Ako filtrovať údaje Apple Čísla na vašom počítači Mac

Použite filtre v Apple Čísla Mac

Vo väčšine prípadov údaje pridané do čísel zahŕňajú viac ako len vstup. Môžete to tiež skontrolovať. Či už ide o obchodné tržby, osobné finančné údaje alebo údaje o zákazníkoch, pomocou filtrov môžete zobraziť iba údaje, ktoré chcete vidieť.

Čísla majú funkcie, ktoré vám umožňujú použiť rýchly filter alebo nastaviť pravidlá filtra. Obidve sú užitočné v závislosti od množstva údajov a majú potrebné údaje. Tento tutoriál vám ukáže, ako filtrovať údaje Apple Čísla.

Filtrujte údaje v číslach na počítači Mac

Filtre zapnuté Apple čísla

Filtre fungujú v číslach, či už používate rýchly filter alebo pravidlo pre filtre, tak, že vyberiete údaje, ktoré chcete zobraziť v stĺpci. Môže to byť číslo, suma v dolároch, dátum, text alebo akýkoľvek typ údajov, ktoré máte v tabuľke. Tabuľka sa aktualizuje tak, aby zobrazovala iba riadky, ktoré tieto údaje obsahujú. Riadky môžete filtrovať pomocou stĺpca alebo bunky v tomto stĺpci.

Po použití filtra na tabuľku poskytuje iba filtrované zobrazenie. Neodstráni ani neodstráni iné údaje, ktoré nevidíte. Keď ste s filtrom hotoví, jednoducho ho vypnite.

Teraz používajme filtre v číslach, počnúc rýchlym filtrom.

Použite rýchly filter

Rýchly filter čísel je taký, ktorý vám umožňuje výber na základe údajov v stĺpci. Je to vynikajúci spôsob, ako rýchlo filtrovať svoje údaje s minimálnym úsilím.

Ak chcete použiť rýchly filter, otvorte tabuľku v číslach a postupujte podľa týchto krokov.

1) Kliknutím na umiestnenie v tabuľke zobrazíte nadpisy stĺpcov.

2) Vyberte šípku pre stĺpec obsahujúce údaje, ktoré chcete filtrovať.

3) vedľa Rýchly filter v ponuke sa zobrazia údaje uvedené v tomto stĺpci. Toto sú možnosti filtrovania tabuľky. kliknite tu na výber jedného alebo viacerých.

Rýchly filter čísel

Zobrazí sa aktualizácia tabuľky, v ktorej sa zobrazia iba riadky, ktoré obsahujú vybraté údaje pre daný stĺpec.

V prípade potreby môžete tiež prispôsobiť tento filter a pridať ďalšie údaje. Znova kliknite na šípku v stĺpci a skontrolujte inú možnosť v zozname.

Mac čísla Rýchle filtre

Ak chcete odstrániť rýchly filter, postupujte podľa rovnakých krokov ako vyššie a zrušte začiarknutie (zrušte začiarknutie) údajov. Tabuľka sa vráti do predchádzajúceho stavu a všetky údaje budú viditeľné.

Použite pravidlo filtra

Ak možnosti rýchleho filtra jednoducho nestačia alebo ak chcete do tabuľky pridať viac filtrov a pravidiel, môžete vytvoriť pravidlo pre filtre.

Otvorte oblasť pravidiel filtra

K funkcii, ktorá sa zobrazí na bočnom paneli vpravo, existujú dva spôsoby.

1) Kliknutím na umiestnenie v tabuľke zobrazíte nadpisy stĺpcov.

2) Vyberte šípku pre stĺpec obsahujúce údaje, ktoré chcete filtrovať.

3) Vybrať Zobraziť možnosti filtra v ponuke

OR

1) Kliknutím na miesto v tabuľke ho vyberiete.

2) kliknite tu usporiadať v pravom hornom rohu okna Čísla.

3) vybrať filter ramenný popruh.

Pridajte pravidlo filtra

Na bočnom paneli kliknite na položku Pridajte filter rozbaľovacie pole, ktoré obsahuje všetky stĺpce v tabuľke. Vyberte stĺpec obsahujúci údaje, ktoré chcete filtrovať.

Čísla Mac Pridajte pravidlo filtra

Ihneď po výbere stĺpca Vyberte pravidlo filtra zobrazí sa vyskakovacie okno.

V závislosti od typu údajov, ktoré chcete filtrovať, vyberte Čísla, Text, Dátumy, Trvanie alebo Prázdne. Uvidíte rôzne možnosti výberu údajov pre každý typ dátumu.

Čísla Mac Vyberte pravidlo filtra

Vyberte filter, ktorý chcete použiť, a na bočnom paneli zadajte ďalšie potrebné informácie.

Čísla Mac Vytvorte pravidlo filtra

Po vytvorení filtra si všimnete, že kliknutím na tlačidlo môžete pridať ďalšie pravidlo Pridajte pravidlo odkaz pod ním. To vám umožní použiť viac ako jedno pravidlo na ten istý stĺpec.

Okrem toho môžete vytvoriť viac ako jeden filter. To vám umožňuje filtrovať naraz viac ako jeden stĺpec.

Čísla Mac Vytvorte dve pravidlá filtrovania

Ak vytvoríte viac ako jeden filter, môžete použiť rozbaľovaciu ponuku v hornej časti bočného panela a vybrať Spárujte všetky filtre alebo Upravte akýkoľvek filter, v závislosti od toho, ako chcete údaje filtrovať.

Povoliť a zakázať filtre

na usporiadať bočný panel filter na karte sa v hornej časti zobrazí prepínač filtre, Táto voľba umožňuje podľa potreby rýchlo vypnúť a zapnúť filtre.

Odstrániť filtre

Ak chcete odstrániť jeden alebo všetky definované filtre, najprv skontrolujte, či je otvorená oblasť Filter bočného panela.

Potom kliknite na tlačidlo OK Odpadkový kôš vedľa pravidla, ktoré chcete odstrániť, sa odstráni.

Čísla Mac Odstrániť pravidlo filtra

Rýchle tipy

Ak používate Rýchly filter ako je opísané vyššie, otvorte bočný panel Usporiadať> Filtr a uvidíte tam Rýchly filter. Potom ho môžete použiť na pridanie ďalšieho pravidla alebo na vytvorenie iného filtra. Toto poskytuje rýchly a praktický štart pre nastavenie vašich pravidiel filtrovania.

Môžete tiež filtrovať tabuľku podľa buniek v stĺpci obsahujúcom údaje, ktoré chcete filtrovať. Vyberte bunku, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte položku Filtrovať tabuľku podľa [“data”],

Čísla Mac Rýchly bunkový filter

zhrnutie

Ak ste na Apple Čísla alebo jednoducho tabuľkové aplikácie všeobecne môžu byť trochu zastrašujúce, pokiaľ ide o kontrolu alebo analýzu údajov. Dúfam, že tento návod, ako používať filtre v číslach, pomôže!

Máte nejaké tipy, ktoré by ste chceli zdieľať v tejto téme? Ak áno, komentár nižšie alebo dajte nám vedieť na Twitter,

Ďalšie informácie nájdete v téme použitia automatického dopĺňania v číslach alebo práce so stĺpcami a riadkami v tabuľkách.