalene.

Tento efekt bude vyžadovať platený editor videa alebo bezplatný vysoko kvalitný editor videa, napríklad Mixer. Vezmite svoj film, upravte ho, upravte ho a nahrajte ho späť do telefónu. Potom môžete nahrať svoj film do Tik Tok, kde môžete stále používať nástroje Tik Tok a dokonca pridať hudobné skóre Tik Tok.

Zažite efekt spomaleného pohybu

Ako už bolo spomenuté video editory, stojí za to vyskúšať funkciu Tik Tok „Slow Motion“, pretože sa ľahšie používa ako väčšina profesionálnych video editorov. Okrem toho ho môžete umiestniť a odstrániť bez poškodenia filmu. Skvelý čas na použitie spomaleného pohybu je, keď sa veci pohybujú trochu rýchlejšie a chcete si uchovať nejaké vizuálne detaily.

Experimentujte trochu a zažite účinky spomaleného pohybu, nezabudnite však, že najlepšie zábery sú zvyčajne náhodné.

Rýchlosť a hybnosť sú všetky

Ak naozaj chcete dobré video Tik Tok v opačnom poradí, nahrajte ho niekoľkokrát a vyskúšajte stimuláciu. Tu experimentujete rôznymi rýchlosťami. V obrátených filmoch objavíte veci ako podivná prechádzka.

Napríklad pri normálnej chôdzi sa chodidlo pohybuje rýchlejšie, ako pri zostupe. Zvrátiť tento pohyb dozadu a bude to vyzerať trochu stuhnuto. Ak ste však zámerne pohli nohami v rovnakom pomere, ako ste klesli, znamená to oveľa zaujímavejšie spätné video.

Záverečné myšlienky

Vyskúšajte efekty, ktoré ponúka Tik Tok, ale skôr, ako začnete vytvárať vlastné, zoznámte sa s videami. Dôvodom je skutočnosť, že veľa ľudí, ktorí používajú funkciu Späť, nahráva rovnaké videá a robí to isté ako stovky ďalších a je to trochu nudné. Vyššie uvedené chytré použitie ktoréhokoľvek z účinkov Tik Tok však môže byť legendárne. Pred vyskúšaním ich však skontrolujte, čo robia iní ľudia.

Už vás nebaví stereotypné filmy Tik Tok alebo dodáva každý nový film úplne novú chuť? Skúsili ste natočiť niektoré z naj legendárnejších filmov Tika Toka? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie.