Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako funguje Zoom, platforma videokonferenci├ş

Ako funguje Zoom, platforma videokonferenci├ş 1

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, Zoom Cloud Stretnutia s├║ jedno webov├í platforma pre stretnutia, webov├ę semin├íre a spolupr├ícu na dia─żku, Poskytuje preto pr├şle┼żitos┼ą usporiada┼ą videokonferencie, online hodiny a didaktick├ę kurzy v┼íetk├ęho druhu bez toho, aby ste sa museli z├║─Źast┼łova┼ą v├Żu─Źby. Preto je mimoriadne univerz├ílna platforma schopn├í prisp├┤sobi┼ą sa r├┤znorod├Żm potreb├ím.

K tomu je pridan├í mo┼żnos┼ą pre pou┼ż├şvate─ża na v├Żber r├┤zne profily pou┼żitia (a n├íklady), aby ste si vybrali produkt, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje va┼íim potreb├ím. Ako uvid├şme v kr├ítkom ─Źase, v skuto─Źnosti Zoom je v z├ísade rozdelen├Ż na dva r├┤zne produkty, schopn├Ż da┼ą odpovede na r├┤zne potreby a po┼żiadavky. Bez oh─żadu na typ pou┼żitia, ktor├Ż chcete pou┼żi┼ą, v┼íak Zoom charakterizuje aextr├ęmna jednoduchos┼ą pou┼żitia, v─Ćaka ─Źomu je vhodn├Ż pre pou┼ż├şvate─żov v┼íetk├Żch typov, dokonca aj pre t├Żch, ktor├ş nie s├║ obozn├ímen├ş s po─Ź├şta─Źmi, smartf├│nmi a elektronikou v┼íeobecne.

Pozrime sa spoluako pou┼ż├şva┼ą Zoom, ako uskuto─Źni┼ą videohovory pomocou funkcie Zoom a ko─żko to stoj├ş.

─îo rob├ş Zoom

Pribl├ş┼żi┼ą stretnutie s cloudom platforma koncipovan├í a vyvinut├í pre videokonferencie v┼íetk├ęho druhu, Preto sa dokonale prisp├┤sobuje potreb├ím t├Żch, ktor├ş musia uskuto─Źni┼ą videohovory alebo uskuto─Źni┼ą videoz├íznamy videokonferencie pre ┼íkoly, ─îasom platforma roz┼í├şril v┼íak svoju funk─Źnos┼ą, umo┼ż┼łuj├║c zdie─żanie obrazovky ─żubovo─żn├ęho zariadenia a spr├şstup┼łovanie sady n├ístroje spolupr├íce, u┼żito─Źn├ę v pr├şpade obchodn├Żch stretnut├ş na dia─żku, pri ktor├Żch je potrebn├ę zdie─ża┼ą n├ípady a pr├şspevky.

Ako Zoom funguje

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, jednou zo siln├Żch str├ínok spolo─Źnosti Zoom je jej jednoduchos┼ą pou┼żitia. Platforma pon├║ka (zjavne) ÔÇ×m├íloÔÇť pr├şkazov a n├ístrojov, ale optimalizovan├ę a zameran├ę na realiz├íciu stretnut├ş a videokonferenci├ş z PC a smartf├│nu. V priebehu rokov boli n├ístroje aj pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie optimalizovan├ę tak, aby ka┼żd├Ż mohol za─Źa┼ą ┼íkolsk├║ videokonferenciu alebo vst├║pi┼ą do ÔÇ×virtu├ílnej triedyÔÇť, aby online di┼ítan─Źn├ę hodiny,

Kto vytvor├ş konferen─Źn├Ż hovor pomocou funkcie Zoom, bude ma┼ą v┼íetky n├ístroje na lep┼íie spravovanie ÔÇ×verejnostiÔÇť, M├┤┼żete si vybra┼ą, ─Źi chcete aktivova┼ą alebo deaktivova┼ą svoje vlastn├ę video alebo video ├║─Źastn├şkov; rozhodn├║┼ą sa aktivova┼ą alebo deaktivova┼ą mikrof├│n ├║─Źastn├şkov (ve─żmi u┼żito─Źn├ę, ak sa po─Źas online hodiny uk├í┼żu ┼żiaci obzvl├í┼í┼ą neovl├ídate─żne); zdie─żajte obrazovku v aplik├ícii Zoom a zaznamenajte videokonferenciu, aby ste ju mohli kedyko─żvek skontrolova┼ą (a necha┼ą ju skontrolova┼ą).

Na rozdiel od in├Żch platforiem Lupa nevy┼żaduje ÔÇ×intern├ŻÔÇť adres├írv─Ćaka ktorej m├┤┼żete za─Źa┼ą konverz├ície alebo videokonferencie. ├Ü─Źastn├şkov m├┤┼żete pozva┼ą pomocou svojej e-mailovej schr├ínky alebo slu┼żieb okam┼żit├Żch spr├ív, ako je WhatsApp, Messenger, Telegram alebo sign├íl.

Lupa, plány a náklady

Z├íkladn├Ż pl├ín pribl├ş┼żenia je ├║plne zadarmo a pre aktivity, ako s├║ ┼íkolsk├ę videokonferencie alebo online hodiny, viac ako dos┼ą. T├ş, ktor├ş maj├║ in├ę potreby, si v┼íak m├┤┼żu zvoli┼ą jeden z troch platen├Żch programov. rozdiely medzi bezplatnou a platenou platformou pre videokonferencie s├║ tam a netreba ich poprie┼ą, s├║ citliv├ş. Analyzujeme charakteristiky pl├ínov pribl├ş┼żenia a ak├ę n├íklady vznikn├║.

  • Zoom Z├íkladn├ę, V z├íkladnom pl├íne m├┤┼żete vytv├íra┼ą videokonferencie s maxim├ílnym po─Źtom 100 ├║─Źastn├şkov, ale s maxim├ílnym trvan├şm 40 min├║t. Videohovory 1 na 1namiesto toho nemaj├║ ─Źasov├ę obmedzenia. Pod─ża z├íkladn├ęho pl├ínu bud├║ ma┼ą t├ş, ktor├ş vytvoria ÔÇ×miestnos┼ąÔÇť pre videohovory, mo┼żnos┼ą nastavi┼ą zvuk a video v kvalite HD a schopnos┼ą zdie─ża┼ą obrazovku zariadenia pou┼żit├ęho na konferenciu. K t├Żmto n├ístrojom sa prid├ívaj├║ n├ístroje na spolupr├ícu, od intern├ęho chatu po videokonferenciu a┼ż po mo┼żnos┼ą vytvorenia interakt├şvnej interakt├şvnej tabule na prip├şnanie ├║dajov a ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş. Zoom Basic zadarmo
  • Zoom Pro, Aktiv├íciou ├║─Źtu Zoom Pro z├şskate ─Ćal┼íie funkcie okrem funkci├ş, ktor├ę pon├║ka z├íkladn├Ż pl├ín. Najm├Ą limit 40 min├║t pre skupinov├ę konferencie (stanoven├ę na 24 hod├şn) kles├í, zatia─ż ─Źo pre t├Żch, ktor├ş vytv├íraj├║ ÔÇ×miestnos┼ąÔÇť, bud├║ ma┼ą k dispoz├şcii pokro─Źil├ę n├ístroje riadenia (ako je napr├şklad mo┼żnos┼ą uml─Źania t├Żch najne┼íikovnej┼í├şch a hlu─Źnej┼í├şch pou┼ż├şvate─żov). Program Pro navy┼íe pon├║ka 1 gigabajt pre cloudov├ę nahr├ívanie najd├┤le┼żitej┼í├şch videokonferenci├ş. Cena 13,99 eur za mesiac
  • Pribl├ş┼żi┼ą podnikanie, Podnikate─żsk├Ż pl├ín okrem z├íkladn├Żch funkci├ş a funkci├ş Pro zvy┼íuje limit ├║─Źastn├şkov videokonferencie zo 100 na 300, d├íva mo┼żnos┼ą vytvori┼ą personalizovan├║ dom├ęnu pre miestnos┼ą ÔÇ×skupinov├ę videohovoryÔÇť a mo┼żnos┼ą aktivova┼ą automatick├Ż prepis konferencie. N├íklady na 18,99 EUR mesa─Źne, s povinnos┼ąou aktivova┼ą minim├ílne 10 ├║─Źtov (189.90 EUR mesa─Źne)
  • Zoom Enterprise, Do podnikovej funk─Źnosti podnikov├Ż pl├ín prid├íva ─Ćal┼í├şch 200 ├║─Źastn├şkov (maxim├ílny limit st├║pa na 500) a neobmedzen├Ż priestor pre cloudov├ę registr├ície. N├íklady na 18,99 EUR mesa─Źne, s povinnos┼ąou nak├║pi┼ą najmenej 50 ├║─Źtov (949,50 EUR mesa─Źne)

Kde s┼ąahova┼ą Zoom

Hoci sa narodil ako webov├í aplik├ícia, Lupa je k dispoz├şcii ako softv├ęr na in┼ítal├íciu na ak├ęko─żvek zariadenie, bez oh─żadu na to, ─Źi ide o po─Ź├şta─Ź alebo smartphone. Okrem platformy prehliada─Źa si m├┤┼żete aplik├íciu Zoom stiahnu┼ą zadarmo ako klient pre Windows, pre MacOS, pre Linux a ako aplik├ícia pre Android a iOS. Baster otvorte str├ínku s┼ąahovania na ofici├ílnych webov├Żch str├ínkach a stiahnite si najvhodnej┼íiu verziu pre svoje zariadenie.

Ako robi┼ą videokonferencie pomocou Zoom

Vytvorenie virtu├ílnej ÔÇ×miestnostiÔÇť pomocou Zoomu nezaberie ve─ża ─Źasu a, ako bolo spomenut├ę, ani ve─żk├ę IT zru─Źnosti. Budete si musie┼ą vytvori┼ą ├║─Źet, bez ktor├Żch nie je mo┼żn├ę usporiada┼ą videokonferencie. Sta─Ź├ş sa pripoji┼ą na webov├║ str├ínku Zoom, klikn├║┼ą na ÔÇ×Registr├ícia, je to zadarmoÔÇť a postupova┼ą pod─ża pokynov (bude to trva┼ą nieko─żko sek├║nd). Teraz, ke─Ć m├íte poverenia, m├┤┼żete za─Źa┼ą v┼íetky po┼żadovan├ę videokonferencie s obmedzeniami vypl├Żvaj├║cimi z vybran├ęho ÔÇ×tarifn├ęhoÔÇť pl├ínu.

  • Za─Źa┼ą videokonferencie z po─Ź├şta─Źa (Windows a Mac), Vytvorenie videokonferencie pomocou po─Ź├şta─Źa PC (Windows a MacOS maj├║ rovnak├Ż postup), mus├şte si najprv stiahnu┼ą klienta, ─Źo u─żah─Ź├ş a zr├Żchli vytvorenie miestnost├ş. Po in┼ítal├ícii bude mo┼żn├ę spusti┼ą ich z prehliada─Źa (prostredn├şctvom webovej aplik├ície) aj od samotn├ęho klienta. Bast kliknite na ÔÇťZorganizujte stretnutieÔÇť, Vyberte si z troch mo┼żn├Żch mo┼żnost├ş (s aktivovan├Żm videom, s deaktivovan├Żm videom alebo iba s obrazovkou) a po─Źkajte, k├Żm sa na─Ź├şta miestnos┼ą. V tomto okamihu m├┤┼żete ├║─Źastn├şkov pozva┼ą tak, ┼że im po┼ílete e-mail alebo skop├şrujete odkaz na pozv├ínku a odo┼ílete ho pod─ża svojich preferenci├ş
  • Za─Źa┼ą videokonferencie zo smartf├│nu (Android a iOS), Ak na druhej strane chcete pou┼ż├şva┼ą svoj smartphone alebo tablet na vytvorenie online hodiny alebo stretnutia ak├ęhoko─żvek druhu, budete si musie┼ą do svojho smartf├│nu stiahnu┼ą aplik├íciu a prihl├ísi┼ą sa pomocou poveren├ş zvolen├Żch po─Źas registr├ície. Ak chcete za─Źa┼ą ÔÇ×miestnos┼ąÔÇť, mus├şte stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Nov├í sch├┤dzaÔÇť, zvoli┼ą, ─Źi sa m├í za─Źa┼ą s videom alebo bez videa, a po videokonferencii pozva┼ą t├Żch, ktor├ş sa musia stretnutia z├║─Źastni┼ą

Ako sa z├║─Źastni┼ą videokonferencie na

Ak organizujete videokonferenciu s pomerne jednoduch├Żm stretnut├şm, z├║─Źastnite sa miestnosti, ktor├║ vytvoril niekto in├Ż, e┼íte jednoduch┼í├ş. V skuto─Źnosti nebudete musie┼ą vytv├íra┼ą ┼żiadne profily ani s┼ąahova┼ą klientov. Baster kliknite na prijat├ę pozvanie a po─Źkajte, k├Żm sa webov├í aplik├ícia otvor├ş a na─Ź├şta v okne prehliada─Źa.