Ako funguje radar COVID? Ofici├ílna aplik├ícia koronav├şrusu v ┼ápanielsku

Koronav├şrus je pr├ştomn├Ż vo v┼íetk├Żch ─Źastiach sveta a ak├Żko─żvek typ prevencie je platn├Ż, ak h─żad├íte v├Ą─Ź┼íiu ochranu. Na┼í┼ąastie v├ím technol├│gia m├┤┼że pom├┤c┼ą vyrovna┼ą sa s touto pand├ęmiou. Tak┼że tentokr├ít si to vysvetl├şme ako funguje radar COVID, ofici├ílna aplik├ícia ┼ápanielska.

Tento n├ístroj vyvinul ┼ít├ítny tajomn├şk pre digitaliz├íciu a umel├║ inteligenciu ┼ípanielskej vl├ídy, aby pomohol zabr├íni┼ą ┼í├şreniu COVID-19. Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą svoje prevent├şvne opatrenia, potom je to pre v├ís perfektn├í aplik├ícia.

Radar COVID, aplik├ícia, ktor├í v├ís chr├íni pred koronav├şrusom

aplikácia radar covid

V s├║─Źasnosti je aplik├ícia vo f├íze testovania a Je k dispoz├şcii iba v San Sebasti├ín de La Gomera (Kanarske ostrovy). V─Ćaka tomu bude fungova┼ą len s obyvate─żmi, robotn├şkmi alebo n├ív┼ítevn├şkmi tohto regi├│nu.

S radarom COVID z├şskate anonymn├ę inform├ície o mo┼żnom kontakte, ktor├Ż ste mohli ma┼ą za posledn├Żch 14 dn├ş s osobou, ktor├í sa nakazila koronav├şrusom. To sa dosahuje pomocou technol├│gie Bluetooth s n├şzkou spotrebou energie.

Akoby to nesta─Źilo, radarov├Ż COVID v├ím to umo┼ż┼łuje anonymne komunikujte svoju pozit├şvnu diagn├│zu a kontakt s ─żu─Ćmi, s ktor├Żmi ste boli v kontakte. Ako si asi predstavujete, je to vynikaj├║ci sp├┤sob, ako zabr├íni┼ą ┼í├şreniu pand├ęmie vyu┼żit├şm v├Żhod technol├│gie.

covid radar

Ke─Ć nain┼ítalujete Radar COVID, budete musie┼ą aktivujte Bluetooth svojho mobiln├ęho telef├│nu a umo┼żnite mu pr├şstup k aplik├ícii. Aplik├ícia nepou┼ż├şva GPS ani in├ę senzory, iba vyu┼ż├şva technol├│giu Bluetooth a zist├ş, ─Źi ste boli v bl├şzkosti ─żud├ş, ktor├ş boli pozit├şvne na ochorenie COVID-19.

Pri in┼ítal├ícii tejto aplik├ície bude va┼íou povinnos┼ąou upozorni┼ą, ak ste bohu┼żia─ż boli infikovan├ş koronav├şrusom. Aplik├ícia nikdy nesleduje va┼íe kontakty ani nikoho neozna─Ź├ş ako infikovan├ęho. Radar COVID je 100% anonymn├Ż, aby zaru─Źil va┼íu bezpe─Źnos┼ą a s├║kromie. V─Ćaka tomu od v├ís nikdy nebude chcie┼ą zada┼ą meno, telef├│nne ─Ź├şslo ani e -mail.

Nech je to akoko─żvek, budeme si musie┼ą po─Źka┼ą, k├Żm sa t├íto aplik├ícia dostane do ostatn├Żch oblast├ş ┼ípanielskeho ├║zemia. Podobne budeme pozorne informova┼ą o v┼íetk├Żch novink├ích, ktor├ę v tejto s├║vislosti vznikn├║. Ak ste v┼íak na Kan├írskych ostrovoch, zv├Ż┼íte svoje predbe┼żn├ę opatrenia stiahnut├şm radaru COVID do tla─Źidla pod t├Żmito riadkami.

Radar COVID