Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako funguje potlačenie šumu v slúchadlách

Prítomný v nových verziách slúchadiel od hlavných značiek, pochopte trochu viac o tom, ako sa vyskytuje technológia potlačenia hluku

Slúchadlá s technológiou aktívneho potlačenia hluku vstúpili na trh ako alternatíva pre ľudí, ktorí pracujú a / alebo cestujú vo veľmi hlučných prostrediach (ako sú letiská), ktorí potrebujú zvukovú čistotu, aby mohli hrať svoju hudbu alebo podcasty bez vonkajšieho rozptyľovania. Na trhu existuje celá rada slúchadiel s touto technológiou potlačenie hluku (odstránenie šumu v portugalčine), ale ako funguje táto technológia?

Čo je to potlačenie hluku

Aby sme pokročili v technológii, musíme najprv trochu porozumieť tomu, ako zvukové vlny fungujú. Zvuk je tvorený mechanickými vlnami šírenými vzduchom. Vzduch, keď ho spúšťa niečo, čo vydáva zvuk, to vibruje, rozširuje sa a sťahuje. Zvuková vlna má smer a od bodu, kde sa zvuk začal, môže táto vlna stúpať nahor (pozitívna fáza) alebo smerom nadol (negatívna fáza).

Technológia potlačenia hluku ktorý mal patent vytvorený v roku 1930 a jeho prvý prototyp bol uvedený na trh v roku 1986 deštruktívne rušenie, čo sa stane, keď sa kombinujú dve vlny. To znamená, že zatiaľ čo vlna v pozitívnej fáze stúpa a rozširuje vzduch, je vlna v negatívnej fáze klesajúca a sťahujúca vzduch. Vďaka tomu sa vlny navzájom rušia, vzduch je ochrnutý a takmer sa vytvorí ticho, ktoré vám umožní počúvať pieseň bez rušenia.

Deštruktívne rušenie: keď sa kombinujú dve vlny, vytvorí sa ticho (Reprodukcia: Afd-techtalk)

Ako táto technológia funguje vo vašich slúchadlách

Slúchadlá s potlačenie hluku rušia tie zvuky, ktoré prechádzajú pasívnou izoláciou, čo je technológia prítomná vo väčšine slúchadiel, ktoré sa vyrábajú podľa modelov a materiálov, ako sú peny s vysokou hustotou, ktoré čiastočne blokujú vonkajšie zvukové vlny. slúchadlá do uší sú príkladom pasívnej izolácie, ale z dôvodu adaptácie na uši a sluchové kanály neslúžia rovnako všetkým používateľom.

Táto technológia však funguje skôr pre nízkofrekvenčné a stabilné zvuky. V kratších vysokofrekvenčných zvukových vlnách (zvuky s vyššou frekvenciou) sú výsledky o niečo menej pozitívne. Je to tak preto, že v slúchadlách s aktívnym potlačením šumu sú mikrofóny zabudované vo vnútri slúchadiel a detekujú externé zvuky a prevádzajú ich na elektronický signál. Týmto spôsobom obvod s mikrofónmi zachytí zvuky, ktoré budú zrušené, a ďalší obvod vypočíta opačné verzie týchto zvukov – tento výpočet môže trvať mikrosekundy, a preto je technologická účinnosť vyššia pri konštantných a nízkofrekvenčných zvukoch. ,

Ako funguje potlačenie šumu v slúchadlách 1Funkcia potlačenia hluku ruší zvuky, ktoré idú nad rámec pasívnej izolácie (Foto: StockSnap)

Niektoré aktívne slúchadlá s potlačením hluku môžu mať zreteľné syčanie. Toto syčanie je spôsobené samotným elektronickým obvodom, ktorý pri nedostatočnej jednotnosti senzorov a medeného drôtu spôsobuje, že elektróny vyskočia, čím sa vytvára tento šum – prítomný v mobilných telefónoch a dokonca aj v zosilňovačoch. A to súvisí aj s kvalitou slúchadiel. Na trhu existujú možnosti, na ktorých je aktívne potlačenie hluku veľmi efektívne, napríklad WH – 1000XM3 od spoločnosti Sony,

Pre tých, ktorí hľadajú menšie možnosti náhlavnej súpravy s technológiou AirPods Pro, od spoločnosti Apple a WF-100XM3 od spoločnosti Sonysú odporúčané na kombinovanie technológie s praktickosťou slúchadlá (bezdrôtové slúchadlá, portugalčina).

V budúcnosti však možno nebudeme potrebovať zariadenia v našich ušiach, aby sme mohli využívať výhody aktívneho potlačenia hluku. Automobily s akcelerometrom v kombinácii s mikrofónmi na sprostredkovanie vibrácií vonkajších zvukov sa už snažia znížiť hluk, ktorý cestujúci počujú. Inžinieri z University of Illinois tiež skúmajú, ako zjednotiť technológiu aktívneho potlačenia hluku s bezdrôtovými signálmi prenášanými miliónkrát rýchlejšie ako zvuk.

Aj keď do budúcnosti neprídete, ak chcete hudbu počúvať bez prerušenia zvonku, sú pre vás najlepšou voľbou slúchadlá s potlačením hluku. Využite naše tipy a ponorte sa hlboko do tohto vesmíru.

zdroj: Seeker