Ako hostiť webinár v priblížení

Zoom je jedným z najúčinnejších nástrojov webinára v okolí. Umožňuje organizovať udalosti pre mnoho ľudí bez toho, aby bola ohrozená kvalita videa alebo zvuku.

V tomto článku vám nielen vysvetlíme, ako hostíme webinár, ale ukážeme vám aj niekoľko tipov a trikov, o ktorých väčšina ľudí nevie. Pokračujte v čítaní a naučte sa, ako usporiadať webinár ako profesionál.

Ako plánovať webinár

Jednou z prvých povinností hostiteľa je naplánovať webinár a zabezpečiť informovanosť všetkých účastníkov. Ako viete, môže byť až 100 účastníkov a 10 000 účastníkov, čo znamená, že musíte zvoliť najpraktickejší spôsob registrácie účastníkov.

Ako plánovať webinár:

 1. Prejdite do aplikácie Zoom a kliknite na Moje webináre.
 2. Kliknite na Naplánovať môj webový seminár. Teraz musíte zadať nejaké informácie.
 3. Do poľa Predmet zadajte názov svojho webinára.
 4. Do poľa Popis zadajte názov spoločnosti, mená účastníkov panela a ďalšie informácie, o ktorých si myslíte, že sú relevantné.
 5. Zadajte dátum a čas webinára.
 6. Vyberte dĺžku webinárov.

priblížte spôsob hosťovania webinára

Vyberte možnosti registrácie

V závislosti od typu webinára a počtu ľudí môžete účastníkov požiadať o registráciu vopred a potvrdenie ich prítomnosti. Prípadne môžete usporiadať webinár bez registrácie, aby sa k nemu mohol pripojiť každý. Samozrejme, ak máte v pláne nadviazať na stretnutie a poslať nejaké ďalšie materiály, je najlepšie požiadať ľudí, aby sa zaregistrovali.

Ak nemáte veľa času, môžete si vybrať možnosť, ktorá automaticky schváli každého zaregistrovaného. Týmto spôsobom nemusíte čítať všetky registračné formuláre a ručne ich potvrdzovať. Výber možnosti registrácie:

 1. Prejdite do poľa Pozvať účastníkov a kliknite na Upraviť.
 2. Vyberte možnosť registrácie, ktorá je podľa vás najvhodnejšia. Môžete si vybrať z úplného registračného formulára alebo jednoducho zaregistrovať zadaním svojho mena a e-mailu.

Webinarealternativ

Pred spustením webinára by ste sa mali rozhodnúť pre každý detail. Ak sa vás teda účastníci opýtajú, môžete im poskytnúť presné informácie. Pri hostovaní webinára je potrebné zvážiť niekoľko vecí:

Rozhodnite sa, či chcete webový seminár zaznamenať a na požiadanie ho sprístupniť. Dôrazne vám to odporúčame, pretože existuje veľa ľudí, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť webinára, ale chcú ho vidieť neskôr. Toto je osvedčený postup a znásobuje sa počet ľudí, ktorí počujú vaše posolstvo.

Určite, či bude video účastníkov počas webinára zapnuté alebo vypnuté. Navrhujeme samozrejme, aby ste sa porozprávali s panelistami a rozhodli ste sa o tom spoločne.

Ako publikovať webinár

Ak viete o všetkých detailoch, je čas zverejniť webinár a pozvať ľudí. Všetko, čo musíte urobiť, je skopírovať webinárovú adresu URL a zdieľať ju s účastníkmi. To je možné dosiahnuť prostredníctvom Kalendára Google, e-mailu alebo platforiem sociálnych médií.

Ak chcete predať svoj webový seminár a prilákať viac účastníkov, zdieľajte informácie o svojom webinári na sociálnych sieťach a požiadajte panelistov, aby urobili to isté. Nezabudnite vytvoriť pútavý banner, ktorý priťahuje nových ľudí.

Ako začať Webinar

Nezabudnite, že ste osobou zodpovednou za atmosféru a že by ste sa mali panelu a účastníkom cítiť príjemne. Pred začatím webinára predstavte svojich hostí a vysvetlite štruktúru webinára.

Ak chcete zorganizovať interaktívny webinár, musíte ľudí povzbudiť, aby kládli otázky a zúčastňovali sa. Vysvetlite im, že to môžu urobiť zdvihnutím ruky. Môžete ich tiež povzbudiť, aby sa zhovárali, pretože sa cítia, akoby sa aktívne zúčastňovali a nielen sledovali.

Jedným z najlepších začiatočníkov konverzácie je opýtať sa, odkiaľ pochádzajú, čo ich prinútilo pripojiť sa k webináru a čo očakávajú od relácie. Ak je otázka a otázka naplánovaná na konci webinára, nezabudnite to jasne povedať, inak sa ľudia môžu pýtať, prečo neodpovedáte na ich otázky.

Host Controller

Ako hostiteľ máte prístup k alternatívam, ku ktorým ostatní účastníci nemajú prístup. Tieto funkcie môžete používať iba počas webinára a nájdete ich klepnutím na tlačidlo Spravovať účastníkov na paneli Zoom. Teraz vysvetlíme najužitočnejšie možnosti:

 1. Vypnúť všetko / Vypnúť všetko – Ak hostíte webinár pre veľký počet ľudí, odporúčame vám vypnúť všetkých účastníkov. Týmto spôsobom sa vyhnete šumu v pozadí, ktorý môže zničiť celkový zážitok. Samozrejme, každý panelista sa môže sám vypnúť, keď je na rade, aby hovoril.
 2. Ignorovať pri vstupe – Ak vyberiete túto možnosť, účastníci, ktorí sa zúčastnia neskoro, sa automaticky vypnú a nebudú môcť rozptyľovať ostatných účastníkov.
 3. Play Enter / Exit Chime – Túto možnosť vyberte, ak chcete počuť, keď sa niekto pripojí alebo opustí webinár.
 4. Zamknúť stretnutie – Niektorí hostitelia chcú zamknúť webové semináre po 5-10 minút od začiatku. To znamená, že ľudia, ktorí prídu neskoro, sa nebudú môcť pripojiť.
 5. Odstrániť – Z webinára môžete odstrániť jedného alebo viacerých účastníkov.

Máte tiež možnosť hostiť inú osobu alebo spoluhostiteľa. To znamená, že môžete zdieľať hostiteľské privilégiá, čo môže byť užitočné najmä vtedy, ak musíte zrazu odísť alebo jednoducho nemôžete urobiť všetko sám.

zoom hosťovanie webinára

Hostiteľ sa môže rozhodnúť

Vysvetlili sme všetky technické podrobnosti týkajúce sa organizácie a hostenia webinára. Existujú rôzne typy webinárov a všetko záleží na tom, aký typ chcete usporiadať. Ako vidíte, môžete si prispôsobiť takmer čokoľvek a odporúčame vám to.

Už ste predtým hostili webináre? Aké to bolo? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.