Ako hosti┼ą webin├ír v pribl├ş┼żen├ş

Zoom je jedn├Żm z naj├║─Źinnej┼í├şch n├ístrojov webin├íra v okol├ş. Umo┼ż┼łuje organizova┼ą udalosti pre mnoho ─żud├ş bez toho, aby bola ohrozen├í kvalita videa alebo zvuku.

V tomto ─Źl├ínku v├ím nielen vysvetl├şme, ako host├şme webin├ír, ale uk├í┼żeme v├ím aj nieko─żko tipov a trikov, o ktor├Żch v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş nevie. Pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş a nau─Źte sa, ako usporiada┼ą webin├ír ako profesion├íl.

Ako pl├ínova┼ą webin├ír

Jednou z prv├Żch povinnost├ş hostite─ża je napl├ínova┼ą webin├ír a zabezpe─Źi┼ą informovanos┼ą v┼íetk├Żch ├║─Źastn├şkov. Ako viete, m├┤┼że by┼ą a┼ż 100 ├║─Źastn├şkov a 10 000 ├║─Źastn├şkov, ─Źo znamen├í, ┼że mus├şte zvoli┼ą najpraktickej┼í├ş sp├┤sob registr├ície ├║─Źastn├şkov.

Ako pl├ínova┼ą webin├ír:

 1. Prejdite do aplikácie Zoom a kliknite na Moje webináre.
 2. Kliknite na Napl├ínova┼ą m├┤j webov├Ż semin├ír. Teraz mus├şte zada┼ą nejak├ę inform├ície.
 3. Do po─ża Predmet zadajte n├ízov svojho webin├íra.
 4. Do po─ża Popis zadajte n├ízov spolo─Źnosti, men├í ├║─Źastn├şkov panela a ─Ćal┼íie inform├ície, o ktor├Żch si mysl├şte, ┼że s├║ relevantn├ę.
 5. Zadajte d├ítum a ─Źas webin├íra.
 6. Vyberte d─║┼żku webin├írov.

pribl├ş┼żte sp├┤sob hos┼ąovania webin├íra

Vyberte mo┼żnosti registr├ície

V z├ívislosti od typu webin├íra a po─Źtu ─żud├ş m├┤┼żete ├║─Źastn├şkov po┼żiada┼ą o registr├íciu vopred a potvrdenie ich pr├ştomnosti. Pr├şpadne m├┤┼żete usporiada┼ą webin├ír bez registr├ície, aby sa k nemu mohol pripoji┼ą ka┼żd├Ż. Samozrejme, ak m├íte v pl├íne nadviaza┼ą na stretnutie a posla┼ą nejak├ę ─Ćal┼íie materi├íly, je najlep┼íie po┼żiada┼ą ─żud├ş, aby sa zaregistrovali.

Ak nem├íte ve─ża ─Źasu, m├┤┼żete si vybra┼ą mo┼żnos┼ą, ktor├í automaticky schv├íli ka┼żd├ęho zaregistrovan├ęho. T├Żmto sp├┤sobom nemus├şte ─Ź├şta┼ą v┼íetky registra─Źn├ę formul├íre a ru─Źne ich potvrdzova┼ą. V├Żber mo┼żnosti registr├ície:

 1. Prejdite do po─ża Pozva┼ą ├║─Źastn├şkov a kliknite na Upravi┼ą.
 2. Vyberte mo┼żnos┼ą registr├ície, ktor├í je pod─ża v├ís najvhodnej┼íia. M├┤┼żete si vybra┼ą z ├║pln├ęho registra─Źn├ęho formul├íra alebo jednoducho zaregistrova┼ą zadan├şm svojho mena a e-mailu.

Webinarealternativ

Pred spusten├şm webin├íra by ste sa mali rozhodn├║┼ą pre ka┼żd├Ż detail. Ak sa v├ís teda ├║─Źastn├şci op├Żtaj├║, m├┤┼żete im poskytn├║┼ą presn├ę inform├ície. Pri hostovan├ş webin├íra je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą nieko─żko vec├ş:

Rozhodnite sa, ─Źi chcete webov├Ż semin├ír zaznamena┼ą a na po┼żiadanie ho spr├şstupni┼ą. D├┤razne v├ím to odpor├║─Źame, preto┼że existuje ve─ża ─żud├ş, ktor├ş sa nebud├║ m├┤c┼ą z├║─Źastni┼ą webin├íra, ale chc├║ ho vidie┼ą nesk├┤r. Toto je osved─Źen├Ż postup a zn├ísobuje sa po─Źet ─żud├ş, ktor├ş po─Źuj├║ va┼íe posolstvo.

Ur─Źite, ─Źi bude video ├║─Źastn├şkov po─Źas webin├íra zapnut├ę alebo vypnut├ę. Navrhujeme samozrejme, aby ste sa porozpr├ívali s panelistami a rozhodli ste sa o tom spolo─Źne.

Ako publikova┼ą webin├ír

Ak viete o v┼íetk├Żch detailoch, je ─Źas zverejni┼ą webin├ír a pozva┼ą ─żud├ş. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je skop├şrova┼ą webin├írov├║ adresu URL a zdie─ża┼ą ju s ├║─Źastn├şkmi. To je mo┼żn├ę dosiahnu┼ą prostredn├şctvom Kalend├íra Google, e-mailu alebo platforiem soci├ílnych m├ędi├ş.

Ak chcete preda┼ą svoj webov├Ż semin├ír a pril├íka┼ą viac ├║─Źastn├şkov, zdie─żajte inform├ície o svojom webin├íri na soci├ílnych sie┼ąach a po┼żiadajte panelistov, aby urobili to ist├ę. Nezabudnite vytvori┼ą p├║tav├Ż banner, ktor├Ż pri┼ąahuje nov├Żch ─żud├ş.

Ako za─Źa┼ą Webinar

Nezabudnite, ┼że ste osobou zodpovednou za atmosf├ęru a ┼że by ste sa mali panelu a ├║─Źastn├şkom c├şti┼ą pr├şjemne. Pred za─Źat├şm webin├íra predstavte svojich host├ş a vysvetlite ┼ítrukt├║ru webin├íra.

Ak chcete zorganizova┼ą interakt├şvny webin├ír, mus├şte ─żud├ş povzbudi┼ą, aby kl├ídli ot├ízky a z├║─Źast┼łovali sa. Vysvetlite im, ┼że to m├┤┼żu urobi┼ą zdvihnut├şm ruky. M├┤┼żete ich tie┼ż povzbudi┼ą, aby sa zhov├írali, preto┼że sa c├ştia, akoby sa akt├şvne z├║─Źast┼łovali a nielen sledovali.

Jedn├Żm z najlep┼í├şch za─Źiato─Źn├şkov konverz├ície je op├Żta┼ą sa, odkia─ż poch├ídzaj├║, ─Źo ich prin├║tilo pripoji┼ą sa k webin├íru a ─Źo o─Źak├ívaj├║ od rel├ície. Ak je ot├ízka a ot├ízka napl├ínovan├í na konci webin├íra, nezabudnite to jasne poveda┼ą, inak sa ─żudia m├┤┼żu p├Żta┼ą, pre─Źo neodpoved├íte na ich ot├ízky.

Host Controller

Ako hostite─ż m├íte pr├şstup k alternat├şvam, ku ktor├Żm ostatn├ş ├║─Źastn├şci nemaj├║ pr├şstup. Tieto funkcie m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą iba po─Źas webin├íra a n├íjdete ich klepnut├şm na tla─Źidlo Spravova┼ą ├║─Źastn├şkov na paneli Zoom. Teraz vysvetl├şme naju┼żito─Źnej┼íie mo┼żnosti:

 1. Vypn├║┼ą v┼íetko / Vypn├║┼ą v┼íetko – Ak host├şte webin├ír pre ve─żk├Ż po─Źet ─żud├ş, odpor├║─Źame v├ím vypn├║┼ą v┼íetk├Żch ├║─Źastn├şkov. T├Żmto sp├┤sobom sa vyhnete ┼íumu v pozad├ş, ktor├Ż m├┤┼że zni─Źi┼ą celkov├Ż z├í┼żitok. Samozrejme, ka┼żd├Ż panelista sa m├┤┼że s├ím vypn├║┼ą, ke─Ć je na rade, aby hovoril.
 2. Ignorova┼ą pri vstupe – Ak vyberiete t├║to mo┼żnos┼ą, ├║─Źastn├şci, ktor├ş sa z├║─Źastnia neskoro, sa automaticky vypn├║ a nebud├║ m├┤c┼ą rozpty─żova┼ą ostatn├Żch ├║─Źastn├şkov.
 3. Play Enter / Exit Chime – T├║to mo┼żnos┼ą vyberte, ak chcete po─Źu┼ą, ke─Ć sa niekto pripoj├ş alebo opust├ş webin├ír.
 4. Zamkn├║┼ą stretnutie – Niektor├ş hostitelia chc├║ zamkn├║┼ą webov├ę semin├íre po 5-10 min├║t od za─Źiatku. To znamen├í, ┼że ─żudia, ktor├ş pr├şdu neskoro, sa nebud├║ m├┤c┼ą pripoji┼ą.
 5. Odstr├íni┼ą – Z webin├íra m├┤┼żete odstr├íni┼ą jedn├ęho alebo viacer├Żch ├║─Źastn├şkov.

M├íte tie┼ż mo┼żnos┼ą hosti┼ą in├║ osobu alebo spoluhostite─ża. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete zdie─ża┼ą hostite─żsk├ę privil├ęgi├í, ─Źo m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak mus├şte zrazu od├şs┼ą alebo jednoducho nem├┤┼żete urobi┼ą v┼íetko s├ím.

zoom hos┼ąovanie webin├íra

Hostite─ż sa m├┤┼że rozhodn├║┼ą

Vysvetlili sme v┼íetky technick├ę podrobnosti t├Żkaj├║ce sa organiz├ície a hostenia webin├íra. Existuj├║ r├┤zne typy webin├írov a v┼íetko z├íle┼ż├ş na tom, ak├Ż typ chcete usporiada┼ą. Ako vid├şte, m├┤┼żete si prisp├┤sobi┼ą takmer ─Źoko─żvek a odpor├║─Źame v├ím to.

U┼ż ste predt├Żm hostili webin├íre? Ak├ę to bolo? Pros├şm, pode─żte sa o svoje sk├║senosti v koment├íroch ni┼ż┼íie.