Ako hrať staré počítačové hry na svojom zariadení s Androidom

Pri hraní hier zo starej školy na vašom Androide je určité kúzlo. Výkonovo, Android smartphones a tablety sú výkonnejšie ako priemerný počítač z roku 2000. Teraz je možné prevádzkovať staré hry pre PC a PSX s úplnou technologickou silou telefónov s Androidom.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete na svojom zariadení s Androidom vychutnať staré tituly bez toho, aby ste si vytrhali všetky vlasy. Ukážem vám, ako nájsť herné porty, ako používať streamovanie hier a ako emulovať hry vo svojom zariadení s Androidom.

Čo potrebujem?

Jedným z najväčších problémov, s ktorými sa budete musieť stretnúť pri hraní starých počítačových hier na svojom zariadení s Androidom, sú ovládacie prvky. Dotykové ovládacie prvky nie sú vhodné pre hry, ktoré boli navrhnuté pre ovládanie pomocou klávesnice a myši. Je teda trochu ťažké ich skutočne hrať na dotykovej obrazovke. Hranie na dotykovej obrazovke vám tiež bráni naplno využiť zážitok z hry.

Vrelo odporúčam, aby ste investovali do a Ovládač Bluetooth pre vaše zariadenie Android. Ak máte a Hracia stanica 4 alebo ovládač pre Xbox One, môžete ich jednoducho prepojiť so svojim zariadením Android. Oba ovládače som osobne použil na svojom smartfóne s Androidom a fungujú bezchybne. Je tiež celkom jednoduché nastaviť tieto zariadenia. Môžete tiež získať a Kombinácia klávesnice a myši Bluetooth ale budete potrebovať smartphone alebo tablet, ktorý má vstavaný duálny režim Bluetooth. V opačnom prípade môžete pomocou rozbočovača OTG USB zapojiť do smartfónu klávesnicu a myš. Káble alebo adaptéry OTG sú zvyčajne ľahko dostupné za pár dolárov. Tiež musíte dodajte si hry sami„Dôrazne odporúčam používať kópie. Na internete je veľa bezplatných hier, ale dávajte si pozor na sťahovanie, inak môžete mať problémy.

Teraz, keď sme diskutovali o všetkých technikách, pozrime sa, ako môžete na svojom Androide hrať staré počítačové hry.

Nájdenie „prístavu“ hry

Ak si chcete zahrať populárnu počítačovú hru pre Android, existuje šanca, že už na nej je k dispozícii oficiálny port Google Play Store, najmä ak je populárny. Port je v zásade hra prerobená pre inú konzolu. V obchode Play si môžete pozrieť hru, ktorú hľadáte.

Hranie starých počítačových hier na zariadení Android (Half-Life v systéme Android)Hrajte Half-Life na svojom zariadení s Androidom

Najlepšie na portoch je, že väčšinu z nich vývojár vyrába oficiálne. Existuje teda veľká šanca, že to bude fungovať na vašom zariadení.

Samozrejme existuje aj šanca, že vaša obľúbená hra nebude k dispozícii. Našťastie máme niekoľko ďalších spôsobov, ako môžete na svojom zariadení s Androidom bez problémov hrať staré počítačové hry.

Klady:

Porty budú na vašom zariadení fungovať dobre. Menej pádov buggy a rámcov je v porovnaní s používaním emulátorov menej časté. Môžu byť oficiálne vyrobené vývojárom hry.

Zápory

Nie je k dispozícii veľký sortiment. Porty starých hier je ťažké nájsť, najmä ak je dopyt po tejto hre relatívne nízky.

Je tiež dôležité poznamenať, že na webe existujú nezávisle vyrobené herné porty. Rýchlo vyhľadajte požadovanú hru na Googli a zistite, či pre ňu existuje port.

Použitie emulátorov na hranie starých hier

Emulátory sú aplikácie, ktoré napodobňujú iný operačný systém. Laicky povedané, na svojom zariadení s Androidom môžete hrať staré počítačové hry. Je pekné, že existuje emulátor pre takmer všetky klasické herné konzoly, takže si nemusíte robiť starosti s hľadaním hier, najmä ak sú staré.

1. DosBox Turbo

Príkladom toho je DosBox Turbo, je to neuveriteľná aplikácia, ktorá emuluje Dos na vašom zariadení s Androidom. Je to platená aplikácia, ale stojí iba okolo $2, čo je vzhľadom na jeho možnosti rozumná cena.

Je to tiež jeden z najrýchlejších emulátorov DOS v okolí. Aplikácia je dobre optimalizovaná a funguje skvele na takmer akomkoľvek smartfóne, dokonca aj s iba 1 GB pamäte RAM!

Hrajte Duke Nukem 3D na svojom telefóne s Androidom pomocou DosBox Turbo

Jednou z najlepších vecí, ktoré vývojári urobili, bolo vytvoriť stručného sprievodcu pre nových používateľov. Môžete nájsť Sprievodca DOSBoxom tu.

Je to trochu dlhý proces, ale postupujte takto:

    Stiahnuť ▼ Dosbox a Správca dosboxov z Google Play Store.Na svojom počítači si stiahnite hru, ktorú chcete spustiť. Odporúčame používať stránku GOG.com na získanie legálnych kópií starých klasík. Osobne navrhujem, aby ste dali Fallout 2 Skúste to, je to klasické RPG s veľkým vývojom postáv. Pripojte svoj smartphone k počítaču. Vyhľadajte priečinok s názvom „DOS”Na vnútornom úložisku vášho smartfónu a skopírujte súbory hry do priečinka. Otvorte Správca DosBox a dlho stlačte ikonu profilu. Odtiaľ vyberte „Kopírovať“A zadajte požadované meno profilu. Dlho stlačte svoj vlastný profil a zvoľte„Upraviť. “V tejto ponuke môžete emulátor vylepšiť podľa svojich preferencií. Toto sa líši pre každé zariadenie, ale ak viete, čo robíte, je to celkom jednoduché. Odporúčame vám, aby ste RAM natiahli tak vysoko, ako môžete na novších zariadeniach. Spravidla prácu zvládne 256 MB. Hľadaj „Autoexec”V tejto ponuke. Klepnutím naň upravíte súbor autoexec.bat, ktorý sa spustí vždy, keď klepnete na tento profil. (Tento postup je potrebné zopakovať pre každú hru.) Ak ste oboznámení s príkazmi DOS, bude to jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať cestu k súboru hry:Cd Budete tiež musieť upraviť nastavenia vstupu a nastavenia obrazovky v ponuke. Teraz stačí iba raz kliknúť na svoj profil a DosBox sa automaticky spustí.

2. ExaGear

ExaGear je aplikácia, ktorá dáva vášmu telefónu s Androidom ARM schopnosť bežať Windows PC aplikácie. ExaGear je ako DosBox, ale jeho stiahnutie je o niečo jednoduchšie. Na svojom zariadení s Androidom ho môžete spustiť takto:

Half-Life na obrazovkách Android
    Stiahnuť ▼ ExaGear RPG alebo Stratégie ExaGear, v závislosti od typu hry, ktorú chcete hrať. Stiahnite si hru, ktorú chcete hrať na počítači. Nainštalujte si hru na počítač. Pripojte svoj smartphone k počítaču pomocou kábla USB. Skopírujte priečinok s hrou z počítača. do priečinka ExaGear vo svojom telefóne. (Obvykle je to v . (Pred kúpou si ich môžete vyskúšať.) Potom môžete na telefóne s Androidom hrať počítačové hry.

Na výber je veľa emulátorov a všetko závisí od toho, čo chcete hrať. Takmer všetky staré konzoly majú emulátory pre Android, takže si ich určite vyskúšajte! Tu je odkaz na 20 emulátorov, ktoré môžete vyskúšať na svojom zariadení s Androidom.

Používanie služieb streamovania hier

Ak máte herný počítač, môžete svoje staré počítačové hry bez problémov streamovať na zariadení Android. Môžete to urobiť nastavením „Remote Play“ v nastaveniach služby Steam. Na streamovanie počítačových hier budete potrebovať nasledujúce:

Počítač s nainštalovanou službou Steam. Ovládač pary alebo ovládač Bluetooth. Dobré bezdrôtové pripojenie. Aplikácia Steam Link vo vašom telefóne.

Transparentné orámovanie Google Play

Ak chcete vo svojom zariadení s Androidom nastaviť vzdialené prehrávanie, postupujte takto:

    Stiahnite si aplikáciu Steam Link. Spárujte ovládač Bluetooth s telefónom. Pripojte zariadenie Android k počítaču so systémom Steam (obaja musíte byť v rovnakej miestnej sieti).
Hrajte staré počítačové hry pomocou diaľkového prehrávania Steam

Telefón s Androidom môžete spárovať tak, že prejdete na stránku Steam „Nastavenia> Vzdialené prehrávanie. ” Tu budete môcť svoje zariadenie vidieť a spojiť sa s ním.

Teraz môžete svoje existujúce hry hrať v službe Steam na telefóne s Androidom. To tiež znamená, že sa môžete pokúsiť nájsť hru, ktorú hľadáte, na Steame. Bude fungovať bez problémov, pokiaľ máte stabilné internetové pripojenie s vysokou rýchlosťou odosielania a sťahovania.

Existujú aj ďalšie platformy na streamovanie hier, ktoré vám umožňujú streamovať hry na inom zariadení. Steam je však najväčší trh s počítačmi a je k dispozícii množstvo rôznych hier, ktoré si môžete legálne kúpiť a hrať.

Poznámka: budete to môcť vykonať iba v miestnej sieti. Ak plánujete streamovať svoje hry mimo svojho domova, nebude to fungovať.

Hrajte retro hry na svojom zariadení s Androidom pomocou diaľkového prehrávania Steam

Klady:

Jednoduché nastavenie. Môže fungovať naozaj dobre, ak máte dobré a stabilné pripojenie. Privedie vašu knižnicu do smartfónu s Androidom.

Zápory:

Funguje iba na počítačoch s nadpriemernými špecifikáciami. Obmedzené na tých, ktorí majú vysoké rýchlosti internetového pripojenia.

často kladené otázky

Je používanie emulátorov legálne?

Áno. Emulátory sú legálne. Problém je v tom, že väčšina hier, ktoré budete hrať na emulátore, je chránená autorskými právami.

Kde si môžem zadarmo stiahnuť hry pre počítač do telefónu s Androidom?

Sťahovanie pirátskych hier online je bohužiaľ nezákonné a neodporúčam vám to. Hry, ktoré chcete hrať pre emulátory, si môžete kúpiť online na stránkach, ako je GOG.com. Aj keď existujú aj bezplatné sťahovania starých počítačových hier, ktoré nájdete online.

Aké počítačové hry sú k dispozícii v mojom mobilnom telefóne?

Vyhľadajte online porty hry, ktorú hľadáte. V obchode s aplikáciami je k dispozícii množstvo bezplatných retro hier a imitácií, ktoré si môžete stiahnuť. K dispozícii sú aj porty starých hier pre PC a PS1, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť.

Hra pokračuje

Toto je niekoľko spôsobov, ako môžete vo svojom zariadení s Androidom hrať počítačové hry. Ak si ceníte prenosnosť viac ako čokoľvek iné, bolo by najlepšie nájsť porty pre hru, aby bolo hranie plynulejšie. Ak však pre hru, ktorú chcete hrať, neexistuje žiadny port, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť použiť emulátor.

Väčšina emulátorov v súčasnosti funguje rovnako dobre ako konzola (alebo lepšie), v závislosti od typu emulovanej konzoly. Všetko, čo potrebujete, je trochu dlhšia výdrž batérie, aby ste si mohli užívať svoje obľúbené hry, keď ste vonku.

Neváhajte a dajte nám vedieť, čo si myslíte, v sekcii komentárov nižšie. Osobne milujem old school RPG a rád by som počul vaše obľúbené.

Odporúčaný odkaz na obrázok